Winnipeg – Colorado 2:1 (po dogrywce) | Los Angeles – Columbus 5:2 (koniec)
1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
HC VERVA Litwinow
Niedziela 26.10.2014, 18:20 • WERK ARENA, Trzyniec • Tipsport Extraliga

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne hokejowe emocje!!! Pozdrawia redakcja lajfy.com! (20:59:38)

Sensacja w Trzyńcu. Verva wygrywa z Ocelari 4:1! Tego nikt nie mógł przewidzieć. Gospodarze objęli jako pierwsi prowadzenie, ale potem już czterokrotnie bramki zdobywali zawodnicy gości. Na uwagę zasługuje jeden fakt, że dwie bramki zdobył Rostislav Martinek, który jest wychowankiem Ocelari!

Gol dla Litvinova!
    Bramkę zdobył ROSTISLAV MARTINEK. Coś niesamowitego. Gospodarze źle rozegrali krążek i stracili go w tercji neutralnej, gdzie dopadł do niego Martinek i błyskawicznie dostał się przed bramkę Hrubca. Strzał z nadgarstka trafia do bramki.

57:10
    Gramy w strefie neutralnej. Krążek dosyć chaotycznie raz przy jednym kiju, raz przy drugim.

56:27
    Goście w pełnym składzie.

56:00
    Hokeiści wybijają krążek na uwolnienie.

55:05
    Irgl przed bramką Francouza. Gracz Ocelari próbował minąć bramkarza Vervy, ale nic z tego nie wyszło.

54:27
    Ocelari będą grali w przewadze.

54:27
    Chaloupka trafia na dwie minuty na ławkę kar za zahaczanie rywala.

53:40
    Kindl już na lodzie. Gramy w pełnych składach.

53:00
    Goście z trudem organizują akcje pod bramką Hrubca. Gospodarze są niezwykle zdeterminowani i atakują nawet grając w osłabieniu.

51:40
    Kindl ląduje na ławce kar na dwie minuty za przewrócenie bramkarza Vervy.

51:35
    Růžička świetnie uderzał slapshotem, ale Francouz broni!

51:15
    Ocelari w kolejnych próbach strzału. Francouz świetnie broni.

50:02
    Jansky kapitalnie uderzył, a Hrubec broni. Wznowienie w tercji gospodarzy wygrywają gracze Ocelari.

49:00
    Gospodarze w niezwykle trudnej sytuacji.

48:13
    Bramkę zdobył PETER JANSKY. Kapitalne rozegranie krążka przez zawodników Vervy. Na lewym skrzydle krążek przejął Jansky, który świetnie minął obrońcę Ocelari i oddał strzał z dystansu. Krążek trafił idealnie obok słupka.
    JANSKY - 1:3

47:30
    Trončinský trafia na dwie minuty na ławkę kar na niebezpieczne zagranie. Dodatkowo sędziowie orzekli 10 minut ekstra za brutalność zagrania. Gracz Ocelari wyrzucił zawodnika Vervy na bandę.

47:23
    Verva w pełnym składzie. Ostatnie sekundy gry w przewadze były ciekawe, ale kolejne strzały na bramkę Francouza zostały zablokowane.

46:25
    Pierwsza minuta gry w przewadze niezwykle chaotyczna. Gospodarze wyraźnie poddenerwowani.

45:23
    Gospodarze grają w przewadze.

45:23
    Roth faulowany przez Jasnkiego, który trafia na ławkę kar na dwie minuty za zahaczanie.

45:00
    Krążek w rękawicy Francouza. Wznowienie w tercji Vervy.

43:40
    Žejdl kapitalnie uderzał na bramkę, ale krążek został zablokowany. Gospodarze mają sporą przewagę.

43:02
    Irgl na spalonym.

42:30
    Irgl uderzał z niebieskiej. Krążek trafił w bandę za bramką.

41:55
    Jeszcze jedno niedozwolone uwolnienie gości.

41:50
    Niedozwolone uwolnienie gości. Bulik w tercji obronnej Vervy wygrywają zawodnicy gości.

41:40
    Próba strzału Ocelari nie trafia obok bramki.

40:30
    Rucinsky w kapitalnej sytuacji przed bramką gospodarzy. Uderzenie z półdystansu łapie Hrubec.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

To była tercja! Goście po dwóch bramkach prowadzą. Trzecia tercja to będzie prawdziwa lodowa wojna, której przedsmak mieliśmy w 38:32 minucie spotkania, kiedy Zeman i Prihal rozmawiali za pomocą pięści. Wracamy na Trzyńca za 12 minut!

38:32
    Zeman z Prihalem próbowali sobie coś wyjaśnić na pięści, ale sędziowie ich rozdzielili.

38:00
    Ostatnie dwie minuty drugiej tercji.
    MARTINEK - 1:2

36:32
    Bramkę zdobył ROSTISLAV MARTINEK. Kapitalna indywidualna akcja Martinka, który debiutował 10 lat temu w barwach Ocelari. Strzał w okno bramki gospodarzy z półdystansu. Hrubec bez szans.
    LUKES - 1:1

36:02
    Bramkę zdobył FRANTISEK LUKES. Kapitalna kontra gości. Jansky uderzył z lewego skrzydła. Hrubec odbił krążek, który przejął Lukes i skierował go do pustej bramki gospodarzy.

35:44
    Verva w pełnym składzie.

34:35
    Trončinský świetnie minął obrońcę Vervy i oddał piekielnie mocny strzał. Francouz broni!

33:44
    Zeman trafia na ławkę kar na dwie minuty za zahaczanie rywala. Ocelari w przewadze.

32:50
    Nosek przed bramką Vervy miał krążek na kiju, ale obrońcy gości dobrze zablokowali zawodnika Ocelari.

32:10
    Chaloupka poleżał chwilę na lodzie, ale ostatecznie koledzy stwierdzili, że może lepiej usiąść na ławce.

31:55
    Šrámek był bardzo bliski wyrównania, ale jego indywidualna akcja zakończyła się udaną interwencją Hrubca.

31:25
    Przez dłuższą chwilę goście byli zamknięci we własnej tercji.

30:44
    Gospodarze w pełnym składzie.

30:00
    Połowa spotkania za nami.

29:25
    Hubl uderzył z dystansu, ale Hrubec broni!

29:10
    Gospodarze dobrze w obronie.

28:44
    Polansky trafia na dwie minuty na ławkę kar za grę wysokim kijem.
    PRIHAL - 1:0
    Piękna indywidualna akcja zawodnika gospodarzy!

28:06
    Gol dla Trzyńca!
    Bramkę zdobył TOMAS PRIHAL. Szybka akcja gospodarzy. Polansky podaje do Prihala, który świetnie minął obrońcę Vervy i mocnym uderzeniem z backhandu trafia do bramki gości.

27:52
    Lukes sprawdził czujność Hrubca. Bramkarz Trzyńca złapał krążek.

26:47
    Krążek w rękawicy Hrubca. Wznowienie w tercji Trzyńca.

26:00
    Przerwa na reklamy. Trzyniec atakuje coraz groźniej, ale Francouz szaleje w bramce.

24:58
    Nosek kapitalnie uderzył snapshotem, ale ponownie Francouz łapie krążek.

24:31
    Niedozwolone uwolnienie gości. Wznowienie gry w tercji obronnej Vervy.

24:20
    Kreps uderza na bramkę gości, ale Francouz kolejny już raz świetnie broni.

23:55
    Spalony. Błąd w ustawieniu graczy Trzyńca.

20:50
    Ručinský uderzał z okolicy niebieskiej, ale Hrubec łapie krążek.

20:40
    Verva ma przewagę jednego zawodnika. Gramy 4 na 3.

20:36
    Roth trafia na dwie minuty na ławkę kar.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Wracamy do gry!

To jest właśnie hokej! Mnóstwo strzałów i mnóstwo akcji. Zdecydowanie lepszym zespołem Trzyniec, ale wynik nadal bezbramkowy. Zobaczymy, co przyniesie druga tercja! Wracamy za 7 minut na lodowisko!

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:37
    Kubat trafia na ławkę kar na dwie minuty za przytrzymanie krążka.

18:52
    Plihal trafia na dwie minuty na ławkę kar za podcinanie.

18:40
    Kolejne wznowienia w tercji obronnej gości. Wynik bez zmian.

17:55
    Rákos po dograniu Noska kapitalnie uderzył, ale Francouz broni!

17:33
    Niedozwolone uwolnienie gospodarzy.

17:10

15:50
    Trončinský uderzał, ale Francouz kolejny raz doskonale w bramce.

15:20
    Gospodarze grają w przewadze dwóch zawodników.

15:10
    Chaloupka na ławce kar na dwie minuty za podcinanie rywala.

14:17
    Verva wyrzuca krążek daleko od własnej bramki. Goście dobrze się bronią.

13:53
    Kubát trafił na dwie minuty na ławkę kar za przeszkadzanie rywalowi w grze.

13:30

12:15
    Obustronna wymiana ciosów, ale bez strzałów.

11:30
    Orsava uderzył kapitalnie z nadgarstka, ale Francouz świetnie broni.

11:21

11:21
    Kreps trafia na dwie minuty na ławkę kar za grę wysokim kijem.

11:05
    Martynek trafia na ławkę na dwie minuty.

10:30
    Hübl kapitalnie uderzył, ale równie dobrze zagrał bramkarz gospodarzy, który broni.

10:15
    Niedozwolone uwolnienie gości.

10:01
    Polansky uderzył z dystansu. Francouz broni.

09:30
    Wygląda na to, że na lód wróci Pavelka.

09:03
    Wznowienie w tercji obronnej Vervy.

08:55

08:20
    Gospodarze starali się zaatakować, ale nic z tego nie wyszło.

07:04
    Roth w doskonałej sytuacji. Uderza z bliskiej odległości. Francouz broni.

06:42

06:41
    Ručinský za zahaczanie rywala trafia na dwie minuty na ławkę kar.

06:40
    W kapitalnej sytuacji Adamsky, który był sam na sam. Strzał broni Francouz.

06:21
    Roth na ławce kar za spowodowanie upadku rywala. Dwie minuty.

06:15
    Przerwa reklamowa.

05:20
    Gra jest niezwykle szybka. Akcja za akcję.

04:30
    Gospodarze atakują, ale jak na razie nie potrafią wypracować dogodnej pozycji do oddania strzału.

03:50
    Dravecký uderzał na bramkę gości, ale krążek trafił obok.

03:35

02:55
    Ručinský uderza slaphotem. Hrubec łapie krążek.

02:30
    Verva nie ma pomysłu na atak. Gospodarze wyprowadzili nawet szybki atak, ale bez strzału.

01:40
    Gospodarze grają w osłabieniu, ale dobrze radzą sobie w grze w defensywie.

01:20
    Polansky trafia na dwie minuty na ławkę kar za spowodowanie upadku rywala. Błąd sędziów, bo przewinienia nie było.

01:10
    Hanzl w asyście kolegi opuszcza lodowisko. Odjechało mu kolano i raczej już nie wystąpi w pierwszej tercji.

01:04

00:19
    Lukes uderzał na bramkę, ale krążek odbił się od bandy.

00:15
    Krążek w rękawicy Hrubca. Wznowienie w tercji obronnej gospodarzy.

00:01
    Bulik wygrali goście.

00:01

HC Oceláři Trzyniec: Hrubec (Hamerlík) – Roth, Klesla (C), Galvas, M. Doudera, Nosek, Linhart, Trončinský – Kreps, Plíhal, Dravecký – Irgl, Polanský (A), Adamský – Rákos, Žejdl, Orsava – Cienciala, Růžička, Kindl.

HC VERVA Litvínov: Francouz (Horák) – Chaloupka, Kubát, Pavlík, Sklenička, Pavelka, Zeman – Jánský, Hübl (C), Lukeš – Martynek, Hanzl, Ručinský (A) – Majdan, Piroš (A), Gerhát – Písařík, Šrámek, Jurčík.

Sędziowie: Pavel Hodek, Petr Lacina – Stanislav Barvíř, Petr Blümel.

Dzień dobry Państwu!

Serdecznie zapraszamy na starcie na szczycie Czeskiej Ekstraligi Hokeja! Start około godziny 17:50!

Zespół z Litvinova ma do rozegrania jedno spotkanie mniej w ligowej tabeli, a ewentualne zwycięstwo w Trzyńcu może zbliżyć gości do Stalowników. Obie drużyny w tabeli dzieli różnica 5 punktów.

Zespół gospodarze w piątek przegrał swój drugi ligowy pojedynek w sezonie. W 15. kolejce zespół z Trzyńca przegrał na wyjeździe z HC Olomouc 4:5, ale dopiero w dogrywce, bo w regulaminowym czasie gry był remis 4:4.

Lider tabeli Stalownicy z Trzyńca podejmują drugi w tabeli zespół z Litvinova. To nie będzie łatwy mecz dla obu drużyn, ale zarazem dla kibiców jest to jedno z ciekawych spotkań obecnego sezonu.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:20.

MZ

Składy i statystyki: 29. Prihal (Klesla, Kreps) – 37. Lukes (Jansky), 37. Martinek (Pavlik), 49. Jansky (Lukes, Hubl), 58. Martinek

HC VERVA Litwinow: Francouz (Horák) – Chaloupka, Kubát, Pavlík, Sklenička, Pavelka, Zeman – Jánský, Hübl (C), Lukeš – Martynek, Hanzl, Ručinský (A) – Majdan, Piroš (A), Gerhát – Písařík, Šrámek, Jurčík.

Sędziowie: Pavel Hodek, Petr Lacina – Stanislav Barvíř, Petr Blümel