Pittsburgh – Ottawa 3:2 (koniec)
Pittsburgh Penguins
3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Ottawa Senators
Sobota 06.12.2014, 19:00 • Consol Energy Center, Pittsburgh • National Hockey League

Dziękujemy za uwagę. To był długi niezwykle emocjonujący mecz. Gospodarze po bramce strzelonej na dwie minuty przed końcem 3. tercji wygrały! (21:45:10)

To była dobra lekcja hokeja. Ottawa zagrała niezwykle ambitnie, a przecież była skazywana na wysoką porażkę.

60:00

59:45
    Crosby miał krążek na kiju i pustą bramkę. Trafił obok.

59:05
    Goście zagrają bez bramkarza.
    EHRHOFF - 3:2

58:10
    Gol dla Pittsburgh!
    Bramkę zdobył CHRISTIAN EHRHOFF. Crosby kapitalnie wypatrzył Ehrhoff'a, który bez kłopotu piekielnie mocnym strzałem zdobył bramkę z bliskiej odległości. Warto dodać, że obrońcy Ottawy kompletnie zgubili krycie.

57:10
    Ottawa w ostatnich minutach wyraźnie osłabła. Pittsburgh przyśpieszył, a dodatkowo Crosby pokazuje, że jest prawdziwym liderem swojego zespołu.

56:25
    Dwóch hokeistów gospodarzy Malkin i Comeau było praktycznie sam na sam z Andersonem, ale ich strzały nic nie zmieniły. Anderson pewnie obronił.

55:00
    Pięć minut do końca 3. tercji.

54:00
    Spalony na niebieskiej. Wznowienie w tercji obronnej gości.

51:50
    Kapitalna sytuacja dla gości. Ryan z bliskiej odległości starał się pokonać Fleurego, ale nic z tego nie wyszło.

50:50
    Dobra akcja Crosbiego, który w tercji obronnej Ottawy prowadził krążek, ale nie trafił dobrze w krążek.

50:00
    Ostatnie 10 minut gry przed nami.

48:35
    Gryba uderzał na bramkę Pittsburghu, ale krążek trafił w bandę.

47:25
    Krążek co chwilę zmienia swoje położenie, co czyni mecz niezwykle atrakcyjnym, ale sporo w tych zmianach chaosu. Gracze obu drużyn walczą, ile tylko sił w nogach i rękach.

46:10
    Wznowienie w tercji obronnej gospodarzy wygrywały Pingwiny.

45:35
    Downie odważnie wjechał w tercję obronną gości, ale nie zdecydował się na oddanie strzału.

44:30
    Coraz częstsze zmiany niewiele zmieniają w grze. Pingwiny nieco bez pomysłu na rozbicie obrony Senators.

43:35
    Ottawa wydaje się zachowała więcej sił niż Pittsburgh, który zdecydowanie gorzej porusza się po lodzie.

42:30
    Gramy w pełnych składach. Niewiele się działo pod bramką Pittsburghu podczas gry w przewadze Senators.

41:20
    Zamek Ottawy funkcjonuje dobrze, ale brakuje strzałów. Boston dobrze broni dostępu do bramki.

40:28
    Dwie minuty kary dla bramkarza Pittsburgha za zagranie wysokim kijem! Na ławkę powędrował Comeau zamiast bramkarza gospodarzy.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Kapitalna druga tercja. Senators pokazali lwi pazur, ale ostatecznie Pingwiny były w stanie doprowadzić do wyrównania. Przed nami trzecia tercja, która być może rozstrzygnie o końcowym wyniku, choć nie można wykluczyć dogrywki.

40:00
    Druga tercja skończona.

39:00
    Minuta do końca drugiej tercji.
    SUTTER - 2:2

38:03
    Bramkę zdobył BRANDON SUTTER. Asysta Maatta, Martin. Kapitalne uderzenie, Maatty, który skierował krążek w stronę bramki, gdzie kij dostawił Sutter. Krążek z olbrzymią prędkością trafił do bramki gości.

37:47
    Condra trafia na dwie minuty na ławkę kar za zahaczanie.

36:16
    Zibanejad kapitalnie uderzył, ale Fleury doskonale interweniował.

35:00
    Pięc minut do końca drugiej tercji.

34:10
    Pittsburgh zamknięty we własnej tercji, choć Ottawa nie gra w przewadze. Szybka wymiana krążka po linii. Strzał Condry.

33:10
    Comeau oddał strzał z dystansu, ale nic z tego nie wyszło.

32:40
    Pingwiny wzięły się do roboty.

32:00
    W drugiej tercji to Ottawa przeważa, a gospodarze nie potrafią wykorzystać swoich atutów w grze. Crosby całkowicie niewidoczny.

30:55
    Hoffman uderzał na bramkę Pingwinów, ale nic z tego nie wyszło.

30:00
    Połowa 2. tercji za nami. Pingwiny prowadziły, ale wystarczyły dwie akcje Senators, żeby stan spotkania zmienił się o 180 stopni.

28:47
    Gol dla Ottawy!
    Bramkę zdobył MIKA ZIBANEJAD. Asysta Ryan, Methot. Kapitalna akcja zawodników Senators. Szybka wymiana krążka. Methot zagrywa do Ryan'a, a ten delikatnie posyła krążek przed Zibanejada, który dokłada kij i zdobywa bramkę. Fleury był bez szans.
    ZIBANEJAD - 1:2

27:50
    Goście w pełnym ustawieniu.

27:30
    Zamieszanie pod bramką Andersona. Po strzale Comeau krążek poodbijał się od kilku kijów, a ostatecznie przejął go bramkarz Senators.

27:26
    Comeau uderzał z snapshot'em, ale Anderson nie musiał interweniować.

26:40
    Skuteczna obrona Senators. Krążek wraca pod bramkę Fleuriego.

25:47
    Methot za przytrzymywanie rywala trafia na dwie minuty na ławkę kar. Ottawa ponownie grać będzie w osłabieniu.

25:20
    Senators w pełnym składzie.

24:20
    Minuta gry w przewadze za nami. Pingwiny nie mają pomysłu na pokonanie Andersona.

23:19
    Michalek trafia na dwie minuty na ławkę kar za przytrzymywanie. Ottawa będzie grała w osłabieniu.

22:00
    Remis daje nam szanse na fantastyczną grę w kolejnych minutach.
    LEGWAND - 1:1

21:13
    Bramkę zdobył DAVID LEGWAND. Kapitalne uderzenie z półdystansu. Krążek wpadł do bramki , bo też Fleury był zasłonięty.

20:20
    Gospodarze przez pierwsze dwie minuty będą grali w osłabieniu.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Ciekawa, ale nieco schematyczna pierwsza tercja. Pingwiny strzeliły bramkę i od tego czasu niewiele się dzieje na lodowisku w Pittsburgu.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:52
    Ehrhoff trafia na ławkę kar za wywrócenie rywala.

19:00
    Minuta do końca Pierwszej tercji.

18:30
    Niewiele się dzieje. Krążek w tercji neutralnej.

18:00
    Adams uderza z półdystansu, ale Anderson bez kłopotu łapie krążek.

17:30
    Borowiecki już na lodzie.

17:00
    Blisko do końca gry w przewadze gospodarzy.

16:00
    Pingwiny niewiele potrafią zrobić z przewagą.

15:25
    Borowiecki trafia na dwie minuty na ławkę kar za niedozwolone zagranie.

15:00
    Pięć minut do końca 1. tercji.

14:05
    Ehrhoff uderzył, a właściwie to próbował uderzyć na bramkę gości. Nic z tego nie wyszło.

13:10
    Sporo się dzieje na lodzie, choć nie mamy zbyt wielu strzałów. Raczej może imponować kondycja i zaangażowanie obu drużyn.

12:03
    Wydawało się, że Stone będzie w stanie pokonać Fleury, ale jego uderzenie złapał bramkarz gospodarzy.

10:00
    10 minut pierwszej tercji za nami.

08:53
    Uderzenie Malinkova trafiło w jednego z graczy gości.

07:30
    Nie mieliśmy zbyt wielu strzałów. Gra nieco chaotyczna i mało przemyślana.

06:30
    Po strzeleniu bramki Pingwiny oddały pole gościom.

05:23
    Anderson dobrze bramce, bo też Crosby dobrze strzelił, ale jeszcze lepiej interweniował golkiper Senators.
    MALKIN - 1:0

04:17
    Bramkę zdobył JEVGENIJ MALKIN. Indywidualna akcja zawodnika Pingwinów, który kapitalnie przejechał całe lodowisko i nie dał żadnych szans na skuteczną interwencję bramkarzowi Senators.

04:08
    Pingwiny w pełnym składzie.

03:23
    Sill i Chiasson postanowili nie owijać w bawełnę. Krew się leje, publika szaleje. Boks na lodzie.

03:00
    Dobra oborna Pingwinów i krążek trafia do tercji obronnej Senators.

02:08
    Malkin trafia na dwie minuty na ławkę kar. Senators zagrają w przewadze.

00:16
    Pierwsza akcja pod bramką gości. Downie nie zdołał jednak pokonać Andersona.

00:01

Czekamy na pierwszy bulik!

Dobry wieczór Państwu!

Pittsburgh Penguins: Fleury (Greiss) – Maatta, Ehrhoff, Dumoulin, Martin, Scuderi, Despres – Spaling, Crosby, Megna – Goc, Malkin, Comeau – Klinkhammer, Sutter, Downie – Sill, Ebbett, Adams.

Ottawa Senators: Anderson (Lehner) – Phillips, Karlsson, Methot, Ceci, Borowiecki, Gryba – MacArthur, Turris, Stone -Hoffman, Zibanejad, Ryan – Condra, Legwand, Neil – Michálek, Lazar, Chiasson.

Sędziowie: Wes McCauley, Francis Charron – Shandor Alphonso, Mike Cvik.

Ottawa Senators mogą liczyć na trzech zawodników o niezłych indywidualnych statystykach w bieżącym sezonie: Erika Karlssona, Clarke'a MacArthura oraz Kyle'a Turris'a. Zobaczymy, która z drużyn okaże się być lepsza. Początek naszej relacji już od godziny 18:30.

Spotkanie powinno być zacięte, ale pierwsze piątki obu drużyn są całkowicie nieporównywalne. Sidney Crosby na pozycji środkowego napastnika to zawodnik o najwyższym dorobku z klasyfikacji punktowej. Zawodnik Pingwinów imponuje ilością asysty, a ma ich na koncie 24. W bieżącym sezonie zdobył też 9 bramek. Z kolei w bramce gospodarze mogą liczyć na Marc-Andre Fleury to jeden z najlepszych w bieżącym sezonie zawodników na swojej pozycji.

Pingwiny złapały w ostatnich tygodniach zadyszkę, bo też odnieśli kilka cennych zwycięstw, ale w ostatni czwartek ulegli Vancuver gładko 0-3 na wyjeździe. Zespół gospodarzy nie ma kłopotów w rywalizacji z zespołami ze średniej półki, ale już konfrontacja z ligową czołówką nie jest dla Pingwinów szczęśliwa, o czym przekonali się w dwumeczu z NY Islanders.

Drużyna gości przegrała cztery ostatnie spotkania, w tym trzy na własnym lodzie. Goście ostatnie ligowe zwycięstwo odnieśli w Nashville, ale było to 20 listopada, czyli można śmiało założyć, że to już prehistoria. W obecnym sezonie gracze Senators grają słabo i raczej niewiele może się zmienić w dzisiejszym meczu.

Pingwiny podejmują drużynę Senators z Ottawy. Konfrontacja amerykańsko-kanadyjska. Trzeba zauważać, że faworytem rywalizacji zespół gospodarzy. Zarówno ostatnie występy, jak i pozycja w tabeli skłania do wniosku, że Pingwiny czeka łatwe spotkanie.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

MZ

Składy i statystyki: 5. MALKIN, 39. Sutter (Maatta, Martin), 59. Ehrhoff (Crosby) – 22. LEGWAND, 29. Zibanejad (Ryan, Methot)

Sędziowie: Wes McCauley, Francis Charron – Shandor Alphonso, Mike Cvik