Lens – Bordeaux 1:2 (koniec) | Bastia – Montpellier 2:0 (koniec) | Caen – Nantes 1:2 (koniec)
Évian TG – Nice 1:0 (koniec) | Toulouse – Metz 3:0 (koniec)
SM Caen
1:2 (1:1)
FC Nantes
Sobota 08.11.2014, 20:00 • Stade Michel d'Ornano, Caen • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Poprzednie pojedynki obu drużyn zostały rozegrane na drugim szczeblu rozgrywek we Francji. Spoglądając przez pryzmat historii FC Nantes jest ponownie faworytem – wygrali z Caen dwukrotnie w sezonie 2012/2013, a generalnie mają korzystny bilans z tym przeciwnikiem.
    FC Nantes.

Przyjezdni pukają konsekwentnie do czołówki tabeli Ligue 1. FC Nantes nie przegrało ani jednego meczu ligowego w październiku i przez połowę września. Ma ochotę kontynuować passę w listopadzie, dzięki czemu awansować na lokaty gwarantujące udział w europejskich pucharach. Na razie traci do nich ledwie punkt. Na początek obecnego miesiąca drużyna z Kanarki zremisowały 1:1 z Rennes. Prowadzenie ich rywalom dał już w pierwszej akcji Henrique, a wyrównanie padło po samobójczym golu Armanda Traore. Nantes ma dobry bilans na wyjeździe w tym sezonie na wyjazdach i nie zamierza zepsuć go w sobotę.

Treningi przed sobotnią konfrontacją:

SM Caen.

Na korzyść beniaminka przemawia atut własnego stadionu, na niekorzyść ostatnie wyniki. W ostatnich tygodniach wygrał zaledwie raz z Lorient. Co prawda zanotował kilka wartościowych remisów, ale punktów na koncie zaczyna brakować. W tabeli Ligue 1 Caen jest na 15. miejscu ze stratą 16 oczek do lidera i przewagą zaledwie dwóch nad strefą spadkową. Dlatego istotne dla zespołu Patrice'a Geranda będzie zapunktować w sobotni wieczór i tym samym zbudować małą serię sukcesów na Stade Michel d'Ornano.

Fot: sm-caen.football.fr

Składy wyjściowe:

SM Caen: Vercoutre – Calve, Da Silva, Musavu-King, Imorou – Raspentito, Kante, Feret, Bazile – Duhamel, Koita.

Rezerwowi: Perquis – Raineau, Adeoti, Pierre, Appiah, Nangis, Privat.

FC Nantes: Riou – Cissokho, Vizcarrondo, Djilobodji, Veigneau – Gakpe, Hansen, Gomis, N'Koudou – Veretout – Bammou.

Rezerwowi: Dupe – Alhadhur, Bedoya, Bessat, Deaux, Shechter, Aristeguieta.

Sędziowie: Chapron – Debart, Jouannaud.
    Kilkuset kibiców gości zameldowało się na trybunach:

Piłkarze Nantes na rozgrzewce:
    W jedenastce gości nastąpiła jedna zmiana w stosunku do poprzedniego meczu: N'Koudou zastąpił Bessata, natomiast u gospodarzy duet nowych w podstawowym składzie to Raspentito oraz Koita.

Aktorzy widowiska zeszli już do szatni, niebawem powrócą na murawę Stade Michel d'Ornano, by rozpocząć rywalizację piłkarską.

1

2
    Gakpe otrzymał otwierające podanie w okolicach linii bocznej boiska, ominął rywala i posłał płaskie dośrodkowanie wprost pod nogi dobrze ustawionego defensora.

3
    Odgryźli się gospodarze, także akcją oskrzydlającą. W efekcie dobrego ustawienia obrońców był rzut rożny, z którego Bazile posłał piłkę wprost w rękawice Riou.

5
    Jeszcze jedna próba dośrodkowania w wykonaniu Bazile. Jeszcze gorsza i tym razem Remy Riou musiał wyłącznie odprowadzić futbolówkę wzrokiem poza boisko.

7
    Remy Riou! Fantastyczna robinsonada bramkarza Nantes. Tym razem Bazile umiejętnie wstrzelił w szesnastkę z narożnika, gdzie wszystkich przeskoczył Bengali-Fode Koita i główkował bardzo mocno pod poprzeczkę. W ostatnim momencie Riou przeciął palcami tor lotu piłki!

9
    Piłkarze Nantes, którzy przyjechali do Caen w roli faworyta starają się pograć dłużej w ataku pozycyjnym, odepchnąć atakujących z furią gospodarzy od własnego pola karnego.

11
    Mnóstwo miejsca ma na lewej stronie boiska Herve Bazile. Nie za każdym razem z tego korzysta. Tym razem wybiegł w tempo, znalazł płaskim podaniem w polu karnym Duhamela, który uderzył bez chwili zawahania. Pozycja była jednak trudna i posłał futbolówkę na wiwat.

14
    N'Koudou zagrał za mocno w pole karne Caen i Vercoutre miał tak naprawdę okazję, by w 14. minucie przywitać się z piłką. Pewne wyjście na przedpole i chwyt 34-letniego bramkarza.

Piłkarze Caen mieli w początkowym fragmencie meczu nie tylko optyczną, ale też statystyczną przewagę. Częściej byli przy piłce, jako jedyni strzelali i egzekwowali rzuty rożne.

17
    Sędzia asystent zasygnalizował spalonego i Vercoutre wznowił dalekim wykopem z połowy Caen.

18
    Łatwa strata Jordana Veretouta na rzecz Imorou i następną akcję mogą konstruować aktywni gospodarze.

20
    Wydaje się, że Kanarki budzą się z drzemki na początku meczu. Groźna centra Cissokho sprawiła problemy obrońcom Caen. Boczny obrońca Nantes jest ustawiony bardzo wysoko.

22
    Cissokho łatwo wyprzedził Bazile w okolicach linii bocznej boiska i skasował w zalążku rozegranie zawodników w granatowo-czerwonych strojach.

23
    Gol dla Caen!
    Bramkę zdobył MATHIEU DUHAMEL. Strzał "palce lizać" – lokowany, mierzony zza pola karnego niemal w samo okienko bramki Riou, który tylko pozorował interwencję. Pomocnik Caen otrzymał podanie od Kante, ograł jak dziecko Djilobodjiego i efektownie wykończył swoją indywidualną szarżę. Nie popisali się też stoperzy, którzy nie doskoczyli do Duhamela i umożliwili mu oddanie celnego strzału!
    DUHAMEL - 1:0

26
    Jak drużyna Nantes zareaguje na straconego gola? Dostała "gonga" w momencie, w którym gra zdawała się wyrównywać.
    Kibice Caen mają na razie powody do radości.

29
    Bazile bezpardonowo zawalczył w okolicach chorągiewki. Staranował przeciwnika, ale zdaniem sędziego w granicach przepisów i korner dla gospodarzy.

30
    Dośrodkowanie Bazile'a z rzutu rożnego nie pierwszy raz w rękawice aktywnego na przedpolu Riou.

32
    Za mocne i głębokie podanie w kierunku Gakpe na prawe skrzydło.

33
    Blisko wyrównania! Kapitalnie zabawili się z obrońcami zawodnicy Nantes. W efekcie Jordan Veretout doszedł do czystej sytuacji strzeleckiej. Sytuacja była czysta, ale uderzenie już nie – i obrońcy Caen interweniowali skutecznie metr przed linią bramkową.

35
    Piłkarze Nantes po raz pierwszy wysłali tak poważny sygnał ostrzegawczy gospodarzom.

37
    W tym fragmencie meczu sporo przerw spowodowanych drobnymi kontuzjami zawodników obu drużyn. Teraz zdobywca gola – Duhamel trzyma się za udo.

39
    Veretout zablokowany w ostatnim momencie, gdy składał się do strzału i będzie pierwszy rzut rożny dla przyjezdnych.

40
    Gol dla Nantes!
    Bramkę zdobył OSWALDO VIZCARRONDO. Wenezuelczyk główkował osobliwym szczupakiem po dośrodkowaniu Veretouta z rzutu rożnego. Piłka odbiła się kozłem przed bramkarzem, który powinien złapać piłkę, jednak umiejętnie przeszkodził mu w tym N'Koudou. Sędzia nie dopatrzył się faulu i wskazał na środek boiska.
    VIZCARRONDO - 1:1

43
    Bazile robi dużo zamieszania na prawej stronie boiska i nieco zahamował ofensywne zapędy Cissokho. Na razie należy mu się pochwała za odepchnięcie gości od własnego pola karnego w trudnym momencie meczu.

45
    Doliczona minuta.

45+1
    Jeszcze jedna szansa na odzyskanie prowadzenia dla Caen, jednak Riou w tempo wybiegł na przedpole i wygarnął futbolówkę sprzed nosa Bazile.

45+1
    Do przerwy remis 1:1, a kibice nie mogą narzekać na nudę. Prowadzenie zdobyli piłkarze Caen, a konkretnie Mathieu Duhamel. Gol był konsekwencją optycznej i statystycznej przewagi gospodarzy w początkowym okresie pojedynku. Nie utrzymali jednak takiego poziomu intensywności przez 45 minut. Nantes poukładało swoją grę i zaczęło coraz częściej pojawiać się w polu karnym przeciwnika. Dwukrotnie zaatakował Veretout, w końcu wywalczył rzut rożny, po którym Vizcarrondo ustalił wynik pierwszej połowy na 1:1.

46

47
    Calve otworzył drugą część widowiska dynamiczną, odważną szarżą, którą zakończył dośrodkowaniem do Riou.

48
    Raspentino bije brawo Koicie za dobre, krótkie podanie w gąszczu rywali przed polem karnym. Kolega nie może odwdzięczyć się gratulacjami za strzał – bardzo anemiczny i nieprecyzyjny.

50
    Złe podanie Bazile'a zostało bez problemu przejęte przez duet stoperów Nantes.

Piłkarze Caen próbują wrócić do dobrej gry z początku sobotniego meczu. Udany w swoim wykonaniu fragment meczu ukoronowali wówczas golem, ale po kilkunastu minutach spuścili z tonu.

53
    Udana interwencja Calve zakończyła w zalążku akcję ofensywną N'Koudou, który próbował zejść do środka z lewego skrzydła.

54
    Po przeciwnej stronie boiska dobry timing Imorou i taki sam wślizg przerwał akcję bezbarwnego Bammou. Na skrzydłach rządzą na razie gospodarze.

57
    Imorou – brawa za przechwyt crossowego podania i bura za katastrofalne podanie poza boisko. Tak na razie wygląda druga połowa – destrukcja króluje nad kreacją.

59
    Faul taktyczny Koity na Hansenie i rzut wolny dla Kanarków.

59
    Nieźle skrojona wrzutka, nieco bilardu w polu karnym i Vercoutre musiał interweniować. Nie powtórzył błędu z 40. minuty i skutecznie wypiąstkował.

60
    Bramkę zdobył JORDAN VERETOUT. Koronkowo pograli pomocnik Nantes z Bammou. Seria podań w idealnym tempie pozwoliła Veretoutowi wybiec sam na sam z Vercoutre. Jeden z najlepszych zawodników na placu wykorzystał sytuację płaskim strzałem obok golkipera i mamy zwrot wydarzeń w Caen. 1:2!
    VERETOUT - 1:2

62
    Przerwa w grze. Sędzia musiał wymienić się "opiniami" z gorączkowo reagującymi szkoleniowcami..

65
    Nie dał się oszukać Riou! Charyzmatyczny bramkarz Nantes pobiegł do końca za Duhamelem tak dobrze, że ten wygonił się za mocno do boku i jedyne co mógł zdziałać, to wywalczyć korner.
    Teraz cieszą się kibice Nantes, doceniając walory wizualne gola. Jak gospodarze zareagują na nową dla siebie sytuację?

67
    Gomis upomniany pierwszą żółtą kartką za faul.

69
    Kapitalna interwencja Musavu-Kinga w polu karnym i tylko ósmy w meczu rzut rożny dla gospodarzy.

70
    Privat to pierwszy zmiennik w talii trenera Garande. Zastąpił Bazile'a.

72
    Zmienia też menedżer Nantes. Deaux wbiegł na plac, Gomis zasiadł na ławce.

73
    Kante ruszył żwawo pod pole karne Nantes! Huknął groźnie blisko słupka. Sędzia postanowił jeszcze gwizdnąć wcześniejsze przewinienie i gospodarze będą mieć szanse wyrównać z rzutu wolnego.

73
    Hansen upomniany żółtym kartonikiem za faul na Kante.

74
    Przed wykonaniem rzutu wolnego zmiana. Nangis zastąpił Raspentito.

74
    Piękne uderzenie Calve z rzutu wolnego z około 22 metrów i cudowna parada Riou, który pofrunął i sparował na rzut rożny zmierzające w samo okienko uderzenie!

76
    Kwadrans szans na doprowadzenie do remisu dla zawodników Caen. W przeciwnym razie ich sytuacja w tabeli zrobi się trudna.

78
    Nangis wniósł na boisko dużo witalności, ale chyba źle korzysta z tych zasobów. Sędzia musiał przerwać gwizdkiem jego nieprzepisową walkę o piłkę.

81
    Bedoya za mocno już zmęczonego Gakpe.

81
    Koita popełnił prosty błąd w przyjęciu prostym podbiciem, a na dodatek został złapany w pułapkę offsidową.

83
    Schechter to trzeci zmiennik w zespole Nantes. Zastąpił Bammou, który długo grał bezbarwnie, ale miał ważny udział przy drugim golu.

85
    Veigneau wybił na aut bez zbędnego ryzyka przed nacierającym rywalem.

86
    Ostatnia zmiana u gospodarzy. Appiah za zdobywcę na razie jedynego gola dla Caen – Duhamela.

87
    Caen jakby bez pomysłu i energii na ostatni ofensywny zryw w tym spotkaniu. Stać zawodników Garande'a na wyrównanie?

89
    Koszmarna strata Fereta na własnej połowie. Następnie zamiast wracać ile tchu w płucach, to "zawiadował" spalonego. Na szczęście dla pomocnika Caen Shechter zepsuł kontratak.

90
    Bedoya trafił szybko do rubryki "żółte kartki" w notesie arbitra.

90
    Doliczone 5 minut.

90+3
    Trwają ostatnie, zgodne z hasłem "na chaos" ataki Caen, jednak stoperzy Nantes królują we własnym polu karnym!

90+4
    Riou podsumował swój bardzo dobry występ pewnym chwytem w gąszczu zawodników.

90+5
    Nantes wywiązało się z roli faworyta i pokonało 2:1 Caen. Kluczowymi zawodnikami meczu byli Veretout oraz Riou. Ten pierwszy, pomocnik dał sygnał do ataku po trudnym dla Nantes początku, w którym przewagę optyczną i statystyczną mieli gospodarze, a nawet udokumentowali ją pięknym golem Duhamela. Veretout wywalczył rzut rożny, po którym Vizcarrondo wyrównał, a po przerwie strzelił na 2:1 po kombinacyjnym rozegraniu. Bramkarz Remy Riou popisał się w kluczowych momentach ważnymi interwencjami i absolutnie królował we własnym polu karnym, czego nie można powiedzieć o Vercoutre. Zwycięstwo zawodników Nantes pozwala im ugruntować własną pozycję w czołówce tabeli Ligue 1. Caen pozostaje na dole.

Dziękuję za uwagę i zapraszam na następne relacje na żywo! (21:59:03)

Gole: 23. Duhamel – 40. Vizcarrondo, 60. Veretout

Kartki:   67. Gomis (NNT), 73. Hansen (NNT), 90. Bedoya (NNT)

SM Caen: Vercoutre – Calve, Da Silva, Musavu-King, Imorou – Raspentito (74' Nangis), Kante, Feret, Bazile (70' Privat) – Duhamel (86' Appiah), Koita.

Zmiany: Perquis – Raineau, Adeoti, Pierre.

FC Nantes: Riou – Cissokho, Vizcarrondo, Djilobodji, Veigneau – Gakpe (81' Bedoya), Hansen, Gomis (72' Deaux), N'Koudou – Veretout – Bammou (83' Shechter).

Zmiany: Dupe – Alhadhur, Bessat, Aristeguieta.