Trefl – Projekt 3:2 (koniec) | BBTS – ZAKSA 0:3 (koniec)
Sobota 29.11.2014, 18:00 • Ergo Arena, Gdańsk • PlusLiga

0:0
    Dziękujemy bardzo za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje live! (20:37:30)

0:0
    Po bardzo wyrównanym meczu i wzlotach i upadkach obu drużyn to gospodarze wygrali ten pojedynek w stosunku 3:2. Dla gdańszczan był to czwarty mecz z rzędu, w którym rozegrali oni 5 setów. Trzy z nich rozstrzygnęli na swoją korzyść. Goście, którzy w poprzedniej kolejce dosyć łatwo ulegli Cerradowi Radom, tym razem postawili się mocniejszemu rywalowi.

16:14

16:14
    Atak Michała Filipa autowy! Koniec meczu, LOTOS wygrywa 3:2!

15:14
    Tym razem Murphy Troy atakuje skutecznie po ostrym skosie i czwarta piłka meczowa!

14:14
    Blokowany Murphy Troy i gramy na przewagi! Ależ mecz!

14:13
    Nienajlepsze przyjęcie Krzyśka Wierzbowskiego i zaraz trzecia piłka meczowa, jednak wcześniej przerwa na życzenie Andrei Anastasiego!

14:12
    Blokowany Krzysiek Wierzbowski na prawej stronie, ale cały czas piłka meczowa dla gospodarzy.

14:11
    Troy ponownie atakuje ze skrzydła i piłka meczowa!

13:11
    O drugą przerwę techniczną w tym secie poprosił Jakub Bednaruk!

13:11
    Murphy Troy po ostrym skosie atakuje omijając pewnie blok rywali.

12:11
    Autowy atak Jakuba Radomskiego ze skrzydła! Zawodnicy ze stołecznej drużyny sprawdzają, czy nie było po palcach skaczących zawodników i jednak mieli rację! Piłka dotknęła rąk bloku!

12:10
    Tym razem skutecznie blokowany Michał Filip na lewym skrzydle przez Bartka Gawryszewskiego. Za Filipa wchodzi Strzeżek.

11:10
    Ależ pomylił się Michał Filip, autowy atak ponad blokiem i tym razem o przerwę prosi Jakub Bednaruk!

10:10
    Po przerwie nie kończy ataku Mika, kontra rywali, ale kapitalny potrójny blok gdańszczan na Jakubie Radomskim.

9:10
    Murphy Troy posyła piłkę minimalnie na aut i Andrea Anastasi prosi o czas!

9:9
    Skuteczna odpowiedź ze środka – dobry atak Bartka Lemańskiego.

9:8
    Nieudana kiwka Troya, po chwili na siatce walka Falaschi z Lipińskim, którą wygrywa rozgrywający z Gdańska!

8:8
    Autowa zagrywka również w zespole z Gdańska – muli się Mateusz Mika.

8:7
    Autowa zagrywka Politechniki i to LOTOS prowadzi przy zmianie stron.

7:7
    Nieskończony atak gdańszczan i po chwili atak rywali, który jest połączony z nieporozumieniem w obronie z zespole gospodarzy.

7:6
    Obrona Troya, ale Wierzbowski nie kończy ataku. Kontra gości i skuteczny atak po ostrym skosie w samą linię.

7:5
    Znów potężny atak Murphy Troya na prawym skrzydle, tym razem atakował po prostej.

6:5
    Michał Filip z lewego skrzydła nie daje szans gospodarzom, Mika próbował bronić, ale bezskutecznie.

6:4
    Po raz kolejny świetnie w obronie Marco Falaschi, rozegranie do Troya, który pewnie atakuje.

5:4
    Najpierw dobrze w obronie Falaschi, potem Wierzbowski, ale nie kończą ataków gdańszczanie. Jednak chwilę później kapitalny potrójny blok gospodarzy zatrzymuje atak Politechniki.

4:4
    Skomplikowana zagrywka Lemańskiego, ale minimalnie autowa.

3:4
    Środek, druga linia i Mateusz Mika, ale niestety atak w taśmę.

3:3
    Blokowany Krzysiek Wierzbowski na lewym skrzydle przez blokujących rywali i obie drużyny idą łeb w łeb.

3:2
    Akcja "na dwa". Za drugim razem Murphy Troy skutecznie punktuje obijając ręce rywali!

2:2
    Tym razem blokowany Mateusz Mika.

2:1
    Sprytnie Michał Filip po rękach blokujących rywali.

2:0
    Świetnie w obronie Wierzbowski, rozegranie do Miki a ten znów pewnie atakuje!

1:0
    Na początek Mateusz Mika znajduje dziurę w bloku i punktuje!

0:0
    Piąty set rozpoczęty.

20:25
    Czwarty set skończony.

20:25
    I serwisem w siatkę kończy się ta partia, Falaschi popełnia ten błąd i przed nami tie-break!

20:24
    Pewny atak ze skrzydła po bloku Mateusza Miki.

19:24
    Autowy atak ze skrzydła po prostej Troya i mamy piłkę setową dla warszawiaków.

19:23
    Kolejny pewny atak środkiem, tym razem Mateusz Sacharewicz.

19:22
    Przesunięta krótka to Wojtka Grzyba, a ten pewnie punktuje wbijając "gwoździa" rywalom.

18:22
    Skuteczna kiwka ze środka siatki, po raz kolejny już, Piotrka Lipińskiego.

18:21
    Kapitalnie w obronie gdańszczanie, szczególnie Piotrka Gacka, rozegranie do Wierzbowskiego, który lekkim atakiem zdobywa punkt.

17:21
    Tym razem w zagrywce popełnia błąd Michał Filip, który serwuje prosto w siatkę.

16:21
    Obija ręce blokujących gospodarzy Michał Filip.

16:20
    Kolejny punktowy atak Murphy Troya i już tylko cztery oczka różnicy pomiędzy obiema drużynami. O przerwę prosi Jakub Bednaruk!

15:20
    Falaschi wystawia jedną ręką, ale nieskończony atak. Kontra rywali, ale Troy, Grzyb i Wierzbowski skaczą do potrójnego bloku!

14:20
    Po raz kolejny w tym secie kapitalnie na środku zachowuje się Bartek Lemański, który pewnie punktuje.

14:19
    Dłuższa akcja, obie drużyny chaotycznie i w obronie i w ataku. W końcu do piłki dochodzi Murphy Troy i pewnym atakiem zdobywa punkt!

13:19
    Jakub Radomski ze skrzydła atakuje w aut, ale po bloku.

13:18
    Kąśliwa zagrywka Mateusza Miki i mylą się w przyjęciu zawodnicy ze stołecznej drużyny.

12:18
    Autowy atak ponad blokiem Michała Filipa, gdańszczanie coraz bliżej rywali.

11:18
    Po przerwie skuteczny, a co najważniejsze punktowy atak ze skrzydła Murphy Troya.

10:18
    Przy okazji przerwa na żądanie Andrei Anastasiego.

10:18
    Myli się na środku siatki Bartek Gawryszewski, który atakując trafia w górną taśmę.

10:17
    Ależ skuteczny dziś na środku siatki jest Bartek Lemański, kolejny punktowy atak!

10:16
    Popsuta zagrywka Krzyśka Bieńkowskiego, który pojawił się tylko do serwisu.

9:16
    Tym razem skuteczny atak ze środka Mateusza Sacharewicza i to goście prowadzą na drugiej przerwie technicznej.

9:15
    Kapitalna akcja i kapitalne obrony z obu stron, tę batalię wygrywa LOTOS po ataku Miki, który znajduje dziurę w bloku.

8:15
    Psuje serwis Dominik Depowski i Murphy Troy wchodzi na zagrywkę.

7:15
    Wybroniony atak Miki, kolejna kontra ale też nieskończona, goście też źle atakują. Wilki Bednaruka nie dają za wygraną i po chwili blokują Murphy Troya!

7:14
    Skuteczny atak ze środka na czystej siatce Sacharewicza.

7:13
    Tym razem w bloku Mateusz Mika zatrzymuje Michała Filipa i czas dla trenera Bednaruka.

6:13
    Zatrzymany blokiem Dominik Depowski.

5:13
    Tymczasem autowa zagrywka Michała Filipa.

4:13
    Tym razem problemy w przyjęciu mają goście, plasują piłkę na drugą stronę, ale nieporozumienie w obronie w LOTOSie.

4:12
    Murphy Troy obija podwójny blok rywali.

3:12
    Problemy w przyjęciu i nie udało się przebić piłki na drugą stronę. 12. punkt dla Politechniki.

3:11
    Znów kapitalny, potrójny blok gości. Uderzał Krzysztof Wierzbowski.

3:10
    Tymczasem odpowiada środkiem Bartek Lemański, który pewnie atakuje.

3:9
    Krzysiek Wierzbowski w pojedynczym bloku zatrzymuje rywala.

2:9
    Myli się w polu zagrywki Jakub Radomski i obija siatkę.

1:9
    Alez kapitalne obrony z obu stron, w końcu to dalekim atakiem w sam narożnik boiska akcję kończy Michał Filip.

1:8
    No i wreszcie jest pierwszy punkt! Dobry atak Mateusza Miki!

0:8
    Blokowany Murphy Troy i Politechnika prowadzi na pierwszej przerwie technicznej aż 8:0!

0:7
    Kolejny autowy atak ze skrzydła Damiana Schulza, który opuści boisko a w jego miejsce wraca Murphy Troy.

0:6
    Autowy atak ze środka na czystej siatce Bartka Gawryszewskiego. Czyżby przed nami tie-break?

0:5
    Zatrzymany blokiem Damian Schulz. Ależ rozochocili się zawodnicy ze stołecznej drużyny...

0:4
    Zablokowany Mateusz Mika przez pojedynczy blok Michała Filipa.

0:3
    Skutecznie najpierw w obronie a potem w ataku goście. Świetny atak po prostej Michała Filipa.

0:2
    Autowy atak Damiana Schulza po skosie ze skrzydła, który próbował mijać blok, ale bezskutecznie.

0:1
    Na początek dobry atak ze środka Bartka Lemańskiego.

0:0
    Czwarty set rozpoczęty.

25:19
    Trzeci set skończony.

25:19
    Piłka rzucona i trzeci set pada łupem gospodarzy. LOTOS prowadzi 2:1.

24:19
    Baaaaaaaardzo duży aut przy zagrywce Damiana Schulza.

24:18
    Autowy atak ze środka siatki Mateusza Sacharewicza na pustej siatce. Piłka setowa dla gospodarzy.

23:18
    As serwisowy w zespole Politechniki. Serwujący trafił w sam narożnik boiska. Nieco zaskoczeni zawodnicy LOTOSu biorą challange i jak się okazuje jednak ta zagrywka była minimalnie autowa!

22:18
    Nie kończy ataku Schulz, ale piłka wraca na stronę gdańszczan, rozegranie do Wierzbowskiego na skrzydło, ale ten zablokowany przez dwóch rywali.

22:17
    Przepiękny atak po prostej Michała Filipa, kompletnie zaskoczona drużyna LOTOSu bez szans na jakąkolwiek interwencję.

22:16
    Po raz kolejny w tym secie skuteczny atak na środku Bartka Gawryszewskiego.

21:16
    A teraz reprezentant Polski myli się przy serwisie.

21:15
    Po prostej pewnie atakuje Mateusz Mika!

20:15
    Wyczyszczona siatka i potężny atak Michała Filipa.

20:14
    Ale na posterunku w drużynie LOTOSu jest Mika, który znajduje dziurę w bloku i atakuje po skosie.

19:14
    Po przerwie skuteczny atak ze skrzydła po skosie Michała Filipa po dosyć szybko rozegranej akcji.

19:13
    Znów dobrze w obronie gdańszczanie, rozegranie do Schulza a ten obija blok rywali! O przerwę prosi Jakub Bednaruk!

18:13
    Piłkę za plecy dostał Schulz i źle zaatakował, ale goście oddają piłkę dwukrotnie gdańszczanom. Za drugim razem rozegranie do Miki, który pewnie punktuje i zdobywa 18. punkt dla swojego teamu.

17:13
    Dwa delikatne ataki z obu stron. W końcu Michał Filip decyduje się na potężny atak i obija ręce skaczących do bloku gospodarzy.

17:12
    U gości też ten sam błąd, tyle, że Michał Filip zagrywa w aut.

16:12
    Po przerwie zepsuta zagrywka Damiana Schulza, który serwuje prosto w siatkę.

16:11
    Żółta kartka była w pierwszym secie, tym razem czerwona kartka dla Jakuba Bednaruka co łączy się ze strata punktu. Druga przerwa techniczna przy prowadzeniu LOTOSu Trefl Gdansk.

15:11
    Kiwka Wierzbowskiego, ale nieskuteczna. Kontra rywali ale jest potrójny blok gdańszczan – Schulz, Wierzbowski oraz Gawryszewski.

14:11
    Wojciech Grzyb zatrzymany na środku siatki blokiem przez Mateusza Sacharewicza.

14:10
    Filip blokowany, ale obija ręce Wierzbowskiego na tyle dobrze, że piłka ląduje na aucie.

14:9
    Przepiękna piłka na środek siatki do Gawryszewskiego, który potężnie atakuje nie dając żadnych szans rywalom.

13:9
    Psuje zagrywkę Mateusz Mika i posyła piłkę prosto w siatkę.

13:8
    Znów świetnie w obronie gdańszczanie, tym razem Mateusz Mika. Rozegranie piłki do Troya, który pewnie atakuje.

12:8
    Dłuższa akcja z obu stron, a na koniec KAPITALNY atak Krzyśka Wierzbowskiego, który pojawił się w miejsce Sebastiana Schwarza. Atak był dosłownie kapitalny! Po prostej obrócił rękę tak, że blokujący nie mieli szans na dotknięcie piłki. Przerwa na życzenie trenera Bednaruka!

11:8
    As serwisowy Mateusza Miki!

10:8
    Autowy atak Aleksandra Śliwki, przy okazji łapie się za nogę przyjmującego gości. Miejmy nadzieje, że to nic groźnego. Ale będzie konieczna zmiana.

9:8
    Świetnie w obronie gdańszczanie, rozegranie do Miki, ale ten naciera się na potrójny blok rywali.

9:7
    Tym razem Marco Falaschi zaskakuje rywali kiwką na środku siatki.

8:7
    Marco Falaschi próbuje blokować atakującego Śliwkę, jednak to górą zawodnik ze stolicy.

8:6
    Myli się Michał Filip i atakuje ponad blokiem w aut. Przerwa techniczna przy prowadzeniu gdańszczan!

7:6
    Świetnie w obronie Schwarz i jeszcze raz rozegranie do Mateusza Miki i kolejny raz punktowy atak!

6:6
    Mateusz Mika kończy atak z lewej strony siatki po skosie i zdobywa wyrównujący punkt.

5:6
    Świetnie w obronie Schwarz, ale gdańszczanie oddają piłkę za darmo. Po chwili znów zaskakuje Lipiński i ponownie kiwa.

5:5
    Tym razem skuteczny atak ze środka siatki Wojtka Grzyba i ponownie remis.

4:5
    Nie kończy ataku Schwarz, przyjezdni wyprowadzają kontrę i atakują po bloku wychodząc przy tym na prowadzenie.

4:4
    Autowy atak Murphy Troya i mamy remis.

4:3
    Świetny serwis Troya i rywale odrzuceni od siatki, ale po chwili Schwarza zablokowany!

4:2
    Tym razem skuteczny atak z prawej strony siakti Murphy Troya.

3:2
    Atak po bloku Michała Filipa i punkt numer dwa dla Politechniki.

3:1
    Trzeci punkt dla LOTOSu Trefla i trzeci punkt zdobyty przez Bartka Gawryszewskiego!

2:1
    Tym razem świetny atak u gości.

2:0
    Tym razem świetny blok Bartka Gawryszewskiego, który w pojedynkę zaskakuje rywala!

1:0
    Na początek skuteczny atak ze środka siatki Bartka Gawryszewskiego.

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.

21:25
    Drugi set skończony.

21:25
    Świetnym atakiem na środku siatki popisuje się Lemański i to goście wygrywają drugą partię. Mamy remis w meczu!

21:24
    Po przerwie ze skrzydła atakuje Schwarz, który znajduje dziurę w bloku. Tym razem przerwa na życzenie szkoleniowca ekipy gości.

20:24
    Nie udało się gospodarzom wyprowadzić skutecznego ataku i piłka setowa dla gości! Wcześniej przerwa na życzenie Andrei Anastasiego.

20:23
    Najpierw świetne przyjęcie Śliwki, a po chwili jeszcze lepszy atak.

20:22
    Bardzo duży aut po zagrywce Mateusza Sacharewicza.

19:22
    Kolejny dobry i punktowy atak Aleksandra Śliwki po skosie.

19:21
    Odpowiada potężnym atakiem ze skrzydła Murphy Troy. Bez szans rywale w obronie.

18:21
    Kolejne złe przyjęcie gdańszczan i Mika oddaje piłkę za darmo. Po chwili kolejna kontra rywali i leworęczny Śliwka pewnie atakuje i zwiększa przewagę Politechniki do trzech punktów.

18:20
    Kolejny nieskończony atak Miki, kontra gości i zaskakuje, nie po raz pierwszy w tym meczu, z drugiej piłki Piotr Lipiński. Przerwa dla Andrei Anastasiego!

18:19
    Tym razem na lewej flance blokowany Murphy Troy i na prowadzenie wracają zawodnicy ze stołecznej drużyny.

18:18
    Nieskończony atak Mikołajczaka, kontra gdańszczan, ale Mika po ostrym skosie atakuje w aut.

18:17
    Piłka rzucona w przyjęciu Pawła Mikołajczaka i LOTOS wrócił na prowadzenie.

17:17
    Autowy atak Dominika Depowskiego, który atakuje bardzo wysoko ponad blokiem.

16:17
    Tym razem dobry atak, a co najważniejsze punktowy, w zespole gospodarzy!

15:17
    Zablokowany na prawej stronie siatki Sebastian Schwarz i już dwa punkty przewagi gości.

15:16
    Po raz kolejny środkiem grają warszawianie, tym razem dobry atak Sacharewicza i to przyjezdni prowadzą na drugiej przerwie technicznej.

15:15
    Delikatny atak tuż za siatkę Mateusza Miki i ponownie remis na tablicy wyników.

14:15
    Ze środka siatki Bartek Lemański atakuje na pustej siatce.

14:14
    Chaotyczna akcja z obu strony zakończona blokiem na Michale Filipie! Mateusz Mika i Marco Falaschi skakali!

13:14
    Obroniony atak Murphy Troya, potem kolejna kontra gości. Rozegranie do Filipa, który z prawej strony atakuje pewnie po skosie.

13:13
    Problemy w przyjęciu gości, ale dobre rozegranie do Ślwiki na prawą stronę, który pewnie atakuje po skosie.

13:12
    Kapitalny serwis Murphy Troya nie do przyjęcia i LOTOS wraca na prowadzenie w meczu.

12:12
    Zepsuta zagrywka Piotrka Lipińskiego, który zagrywa prosto w siatkę.

11:12
    Tym razem Śliwka się nie myli i atakuje po ostrym skosie, mijając pojedynczy blok rywali.

11:11
    Myli się na lewej stronie siatki Aleksander Śliwka i atakuje w aut.

10:11
    Nieudana kiwka Troya, ale pogubili się rywale i LOTOS dostaje piłkę za darmo. Znów piłka wędruje do Schwarza, który tym razem po skosie pewnie atakuje.

9:11
    Pogubili się w rozegranie gdańszczanie, jednak po chwili znów dostają piłkę za darmo do rywali. Rozegranie do Schwarza, jednak ten myli się i atakuje daleko w aut.

9:10
    Potężna zagrywka Sacharewicza, która wyprowadza gości na prowadzenie.

9:9
    Gawryszewski nie kończy ataku na środku siatki. Kontra gości i znów skutecznie, tym razem lekkim plasem, atakuje punktowo Filip.

9:8
    Tymczasem Michał Filip obija ręce rywali na prawej stronie siatki.

9:7
    Dobry wyblok gospodarzy i rozegranie do Murphy Troya, który ze stoickim spokojem atakuje po skosie.

8:7
    Przesunięta krótka na środek siatki do atakującego z drugiej linii Schwarza, który zdobywa ósmy punkt i to Trefl prowadzi na pierwszej przerwie technicznej.

7:7
    Tym razem Depowski wybija piłkę na aut po rękach blokujących gdańszczan.

7:6
    Zablokowany Dominik Depowski przez dwóch zawodników gospodarzy.

6:6
    Tym razem pogubili się zawodnicy Politechniki w ataku i Lipiński posyła za wysoką piłkę na środek do Scharewicza, który atakuje bardzo źle i mocno w aut.

5:6
    Tymczasem myli się w polu zagrywki Michał Filip i piąty punkt dla LOTOSu Trefla.

4:6
    Pogubili się w ataku gdańszczanie. Sacharewicz nie kończy w kontrze ze środka bo świetnie broni Gacek. Goście dostają piłkę za darmo, rozgrywają do Filipa, który pewnie atakuje i zdobywa szósty punkt.

4:5
    Naciera się na potrójny blok Troy, ale ponowna kontra. Rywale bronią, po chwili ponowny atak gospodarzy, jednak sędzia dostrzega błąd u LOTOSu – piłka rzucona!

4:4
    Niestety chwilę później w polu zagrywki myli się Wojtek Grzyb.

4:3
    Przesunięta krótka od Falaschi do Grzyba na środek siatki a ten pewnie atakuje.

3:3
    Tym razem to Domański sprytnie atakuje na środku siatki i znów mamy remis.

3:2
    Znów świetnie w obronie Gacek. Rozegranie do Troya, który kąśliwym plasem zdobywa punkt.

2:2
    Tym razem skuteczny podwójny blok gdańszczan, zablokowany Śliwka!

1:2
    Tym razem Śliwka z prawej strony obija ręce skaczących do bloku rywali.

1:1
    Dłuższa akcja i na sam koniec Troy z lewej strony siatki obija ręce rywala skączącego do bloku!

0:1
    Na początek zaskakująca kiwka na środku siatki Piotrka Lipińskiego.

0:0
    Drugi set rozpoczęty.

25:17
    Pierwszy set skończony.

25:17
    Po raz kolejny świetnie w defensywie gdańszczanie, rozegranie do Troya, który potężnie atakuje po prostej i pierwszy set dla gospodarzy!

24:17
    Mateusz Mika obija ręce bloku rywali i piłka setowa dla gdańszczan!

23:17
    Alez długa akcja. Świetne obrony z obu stron, w końcu Schwarz się myli po ataku ze środka i drugie linii.

23:16
    Trzeci blok, tym razem zablokowany na skrzydle Adrian Strzeżek, który wszedł w miejsce Michała Filipa.

22:16
    Pojedynczy blok Bartka Gawryszewskiego na środku siatki.

21:16
    Po raz kolejny powstrzymany na skrzydle Michał Filip. Po raz kolejny podwójny blok gdańszczan okazał się skuteczniejszy.

20:16
    Kapitalny blok gdańszczan na lewej flance. Zablokowany Michał Filip i Jakub Bednaruk prosi o czas!

19:16
    Kolejny dobry atak ze środka Gawryszewskiego!

18:16
    Tym razem pomyłka w zagrywce po stronie gdańszczan.

18:15
    Bartosz Gawryszewski skutecznie ze środka siatki!

17:15
    Mylą się przy serwisie siatkarze z Warszawy.

16:15
    Kolejny raz dobrze w obronie goście i atakują za sprawą Lemańskiego ze środka.

16:14
    Po przerwie autowa zagrywka Troya, który w następnej, długiej akcji, jest blokowany przez dwóch zawodników rywali.

16:12
    Świetna obrona Troya, a potem Gacka. W ostatecznym rozrachunku rozegranie piłki do Troya, który potężnie atakuje i to LOTOS prowadzi na drugiej przerwie technicznej!

15:12
    Wojtek Grzyb odpowiada tym samym i skutecznie atakuje ze środka siatki na pojedynczym bloku.

14:12
    Przesunięta krótka na środek do Lemańskiego, który atakuje w punkt.

14:11
    Aleksander Śliwka atakuje bez bloku w aut po prostej.

13:11
    Dłuższa akcja z obu stron, w końcu to rozegranie piłki do Schwarza, który obija potrójny blok rywali, a piłka wychodzi poza boisko.

12:11
    Tymczasem szybka akcja i atak po ostrym skosie Śliwki, który mija blok.

12:10
    Tym razem skuteczny atak z lewej strony siatki Sebastiana Schwarza po skosie.

11:10
    Atak Filipa, który obija blok Schwarza i Gawryszewskiego. Minimalny aut...

11:9
    Po przerwie Mika skutecznie na prawej stronie obija blok rywali.

10:9
    Mika nie kończy ataku na lewej stronie siatki. Kontra Politechniki skuteczna. Anastasi prosi o czas, bo rywale zdobyli 5 punktów z rzędu.

10:8
    Nie kończy ataku Gawryszewski, kontra rywali i punktuje Filip. Po chwili Depowski na zagrywce po taśmie zaskakuje gospodarzy.

10:6
    Nieskończony atak ze środka i drugiej linii Schwarza. Kontra rywali i Szalpuk ze skrzydła po skosie zdobywa punkt.

10:5
    Próba bloku Troya na prawej stronie siatki, jednak zakończona niepowodzeniem.

10:4
    Tym razem autowy atak wysoko nad blokiem Michała Filipa. O przerwę prosi Jakub Bednaruk.

9:4

8:4
    Murphy Troy ponownie skutecznie na prawej stronie siatki i to gospodarze prowadzą na pierwszej przerwie technicznej.

7:4
    Efektowny atak ze środka siatki Aleksandra Śliwki.

7:3
    Ofiarnie goście oddają piłkę za darmo, LOTOS rozgrywa na prawo do Troya, który pewnie atakuje.

6:3
    Atak ze środka siatkarzy ze stołecznej drużyny prosto w linię.

6:2
    Najpierw autowy atak gości, a po chwili świetnie w obronie gdańszczanie i rozegranie do Miki, który kończy pewnym atakiem po skosie.

4:2
    Tym samym odpowiadają rywale, autowa zagrywka!

3:2
    Myli się w polu zagrywki Murphy Troy i zagrywa prosto w siatkę.

3:1
    Świetnie w obronie i gdańszczanie i goście. Po chwili jednak kontra przyjezdnych, ale dobry blok Grzyba i Falaschi.

2:1
    Wojciech Grzyb i Sebastian Schwarz zablokowali na lewej stronie siatki rywala.

1:1
    Nie kończy na środku Grzyb, kontra rywali, ale świetnie broni Mika. Gdańszczanie oddają piłkę za darmo, ale goście znów nie kończą. Rozegranie do Troya, który obija blok i punktuje!

0:1
    Na początek dłuższa akcja i pod sam koniec blokowany Schwarz przez potrójny blok.

0:0
    Jesteśmy na hali!

0:0
    Czy i tym razem LOTOS pokaże klasę i upora się ze słabszym kadrowo rywalem? Czy może ostatnie pojedynki pięciosetowe pokażą, że jednak drużyna z Gdańska ma zbyt wąski skład i to goście sensacyjnie wygrają? Na te pytania odpowiedź poznamy już w sobotę! Na transmisję live zapraszamy od godziny 18:00!
    A tu takie zaproszenie na sobotni mecz ;)

0:0
    Tym razem do gdańskiej Ergo Areny przyjeżdża młody zespół jakim jest drużyna Politechniki. Od początku sezonu grają nieźle, ale zdarzają im się wpadki. Chociażby ta w poprzednim spotkaniu z drużyną Cerradu Czarnych Radom, z którą zawodnicy ze stołecznej drużyny polegli 0:3, nawiązując rywalizacje tylko w ostatnim secie. Prym wśród warszawiaków wiedzie młody atakujący, Michał Filip, który w tym sezonie plasuje się w czołówce najlepiej punktujących zawodników PlusLigi.
    Pełna hala podczas meczu z Asseco Resovią.

0:0
    Pomimo tego, że w 3 meczach rozegrali aż 15 setów, nie wyglądają na zmęczonych. Każde zwycięstwo powoduje, że czują się coraz mocniejsi. Zaczęło się od minimalnej porażki z Bełchatowem na wyjeździe, a skończyło na dwóch wygranych, najpierw z zespołem Resovii a potem Jastrzębskiego Węgla.

0:0
    Kapitalna gra i pokonanie dwóch z rzędu zespołów z Wielkiej Czwórki. Tak właśnie można opisać grę w ostatnich dwóch meczach LOTOSu Trefl Gdańsk. Nie można też zapomnieć o fenomenalnym widowisku pomiędzy LOTOsem a Skrą Bełchatów, w którym gdańszczanie minimalnie polegli 2:3. Tak właśnie można opisać poprzednie 3 pojedynki gospodarzy.

Piotr Grabowski

Trefl Gdańsk: Grzyb, Gacek (l), Stępień, Falaschi, Schulz, Schwarz, Gawryszewski, Troy, Ratajczak,Weirzbowski, Stolc, Mika
    Projekt Warszawa: Olenderek (l), Strzeżek, Radomski, Lipiński, Depowski, Lemański, Świrydowicz, Bieńkowski, Filip, Śliwka, Szalpuk, Gregorowicz, Mikołajczak, Sacharewicz

Sędziowie: Marek Budzik, Andrzej Kuchna