Federer – Wawrinka 2:1 (koniec) | Djoković – Federer 0:0 (poz.)

Roger Federer
0
0
0

Niedziela 16.11.2014, 19:00Barclays ATP Finals - Nitto ATP Finals (kort twardy halowy)
Relacja włączona

Mecz został odwołany! Szwajcarski tenisista musiał wycofać się z powodu kontuzji pleców! Zatem Djoković zwycięża bez konieczności rozgrywania tego pojedynku! (18:49:25)

Na relację z tego pojedynku zapraszam na godzinę 19:00 na portal LAJFY.COM!

Statystyka bezpośrednich spotkań jest nieznacznie korzystniejsza dla Szwajcara, który okazał się lepszy w dziewiętnastu z 34 takich potyczek. Ostatni raz mierzyli się w tegorocznym Shanghai Rolex Masters, kiedy to w półfinale tej imprezy Roger wygrał 6:4, 6:4. Łącznie w 2014 roku grali ze sobą pięć razy, z czego trzykrotnie górą był Szwajcar

Federer również gra świetnie podczas tego turnieju. Faza grupowa to trzy pewne wygrane bez straconego seta. Kolejno ograł Kanadyjczyka Milosa Raonicia 6:1, 7:6 (0), Keia Nishikoriego 6:3, 6:2 i Brytyjczyka Andy Murraya 6:0, 6:1. Półfinał to bratobójczy pojedynek ze Stanem Wawrinką, który okazał się bardzo zacięty. Pierwsza partię Roger przegrał 4:6, w drugiej jednak zwyciężył 7:5. Decydujący set był pełen emocji i nie zabrakło na koniec tie-breka. Federer wygrał w nim 8:6 i dzięki temu to on dziś gra w finale

Serbski tenisista przez ten turniej idzie jak burza, W fazie grupowej wszystkie mecze wygrał 2:0 tracą przy tym bardzo małą ilość gemów. Najpierw pokonał Chorwata Marina Cilicia 6:1, 6:1, następnie Szwajcara Stana Wawrinkę 6:3, 6:0 a na koniec Czecha Tomasa Berdycha 6:2, 6:2. W półfinale jego przeciwnikiem był Japończyk Kei Nishikori. Pierwszy set wygrany gładko 6:1 mógł wskazać na kolejne szybkie zwycięstwo Novaka. Kei się jednak postawił i odpowiedział wygraniem partii 6:3. To podziałało na Serba jak płachta na byka, bo w decydującym secie nie dał sobie odebrać choćby jednego gema!

Serdecznie zapraszam na relację z finału Barclays ATP World Tour Finals. Novak Djoković vs Roger Federer

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.
    Kraj: Serbia
    Data urodzenia: 22.05.1987
    Wiek: 37 lata
    Trzymanie: praworęczny
    Wysokość: 188 cm
    Waga: 77 kg

Kraj: Szwajcaria