Chievo – Genoa 1:2 (koniec) | Juventus – US Palermo 2:0 (koniec) | Udinese – Atalanta 2:0 (koniec)
Cesena – Inter 0:1 (koniec) | Lazio – Torino 2:1 (koniec) | Napoli – Hellas Verona 6:2 (koniec)

90
    Doliczone 3 minuty, ale wydaje się, że niewiele zmienią, ponieważ goście kontrolują wszystkie wydarzenia na boisku.

88
    Ervin Zukanović upomniany żółtą kartką za nieprzepisowe przerwanie groźnie zapowiadającego się ataku przeciwika.

88
    Czy stać jeszcze Chievo, które włożyło dużo sił w pierwszą połowę meczu i gra w osłabieniu, na skuteczne zaatakowanie doświadczonego rywala?

86
    Dużej, pozytywnej przemianie uległa gra przyjezdnych w drugiej połowie, co znalazło odzwierciedlenie w aktualnym wyniku.
    PINILLA - 1:2

84
    Gol dla Genoi!
    MAURICIO PINILLA zrehabilitował się za zmarnowanie rzutu karnego i wyprowadził gości na prowadzenie! Cały kwartet zagrał koronkowo w polu karnym Chievo. Piłka wędrowała jak po sznurku, w końcu jeden z bohaterów meczu – Alessandro Matri przedłużył dośrodkowanie z prawej flanki na głowę Chilijczyka, który z bliska praktycznie dopełnił formalności.

82
    Chievo odgryzło się mimo gry w osłabieniu. Perin musiał nie pierwszy raz ratować drużynę w sytuacji sam na sam z Meggiorinim.

80
    Genoa w natarciu. Goście poczuli krew i zanosi się na interesujące ostatnie 10 minut.

78
    Iago Falque zameldował się na boisku.

78
    Piłka po zbyt głębokim dośrodkowaniu z głębi pola została spokojnie odprowadzona wzrokiem przez Bardiego!

76
    Trzecia zmiana u gospodarzy. Bardzo zmęczonego Alberto Paloschiego, który napracował się w tym meczu, zmienił Isaac Cofie.

75
    Nie ma gola! Niesamowite. Chilijczyk Mauricio Pinilla wziął na swoje barki odpowiedzialność, strzelił w lewy narożnik, jednak Francesco Bardi wyczuł jego intencje.

73
    Ivan Radovanović otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę! Musi przedwcześnie udać się do szatni.

73
    Faul w polu karnym Chievo i Marco di Bello wskazał na 11. metr. Ależ szybko może dojść do diametralnego obrotu wydarzeń w Weronie. Ivan Radovanović staranował przeciwnika.
    MATRI - 1:1

72
    Bramkę zdobył ALESSANDRO MATRI. Zmiennik w talii trenera Gian Piero Gasperiniego spłaca kredyt zaufania i doprowadził do remisu strzałem głową po zgraniu Luki Antonelliego! Ten ostatni zamknął na drugim słupku dośrodkowanie z lewego skrzydła.

71
    Sergio Pellissier na ostatnie 20 minut niedzielnego meczu.

68
    Dejan Lazarević zameldował się na boisku mocnym, minimalnie niecelnym strzałem zza pola karnego!

65
    Robi się więcej miejsca na placu gry. Piłka przenosi się szybko spod jednego pod drugie pole karne, co zapowiada interesującą końcówkę.

64
    Birsa, który asystował przy golu, zasiadł na ławce rezerwowych, a po murawie biega już Dejan Lazarević.

62
    Andrea Paloschi! Poklepał w duecie z partnerem, dzięki czemu wybiegł sam na sam z Mattią Perinem. Trochę przeszkadzał ostry kąt, ale była to stuprocentowa sytuacja, w której Genoę uratował kapitalną interwencją golkiper!

60
    Diego Perotti grał prostopadłe podanie godne numeru "10", który nosi na koszulce Genoi. W ostatnim momencie Frey zdążył z interwencją.

58
    Genoa w ataku! Teraz kropnął z dystansu Andrea Bertolacci. Na wiwat i brawa należą się tylko za decyzję i to nieśmiałe.

57
    Chyba pierwsze w niedzielnym spotkaniu złe, przeciągnięte dośrodkowanie Birsy, po którym Perin popisał się spokojnym chwytem do koszyczka.

55
    Zdobywca na razie jedynego gola – Zukanović kopnął piłkę w rękę Matriego z metra. Sędzia uznał, że przyzna rzut wolny Chievo. Decyzja kontrowersyjna, ale bez wpływu na wynik meczu.

54
    Leandro Greco wylądował szybko w notesie sędziego głównego.

54
    W ostatnim momencie jeden z defensorów Genoi wybił na rzut rożny kąśliwe dośrodkowanie z lewego sektora boiska.

53
    Na placu zameldował się również Leandro Greco.

53
    Matri zameldował się na boisku za niewidocznego Lestienne'a.

51
    To, co utrudnia odbiór spotkania w Weronie to częste naruszenia przepisów, które z aptekarską dokładnością wyłapuje sędzia.

49
    Mogło być 2:0! Szybka kontra Alberto Paloschiego, który łatwo nawinął sobie przeciwnika i z 14. metrów huknął w partnera z zespołu, który niepotrzebnie wbiegł w linię strzału. Aut bramkowy i wściekłość Paloschiego – tak zakończyła się ta akcja.

48
    Przyjezdni muszą gonić wynik, dlatego przejęli inicjatywę. Chievo Verona uznała linię środkową za miejsce, w którym dopiero podchodzi bliżej rywali.

47
    Za głębokie podanie Genoi z głębi pola i Francesco Bardi rozpoczął "z piątki".

46

Rozgrzewają się dość intensywnie piłkarze rezerwowi. Zobaczymy, czy trenerzy zdecydują się już na roszady personalne.

Piłkarze Chievo Verona są na razie efektywniejsi od przeciwników i są na najlepszej drodze do przełamania. Oddali więcej strzałów w ogóle, strzałów celnych i posłali więcej dośrodkowań w pole karne. Największe zamieszanie stwarzali po rzutach wolnych prokurowanych bezsensownymi faulami zawodników z Genui. Przyjezdni prezentują się bezbarwnie, częściej są przy piłce, ale niewiele z tego wynika.

45

44
    Mauricio Pinilla mógł wyrównać "do szatni". Dość przypadkowo zagarnął futbolówkę w polu karnym, obrócił się i strzelił z półobrotu wprost w powracającego rywala.

42
    Złapał się za głowę Ivan Radovanović. Powinien lepiej zamknął dośrodkowanie Birsy z rzutu wolnego. Minął się jednak z piłką i jedyne, co wywalczył to rzut rożny, po którym nie było zagrożenia.

40
    Obraz meczu zupełnie nie potwierdza sytuacji w tabeli Serie A. Genoa nie może odnaleźć rytmu i skonstruować płynnego ataku.

39
    Riccardo Meggiorini huknął prostym podbiciem z pierwszej piłki wysoko ponad bramką Perina.
    ZUKANOVIć - 1:0

36
    Gol dla Chievo!
    Bramkę zdobył ERVIN ZUKANOVIĆ. Tradycji w tym meczu stało się zadość. Ponownie rzut wolny i ponownie panika w polu karnym Genui po centrze Birsy. Zukanović wyprzedził obrońców, doskoczył do piłki i strzelił z bliska, precyzyjnie, prawą nogą do siatki!

35
    Następny faul w obrębie szesnastki i gospodarze mają szansę na groźne dośrodkowanie z rzutu wolnego.

31
    Sytuacja podobna do najgroźniejszej dotychczas z 11. minuty. Ponownie piłkarze Chievo wrzucali futbolówkę z rzutu wolnego z głębi pola, a najwyżej w polu karnym wyskoczył Dario Dainelli. Uderzenie obrońcy złapał pewnie bezbłędny na razie Perin.

30
    Cztery faule w ciągu minuty. Marco Di Bello ma dość i pokazał żółty kartonik Kucce.

27
    Ivan Radovanović także musi grać ostrożnie w dalszej części meczu, jeśli chce go dokończyć. Został upomniany kartką za ostre przewinienie.

29
    Juraj Kucka i Walter Birsa starli się w środku pola. Sędzia z uśmiechem po raz kolejny przerwał grę. Cierpi na tym płynność widowiska.

27
    Na razie ledwie poprawne widowisko. Po jednym strzale celnym – to za mało, by zaspokoić apetyt kibiców.

25
    Mattia Perin zawalczył na przedpolu o mocno bitą w jego pole karne piłkę. Nie wiadomo, czy nie zapłaciłby wysokiej ceny za swoje brawurowe wyjście, ale uratował go gwizdek sędziego.

22
    Nicolas Burdisso trafił do notesu sędziego w rubryce "kartki".

22
    Beznadziejnie! Do rzutu wolnego na 18. metrze przed bramką Perina podszedł Birsa i strzelił "Panu Bogu w okno". Złe ułożenie ciała przy uderzeniu dało znać o sobie.

21
    Faul na bardzo aktywnych Paloschim tuż przed polem karnym i będzie szansa na celne uderzenie z rzutu wolnego.

20
    Wściekł się Luca Antonelli po następnym wyrzucającym za linię boczną podaniu.

18
    Wiele prostych, wręcz dziecinnych strat w rozegraniu Genoi.

17
    Perparim Hetemaj ostro potraktował Diego Perottiego w środku pola.

15
    Meggiorini otrzymał pierwszą w tym spotkaniu żółtą kartkę za faul.

15
    Gra przeniesiona od kilku minut na połowę gości. Widać, że piłkarzom Chievo bardzo zależy na przełamaniu się. Niewiele zostało z wysokiego pressingu stosowanego na początku meczu. Teraz Genoa jest głębiej zepchnięta.

13
    Alberto Paloschi wyskoczył zza pleców obrońców do sprytnego podania w głębi pola i bez chwili zastanowienia strzelił bez przyjęcia z powietrza. Pudło, ale zarazem następne ostrzeżenie dla zespołu z Genui.

11
    Mattia Perin zmuszony do interwencji! Bramkarz gości musiał sparować piłkę po strzale głową osamotnionego w polu karnym Ervina Zukanovicia po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Perin uratował skórę biernym w tej sytuacji defensorom.

10
    Wyrównany początek starcia w Weronie. Piłkarze rozpoczęli rozsądnie, nie rzucają się w żadnym wypadku do huraganowych ataków.

9
    Także goście mieli sposobność do wykonania rzutu rożnego. Przed moment było groźnie w polu karnym Bardiego, jednak we wszystko wmieszał się sędzia i gwizdnął faul Jaraja Kucki.

6
    Alberto Paloschi wywalczył pierwszy rzut rożny dla Chievo. Dośrodkowanie z narożnika było jednak przeciągnięte i przeleciało nad głowami wszystkich zawodników zebranych w polu karnym Genui.

4
    Riccardo Meggiorini złapany na minimalnym spalonym. Tak orzekł asystent Marco di Bello, który prowadzi niedzielne spotkanie.

3
    Genoa ustawiona wysokim pressingiem, stara się w zalążku kasować akcje Chievo. Na razie czyni to bardzo skutecznie.

2
    Przyjezdni rozpoczęli grę od leniwego rozegrania na własnej połowie, które przerwał niecelnym podaniem Nicolas Burdisso.

1

Zakończyła się rozgrzewka piłkarzy obu drużyn. Za moment pojawią się na boisku i rozpoczną rywalizację o ligowe punkty.

Składy wyjściowe:

Chievo Verona: Bardi – Zukanović, Dainelli, Biraghi, Frey – Radovanović, Schelotto, Birsa. Hetemaj, Meggiorini – Paloshi.

Rezerwowi: Bizzarri, Seculin – Edimar Fraga, Gamberini, Cesar, Sardo, Bellomo, Mangani, Cofie, Lazarević, Lopez, Pellissier.

Genoa CFC:Perin – Roncaglia, De Maio, Burdisso, Antonelli – Edenilson, Bertolacci, Kucka – Perotti, Lestienne, Pinilla.

Rezerwowi: Sommariva, Lamanna – Rosi, Antonini, Izzo, Marchese, Mussis, Greco, Mandragora, Iago Falque, Matri.

Sędziowie: M. Di Bello – C. La Rocca, O. Gava, M. Barbirati.

Zapraszamy na relację na żywo z ważnego dla obu stron meczu Serie A! Pierwszy gwizdek o 15:00. Startujemy jednak zanim wybrzmi.

Drużyny spotkały się 12-krotnie w Serie A. Chievo Verona ma na koncie sześć zwycięstw, a Genoa cztery. Co więcej – goście nigdy nie strzelili więcej niż jednego gola na terenie Chievo. Być może 1600. mecz "Rossoblu" w Serie A będzie przełomowy pod tym względem.

Chievo Verona.

Jedno zwycięstwo, remis i pięć porażek, średnia zdobytych goli na mecz – 0,72 – te statystyki nie mogą zadowalać zawodników oraz kibiców Chievo Verona. Liczą na pełne przełamanie w niedzielę, gdy na Stadio Mercantonio Bentegodi zjawi się rywal z oddalonej o około 300 kilometrów Genui. W przypadku zwycięstwa Chievo może wydostać się ze strefy zagrożonej spadkiem.

Stadion Chievo Verona

Stadio Mercantonio Bentegodi (fot. wikipedia)

Genoa CFC

Drużyna z Genui zamyka górną połówkę tabeli Serie A z dziewięcioma punktami na koncie. Zapisała je na swoim koncie dzięki dwóm zwycięstwom, trzem remisom. Do kompletu dorzuciła dwie porażki, co świadczy o nierównej formie podopiecznych Gian Piero Gasperiniego. Trener musi pogodzić się z nieobecnością Stefano Sturaro, Janisa Fetfadzidisa, Tomasa Rincona. Ten ostatni, Wenezuelczyk nabawił się urazu w ostatnim, zremisowanym 1:1 meczu z beniaminkiem Empoli.