1:0 (1:0)
FC Augsburg
Piątek 31.10.2014, 20:30 • Veltins-Arena, Gelsenkirchen • Niemiecka Bundesliga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Jedynym piątkowym starciem będzie to w Zagłębiu Ruhry. Mowa o meczu na Veltins-Arena, gdzie dopiero 12. w tabeli Schalke (11 pkt) podejmie 9. Augsburg (12 pkt).

"Die Königsblauen" grają ostatnio na dwa fronty, co może tłumaczyć ich nierówną formę. Lepiej radzą sobie w Lidze Mistrzów, gdzie w pasjonującym meczu pokonali ostatnio u siebie Sporting (4:3). Z dorobkiem zwycięstwa i dwóch remisów, plasują się na 2. miejscu, tuż za Chelsea.
    W ubiegły weekend grali w krajowych rozgrywkach w nieodległym Leverkusen, skąd wrócili bez punktów (0:1).
    Na własnym stadionie rozegrali w Bundeslidze 4 gry, nie doznając ani jednej porażki.

FC Augsburg jest jedyną ekipą, która jeszcze w Bundeslidze nie zremisowała (po 9 kolejkach).
    Piłkarze grający w czerwono-zielono-białych strojach ograli ostatnio Freiburg na własnym terenie. Na wyjazdach prezentują się dość mizernie. Z pięciu potyczek, cztery kończyli porażkami.

Trener Di Matteo nie będzie mógł skorzystać z Giefera, Felipe Santany, Kolasinaca, Matipa, Goretzki oraz Farfana. Spore to ubytki.
    W drużynie gości nie wystąpią Moravek, Philp oraz M. de Jong. Do 18-stki wraca Werner, co da większy wybór w ataku.

Obie ekipy – z racji gry ekipy z Augsburga w niższych ligach – w Bundeslidze spotkały się jedynie 6-krotnie. 4 razy górą było Schalke, padły też 2 remisy. Może pora na przełamanie drużyny z Bawarii?
    Zapraszamy!

FC Schalke 04 Gelsenkirchen: Fährmann – Aogo, Kirchhoff, Höwedes, Uchida – Neustädter, Höger – Meyer, Draxler, Choupo-Moting – Huntelaar

FC Augsburg: Hitz – Verhaegh, Callsen-Bracker, Klavan, Baba – Baier – Esswein, Kohr, Altintop, Werner – Bobadilla

Sędziowie: Christian Dingert.

1

1
    Już pierwsza przerwa w meczu. Draxler leży na murawie i narzeka na uraz – będzie potrzebna zmiana!

2
    Mecz spokojnie się rozpoczyna. Przy piłce teraz goście, którzy wykorzystują chwilową przewagę liczebną.

3
    Fährmann pewnie wyłapuje piłkę po zbyt słabym strzale jednego z graczy Augsburga. Wciąż piłka nie wyleciała za linię boiska, dlatego niemożliwe jest przeprowadzenie zmiany.

4
    Kontuzjowany Draxler praktycznie nie pograł w dzisiejszym meczu. W jego miejsce Obasi!

6
    Wciąż spokojnie przebiegają kolejne minuty spotkania. Schalke nie chce wyjść szybszym pressingiem, a przyjezdni wymieniają sporo podań na własnej połowie.

7
    Choupo-Moting strzela z dystansu, ale piłka zatrzymuje się na blokującym go obrońcy! Choupo wskazywał, że było zagranie ręką, ale arbiter nakazuje dalszą grę!

8
    Augsburg przechodzi ponownie do ofensywy. Bobadilla ładnie spróbował uderzenia nożycami, ale wywalczył tylko rzut rożny.

9
    Schalke w zasadzie od pierwszych minut cofnięte. Czy gospodarze czekają na okazję wyprowadzenia kontrataku?

10
    Meyer wybiegł z kontrą, ale w końcu zwolnił akcję z powodu braku partnerów z przodu. Oddał piłkę partnerowi, który dośrodkowuje do Huntelaara – niedokładnie!

12
    Bez większych historii minęło pierwsze 10 minut. Jeszcze nie było żadnej okazji podbramkowej, czekamy na wzrost emocji! Bundesliga gwarantuje przecież mnóstwo bramek, oby dzisiaj było nie inaczej.

13
    Altintop podaje do Baby na lewym skrzydle. Ten drugi z pierwszej piłki dośrodkowuje na 5. metr, gdzie akcję zamknął Esswein! Z woleja mocno przestrzela, ale to była najlepsza jak dotąd okazja!

15
    Uchida wycofuje piłkę spod linii końcowej, ale rywal przecina to podanie i wybija futbolówkę poza linię boczną. Pierwszy kwadrans gry za nami!

16
    Coś nie może "zaskoczyć" w linii ataku Schalke. Piłkarze nie mogą się zgrać i wymienić kilku podań – nie wygląda to najlepiej.

18
    Na spalonym znalazł się jeden z zawodników Augsburga. Bardzo słaby mecz w wykonaniu obu drużyn, oby to się zmieniło.

19
    Augsburg ma przewagę w tym spotkaniu. Częściej utrzymuje się przy piłce, a także na połowie przeciwnika. Niewiele jednak z tego wynika, nie przekłada się to na okazje bramkowe.

20
    W końcu przesunęli się gospodarze do przodu. Zaczynają się jednak nieśmiałe gwizdy ze strony kibiców.

21
    Arbiter przerywa napór Augsburga po faulu Wernera. Wciąż Schalke będzie rozpoczynało akcję od ataku pozycyjnego.

23
    Goście sami wybijają piłkę poza linię boczną, kiedy to Baba leżał na murawie. Senny przebieg ma ta pierwsza połowa. Otworzenie wyniku z pewnością wiele by tu zmieniło!

24
    Może uda się ze stałego fragmentu gry? Augsburg będzie miał szansę na dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego.

25
    Niestety wrzutka była miernej jakości, pierwszy z obrońców głową oddalił zagrożenie. Ponowienie akcji, ale na spalonym złapany został napastnik przyjezdnych!

27
    Kolejne starcie i tym razem to Schalke będzie grało z rzutu wolnego. Hitz ustawia kilkuosobowy mur.

28
    Dobra wrzutka na 7. metr, ale dobrze ustawiony Callsen-Bracker wybija piłkę! Wciąż niebiescy na połowie swoich rywali!

29
    Ładna kontra Augsburga! Werner w dość sytuacyjnej piłce uderza na bramkę Fährmanna! Można było trochę lepiej zakończyć tę akcję! Będzie jednak jeszcze rzut wolny, bo Uchida faulował bez piłki!

30
    Bobadilla decyduje się na strzał bezpośrednio z rzutu wolnego i piłka leci minimalnie nad bramką Fährmanna! Gdyby leciało ciut niżej, to golkiper nie miałby najmniejszej szansy, bo nawet nie drgnął!

32
    Z narożnika rozpoczynają miejscowi. Obrońca Augsburga wybija piłkę głową i rozpoczyna kontrę swojej ekipy! Wszystko marnuje Bobadilla niedokładnym dośrodkowaniem.

33
    To już powinna być bramka! Przewaga liczebna Augsburga, Esswein uruchamia nabiegającego Kohra! Ten postanowił wykonać jeszcze jeden zwód i tam przyblokował go już jeden z obrońców!

35
    Czy cokolwiek zmieni się przed zejściem do szatni? Gra Schalke w ogóle się nie poprawia, piłkarze cofnięci na własną połowę, tylko po co, skoro Augsburg nie gra niczego specjalnego?

37
    Gol dla Schalke

Schalke przyspieszyło i od razu strzela bramkę! Świetny rajd Uchidy na prawym skrzydle, przed linią końcową podaje wzdłuż pola bramkowego, a tam z zakończeniem akcji nie miał problemu KLAAS-JAN HUNTELAAR! 1:0 na Veltins-Arena!
    HUNTELAAR - 1:0

38
    Idą za ciosem miejscowi! Obasi dostae podanie już w szesnastce i po obróceniu się oddaje ładny strzał z woleja! Broni Hitz, ale z problemami!

40
    Teraz to Schalke szanuje posiadanie piłki. Augsburg z pewnością jeszcze postara się odrobić stratę przed ostatnim gwizdkiem w pierwszej odsłonie! Jedno jest pewne, to tylko polepszy ten mecz!

42
    Sporo niedokładności w dalszym ciągu wkrada się w grę jednych i drugich. Brakuje ostatnich podań otwierających drogę do bramki.

43
    Ładnie zapowiadała się akcja Gelsenkirchen! Meyer biegł z piłką i postanowił wyłożyć ją do strzelca pierwszej bramki. Trzeba to było jednak zrobić znacznie lepiej – obrońca przejął zagranie.

44
    Bardzo dużo zmieniła ta bramka. Gol dał więcej oddechu miejscowym, a także pewność gry. To Augsburg z każdą minutą będzie musiał coraz więcej ryzykować.

45
    Bobadilla jeszcze decyduje się na uderzenie, ale został zablokowany! Sędzia gwiżdże po raz ostatni w pierwszej połowie!

45+1

Słaba pierwsza połowa kończy się prowadzeniem Schalke tylko jedną bramką. A może i aż? Chyba tak trzeba to nazwać, ponieważ to była jedyna akcja ekipy z Zagłębia Ruhry w pierwszej połowie i od razu zakończona bramką. To Augsburg przez większy okres gry wyglądał lepiej i stwarzał zagrożenie. Teraz to goście muszą gonić wyniku – zostało im 45 minut!

Piłkarze wracają na murawę!

46

46
    Wznawiają grę goście! Bez zmian od pierwszego gwizdka w obu ekipach.

46
    Huntelaar ucierpiał w starciu w rywalem. Rzut wolny dla Schalke i Aogo szykuje się do dośrodkowania.

47
    Altintop chciał obić nogi rywala przy linii końcowej i zyskać rzut rożny. To się jednak nie udało i Fährmann rozpocznie grę od własnej bramki.

49
    Niewiele zmienia się obraz gry. Mało akcji podbramkowych. Aż nie przypomina to Bundesligi!

51
    Nasilają się również przewinienia, których jest coraz więcej. Arbiter pewnie niedługo będzie musiał wyciągnąć kartkę po raz pierwszy w dzisiejszym meczu.

52
    Augsburg ma rzut wolny niedaleko pola karnego przeciwnika! Namawiają się goście, który z nich ma wykonać stały fragment gry!

53
    Bardzo słabo wyszedł ten rzut wolny. Golkiper bez najmniejszych problemów zgarnia piłkę i wyprowadza akcję biało-niebieskich.

54
    Bobadilla znalazł się z piłką w polu karnym! W ostatniej chwili spod nóg wybija mu piłkę Neustädter! Golkiper trochę spanikowany, ale daje sobie radę z wybiciem piłki!

56
    Werner dośrodkowuje z lewej strony w pole karne Schalke, ale bramkarz po raz kolejny w dobrym miejscu, o dobrej porze!

57
    Augsburg ponawia ataki. Tym razem zderzenie Bobadilli z Fährmannem, który ucierpiał w tej akcji! Chwila przerwy w grze.

58
    Zmiana w drużynie FC Augsburg: z boiska schodzi Esswein, na boisku pojawia się Matavz.

60
    Meyer wymusił faul na połowie Augsburga. To będzie kolejna szansa dla gospodarzy ze stałego fragmentu gry. Beznadziejnie wygląda gra w drugiej połowie.

61
    Höwedes w polu karnym wypatrzył wolnego Huntelaara i posłał do niego futbolówkę! Napastnik Schalke mocno z woleja, ale zostaje zablokowany w ostatniej chwili!

62
    Coraz ładniej zazębia się gra Schalke w ataku. Kolejne wymienienie kilku podań, w tym jedno piętką. Dobrze broni się Augsburg, ale będzie jeszcze korner dla miejscowych.

63
    Hitz wyłapuje sytuacyjny strzał. Goście z każdą minutą jakby tracili ze swojej dobrej gry. Może zmiennicy wprowadziliby więcej świeżości.

65
    Mamy pierwszą żółtą kartkę w dzisiejszym meczu! Brzydkie wejście nakładką Kirchhoffa, który absolutnie zasłużył na karę.

66
    Bobadilla dobrze dośrodkowuje z rzutu wolnego, ale obrońcy jakoś radzą sobie z wybiciem piłki! W posiadaniu wciąż Augsburg!

67
    W natarciu goście! Dobre podanie do wolnego w polu karnym Altintopa, ale ten uderza prosto w dobrze ustawionego Fährmanna! Otwiera nam się to spotkanie!

69
    W środkowej strefie z bólu zwija się jeden z piłkarzy Schalke. Sędzia wraca do tamtej akcji i Kohr otrzymuje żółtą kartkę, która wyklucza go z przyszłej kolejki.

70
    Zostaje 20 minut gry w jedynym dzisiejszym meczu Bundesligi. Czy Augsburg jeszcze podejmie rękawice i odrobi jednobramkową stratę?

72
    Tymczasem to Schalke przeszło do ofensywy. Choupo-Moting chciał zakończyć akcję indywidualnie, ale przeliczył się w dryblingu!

73
    Dwie kolejne zmiany w tym meczu. W ekipie Augsburga na boisku pojawia się Thommy, który zmienił Kohra. Choupo-Moting zmieniony przez Clemensa w drużynie Schalke!

75
    Kwadrans do końca meczu, który z każdą minutą traci na tempie. Słabo wygląda początek tej 10. kolejki.

77
    Odważna próba strzelecka młodego Thommy'ego! Mało brakło, ale dobrze wprowadził się w ten mecz zawodnik Augsburga! Może coś ustrzeli?

78
    Bobadilla próbuje minąć obrońcę na lewym skrzydle. Pomaga mu Baba, który także podłączył się do ofensywy.

79
    Uchida faulowany na własnej połowie. To przewinienie kończy atak pozycyjny gości, a Fährmann wznawia grę dalekim wykopem.

81
    Dobre dośrodkowanie Wernera i piłka prawie spadła na głowę jego partnera! "Prawie" robi jednak dużą różnicę, ponieważ to obrońca uprzedził napastnika!

82
    Bobadilla nie po raz pierwszy odpala strzał z dystansu! Uderzenie z daleka, zbyt lekkie i w środek bramki. Golkiper nie ma problemów.

83
    Teraz to Werner wpadł w pole karne, ale nie potrafił dobrze przyjąć piłki! Coraz bardziej ryzykują i otwierają się goście!

83
    Zmiana w drużynie FC Augsburg: z boiska schodzi Werner, na boisku pojawia się Caiuby.

84
    Zmiana w drużynie FC Schalke 04 Gelsenkirchen: z boiska schodzi Höger, na boisku pojawia się Fuchs.

84
    Aogo przerywa akcję rywali i mamy kolejną kartkę w tym meczu i rzut wolny dla Augsburga w dobrej odległości od bramki.

85
    Klavan uprzedza wychodzącego z bramki Fährmanna, ale piłka po główce spada za bramką! To mogło zaskoczyć gospodarzy!

86
    Dopiero pojawił się na murawie, a Caiuby już wpisuje się do notesu sędziego.

86
    Sytuacyjne uderzenie Obasiego! Hitz woli nie ryzykować i paruje jeszcze piłkę na rzut rożny!

87
    Mało brakło, a padłaby bramka samobójcza po rzucie rożnym dla Schalke! Hitz broni jednak uderzenie swojego partnera i nie ma zmiany wyniku!

88
    To Schalke więcej biega w tym meczu. Czy biało-niebiescy zdołają obronić ten wynik przed ostatnim gwizdkiem sędziego? Augsburg będze atakował.

89
    Bobadilla zupełnie niepotrzebnie fauluje Höwedesa na połowie Schalke. To tylko zwalnia grę i pozbawia posiadania piłki gości.

90
    3 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry!

90+1
    Obasi chciał wyjaśnić sprawę w tym meczu! Ta akcja powinna zakończyć się drugą bramką dla Schalke, ale zbyt samolubnie podszedł do tego Obasi!

90+2
    Szybko przenosimy się pod drugą bramkę i to Augsburg mógł doprowadzić do wyrównania! Nabicie piłki w stronę bramki i Caiuby nie zdołał sięgnąć futbolówki!

90+3
    Zamieszanie w polu karnym Schalke po wrzucie z autu! Baier kończy akcję i cały mecz niecelnym strzałem!

90+4

Koniec! Po przeciętnym, lecz wyrównanym spotkaniu 3 punkty zostają w Gelsenkirchen! Schalke pokonuje 1:0 FC Augsburg!

Mecz z pewnością pozostawił spory niedosyt. Zawiedzeni mogą również czuć się goście, którzy od początku meczu próbowali zagrozić bramce Fährmanna i to im się udawało. Żaden ze strzałów nie chciał jednak wpaść do bramki Schalke.
    To wszystko na dziś, kolejne emocje związane z Bundesligą już jutro – zapraszamy na lajfy.com! (22:28:31)