3:4 (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)
Anaheim Ducks
Niedziela 07.12.2014, 21:10 • MTS Centre, Winnipeg • National Hockey League

Dziękuję za uwagę i zapraszam na pozostałe sportowe emocje na portalu LAJFY.COM! (23:51:02)

Pięknym akcentem kończy nam się to niesamowite spotkanie, nawet nie wiem czy Palmieri sam wierzy w to, że tak cudnie strzelił i to w dogrywce! Gospodarze z pewnością mogą czuć się zawiedzeni, nie byli gorsi od rywala, no ale przecież w hokeju nie ma remisów :)

Kyle PALMIERI - 3:4

60:55
    Gol dla Anaheim!

Ależ to zrobił KYLE PALMIERI! Jechał z krążkiem na lewym skrzydle, nikt go specjalnie nie atakował, w końcu dojechał niemalże do końcowej linii i praktycznie z zerowego kąta umieścił gumę w prawym okienku bramki! Coś niesamowitego, coś pięknego!

60:40
    Dwukrotnie uderzali miejscowi, ale oba strzały były niecelne, teraz przejmują krążek przyjezdni

60:01
    Dogrywka rozpoczęta.

Tak więc czekamy na dodatkowy czas gry!

60:00
    Trzecia tercja skończona.

59:45
    W ofensywie cały czas gospodarze, lecz psują teraz swoją akcję, odgwizdany spalony

56:50
    No to możemy być świadkami ciekawej końcówki, a może nawet i dogrywki, Anaheim ruszyło do ataku
    Jacob TROUBA - 3:3

55:15
    Gol dla Winnipeg!

I znalazł go JACOB TROUBA, który najpierw uderzył z prawej flanki, odbił krążek przed siebie golkiper gości, do dobitki dojechał właśnie TROUBA i za drugim razem pokonał Andersena!

54:45
    Coraz większy napór gospodarzy, czas jest teraz ich wrogiem, szukają sposobu na Andersena

53:50
    Uderzenie leci w stronę bliższego słupka, wyczuł to świetnie Andersen i przyblokował krążkowi dostęp do bramki!

53:25
    Cogliano uderza mocno z prawego skrzydła, świetnie chwyta krążek w powietrzu Pavelec!

52:40
    Spokojnie przetrwali miejscowi te osłabienie

51:35
    Dobrze bronię gracze z Winnipeg, guma co chwilę wraca pod bramkę gości, brakuje składnych akcji ze strony Kaczorów podczas tej przewagi

48:55
    Spalony po akcji gospodarzy, zdaje się że goście przetrzymają kolejne osłabienie

47:30
    Nie daje się pokonać Andersen! Najpierw broni strzał Byfugliena, a po chwili Ladda!

47:05
    Lindholm musi przymusowo odpocząć, zbyt wiele zawodników gości było jednocześnie na lodzie!

46:55
    Wytrzymali te osłabienie przyjezdni, pod jego koniec dwukrotnie broni skutecznie Andersen

46:00
    Winnipeg uspokaja sytuację, założony zamek

45:15
    Kontra gości powstrzymana przez daleko wyjeżdżającego z bramki Pavelca! Uprzedził rywala przed niebieską linią!

44:55
    Mamy tez karę dla jednego z Kaczorów

44:55
    Ladd wyjeżdża na pozycję sam na sam z bramkarzem i trafia w słupek! Ależ było blisko!

44:50
    No i wracają bokserzy!

43:50
    Uwolnienie po stronie gospodarzy

42:45
    Blokowane kolejne uderzenia Kaczorów, najwyraźniej goście chcą powiększyć przewagę by mieć większy spokój

41:50
    Od początku tercji mamy przewagę Kaczorów, kolejny strzał, tym razem obok bramki Scheifele

40:45
    Za drugim podejściem już lepiej to zrobił Silfverberg, ale na posterunku był dobrze ustawiony Pavelec

40:15
    Silfverberg mocno się zamachnął na prawym skrzydle, tyle że... nie trafił w krążek :)

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Ciekawa druga tercja, w dodatku zakończona ciekawym incydentem, a dokładniej mieliśmy trochę boksu pomiędzy Stonerem a Kanem, za co będą musieli trochę odpocząć od gry. Wcześniej mieliśmy trzy gole, w tym dwa dla Kaczorów i to oni prowadzą 3:2 po 40 minutach ciekawej walki. Zostańcie z nami!

40:00
    Druga tercja skończona.

39:50
    Dla obu kara większa!

39:50
    Pressing ze strony gospodarzy przynosi efekt, mamy uwolnienie, ale jeszcze przy okazji starcie przy bandzie! Stoner vs Kane!

39:00
    Minuta do końca drugiej części gry

38:15
    Świetna interwencja golkipera gości po uderzeniu Halischuka! W natarciu Winnipeg!

37:40
    Miejscowi starają się przełamać defensywę rywala, utrzymują krążek w tercji Anaheim

36:30
    Znowu mamy okres gry, w którym dominuje walka o krążek, przełamuje to w końcu jeden z graczy Jets, strzał na bramkę z lewej flanki, pewnie broni Andersen

35:00
    p.s. kocham te przerwy reklamowe w nhl :)

35:00
    Kontra Kaczorów, broni Pavelec, jeszcze mamy małe zamieszanie pod bramką gospodarzy, ostatecznie wyjaśnione przez golkipera kanadyjskiej drużyny

34:45
    Winnipeg utrzymuje się przy krążku, głównie jednak są z krążkiem w strefie neutralnej

28:55

Tym razem wątpliwości nie ma! Świetne uderzenie z pierwszego krążka z lewego koła RYANA KESLERA! Pavelec nawet nie wiedział kiedy guma znalazła się w siatce!

28:10
    Krążek wylądował w bramce Jets, ale sędziowie jej nie uznają, odgwizdują karę dla Beleskeya, który przeszkadzał bramkarzowi w interwencji!

27:20
    Kolejna kara dla gospodarzy! Tym razem Trouba, także za zahaczenie, podwójna przewaga Kaczorów!

26:55
    Bem Chiarot ukarany za zahaczanie

25:30
    Cały czas tempo spotkania jest bardzo szybkie, krążek często przekracza linię środkową
    Jakob SILFVERBERG - 2:2

24:35

Tymczasem bramkę zdobywają goście, a dokładniej JAKOB SILFVERBERG, który popisał się kapitalnym uderzeniem z lewej flanki!

22:45
    Ostra walka o krążek w środkowej strefie, gospodarze dążą do zdobycia kolejnej bramki, poczuli wiatr w żagle!
    Andrew LADD - 2:1

21:35

Andersen odbiła uderzenie spod niebieskiej Trouby, dojeżdża do dobitki ANDREW LADD i nie daje szans bramkarzowi!

20:45
    Przed kapitalną okazję na zdobycie gola stanął Cogliano! Dostał podanie na wolne pole, kropnął co sił, świetnie zainterweniował Pavelec!

20:05
    Od razu po wznowieniu na środku jeden z graczy Anaheim wybił krążek do przodu i mamy uwolnolnienie

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Po ciekawych pierwszych dwudziestu minutach mamy remis. Obie bramki zostały zdobyte przy grze w przewadze, widać, że oba zespoły potrafią skorzystać z większej przestrzeni na lodzie. Zapowiada się nam naprawdę dobre widowisko, zostańcie z nami!

18:40
    Świetną okazję miał Kesler, czysta pozycja do uderzenia, fantastycznie broni Pavelec!

17:45
    Kara mniejsza dla Jackmana

16:25
    Miejscowi nie zamierzają opuszczać połowy Kaczorów, goście mają problem z wyprowadzeniem krążka

15:00
    Ladd znalazł się na pozycji spalonej
    Dustin BYFUGLIEN - 1:1

14:30

Gospodarze się rewanżują! Kolejny gol przy grze w przewadze! Kapitalne rozegranie krążka, świetnie chodził na połowie Anaheim, w końcu Perreault z prawego koła wystawia gumę na środek do DUSTINA BYFUGLIENA i ten kropnął co sił i umieścił ją w bramce!

13:55
    Kolejna kara dzisiaj dla Masona

12:40

12:30
    Gospodarze wyraźnie zaskoczeni takim obrotem sprawy, przeważali przez większość czasu, a tu gola zdobywają rywale, teraz grają nieco mniej składnie
    Rene BOURQUE - 0:1

11:00
    '
    Przyjezdni wykorzystują grę w przewadze! Po składnie rozegranej akcji podanie zza linii końcowej otrzymuje na wprost bramki RENE BOURQUE i pakuje krążek do bramki!

10:20
    Byfuglien na ławce kar

10:00

9:15
    Blisko zdobycia bramki Frolik! Praktycznie pusta bramka przed nim i tylko słupek!

9:10
    Goście grają już w pełnym składzie, ale ataki Winnipeg wcale nie ustają!

8:10
    Kolejne strzały na bramkę Kaczorów, nie daje się zaskoczyć Andersen, ma co robić

7:10
    Dwie minuty kary dla Masona za zbyt wysoką grę kijem

6:20
    Pavelec odbija krążek po uderzeniu Jackmana

5:15
    Dwukrotnie w krótkim czasie zmuszony interweniować Andersen, w obu przypadkach robi to skutecznie!

4:40
    Zażarta walka o krążek przy bandach w narożniku boiska, żadna z drużyn nie odpuszcza kija

3:35
    Kolejna interwencja Pavelca, po chwili także bramkarza Anaheim, szybkie tempo z początku meczu

2:20
    Akcja pod bramką gości, broni Andersen

1:35
    Tym razem uderzał Smith-Pelly, zatrzymuje krążek golkiper gospodarzy, Kaczory w ofensywie

0:45
    Okazję miał Fowler, jego strzał trafił w poprzeczkę! Ależ to mogło być otwarcie!

00:01

Ogrywanie hymnów Stanów Zjednoczonych i Kanady za na mi, niedługo powinniśmy spodziewać się rozpoczęcia meczu!

Winnipeg Jets: Pavelec (Houtchinson) – Trouba, Stuart, Byfuglien, Chiarot, Postma, Pardy – Wheeler, Little, Ladd, Frolík, Perreault, Kane, Halischuk, Scheifele, Lowry, Peluso, Slater, Thorburn

Anaheim Ducks: Andersen (Bobkov) – Manson, Fowler, Robak, Lindholm, Vatanen, Stoner – Palmieri, Getzlaf, Bourque – Smith-Pelly, Kesler, Beleskey, Silfverberg, Rakell, Cogliano, Jackman, Thompson, Maroon

Na relację z tego meczu zapraszam na godzinę 21:00 na portal LAJFY.COM!

W poprzednim swoim meczu ekipa z Anaheim stoczyła zażarty bój na lodowisku w St. Paul z tamtejszą Minnesotą Wild. Mecz zakończył się rezultatem 5:4 dla Kaczorów, dla których dwa gole zdobył Ryan Kesler, a po jednym dorzucili Jakob Silfverberg, Tim Jackman oraz Matt Beleskey

Kaczory w tej samej konferencji są liderem. W 28 pojedynkach górą byli siedemnaście razy łącznie zdobywając 38 oczek. Na wyjeździe stoczyli dotąd trzynaście bojów, z których aż 8 wygrali. Poprzednie trzy starcia na terenie rywala kończyły się dogrywkami

Kanadyjska drużyna w swoim ostatnim spotkaniu pokonała u siebie Colorado Avalanche aż 6:2. Bohaterem meczu był Bryan Little, który zdobył połowę bramek dla swojego zespołu, a przy jednej też asystował. Pozostałe trafienia dla Odrzutowców zaliczyli Chris Thorburn, Andrew Ladd i Dustin Byfuglien

Winninpeg to obecnie ósma drużyna konferencji zachodniej, W swoim dorobku mają 32 punkty zdobyte w 27 spotkaniach, z których wygrali czternaście. Na własnym lodowisku póki co nie idzie im rewelacyjnie, z dwunastu potyczek wygrali sześc, z tego dwie po dogrywce

Serdecznie zapraszam na relację z ligi NHL. Winnipeg Jets zmierzą się z Anaheim Ducks

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

Jarosław Kowalski

Składy i statystyki: 15. Byfuglien (Perreault, Ladd), 22. Ladd (Wheeler, Trouba), 56. Trouba (Lowry, Stuart) – 11. Bourque (Maroon, Getzlaf), 25. Silfverberg (Stoner, Rakell), 29. Kesler (Getzlaf, Fowler), 61. Palmieri

Anaheim Ducks: Andersen (Bobkov) – Manson, Fowler, Robak, Lindholm, Vatanen, Stoner – Palmieri, Getzlaf, Bourque, Smith-Pelly, Kesler, Beleskey, Silfverberg, Rakell, Cogliano, Jackman, Thompson, Maroon, Scheifele