Kutno – Wrocław 71:76 (koniec) | Tarnobrzeg – Koszalin 83:118 (koniec)
Siarka Tarnobrzeg
83:118 (16:37, 45:62, 64:93)
AZS Koszalin
Sobota 08.11.2014, 18:00Tauron Basket Liga

Zakończyło się właśnie spotkanie rozgrywane w ramach 6 kolejki TBL, gospodarze drużyna Jeziora Tarnobrzeg uległa na własnym parkiecie drużynie AZS-u Koszalin w stosunku 83 do 118. Najlepszym strzelcem wśród pokonanych był Josh Miller zdobywca 21 punktów. W ekipie z Koszalina najwięcej punktów zdobył Łukasz Pacocha-24.Drużynie z Tarnobrzega po raz kolejny nie udało się odnieść zwycięstwa i z bilansem 0:6 zamykają ligową stawkę. AZS Koszalin może pochwalić się po tym meczy bilansem 5:1 i zajmuje obecnie 4 miejsce. W następnych spotkaniach drużyny te odpowiednio zmierzą się w Gdyni gdzie Tarnobrzeżanie podejmą miejscowe Asseco zaś Koszalinianie na własnym parkiecie podejmą beniaminka z Kutna. Już teraz zapraszam państwa na te spotkania. Dziękuje za uwagę. (19:50:34)

40:00
    Koniec meczu. (83:118)

39:40
    Pacocha za 2 spod samego kosza (83:118) (83:118)

39:27
    Dwa punkty Kevina Wysockiego (83:116) (83:116)

39:06
    Niecelny rzut Devona Austina i piłka dla gospodarzy (81:116) (81:116)

38:50
    Kacper Młynarski celnie za 3 (81:116) (81:116)

38:23
    Przechwyt Kacpra Młynarskiego akcja przerwana faulem Oskara Rybickiego jest to drugi faul tego zawodnika. (78:116) (78:116)

37:58
    Dwa razy celnie Johnson na linii rzutów osobistych (78:116) (78:116)

38:01
    Dynamiczne wejście Johnsona pod kosz i fauluje Oskar Rybicki- 1 faul tego gracza. (76:116) (76:116)

37:40
    Ponownie w roli głównej Łukasz Pacocha i kolejne 2 punkty tego gracza. (76:116) (76:116)

37:15
    Świetne podanie od Pacochy i trójka Stelmacha ! (76:114) (76:114)

36:17
    4 faul Kozłowa. Rzuca na linii Szymon Szewczyk (74:107) (74:107)

36:13
    Bardzo daleka trójka Kozłowa i również bardzo niecelna. (74:107) (74:107)

35:54
    Akcja pod koszem gospodarzy zakończona krokami kapitana AZS-u Koszalin. (74:107) (74:107)

35:10
    Timeout dla gości. (73:107) (73:107)

36:00
    Miller podaje do ustawionego w rogu Johnsona i ten bez problemu trafia za 3 ! (73:107) (73:107)

35:05
    Ponownie Miller za 2 ! (70:107) (70:107)

34:40
    Davon Austin za 3 ! (69:107) (69:107)

34:19
    Ładny wjazd Millera pod kosz i 2 punkty ! (69:104) (69:104)

34:10
    Woods za 2 ! (67:104) (67:104)

33:54
    Spod samego kosza nie trafia Kacper Młynarski (67:102) (67:102)

33:32
    Dwa celne rzuty Woodsa (67:102) (67:102)

33:32
    W polu 3 sekund faulowany Qyntel Woods przez Kacpra Młynarskiego (67:100) (67:100)

33:15
    Timeout dla gości. (67:100) (67:100)

33:15
    Asysta Millera i Młynarski za 3 punkty. (67:100) (67:100)

32:57
    Stelmach niecelnie za 3 i piłka w rękach Josha Millera (64:100) (64:100)

32:37
    Fatalne wejście pod kosz Młynarskiego i piłka dla AZS-u. (64:100) (64:100)

32:00
    Szybka kontra AZS-u zakończona łatwymi punktami Łukasza Pacochy (64:100) (64:100)

31:30
    Timeout dla gospodarzy. (64:98) (64:98)

32:00
    Totalny chaos w obronie gospodarzy zakończony celną trójką Davon'a Austina ! (64:98) (64:98)

32:00
    Woods trafia za 2 (64:95) (64:95)

30:22
    Efektownie chciał podać Wysocki jednak Kozłow się nie zorientował i strata gospodarzy, błąd kroków po chwili Pacochy i piłka ponownie w rękach Jeziorowców zakończona airballem Wysockiego. (64:93) (64:93)

30:01
    Czwarta kwarta rozpoczęta. (64:93)

Po trzech kwartach obraz gry niewiele uległ zmianie, drużyna gości konsekwentnie powiększa swoją przewagę nad Jeziorowcami, którzy próbują zmienić obraz spotkania, póki co z marnym skutkiem.

30:00
    Trzecia kwarta skończona. (64:93)

30:00
    Obydwa rzuty celne Pacochy. (64:93) (64:93)

29:58
    4 faul Williamsa i na linii rzutów wolnych Łukasz Pacocha. (64:89) (64:89)

29:53
    Tylko jeden rzut celny Millera. (64:89) (64:89)

29:53
    4 faul kapitana AZS-u Artura Mielczarka na linii osobistych Josh Miller (63:89) (63:89)

29:35
    Davon Austin spod kosza za 2 po asyście Mielczarka (63:89) (63:89)

29:02
    Tylko jedna próba skuteczna (63:87) (63:87)

29:02
    Ładne wejście pod kosz Kevina Wysockiego zakończone 4 faulem Austina i na linii rzutów osobistych Kevin Wysocki. (62:87) (62:87)

28:36
    Wysocki za 2 (62:87) (62:87)

28:18
    Świetne podanie od Woodsa i Pacocha spod samego kosza za 2 ! (60:87) (60:87)

28:00
    Celnie za 1 kapitan gości. W drużynie Jeziora zmiana Johnson schodzi w jego miejsce Kuba Patoka. (60:85) (60:85)

27:48
    Artur Mielczarek akcja 2+1 ! Faulował Johnson jest to jego 4 faul (60:84) (60:84)

27:32
    Próba zagrania długiego podania przez drużynę AZS-u przerwana przez Dominque Johnsona ! (60:82) (60:82)

27:12
    2 skuteczne rzuty Szewczyka, który właśnie zostaje zmieniony przez Woodsa. (60:82) (60:82)

27:12
    Wejście pod kosz Szewczyka, który zostaje sfaulowany przez Daniło Kozłowa. 3 Faul Ukraińca. (60:80) (60:80)

27:04
    Miller trafia za 3 ! (60:80) (60:80)

26:39
    Ponownie 2 razy celnie z linii (57:80) (57:80)

26:33
    Johnson próbował efektownie kończyć z góry jednak obręcz wypluła jego próbę wsadu. Kontra gości i ponownie faulowany Austin (57:78) (57:78)

26:16
    Kozłow spod samego kosza (57:78) (57:78)

26:05
    Faulowany był Davon Austin który trafia obydwa rzuty (55:78) (55:78)

25:59
    Strata Młynarskiego, kontra AZS-u i faul Kevina Wysockiego, 4 faul zespołowy a 2 kapitana Jeziorowców (55:76) (55:76)

25:44
    Kolejny faul w ataku gości tym razem Qyntel Woods, który notuje 3 faul i schodzi z boiska w jego miejsce Davon Austin (55:76) (55:76)

25:40
    Kevin Wysocki fauluje Qyntela Woodsa (55:76) (55:76)

25:29
    Kozłow ładnie spod kosza i celny rzut za 2 (55:76) (55:76)

25:19
    Artur Mielczarek za 2 (53:76) (53:76)

25:05
    Młynarski niecelnie za 3 (53:74) (53:74)

24:52
    Oba rzuty celne Woodsa. (53:74) (53:74)

24:52
    Faulowany Woods przez Kozłowa-2 rzuty (53:72) (53:72)

24:42
    Daniło Kozłow za 2. (53:72) (53:72)

24:31
    Faul w ataku Szymona Szewczyka jest to jego drugi faul (51:72) (51:72)

24:03
    Łukasz Pacocha za 3 ! (51:72) (51:72)

23:53
    Jakub Patoka faulował Piotra Stelmacha i piłka z boku dla gości. (51:69) (51:69)

23:35
    Johnson zbiera swój własny rzut i trafia za 2 (51:69) (51:69)

23:00
    Piotr Stelmach odpowiada za 2 (49:69) (49:69)

23:00
    Williams za 2 (49:67) (49:67)

22:17
    Goście również nieskuteczni i zbiórka Jeziorowców (47:67) (47:67)

22:08
    Miller niecelnie spod kosza akcja AZS-u ! (47:67) (47:67)

22:00
    Ładnie rozegrana akcja przez Szewczyka jednak wcześniej faulował Vrbanc i było to jego 4 przewinienie. (47:67) (47:67)

21:29
    Niecelnie rzucał Johnson za 3 i za chwilę Woods powtórzył jego wyczyn. (47:67) (47:67)

21:10
    Ależ trójka Szymona Szewczyka ! (47:67) (47:67)

21:00
    Szybko odpowiada Młynarski za 2 (47:64) (47:64)

20:42
    Woods za 2 ! (45:64) (45:64)

20:00
    3 Kwartę rozpoczynają gospodarze. (45:62) (45:62)

20:01
    Trzecia kwarta rozpoczęta. (45:62)

W przerwie tradycyjnie organizowany jest przez jednego ze sponsorów konkurs rzutu z połowy boiska i właśnie pierwszy uczestnik wykorzystał swoją próbę i wygrał 2000 zł ;)

Po dwóch kwartach na tablicy tarnobrzeskiego MOSIR-u widnieje wynik 45:62 dla drużyny AZS-u Koszalin. Goście prowadzą zdecydowanie i jest to konsekwencją skrupulatnego wykorzystywania błędów popełnianych przez tarnobrzeską defensywę. Najlepiej pod względem punktowym u Akademików wygląda Szymon Szewczyk, który zdobył już 15 punktów. U Jeziorowców liderem póki co jest Josh Miller zdobywca 11 oczek. Za parę minut zapraszam na 3 kwartę.

20:00
    Druga kwarta skończona. (45:62)

19:57
    Kontra Johnsona i równo z syreną piłkę zabiera mu Szymon Szewczyk ! (45:62) (45:62)

19:47
    Miller za 2 (45:62) (45:62)

19:20
    Świetna akcja duetu Szewczyk-Woods i ten drugi łatwe punkty spod samego kosza ! (43:62) (43:62)

19:10
    Timeout dla gości. (43:60) (43:60)

19:09
    Z pół dystansu trafia Josh Miller (43:60) (43:60)

19:03
    Ponownie niecelnie Woods. (41:60) (41:60)

18:27
    Szybka odpowiedź gości Piotr Stelmach za 3 ! (41:60) (41:60)

18:15
    Williams za 2 ! (41:57) (41:57)

17:57
    Szymon Szewczyk 2 punkty ! (39:57) (39:57)

18:00
    Niecelnie Woods spod kosza i ponownie fatalny rzut za 3 ! (39:55) (39:55)

17:24
    2 razy celnie Miller (39:55) (39:55)

17:24
    3 faul Vrbanca na linii wolnych Josh Miller (37:55) (37:55)

17:22
    Woods spod samego kosza kolejne 2 punkty (37:55) (37:55)

18:00
    Celnie za 2 Miller (37:53) (37:53)

16:50
    Stelmach celnie z linii osobistych ! (35:53) (35:53)

16:47
    Ładne podanie od Vrbanca do Stelmacha, który zdobywa 2 punkty i jest dodatkowo faulowany ! (35:52) (35:52)

16:34
    Oba rzuty celne wykonywane przez Młynarskiego (35:50) (35:50)

16:34
    Ładna akcja Millera, który asystuje do Młynarskiego i ten faulowany! (33:50) (33:50)

16:20
    Stelmach do Vrbanca i ten wymusza 3 faul Johnsona ! (33:50) (33:50)

16:04
    Akcję z boku rozpoczynają Akademicy a dokładnie Goran Vrbanc (33:50) (33:50)

16:04
    Timeout dla gości. (33:50) (33:50)

17:00
    Williams celnie za 2 ! (33:50) (33:50)

15:48
    Johnson niecelnie z pół dystansu (31:50) (31:50)

15:26
    Woods chciał efektownie zagrać z góry a skończyło się faulem ofensywnym gracza AZS-u. (31:50) (31:50)

15:05
    Łatwe punkty Swansona spod kosza. (31:50) (31:50)

14:50
    Strata Akademików w kontrze Dominique Johnson, niecelnie. Akcja z drugiej strony boiska zakończona 2 faulem Johnosna (31:48) (31:48)

14:33
    Oba rzuty celne akcja AZS-u (31:48) (31:48)

14:33
    Faulowany Daniło Kozłow-rzuty osobiste (29:48) (29:48)

14:23
    Błąd w ustawieniu obronnym gospodarzy i łatwe punkty Vrbanca spod samego kosza (29:48) (29:48)

14:05
    Miller niecelnie za 3 ! (29:46) (29:46)

13:59
    Niecelny rzut gości,zbiera Daniło Kozłow, pod kosz wchodzi Josh Miller i jest faulowany. (29:46) (29:46)

13:29
    Miller w tempo do Młynarskiego i ten zdobywa 2 punkty (29:46) (29:46)

13:16
    Błąd kroków drużyny gości. (27:46) (27:46)

13:10
    Kuba Patoka za 3 z rogu boiska. (27:46) (27:46)

13:00
    Strata Woodsa i piłka dla gospodarzy. Z pomocą kolegów boisko opuszcza wcześniej kontuzjowany Garrick Sherman (24:46) (24:46)

13:00
    1 faul Daniło Kozłowa. (24:46) (24:46)

12:33
    Z góry piłkę pakuje Daniło Kozłow-2 punkty ! (24:46) (24:46)

12:25
    Davon Austin fauluje po raz 3 (22:46) (22:46)

12:08
    Po czasie akcję rozgrywają gospodarze z Tarnobrzegu (22:46) (22:46)

12:08
    Timeout dla gospodarzy. (22:46) (22:46)

12:05
    Dobre rozegranie drużyny AZS-u i łatwe punkty spod tablicy Szymona Szewczyka (22:46) (22:46)

12:00
    Spod samego kosza Daniło Kozłow (22:44) (22:44)

11:40
    Efektownie wsadem Dante Swanson (20:44) (20:44)

11:29
    Miller za 2 ! (20:42) (20:42)

11:15
    Ponownie Goran Vrbanc za 3 ! (18:42) (18:42)

10:57
    Młynarski celnie za 2 (18:39) (18:39)

11:00
    Seria strat po jednej i drugiej stronie. (16:39) (16:39)

11:00
    Pacocha za 2 ! (16:39) (16:39)

10:15
    Próba rozegrania akcji przez Millera zakończona na nodze jednego z rywali. (16:37) (16:37)

10:01
    Druga kwarta rozpoczęta. (16:37)

Po pierwszej kwarcie zdecydowana przewaga gości z Koszalina, którzy prowadzą zasłużenie z Jeziorowcami 16:37

10:00
    Pierwsza kwarta skończona. (16:37)

10:00
    Równo z syreną trójka Qyntela Woodsa z połowy boiska ! (16:37) (16:37)

09:59
    Oba rzuty celne (16:34) (16:34)

09:59
    Wejście pod kosz Johnsona zakończone faulem. Faulował Sz. Szewczyk (14:34) (14:34)

09:45
    Oba rzuty celne (14:34) (14:34)

09:45
    Dawid Morawiec popełnił faul w ataku ! Rzuty wolne Łukasz Pacocha (14:32) (14:32)

09:28
    Szymon Szewczyk po zbiórce ofensywnej za 2 (14:32) (14:32)

09:10
    Oba rzuty Johnsona celne (14:30) (14:30)

09:10
    Faulowany Johnson-rzuty wolne ! (12:30) (12:30)

09:09
    Drugi również celny (12:30) (12:30)

09:03
    Faulowany Pacocha trafia 1 rzut wolny (12:29) (12:29)

08:53
    Po wznowieniu gry za 3 trafia Kacper Młynarski (12:28) (12:28)

08:41
    Ambitnie o piłkę powalczył Kacper Młynarski i wymusił on stratę AZS-U. W całym zdarzeniu brał udział również Garicck Sherman, który nie może teraz podnieść się z parkietu i trzyma się za głowę. Przerwa w grze ! (9:28) (9:28)

08:29
    Tylko jeden rzut celny ukraińskiego centra (9:28) (9:28)

08:26
    Strata AZS-u, kontra drużyna Jeziora i Woods fauluje Daniło Kozłowa (8:28) (8:28)

09:00
    Niecelnie za 3 Johnson i zbiórka gości (8:28) (8:28)

07:48
    Ależ ballmovment zakończony celnym rzutem spod kosza Szymona Szewczyka. (8:28) (8:28)

07:24
    Niecelny dodatkowy rzut Szewczyka (8:26) (8:26)

07:23
    Szymon Szewczyk akcja 2+1 ! (8:26) (8:26)

06:58
    Oba rzuty celne (8:24) (8:24)

06:58
    Woods atakował kosz jednak faulowany przez Patokę. (8:22) (8:22)

07:00
    Kolejny faul gości tym razem Vrbanc. (8:23) (8:23)

06:30
    Woods indywidualnie jednak próba nieskuteczna,zbiórka gospodarzy, akcja zakończona faulem Swonsona. (8:23) (8:23)

06:12
    Fatalne podanie Johnsona i strata Jeziorowców (8:23) (8:23)

05:52
    Faulowany wcześniej Szymon Szewczyk trafia celnie oba rzuty osobiste (8:23) (8:23)

05:50
    Stelmach rzuca airball (9:20) (8:20)

05:25
    Swanson przechwyt i łatwe punkty gości (9:20) (9:20)

05:10
    Oba celne ! (9:18) (9:18)

05:09
    Faulowany Vrabanc wykonuje 2 rzuty wolne (8:16) (8:16)

04:54
    Efektownie o tablicę półhakiem Daniło Kozłow ! (8:16) (8:16)

04:35
    Goran Vrbanc ponownie za 3 ! (6:16) (6:16)

04:19
    Druga próba skuteczna (6:13) (6:13)

04:19
    Pierwszy rzut niecelny (5:13) (5:13)

04:19
    Faulowany Kevin Wysocki-rzuty osobiste. (5:13) (5:13)

04:03
    Gospodarze rozpoczynają grę z boku boiska (5:13) (5:13)

04:03
    Timeout dla gospodarzy. (5:13) (5:13)

04:01
    Goran Vrbanc w kontrze zdobywa 2 punkty. (5:13) (5:13)

02:59
    Kozłow niecelnie za 3 i zbierają goście,kontra przerwana faulem Millera. (5:8) (5:8)

02:42
    Goran Vrbanc za 3 ! (5:8) (5:8)

02:15
    Woods efektownie z półdystansu ! (5:5) (5:5)

02:03
    Faulował Craig Williams-1 faul. (5:3) (5:3)

01:37
    Ładna akcja Millera i celna trójka ! (5:3) (5:3)

01:00
    Akcje obu drużyn póki co bez większych efektów. (0:0) (0:0)

00:00
    Piłkę wygrywają goście. (0:0) (0:0)

00:01
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

Gospodarze są na ostatnim miejscu w tabeli i zamykają stawkę z bilansem 0-5. Jeziorowcy mają nadzieję,że to właśnie z teoretycznie lepszym zespołem z Koszalina uda im się osiągnąć pierwszą wygraną z sezonie zasadniczym. Kluczem do zwycięstwa wydaję się zatrzymanie niekwestionowanej gwiazdy ligi wspomnianego wcześniej Qyntel'a Woods’a, który rzuca średnio 20 punktów w każdym spotkaniu i zbiera 8 piłek z tablicy. Odpowiedzią drużyny z Tarnobrzega powinien być Dominique Johnson, który bryluje od początku sezonu i w ostatnim domowym meczu z MKS-em Dąbrowa Górnicza rzucił 31 punktów. Czy Jeziorowcom uda się w końcu przełamać fatalną serię porażek i odniosą pierwsze ligowe zwycięstwo? Przekonamy się jutro o godzinie 18! Serdecznie zapraszamy!

Goście mają bilans 4-1 i utrzymują się na trzecim miejscu w lidze. Ostanie ich spotkanie, to elektryzujące Derby Pomorza wygrane z drużyną Energi Czarnych Słupsk 76 do 68. Liderami punktowymi gospodarzy byli Goran Vrbanc oraz Szymon Szewczyk, którzy uzyskiwali odpowiednio 17 oraz 15 punktów. Nieco słabiej wypadł gwiazdor ,,Akademików'' Qyntel Woods, zdobywca 8 oczek.

W najbliższą sobotę 8 listopada w ramach szóstej kolejki TBL o godzinie 18.00 na tarnobrzeskim parkiecie zmierzą się zespoły z Tarnobrzega i Koszalina.

Damian Gembczyński

Siarka Tarnobrzeg: #1 Josh Miller #2 Piotr Wolski #5 Dominique Johnson #6 Dawid Morawiec #10 Kevin Wysocki #11 Piotr Pandura #13 Kamil Karliński #14 Jakub Patoka #25 Wiktor Rycerz #32 Kacper Młynarski #41 Craig Williams #49 Daniło Kozłow
    AZS Koszalin: #5 Devon Austin #6 Qyntel Woods #9 Piotr Dąbrowski #10 Dante Swanson #11 Garrick Sherman #17 Łukasz Pacocha #19 Piotr Stelmach #24 Goran Vrbanc #25 Oskar Rybiński #33 Szymon Szewczyk #55 Artur Mielczarek

Sędziowie: Janusz Calik,Mariusz Adameczek,Tomasz Trybalski