Winnipeg – Colorado 2:1 (po dogrywce) | Los Angeles – Columbus 5:2 (koniec)
koniec po dogrywce
Winnipeg Jets
2:1 (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Colorado Avalanche
Niedziela 26.10.2014, 21:00 • MTS Centre, Winnipeg, Kanada • National Hockey League

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

National Hockey League, spotkanie pomiędzy Winnipeg Jets i Colorado Avalanche.

Czas na kolejną dawkę emocji związanych z rozgrywkami najlepszej hokejowej ligi świata. W niedzielny wieczór czasu polskiego w Winnipeg odbędzie się niezwykle ciekawe starcie pomiędzy Jets i Avalanche.

Winnipeg dotychczas rozegrało siedem spotkań, w których zdołało zgromadzić zaledwie cztery punkty. Ostatnio odrzutowce przegrały z Lightning 2:4.

Colorado zaś to piąta drużyna Dywizji Centralnej, w tej samej, w której Jets zajmują ostatnią lokatę. Lawiny po słabym początku sezonu powoli wracają na właściwy tor i ostatnio odnotowały efektowne zwycięstwo z Vancouver 7:3. Avalanche po ośmiu rozegranych meczach mają na swoim koncie sześć punktów.

Faworytem tego spotkania wydają się być goście, ale gospodarze z pewnością będą chcieli odbić się od dna dywizyjnej tabeli.

Na relację z tego spotkania zapraszamy na lajfy.com!

Winnipeg Jets: Pavelec (Hutchinson) – Trouba,
    Stuart (A), Bogosian, Enstrom, Pardy, Clitsome – Byfuglien, Little, Ladd (C) – Wheeler (A), Scheifele, Perreault – Frolík, Lowry, Galiardi – Halischuk, Slater, Thorburn

Colorado Avalanche: Warłamow (Berra) – Johnson, Hejda, Barrie, Stuart, Redmond, Holden – O'Reilly, MacKinnon, Landeskog (C) – Iginla (A), Duchene, Tanguay – Talbot, Mitchell, McGinn – Briere, Cliche, McLeod (A).

Początek spotkania za ok. 10 minut.

Zawodnicy pojawiają się na lodzie.

00:01

0:01
    Pierwsze wznowienie dzisiejszego spotkania dla gospodarzy!

0:34
    W posiadaniu gumy już goście, który starają się wykreować pierwszą akcję.

1:03
    Dobra interwencja Pavelca po niegroźnym strzale O'Reilly'ego.

1:31
    A teraz po raz pierwszy interweniować musiał Warłamow. Strzelał Wheeler.

2:30
    Szybka gra na początku tej tercji. Dobrze zapowiada nam się to spotkanie.

4:10
    Ładna interwencja Pavelca po strzale Iginli.

4:35
    Iginla otrzymał ładne podanie od Johnsona na środek, ale nie zdołał oddać strzału na bramkę Pavelca.

5:50
    Stuart celował z okolic niebieskiej, ale dosyć wyraźnie minął się z celem.

6:25
    Gol dla Winnipeg!
    Bramkę zdobył ANDREW LADD.

GOOOL! Szybkie otwarcie wyniku spotkania w wykonaniu Odrzutowców! ANDREW LADD tuż przed bramką Warłamowa zmienił tor lotu gumy po strzale Bogosiana i tym samym skierował krążek do siatki Avalanche. 1:0.
    LADD - 1:0

6:55
    Dwuminutowe wykluczenie dla Stuarta za przeszkadzanie. Winnipeg zagra w przewadze.

7:45
    Dobra interwencja Warłamowa po uderzeniu Scheifele.

8:03
    Lawiny wybijają gumę daleko pod bramkę strzeżoną przez Pavelca.

8:55
    Goście powracają już do gry w pełnym zestawieniu.

9:30
    Nie klei się na razie gra zawodnikom z Denver. Colorado nie może oddać dobrego uderzenia na bramkę Pavelca.

10:24
    Lawiny nie mogą wprowadzić gumy do tercji ataku. Jak na razie świetnie spisuje się defensywa gospodarzy.

11:12
    Pavelec pewnie wyłapuje gumę po strzale MacKinnona. Mamy przerwę w grze.

12:03
    Niecelny strzał Duchene na bramkę strzeżoną przez Pavelca.

13:30
    Ciągle świetne tempo ma ta pierwsza tercja spotkania. Mamy minimalną ilość przerw w grze.

14:43
    Guma po zagraniu jednego z zawodników Lawin opuściła obszar lodowiska. Przerwa na reklamy i czyszczenie lodu.

15:32
    Strzał Enstroma zablokowany przez jednego z defensorów Winnipeg.

16:03
    Poruszona bramka Pavelca. Sędzia zmuszony do przerwania gry.

17:40
    Kolejny strzał Iginli w dzisiejszym spotkaniu, ponownie jednak górą Pavelec.

18:38
    Uwolnienie po stronie zespołu z Winnipeg. Mamy kolejną przerwę w grze.

19:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta pierwszej tercji dzisiejszego spotkania.

19:35
    Bogosian otrzymał podwójną karę mniejszą za niebezpieczną grę wysoko uniesionym kijem. Colorado drugą tercję rozpocznie od niemal czterominutowej gry w przewadze.

19:43
    Gol dla Colorado!
    Bramkę zdobył JAMIE MCGINN.

GOOOOL! No i proszę, błyskawicznie wykorzystują pierwszą część gry w przewadze goście! JAMIE MCGINN wykorzystuje zamieszanie pod bramką Pavelca i doprowadza do remisu! 1:1!
    MCGINN - 1:1

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

Koniec pierwszej tercji spotkania. Po 20. minutach gry Winnipeg remisuje z Colorado 1:1.

Następna tercja rozpocznie się ok. 21:00.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

20:01
    Pierwsze wznowienie drugiej odsłony dla Colorado.

20:18
    I już na początku odsłony Avs znaleźli się na pozycji spalonej.

21:35
    Winnipeg powraca już do gry w pełnym zestawieniu.

22:50
    Odrzutowce ponownie zagrają w przewadze. Dwie minuty kary dla Hejdy za spowodowanie upadku przeciwnika.

23:12
    Jak na razie gospodarze nie mogą sobie poradzić z założeniem hokejowego zamka.

24:50
    Słaby okres gry Jets w przewadze. Colorado na lodzie już w piątkę.

25:34
    Uwolnienie po stronie zespołu z Winnipeg. Mamy przerwę w grze.

25:48
    Niezłe uderzenie ze strony Stuarta. Broni jednak pewnie Pavelec.

26:13
    Guma poza obszarem lodowiska. Mamy przerwę na reklamy i czyszczenie tafli.

27:15
    Colorado wycofało grę daleko za własną bramkę.

28:11
    Świetna interwencja rakiem Warłamowa po strzale jednego z zawodników gospodarzy.

29:36
    Frolik posyła gumę obok bramki strzeżonej przez Warłamowa.

30:23
    Duchene! Kapitalna interwencja Pavelca po świetnym strzale zawodnika Colorado z nadgarstka!

31:03
    Pospieszyli się teraz zawodnicy Jets i wybili gumę na uwolnienie.

32:33
    Ofiarna interwencja jednego z zawodników Jets, który zablokował uderzenie Barriego spod niebieskiej.

33:41
    Warłamow mrozi gumę po zupełnie nieudanym strzale Frolika.

34:12
    Kolejną dobrą interwencją popisał się przed chwilą Pavelec. Tym razem strzelał O'Reilly.

35:32
    Ponownie okres lepszej ofensywnej gry ze strony Winnipeg.

35:59
    Mitchell oraz Byfuglien z karami mniejszymi za nadmierną ostrość w grze. Jets zagrają w przewadze bo zawodnik Colorado otrzymał podwójną karę.

36:18
    Piekielnie mocne uderzenie Little – obok bramki Warłamowa.

37:59
    Colorado na lodzie w pełnym zestawieniu.

38:13
    Winnipeg spokojnie rozgrywa gumę w okolicach neutralnej części lodowiska.

38:49
    Dwie minuty kary za trzymanie dla Halischuka. Teraz w przewadze Avs.

39:00
    Rozpoczyna się ostatnia minuta drugiej tercji.

40:00
    Druga tercja skończona.

Koniec drugiej tercji spotkania. Po 40. minutach gry wciąż mamy remis 1:1.

Następna tercja rozpocznie się ok. 21:57.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

40:01
    Pierwsze wznowienie trzeciej odsłony dla Colorado.

40:49
    Winnipeg na lodzie już w pełnym zestawieniu.

41:12
    Winnipeg spokojnie rozgrywa gumę w okolicach tercji neutralnej.

42:30
    Gospodarze ciągle próbują atakować. Jak na razie jednak dobrze spisuje się cała defensywa Lawin.

43:12
    Dwa strzały Iginli na bramkę Jets – obydwa pewnie obronione przez Pavelca.

44:09
    Bardzo dobre uderzenie ze strony O'Reilly'ego. Pavelec notuje dzisiaj świetny występy.

45:23
    Chwila spokojniejszej gry na lodzie.

46:25
    Scheifele obija słupek bramki strzeżonej przez Warłamowa!

47:51
    Strzał Frolika z okolic niebieskiej, Warłamow pewnie odbija gumę parkanami.

48:29
    Zagranie krążka ręką przez jednego z zawodników Lawin. Sędzia przerywa grę.

49:22
    Zamieszanie pod bramką Colorado. Warłamow zdołał jakoś zamrozić krążek.

50:34
    Do gumy dorwali się teraz goście. Colorado próbuje atakować na bramkę Pavelca.

51:45
    Kontratak Winnipeg zakończony strzałem Galiardiego. Ponownie Warłamow na posterunku.

52:30
    Coraz mniej czasu do końca regulaminowego czasu gry, a w Winnipeg wciąż remis 1:1.

53:25
    Teraz Scheifele niecelnie na bramkę Lawin. Gumę przejmują zawodnicy z Denver.

54:04
    Pavelec mrozi gumę po strzale Landeskoga z ostrego kąta. Mamy przerwę w grze.

55:07
    Uwolnienie po stronie gospodarzy. Wznowienie gry pod bramką Pavelca.

56:28
    Perreault z dwoma minutami kary za zahaczanie. Colorado zagra w przewadze.

57:20
    Jak na razie mizerna gra gości w przewadze.

58:28
    I Winnipeg powraca do gry w pięciu zawodników na lodzie.

58:42
    Teraz w przewadze zagrają Jets po karze dla Mitchella za spowodowanie upadku przeciwnika.

59:00
    Ostatnia minuta regulaminowego czasu gry.

60:00
    Trzecia tercja skończona.

Koniec trzeciej tercji spotkania, po której mamy remis. Czeka nas więc dogrywka!

60:01
    Dogrywka rozpoczęta.

60:01
    Pierwsze wznowienie dogrywki dla gości.

60:42
    Colorado gra już w czwórkę. Kara Mitchella zakończona.

61:30
    Pavelec nie może teraz narzekać na brak pracy. Seria uderzeń na jego bramkę.

62:04
    Kolejna bardzo dobra interwencja Pavelca, strzelał Barrie.

64:00
    Rozpoczyna się już ostatnia minuta dogrywki.

64:36
    Bramkę zdobył BRYAN LITTLE.

GOOOL! Winnipeg wygrywa spotkanie! BRYAN LITTLE zmienił tor lotu krążka po strzale Ladda i Colorado może zjeżdżać do szatni!

LITTLE - 2:1

Winnipeg Jets w ostatnich sekundach dogrywki pokonuje Colorado Avalenche i zapewnia sobie dwa punkty do ligowej tabeli.

Dziękuje za uwagę i zapraszam ponownie na lajfy.com! (22:46:29)

Dawid Szewczyk

Składy i statystyki: 7. Ladd (Bogosian, Frolik), 65. Little (Ladd, Byfuglien) – 20. McGinn (Barrie, Tanguay)