Nowiny – Komprachcice 5:5 (koniec) | Mar. Chorzów – Rzeszów 8:2 (koniec) | Bochnia – Tychy 5:4 (koniec)
UKS Ekom Futsal Nowiny
5:5 (1:1)
Berland Komprachcice
Sobota 15.11.2014, 17:30 • Hala sportowa w Nowinach • I liga futsalu - gr. południowa

Dziękuję i zapraszam na pozostałe relacje w serwisie lajfy.com!

Żegna się z Państwem, Norbert Sinkiewicz. (19:08:06)

MVP spotkania zostaje Dominik Szymkiewicz, który dzisiaj był zdecydowanie liderem swojej drużyny. W tym krytycznym momencie on brał na siebie odpowiedzialność za rozgrywanie piłki i przede wszystkim zdobył dzisiaj cztery bramki! Czego chcieć więcej?

Koniec, koniec, koniec! Więcej dzisiaj w Nowinach się nie wydarzy. Naprawdę byliśmy świadkiem fantastycznego widowiska, które ostatecznie zakończyło się sprawiedliwym remisem. Po pierwszej połowie tylko dwie bramki i remis, ale to była dopiero rozgrzewka przed tym co zobaczyliśmy dalej. Komprachcice szybko zdobyły trzy bramki i tym samym nieco uciekły rywalowi z województwa świętokrzyskiego. Piotr Lichota zastosował ryzykowną i bardzo odważną taktykę, bo zaledwie 4 minuty po wznowieniu meczu zastosował przewagę w grze ofensywnej – brak bramkarza. Goście trafili na 4:1 do pustej bramki, ale Nowiny dalej konsekwentnie grały z przewagą liczebną w ofensywie i to przyniosło skutek. Ostatecznie udało się gospodarzom doprowadzić do remisu, którego nie oddali już do samego końca. Ostatnie minuty meczu to prawdziwa wymiana ciosów, jednak żaden z nich nie trafił rywala. Świetny mecz, dużo bramek, ogromna dramaturgia. Brawo.

39:55
    Długie podanie otrzymał Jacek Kukla. Bardzo dobrze wziął obrońcę na plecy, ale nie wiedzieć czemu oddał bardzo lekkie uderzenie w tej sytuacji! Staroń musiał piłkę odbić w tej sytuacji! To była piłka meczowa dla gospodarzy!

39:45
    Co tutaj się dzieje? Szymkiewicz odebrał piłkę ostatniemu obrońcy, ale zbyt mocno sobie ją wypuścił! Został powstrzymany przez wślizg Staronia. Z tego poszła kontra, gdzie znów tylko w boczną siatkę w świetnej okazji trafił Karnatowski!

39:30
    Gra dalej toczy się w środku pola. Dużo długich piłek. Zawodnicy boją się podejmować ryzyko w samej końcówce poprzez rozgrywanie piłki na własnej połowie z presją rywala.

39:10
    Zboch dostał dobre podanie prostopadłe na lewą stronę. Prawdopodobnie wyszedłby sam na sam z bramkarzem, ale do tego nie doszło, gdyż świetne wyjście z bramki i wślizg zaliczył Dobrodziej!

39:00
    Ponikowski wyprowadził indywidualny kontratak! Wokół niego zebrało się trzech rywali, ale on i tak utrzymał się przy piłce. Ostatecznie oddał uderzenie lewą nogą po ziemi, jednak piłka przeleciała tuż obok słupka.

38:50
    Dominik Szymkiewicz ostro powalczył z rywalem w środku pola, jednak ostatecznie sędziowie dopatrzyli się przewinienia ze strony zawodnika UKS'u. Musi Szymkiewicz uważać, bo na koncie ma żółtą kartkę.

38:45
    Końcówka tego meczu, a żadna z drużyn nie potrafi teraz zamknąć rywala we własnym polu bramkowym. Gra raczej toczy się w środku pola, sporo walki.

38:20
    Tracz oddał mocny strzał prawą nogą spod linii końcowej, jednak bliższego słupka do samego końca pilnował skutecznie Sebastian Dobrodziej.

37:45
    Staroń posłał długi wyrzut piłki w kierunku partnera, jednak wszystko dobrze zaasekurował Szymkiewicz.

37:15
    Komprachcice teraz dość ryzykowanie, ale jak na razie bez poważnych konsekwencji. Rozgrywanie piłki na własnej połowie mimo presji rywala to spore ryzyko.

36:50
    Piękna akcja gospodarzy! Szymkiewicz wzorowo zagrał z Ponikowskim, wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale zbyt długo zwlekał ze strzałem. W ostatniej chwili piłkę spod stopy wygarnął mu wślizgiem obrońca.

36:25
    Nowiny utrzymują się przy piłce, jednak już teraz nie praktykują gry bez bramkarza. Dobrodziej w bramce.

36:00
    Przerwa na żądanie szkoleniowca Berlandu.

35:32
    Gol dla Nowin!
    Piękna akcja gospodarzy w przewadze ofensywnej. Piłka została zagrana na drugą stronę do Kukli, który wziął na zamach rywala. Wystawił do DOMINIKA SZYMKIEWICZA, a ten pewnym strzałem pokonał Staronia.

34:55
    Oj, to mogła być bramka. Nesterów miał przed sobą pustą bramkę, ale chybił!

Norbert Sinkiewicz

Gole: 6. Szymkiewicz, 28. Strzębski, 30. Szymkiewicz, 32. Szymkiewicz, 36. Szymkiewicz – 19. Miga, 23. Miga, 24. Karnatowski, 26. Wedler, 29. Karnatowski

Kartki:   14. Dobrodziej (NOW), 32. Szymkiewicz (NOW) – 13. Tracz (KOM), 17. Karnatowski (KOM)

UKS Ekom Futsal Nowiny: Dobrodziej, Majcher – Ponikowski, Radomski, Strzębski, D. Szymkiewicz, Czerwiński, Jagodzki, Kukla, Pióro
    Berland Komprachcice: Skowronek, Staroń – Karnatowski, Nowosielski, Miga, Wedler, Tracz, Zboch, Nesterów

Sędziowie: Chrzanowski, Swajda – Bąk