Bytovia – Miedź 2:1 (koniec) | Olimpia G. – Sandecja 4:1 (koniec) | Wigry – Termalica 1:1 (koniec)
GKS K. – Dolcan 2:3 (koniec) | Zagłębie L. – Arka 4:0 (koniec) | Wisła Pł. – Flota 2:0 (koniec)
Wisła Płock
2:0 (1:0)
Flota Świnoujście
Sobota 25.10.2014, 18:00 • Stadion im. Kazimierza Górskiego, Płock • Fortuna 1 Liga

Koniec! Wisa wygrywa na własnym terenie z Flotą i zdobywa trzy bardzo ważne punkty w kwestii awansu do ekstraklasy! Dziękuję za uwagę! (20:53:59)

90+5

90+1
    Sędzia zdecydował się doliczyć, aż pięć minut do drugiej odsłony dzisiejszego spotkania. Będzie zatem jeszcze okazja na strzelenie bramki.

88
    Radić po kontakcie z rywalem kładzie się nagle na murawę. Wygląda na to, że może to być coś bardzo poważnego. Defensor zapewne opuści boisko.

85
    Zmiana dla Floty. Zejdzie nieskuteczny dziś Nwaogu, a zastąpi go Zalepa.

82
    Podanie między obrońców do Ruszkula mija się z celem. Dobrze wychodzi z bramki Brljak i szybko dopada do futbolówki na 11. metrze.

80
    Zmiana. Jabłoński za Kacprzyckiego jeżeli chodzi o skład Wisły.

77
    Chwila przerwy w atakach Wisły na niewiele się zdała, gdyż flota kompletnie przestała już chyba istnień na boisku. Ciekawe, czy doczekamy się choć jednego trafienia.

74
    I teraz zmiana dla gości. Wejdzie na murawę Retlewski, a opuści ją Kort.

71
    Zmiana dla Wisły. Ruszkul pojawia się na murawie, a zmieni on Krzywickiego.

69
    Stępiński został powalony na murawę, niczym porażony piorunem, ale sędzia uznał, że nie było faulu. Gramy dalej – pokazuje.

67
    Dobre podanie na dobieg do Janusa, ale ten nie trafia czysto w piłkę i ta spokojnie po ziemi wlatuje w dłonie Brljaka. Będzie daleki wykop.

64
    Sołowiej zostaje zawezwany przez arbitra i ogląda kartonik w kolorze żółtym.

63
    Gol dla Wisły Płock!

Flota ma teraz duże kłopoty! Centra z rzutu rożnego odnalazła w polu karnym MARKO RADICIA, a ten mocnym uderzeniem z główki pakuje piłkę pod samym golkiperem!

62
    Ależ okazja dla gospodarzy. Janus długo leci z futbolówką i nagle postanawia uderzyć zza pola karnego! Jakimś cudem paruje to Brljak!

60
    Wysunięcie do Grzelaka, który zatrzymuje piłkę i uderza niemal z linii pola karnego! Futbolówka o centymetry mija prawy słupek!

57
    Flota najwyraźniej wyszła na drugą połowę dużo bardziej zmotywowana niż miało to miejsce wcześniej. Centra z prawej strony zostaje wybita.

55
    Zmiana dla gospodarzy. Stępiński zastąpi teraz Hiszpańskiego.

53
    Hiszpański leży teraz na murawie i długo nie może się podnieść. Wygląda na to, że jest to coś poważniejszego i powinna być zmiana.

51
    Daleka centra w pole karne Wisły, ale Radić na raty wybija piłkę przed pole karne. Dobiega tam jeszcze Olszar i mamy stratę.

49
    Mamy bramkę dla Floty już na samym początku drugiej połowy! A jednak nie, Nwaogu był na spalonym w czasie podania!

46

Do przerwy Wisła Płock wygrywa z Flotą Świnoujście 1:0 po kapitalnych zawodach! Co przyniesie nam druga odsłona tego spotkania?

45+1

44
    Nwaogu trafia jeszcze do notesu za brzydki faul na rywalu.

43
    Za moment przekonamy się, czy Pan Piotr Idzik zdecyduje się na doliczenie dodatkowych minut. Nie wygląda jednak, aby było to konieczne.

40
    Kort zatrzymuje nieprzepisowo rozpędzonego Hiszpańskiego i to będzie żółta kartka.

37
    Gra na boisku mocno nam się zaostrzyła w ciągu kilku ostatnich minut. Wygląda na to, że może się spodziewać teraz wielu kartek.

35
    Dobra interwencja Kacprzyckiego, który zażegnał bardzo groźne dośrodkowanie Olszara. To był powrót napastnika na piątkę z plusem.

33
    Dość ostry faul ze strony Góralskiego, ale sędzie nie decyduje się jeszcze wyciągać kartki. Będzie jedynie rzut wolny dla gości.

30

Jest bramka dla Wisły! Kapitalne uderzenie JACKA GÓRALSKIEGO trafia prosto w okienko bramki Brljaka! Jedna z najpiękniejszych bramek I ligi w tym sezonie!

27
    Zagranie na dobieg do Olszara, ten mija dwójkę rywali i fatalnie podaje do wychodzącego na czystą pozycję Grzelaka. Zacznie Radić.

25
    Ależ mamy teraz grę "akcja za akcję, strzał za strzał". Jak tak dalej pójdzie, dziś zobaczymy wiele bramek na stadionie w Płocku.

23
    Trójkowa akcja "Nafciarzy" i piłka ostatecznie ląduje pod nogami Ilieva, który uderza prosto w Korta. Futbolówka jeszcze wraca przed pole karne.

21
    Zbyt trudną miał teraz sytuację do oddania strzału Nwaogu i piłka przelatuje nad poprzeczką. Kiełpin nawet nie ruszył się z miejsca.

19
    Ponowne zagranie do Janusa, jednak tym razem ten zostaje wyprzedzony przez Stasiaka. Szybką kontrę wyprowadzają goście.

17
    Chciał strzałem zamknąć teraz akcję Janus, ale nie pozwolili mu na to defensorzy Floty. Piłka szybko odbija się od rywala i będzie aut.

15
    Pierwsze piętnaście minut to delikatna przewaga Wisły, która obecnie powinna prowadzić przynajmniej 1:0. Flota nie jest jednak bez szans.

13
    Hiszpański schodzi z lewego skrzydła przed pole karne i odgrywa do Kacprzyckiego. Napastnik Wisły wraz z piłką wpada na rywala.

11
    Dośrodkowanie na prawą stronę do czekającego tam Nwaogu,ale gracz Floty po strzale z woleja trafia tylko w boczną siatkę.

9
    Wysunięcie w uliczkę do Olszara, ten wychodzi sam na sam z golkiperem, ale uderza prosto w Kiełpina! Co za szansa dla gości!

6
    Janus mógł strzelać z 18. metrów, ale postanowił poszukać kolegi i stracił piłkę. W ostatniej chwili świetną interwencją popisał się Opałacz.

4
    Janus daleko do Krzywickiego, ale piłka spadająca przed jego nos nabiera dużo większej prędkości i wylatuje poza boisko. Zacznie Brljak.

2
    Zagranie do Kamińskie, który chce wyjść spod własnego pola karnego, ale zostaje powalony na ziemię. Nie ma tym razem kartki.

1

Znamy wyjściowe składy obu drużyn:

Wisła: Kiełpin – Stefańczyk, Sielewski, Radić, Hiszpański – Góralski, Wlazło, Janus – Iliev, Kacprzycki, Krzywicki

Rezerwowi: Kaniecki, Jabłoński, Magdoń, Ruszkul, Stępiński, Szczepański, Zyska

Flota: Brljak – Sołowiej, Stasiak, Opałacz, Kamiński – Niewiada, Kort, Grzelak, Reca – Olszar, Nwaogu

Rezerwowi: Skrzeszewski, Cienciała, Erić, Jasticzak, Marynowski, Retlewski, Zalepa

Sędzia główny: Piotr Idzik (Poznań)

Już teraz zapraszamy na relację live z tego spotkania, którą dla Państwa przeprowadzimy w najbliższą sobotę od godziny 16:30.

Jeżeli chodzi o Flotę, to tam sytuacja jest równie dobra jak u rywala. Drużyna z Świnoujścia pięć razy zdobywała komplet punktów, sześć razy remisowała i dwukrotnie musiała wracać na tarczy. To wystarczyło im na 5. miejsce.

Wisła w tym sezonie najwyraźniej ma bardzo dużą ochotę na awans do ekstraklasy. "Nafciarze" po dość niemrawym początku sezonu, dalej zainkasowali aż siedem zwycięstw, a tylko trzy razy remisowali i trzy razy musieli uznać wyższość rywala. W każdym razie ekipa z Płocka zajmuje 3. lokatę.

Już w najbliższą sobotę będziemy świadkami bardzo ciekawego widowiska, które obejrzymy za sprawą 14. kolejki I ligi polskiej. Flota Świnoujście wybiera się do Płocka, aby poskromić rządnych sukcesów rywali i zainkasować trzy punkty na oczach Wisły.

Gole: 30. Góralski, 63. Radić

Kartki:   40. Kort (FLO), 44. Nwaogu (FLO), 64. Sołowiej (FLO)

Wisła Płock: Kiełpin – Stefańczyk, Sielewski, Radić, Hiszpański (55' Stępiński) – Góralski, Wlazło, Janus – Iliev, Kacprzycki (80' Jabłoński), Krzywicki (71' Ruszkul)

Flota Świnoujście: Brljak – Sołowiej, Stasiak, Opałacz, Kamiński – Niewiada, Kort (74' Retlewski), Grzelak, Reca – Olszar, Nwaogu (85' Zalepa)

Sędziowie: Piotr Idzik (Poznań)