Olimpia-Beskid – SPR Olkusz 28:27 (koniec)
MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz
28:27 (12:15)
SPR Olkusz
Sobota 22.11.2014, 18:00 • Hala MOSiR, Nowy Sącz • PGNiG Superliga kobiet

Serdecznie witamy Państwa w relacji LIVE z meczu 11. kolejki Superligi Kobiet, w którym to Olimpia/Beskid Nowy Sącz, we własnej hali, podejmować będzie SPR Olkusz. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00.

W ostatniej kolejce piłkarki ręczne z Nowego Sącza uległy na wyjeździe Pogoni Szczecin, 26:30. Mimo porażki podopieczne Dusana Danisa, pokazały ogromną ambicję i wolę walki, dzięki czemu nie muszą się wstydzić porażki z teoretycznie lepszym zespołem.

Również zawodniczki z Olkusza, w poprzedniej kolejce, doznały smaku porażki. Zespołem, który okazał się lepszy od podopiecznych trenera Wąsa, była Energa AZS Koszalin (23:24). Olkuszanki mogły sprawić niemałą sensację, ale w końcówce zabrakło im koncentracji i w ostatniej akcji meczu straciły, decydującą o porażce, bramkę.

Nowosądeczanki z dorobkiem czterech punktów plasują się na dziewiątej pozycji w tabeli. Natomiast drużyna SPR-u mają o jedno oczko mniej, co sprawia, że plasują się tuż za szczypiornistkami z Nowego Sącza. Jeśli Olimpia/Beskid wygra ten mecz to utrzyma swoją pozycję, jeśli zaś przegra to może spać nawet o dwie lokaty.

Mecz ten będzie szczególnym wydarzeniem dla Zdzisława Wąsa, bowiem w sezonie 2012/2013 był on trenerem drużyny z Nowego Sącza. Pod jego wodzą Sądeczanki rozegrały bardzo dobry, debiutancki sezon, zajmując w ostatecznym rozrachunku ósme miejsce.

Naszym zdaniem faworytem tego spotkania jest zespół gospodyń, które po zmianie trenera zdecydowanie poprawiły swoją grę, dzięki czemu mogą się mierzyć jak równy z równym nawet z teoretycznie lepszymi rywalkami. Z naszymi przewidywaniami zgadzają się bukmacherzy, którzy za wygraną Sądeczanek płacą 1,2 zł, a za zwycięstwo SPR-u 3,2 zł.

Czy podopieczne Dusana Danisza odniosą trzecie zwycięstwo w sezonie? Czy też Olkuszanki sprawią małą niespodziankę? A może padnie remis? Odpowiedzi na te pytania poznamy zaraz po zakończeniu spotkania.

Szczypiornistki obu drużyn są już na przedmeczowej rozgrzewce. A do rozpoczęcia spotkania zostało nieco ponad 45 minut.

Spotkanie kapitanek obu drużyn z sędziami. Strony rozlosowane tak więc nic już nie szkodzi na przeszkodzie by rozegrać ten mecz.

Zawodniczki przebierają się w stroje meczowe i wysłuchują ostatnich rad trenerów. Za chwilę oficjalna prezentacja drużyn.

Oficjalna prezentacja zawodniczek już trwa. Zaraz zaczynamy!

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

1
    Za długo rozgrywały akcje przyjezdne i sędziowie odgwizdali grę pasywna. (0:0) (0:0)

1
    Szybko kontra gospodyń i Gadzina zdobywa bramkę. (1:0) (1:0)

2
    Gadzina ukarana żółtą kartką za nieprzepisowe zagranie. (1:0) (1:0)

2
    Wicik przedziera się przez sądecką obronę i zdobywa bramkę. (1:1) (1:1)

3
    Bramkarka SPR-u broni strzał jednej z zawodniczek Olimpii, a po chwili tym samym rewanżuje się Szczurek. (1:1) (1:1)

3
    Gadzina rzuca bramkę z lewego skrzydła. (2:1) (2:1)

4
    Błąd zawodniczek z Olkusza wykorzystała Masna i zdobyła kolejną bramkę w tym meczu. (3:1) (3:1)

4
    Faul w ataku jednej z zawodniczek, z Olkusza i przy piłce gospodynie. (3:1) (3:1)

5
    Dubojova oddała mocny rzut, ale nie trafiła w bramkę. (3:1) (3:1)

6
    Przytuła rzuca z drugiej linii i pokonuje Szczurek. (3:2) (3:2)

6
    Masna rzucała z nieprzygotowanej pozycji, co skończyło się stratą piłki. (3:2) (3:2)

7
    Figiel broniła w polu za co została ukarana kartką. Dodatkowo karny dla przyjezdnych. (3:2) (3:2)

7
    Wicik pewnie wykorzystuje karnego i mamy remis. (3:3) (3:3)

8
    Ładna akcja Sądeczanek zakończona rzutem Masnej, ale świetnie broni bramkarka. (3:3) (3:3)

8
    Kontra SPR-u i Basiak rzuca bramkę z koła. (3:4) (3:4)

8
    Dodatkowo dwie minuty kary dla Płachty. (3:4) (3:4)

9
    Wicik rzuca, ale w polu broniła jedna z gospodyń i mamy karny dla Olkusza. (3:4) (3:4)

9
    Wicik po raz kolejny świetnie wykonuje rzut karny i już dwie bramki przewagi SPR-u. (3:5) (3:5)

10
    Gadzina rzuca bardzo ważną bramkę dla Olimpii. (4:5) (4:5)

10
    Kobzar rzuca z podłoża i zdobywa kolejną bramkę. (4:6) (4:6)

11
    Kobzar ukarana żółtą kartką za faul na Gadzinie. (4:6) (4:6)

12
    Sądeczanki nie wykorzystały kolejnej okazji do zdobycia bramki, co skrzętnie wykorzystała Nowak, która pewnym rzutem pokonała Szczurek. (4:7) (4:7)

12
    Timeout dla gospodarzy. (4:7) (4:7)

12
    Dubajova z drugiej linii rzuca wysoko nad bramką. (4:7) (4:7)

13
    Przytuła minęła obronę, ale w doskonałej sytuacji trafiła w słupek. (4:7) (4:7)

14
    Wicik weszła jak w masło w sądecką obronę i zdobyła ósmą bramkę dla SPR-u. (4:8) (4:8)

14
    Dwuminutowa kara dla Fierkii. (4:8) (4:8)

15
    Dubajova do Szczeciny i ta zdobywa bramkę z koła. (5:8) (5:8)

16
    Sędziowie zasygnalizowali grę pasywną, dlatego Kobzar zdecydowała się na rzut, ale trafiła prosto w Sach. (5:8) (5:8)

16
    Kolejny mocny rzut Dubajovej, ale po raz kolejny dobrze w bramce SPR-u spisała się Wąż. (5:8) (5:8)

17
    Przytuła rzuciła z biodra, ale piłka poleciała bardzo daleko od bramki. (5:8) (5:8)

18
    Faul w ataku Gadziny, kontra SPR-u i Nowak zdobywa bramkę. (5:9) (5:9)

18
    Dubajova potężnym rzutem zdobywa bramkę. (6:9) (6:9)

18
    Błąd przyjezdnych, długa piłka go Gadziny i jest bramka. (7:9) (7:9)

19
    Masna sam na sam z bramkarką i trafia prosto w nią! To mogła być bramka kontaktowa! (7:9) (7:9)

19
    Timeout dla gości. (7:9) (7:9)

20
    Wicik uderza zza zasłony i pokonuje zmyloną Sach. (7:10) (7:10)

21
    Masna chciała wziąć na siebie odpowiedzialność za wynik i rzuciła z drugiej linii, ale trafiła w słupek. (7:10) (7:10)

21
    Gadzina przeprowadziła indywidualną akcję i zdobyła bramkę dla gospodyń. (8:10) (8:10)

22
    Po rzucie Wicik, Sach miała piłkę na rękach, ale ta i tak wpadła do bramki. (8:11) (8:11)

22
    Sądeczanki wymieniły kilka podań, aż w końcu Płachta zdecydowała się na rzut, ale trafiła prosto w bramkarkę. (8:11) (8:11)

23
    Kolejna obrona w polu i kolejny karny dla przyjezdnych. (8:11) (8:11)

23
    Wicik z rzutu karnego trafia w słupek, ale zbiera piłkę i trafia do bramki. (8:12) (8:12)

24
    Dubajova przedziera się przez obronę SPR-u i zdobywa bramkę. (9:12) (9:12)

24
    Nowak zdobywa bramkę rzutem z lewego skrzydła. (9:13) (9:13)

25
    Słowaczka po raz kolejny przedziera się przez obronę przyjezdnych i po raz kolejny zdobywa bramkę. (10:13) (10:13)

26
    Szczecina otrzymała idealne, długie podanie i miała przed sobą pustą bramkę, ale nie zdołała do niej trafić! (10:13) (10:13)

27
    Podanie do koła i swoją pierwszą bramkę w barwach SPR-u zdobywa Serafimovska. (10:14) (10:14)

28
    Kobzar rzuca z drugiej linii, ale trafia w słupek. (10:14) (10:14)

28
    Figiel ukarana dwiema minutami za rzucenie rywalki na parkiet. (10:14) (10:14)

29
    Rączka pięknym lobem z prawego skrzydła zdobywa bardzo ważną bramkę dla gospodyń. (11:14) (11:14)

30
    Kontra Sądeczanek i bramka Gadziny. (12:14) (12:14)

30
    Dodatkowo dwie minuty dla Kobzar. (12:14) (12:14)

30
    Przytuła zdobywa kolejną bramkę dla przyjezdnych. (12:15) (12:15)

30
    A Rączka dostaje dwie minuty kary. (12:15) (12:15)

30
    Pierwsza połowa skończona. (12:15)

Pierwsze minuty tego spotkania należały do gospodyń, ale w miarę upływu czasu przyjezdne się rozkręcały, dzięki czemu wyszły na trzy bramkowe prowadzenie, którego nie oddały do końca połowy. Na drugą część spotkania Olimpia/Beskid Nowy Sącz – SPR Olkusz zapraszam za chwilę.

31
    Druga połowa rozpoczęta. (12:15)

31
    Dubajova rzuca po koźle i jest bramka. (13:15) (13:15)

31
    Przytuła rzuca pod porzeczkę, piłka jeszcze się od niej odbija i wpada do bramki. (13:16) (13:16)

32
    Masa rzuca z drugiej linii, ale świetnie broni Wąż. (13:16) (13:16)

32
    Kontra gospodyń. Szczecina do Gadziny, a ta pewnym rzutem zdobywa bramkę. (14:16) (14:16)

33
    Przytuła łatwo mija obronę Sądeczanek i zdobywa bramkę. (14:17) (14:17)

34
    Dubajova rzuca z biodra i trafia do bramki. (15:17) (15:17)

34
    Figiel zdecydowała się na rzut, ale lepiej, aby szybko o nim zapomniała, bo piłka bliżej miała do sufitu niż do bramki. (15:17) (15:17)

35
    Nowak zdobywa bramkę z koła. (15:18) (15:18)

36
    Sądeczanki rozklepały obronę przyjezdnych, dzięki czemu Szczecina z łatwością zdobyła bramkę. (16:18) (16:18)

36
    Basta ukarana dwoma minutami, ale nie wiadomo za co. (16:18) (16:18)

37
    Grę w przewadze wykorzystały zawodniczki SPR-u i znów prowadzą trzema bramkami. (16:19) (16:19)

38
    Timeout dla gości. (16:19) (16:19)

38
    Fireka zdobywa bramkę rzutem z prawego skrzydła. (16:20) (16:20)

38
    Figiel zdobywa bramkę dla gospodyń. (17:20) (17:20)

38
    A Przytułą dostaje dwie minuty kary za nieprzepisowe zagranie. (17:20) (17:20)

39
    Szczecina sam na sam z bramkarką i nie trafia! (17:20) (17:20)

40
    Piękna kontra w wykonaniu Szczeciny i Gadziny zakończona bramką dla gospodyń. (18:20) (18:20)

41
    Starcie z Dubajovą bardzo boleśnie odczuła Kobzar, która teraz opuszcza plac gry. (18:20) (18:20)

41
    Ale tak szybko jak go opuściła, tak szybko na niego wróciła. (18:20) (18:20)

42
    Rozpędzona Gadzina mija rywalki jak tyczki i zdobywa kontaktową bramkę. (19:20) (19:20)

42
    Wicik trafiła w słupek, ale piłka odbiła się od Szczurek i wpadła do bramki. (19:21) (19:21)

43
    Figiel rzuca i zdobywa bramkę. (20:21) (20:21)

43
    Sędziowie zaczynają swój kabaret i każą Szczecine dwiema minutami za to, że rywalka rzuciła jej piłkę w nogi. (20:21) (20:21)

44
    Basiak zdobywa bramkę rzutem z koła. (20:22) (20:22)

44
    Masna rzuciła z nieprzygotowanej pozycji, co skończyło się strata piłki. (20:22) (20:22)

45
    Dubajova mija rywalkę i zdobywa bramkę. (21:22) (21:22)

46
    Kobzar zdobywa bramkę..... (21:23) (21:23)

46
    A sędziowie ewidentnie chcą pomóc SPR-owi, bo karzą Figiel dwiema minutami za nic. (21:23) (21:23)

46
    Timeout dla gospodarzy. (21:23) (21:23)

47
    Masna po raz kolejny marnuje okazję do zdobycia bramki. (21:23) (21:23)

47
    W końcu Masna kończy swoją akcję zdobytą bramką. (22:23) (22:23)

Dzisiejsze spotkanie ogląda 550 widzów.

48
    Gadzina faulowana w sytuacji sam na sam, a sędzia nie daje dwóch minut zawodniczce z Olkusza! (22:23) (22:23)

49
    Masna rzuca z drugiej linii i mamy remis! (23:23) (23:23)

49
    Wicik mija Gadzinę i zdobywa bramkę. (23:24) (23:24)

50
    Karny dla gospodyń za faul na Gadzinie. (23:24) (23:24)

50
    Dubajova pewnie wykonuje karnego i znów remis. (24:24) (24:24)

50
    Konta Sądeczanek i Rączka trafia, ale bramka nieuznana. (24:24) (24:24)

51
    Timeout dla gości. (24:24) (24:24)

52
    Seria niedokładnych akcji po jednej i po drugiej stronie. Mimo to, ze względu na wynik, emocje w końcówce gwarantowane. (24:24) (24:24)

53
    Konta + Gadzina = gol! Gospodynie na prowadzeniu! (25:24) (25:24)

54
    Marszałek rzutem z biodra pokonuje Szczurek. (25:25) (25:25)

55
    Sygnalizacja gry pasywnej, a Dubajova trafia w samo okienko. (26:25) (26:25)

56
    Fireka zdobywa bramkę z prawego skrzydła. (26:26) (26:26)

57
    Basiak uderza Dubajovą w twarz i otrzymuje dwie minuty kary. (26:26) (26:26)

59
    Kontra przyjezdnych i Przytuła zdobywa bramkę. (26:27) (26:27)

59
    Dubajova rzuca i zdobywa bramkę. (27:27) (27:27)

60
    Faul ofensywny Szczeciny (27:27) (27:27)

60
    Dwie minuty dla Dubajovej. (27:27) (27:27)

60
    Dwie minuty dla Basiak i wolny bezpośredni dla gospodyń. (27:27) (27:27)

60
    Masna rzuciła, piłka odbiła się od słupka, od bramkarki i wpadła do siatki! (28:27) (28:27)