SPR Olkusz – Młyny Stoisław 23:24 (koniec) | Sambor – KPR Ruch 25:28 (koniec)
SPR Sambor Tczew
25:28 (15:14)
KPR Ruch Chorzów
Sobota 15.11.2014, 17:00 • Hala II LO przy ulicy Królowej Marysieńki w Tczewie • PGNiG Superliga kobiet

Adrian Trawicki dziękuje za czas spędzony z lajfy.com. (18:36:35)

W drużynie Aussie Sylex Sambor Tczew najskuteczniejsze były Marta Tomczyk i Hanna Strzałkowska po 5 goli. Za to w drużynie Ruchu Chorzów najwięcej bramek zdobyła dziś MVP zawodów Monika Migała (7 goli).

Kolejna porażka Sambora Tczew na własnej hali i nadal pozostają one bez smaku zwycięstwa u siebie w tym sezonie. O ile w pierwszej połowie gra wyglądała na zadowalająca, to w drugiej zaczęły się mnożyć straty i nieudane rzuty. W konsekwencji Ruch zaczął stopniowo powiększać przewagę. W 58 minucie nadzieje przywróciła Strzałkowska, doprowadzając do straty jednobramkowej, lecz Ruch Chorzów nie spanikował i dowiózł zwycięstwo do końca.

60
    Koniec meczu. (25:28)

59
    Jeszcze strata Olszowej, przejęcie Migały, podanie do Joanny Rodak a ta przypieczętowuje zwycięstwo Ruchu. (25:28) (25:28)

59
    Gol Masłowskiej na wagę zwycięstwa. (25:27) (25:27)

58
    Strzałkowska w ostatniej chwili przy sygnalizacji gry pasywnej. (25:26) (25:26)

57
    Tomczyk przejmuje piłkę i sama kończy akcję. (24:26) (24:26)

56
    Wolny w wykonaniu Olszowej wprost w dłonie Chorzowianek. (23:26) (23:26)

55
    Bardzo ważna bramka Belmas. Trzy gole przewagi gości. (23:26) (23:26)

55
    Lesiak źle podaje, Sambor przejmuje, wymienili kilka podań i kończą akcję niecelnym rzutem Krajewskiej. (23:25) (23:25)

54
    Czas dla Ruchu Chorzów. (23:25) (23:25)

54
    Skonieczna nieudanie obok lewego słupka. (23:25) (23:25)

53
    Monika Migała jeszcze jeden gol w jej wykonaniu. Gra dziś naprawdę rewelacyjnie. (23:25) (23:25)

52
    Strzałkowska nawiązuje kontakt z rywalkami. (23:24) (23:24)

51
    Kolejno bramki Krajewskiej i Lesik. (22:24) (22:24)

50
    Ruch kontruje błyskawicznie. (21:23) (21:23)

49
    Ważna w ręce obrończyń. Kontra Tczewianek i gol Marty Tomczyk. (21:22) (21:22)

48
    Czerwona kartka dla Sucheta (KPR Ruch Chorzów). (20:22)

Adrian Trawicki

SPR Sambor Tczew: Wiercioch, Kordunowska-Lupa – Pasternak, Mazur, Belter, Szulc, Strzałkowska, Nowicka, Łukasik, Olszowa, Bilenia, Skonieczna, Tomczyk, Krajewska.
    Trener: Leszek Elbicki

KPR Ruch Chorzów: Montowska, Ciesiółka – Pieniowska, Jasinowska, Piotrkowska, Lesik, Migała, Krzymińska, Masłowska, Sucheta, Rodak, Belmaś, Ważna.
    Trener: Marcin Księżyk

Sędziowie: Andres Rosendo, Sergio Rodriguez (Hiszpania)