Ruda Śląska – AZS UŚ 2:1 (koniec) | Clearex – AZS Gdańsk 3:3 (koniec)
3:3 (0:1)
AZS UG Gdańsk
Niedziela 07.12.2014, 17:00FOGO Futsal Ekstraklasa

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Już w najbliższą niedzielę czeka nas spotkanie dwóch zespołów z zupełnie innymi aspiracjami w obecnych rozgrywkach. Clearex wygrywając będzie starał się dogonić prowadzącą w tabeli Wisłę Krakbet Kraków, natomiast goscie urywając punkty faworytowi zbliżą się do bezpiecznej stre dole tabeli.

Sytuacja w Futsal Ekstraklasie:

Gospodarze tego pojedynku po dziewięciu pojedynkach zajmują trzecie miejsce w tabeli i mają na swoim koncie osiemnaście zdobytych oczek. Do prowadzącej Wisły Krakbet Kraków tracą cztery punkty, a drugiej Gatty Active Zduńska Wola zaledwie punkcik. Ich rywale z Gdańska od początku rozgrywek lokują się na ostatnim miejscu. W dziewięciu meczach zdobyli zaledwie dwa punkty i do dziesiątej Gwiazdy Ruda Śląska mają stratę pięciu oczek.

Clearex Chorzów:

Chorzowska ekipa spisuje się w tym sezonie nadspodziewanie dobrze. Zdobyła mało goli w porównaniu z resztą zespołów z czołówki (tylko 24), ale za to mogą pochwalić się równie niską liczbą bramek traconych (również 24). Na ich bilans składa się sześć wygranych oraz trzy porażki. Najlepszymi strzelcami zespołu są Daniel Wojtyna i Tomasz Golly, którzy pięć razy pokonywali w tych rozgrywkach bramkarzy rywali. W ostatniej ligowej kolejce zespół ten przegrał wyjazdowe spotkanie z Pogonią 04' Szczecin 1:3.

AZS Uniwersytet Gdański Gdańsk:

Fatalnie zespół ten rozpoczął te rozgrywki. W dziewięciu meczach zanotował zaledwie dwa remisy, a pozostałe mecze przegrał. Strzelił tylko dziewiętnaście goli, a stracił ih aż trzydzieści sześć. W ostatnim spotkaniu udało im się zremisować na własnej hali z Red Dragons Pniewy 3:3. Najskuteczniejszym piłkarzem tej ekipy jest Dominik Depta, który pięć razy pakował w obecnej kampanii piłkę do bramki przeciwników.

Na ten pojedynek zapraszamy państwa bardzo serdecznie już w najbliższą niedzielę o godzinie 17:00 do relacji w lajfy.com!

Składy obu zespołów:

Clearex Chorzów: Purolczak – Salisz, Tkacz, Łopuch, Podobiński, Miozga (C), Golly, Seget, Omylak, Grecz, Wojtyna, Ulfik, Mitkowski, Rabczak.

AZS Uniwersytet Gdański: Kartuszyński – Broner, Wesserling, Pawicki (C), Depta, Musik, Osłowski, Friszkemut, Poźniak, Kostuch, Madani, Gonda..

1

0:09
    Tomasz Broner już w pierwszej akcji powinien wyprowadzić gości na prowadzenie, ale uderzył w słupek!

0:27
    Strzał Salisza z dystansu zosyał skutecznie zablokowany przez rywala.

0:45
    Tym razem Łopuch przymierzył z dziesięciu metrów, ale skutecznie i pewnie broni golkiper gości.

1:09
    Depta dobrze obsłużył podaniem swojego partnera, ale idealnie interweniuje Purolczak.

1:45
    Mamy pierwszy faul w tym spotkaniu. Przewinił piłkarz Clearexu.

2:05
    Depta świetnie podaje do Bronera, a ten kolejny raz z bliska pudłuje!

2:37
    Póki co zdecydowanie lepsze sytuacje mieli przyjezdni, którzy konstruują kolejne akcje.

3:12
    Faulował Depta w ofensywnej akcji io mamy w przewinieniach 2:1 dla gospodarzy.

3:38
    Nieudana akcja Tkacza na skrzydle i w efekcie od bramki wznowi zespół gości.

3:58
    Ofensywna akcja przyjezdnych i mamy rzut rożny po zablokowanym uderzeniu gracza pomorskiego zespołu.

4:26
    Nieudana próba wyjścia gości z kontrą i w posiadaniu futbolówki akademicy.

4:55
    Niżej klasyfikowana drużyna nie stosuje pressingu i wyczekuje na własnej połowie.

5:16
    Golly dobrze popracował w defensywie i nabił swojego przeciwnika. Chorzowski zespół wznowi od autu.

5:48
    Tym razem to Seget wrócił we własne pole karne i tam wybija futbolówkę za linię boczną.

6:14
    Łopuch wymienił klepkę z Tkaczem, ale potem uderzył zdecydowanie obok słupka.

6:45
    Pogubili się gospodarze w konstruowaniu akcji i od autu wznowią ich dzisiejsi przeciwnicy.

7:34
    Długo piłkę na połowie AZS-u rozgrywali miejscowi, ale nic z tego zupełnie nie wynikło.

8:19
    Tkacz świetnym zwodem minął rywala, ale później przegrał pojedynek z Kartuszyńskim!

8:57
    Nie udaje się przyjezdnym od dłuższego czasu opuścić własnej połowy placu gry.

9:14
    Od autu na własnej połowie boiska wznawiają gracze pomorskiej drużyny, ale szybko tracą futbolówkę.

9:50
    Gospodarze wymieniali kolejne podania na połowie AZS UG, ale piłka ostatecznie wychodzi na aut.

10:08
    Trzecie przewinienie gospodarzy, a goście nadal z tylko jednym faulem.

10:46
    Strzał z dystansu zawodnika przyjezdnych został zablokowany i kolejny atak sunie na bramkę gości.

11:14
    Golly na piątym metrze otrzymał wspaniałe podanie, ale po minięciu bramkarza stracił piłkę!

11:22
    W odpowiedzi akcja przyjezdnego zespołu i Purolczak pewnie broni strzał z bliskiej odległości Kostucha!

12:02
    Wojtyna pięknie powalczył o piłkę przy linii bocznej boiska, ale po chwili odbiera mu ją rywal.

12:19
    Faul przyjezdnego zespołu i stan na chwilę obecną: Clearex 4:2 AZS UG.

12:50
    Po zablokowanym uderzeniu Podobińskiego mamy korner dla gospodarzy.

13:05
    Ofensywna akcja Depty i wywalczył ten piłkarz korner dla swojej ekipy.

13:22
    Na trybuny został usunięty działacz przyjezdnego zespołu.

13:44
    Kolejny raz na skrzydle indywualnie chorzowski zespół, w konsekwencji czego mają korner.

14:17
    Akcja na lewej stronie boiska gości kończy się zupełnie nieudanym dośrodkowaniem Wesserlinga.

14:30
    Wesserling pognał sam w kierunku bramki Purolczaka, ale na posterunku był chorzowski golkiper!

15:16
    Bardzo aktywny jest w ostatnich minutach Wesserling i miał kolejną okazję, której nie wykorzystał.

15:51
    Miozga miał dużo miejsca i czasu na dziesiątym metrze. Jego strzał jednak znacznie minął bramkę rywali.

16:00
    Piąty faul miejscowego zespołu!

16:45
    Bardzo długo piłka krążyła między kolejnymi piłkarzami gospodarzy, a ostatecznie uderzenie Wojtyny chybiło celu.

17:05
    Skutecznie zagrali teraz w formacjach obronnych piłkarze AZS UG.

17:25
    Seget pomknął środkiem pola i jego mocny strzał z siedmiu metrów pięknie broni bramkarz gości!

17:38
    Najlepsza sytuacja dla miejscowych, ale po znakomitej akcji Miozga z pięciu metrów uderzył prosto w Kartuszyńskiego!

17:57
    Ależ akcja Miozgi na skrzydle! Dośrodkował on na pierwszy metr do Golly, a ten pudłuje z najbliższej odległości!

18:37
    Gol dla AZS-u UG!
    MACIEJ OSŁOWSKI zdobywa bramkę strzałem do pustej bramki Clearexu po znakomitej kontrze jego drużyny!!!

19:31
    Na własnej połowie w posiadaniu futbolówki goście. Do końca tej połowy powinni spokojnie utrzymać prowadzenie.

19:40
    Purolczak teraz nerwowo wybija piłkę pod naciskiem rywala za linię boczną.

19:53
    Jeszcze jeden korner dla gospodarzy w tej połowie.

Maciej Osłowski strzelił jedyną bramkę w pierwszej części tego meczu. Więcej z gry mają gospodarze, jednak nie są oni skuteczni pod bramką Kartuszyńskiego. W drugiej połowie zdecydowanie będziemy świadkami jeszcze wielkich emocji!

21

20:13
    Salisz wspaniale przedarł się przez obrone rywali, ale przegrał pojedynek z bramkarzem gości!

20:41
    Gol dla Clearexu!
    MATEUSZ OMYLAK dobija piłkę do siatki rywali z piątego metra!!! Na tablicy wyników mamy zatem remis!!!

20:52
    Niesamowicie huknął z ostrego kąta Podobiński i nieprawdopodobna robinsonada golkipera gości!

21:13
    Po zablokowanym strzale z dystansu gracza gospodarzy mamy korner.

21:25
    To byłaby bramka jak ze stadionów świata, ale piłka po strzale Salisza z daleka trafia w poprzeczkę!

21:47
    Bardzo szybko przyjezdni pozbywają się futbolówki i atak pozycyjny konstruuje Clearex.

22:20
    Niezła kontra w wykonaniu gości i ostatecznie z ostrego kąta wyraźnie spudłował Osłowski.

23:07
    Świetne tempo gry mamy w drugiej połowie tego meczu. Gospodarze wyraźnie podkręcili szybkość rozegrania akcji.

23:45
    Na własnej połowie boiska futbolówka krąży pomiędzy kolejnymi graczami chorzowskiego zespołu.

24:29
    Tomasz Poźniak zwiódł Miozgę i strzelał z linii pola karnego, ale znakomicie interweniuje Purolczak!

24:54
    Po prostej stracie w środkowej strefie boiska graczy gości, piłka dociera do KONRADA PODOBIŃSKIEGO, który pewnie pokonuje golkipera AZS UG!!!

25:32
    Zbyt dalko piłkę wyrzucił w kierunku Wesserlinga w tej sytuacji bramkarz przyjezdnych.

25:52
    Podobiński tym razem po minięciu rywala chciał podawać po partnera, a wydaje się, że lepszym rozwiązaniem byłoby uderzenie.

26:15
    Rabczak dobrze popracował przy linii bocznej boiska i wywalczył aut dla swojego zespołu.

26:44
    Potężne uderzenie Depty zza pola karnego Clearexu i świetnie broni Purolczak po raz kolejny!

26:48
    Po świetnej centrze z rzutu rożnego DOMINIK DEPTA pokonuje z trzeciego metra bezradnego golkipera miejscowej drużyny!!!

27:08
    Odpowiedni pressing miejscowych skutkuje przejęciem piłki na połowie rywali.

27:13
    Golly starał się z daleka zaskoczyć Kartuszyńskiego, ale i tym razem bramkarz stanął na wysokości zadania!

27:45
    Zagranie ręką Wesserlinga i w liczbie przewinień mamy 1:1.

28:06
    Wspaniale swoją akcję wyprowadzili goście, ale Osłowski wyraźnie chybił z lewej strony pola karnego!

28:40
    Piłka pod kontrolą Purolczaka i wznawia on grę swojej drużyny od własnej bramki.

29:12
    Niezłym wyszkoleniem technicznym w tej akcji wykazał się Omylak, ale jego uderzenie po minięciu rywala było niecelne.

29:36
    Łopuch świetnie minął rywala i uderzył z linii pola karnego, ale wspaniale broni bramkarz gości!

29:46
    Za podważanie decyzji sędziego żółtą kartką ukarany Osłowski.

29:46
    Również za kwestionowanie decyzji arbitra napomnienie ogląda Kostuch.

30:14
    Faulowany Poźniak przy linii bocznej boiska. Stan przewinień 2:2.

30:40
    Piękne zagranie w uliczkę Łopucha do Salisza, ale w nieprawdopodobny sposób uderzenie tego drugiego paruje na róg Kartuszyński!

30:43
    Piłka po uderzeniu Salisza i lekkim rykoszecie minimalnie mija słupek bramki przyjezdnej ekipy!

31:07
    Drugie napomnienie w tym meczu dla Kostucha i mamy dla tego piłkarza czerwoną kartkę!

31:24
    Pierwsza akcja gospodarzy w przewadze kończy się niepowodzeniem.

31:52
    Potężna bomba z dystansu w wykonaniu Salisza minimalnie chybia celu.

32:10
    Omylak zdecydował się na mocne wstrzelenie futbolówki w pole karne rywali, ale tam świetnie bronią goście.

33:00
    To już ostatnie sekundy gry w przewadze miejscowego zespołu.

33:07
    Zakończyła się gra w przewadze Clearexu. Zupełnie nie potrafili oni jej wykorzystać.

33:35
    Bez namysłu bramkarz gości ekspediuje piłkę daleko na połowę rywala.

33:50
    Wojtyna potężnie uderza z dystansu, ale kapitalnie po raz kolejny bramkarz AZS UG!

34:29
    Nie są w stanie wyjść z własnej połowy boiska piłkarze pomorskiej drużyny.

34:56
    Po znakomitym kontrataku zespołu gości świetnym wykończeniem popisuje się TOMASZ POŹNIAK i wyprowadza AZS UG na prowadzenie w tym meczu!!!

35:21
    Nie po raz pierwszy swój kunszt bramkarski wykazać musiał w tym meczu Kartuszyński.

35:36
    Timeout dla gości.

35:50
    Gospodarze zdecydowali się wycofać bramkarza i wprowadzić kolejnego piłkarza do pola.

36:24
    Kolejne podania wymieniają gospodarze, ale nie są oni w stanie przedostać się pod pole karne rywali.

36:50
    Fatalnie Podobiński zagrywa do partnera i w efekcie mamy stratę.

37:00
    Wesserling przejął piłkę i przegrał pojedynek oko w oko z Purolczakiem!

37:25
    Po świetnym rozegraniu piłki dociera ona do DANIELA WOJTYNY, a ten huknął idealnie pod poprzeczkę bramki rywali!!!

37:45
    Chorzowianie dobrze w obronie, ale od autu wznowią ich dzisiejsi przeciwnicy.

37:54
    Naciskany przez rywala pudłuje z trzech metrów Tomasz Poźniak do niemal pustej bramki!

38:22
    Co sioę dzieje na hali w Chorzowie! Po poprzeczkę uderzeniem głową trafia Omylak!

38:40
    Za brutalny faul żółtym kartonikiem ukarany został Rabczak.

39:29
    Cały czas atakują gospodarze. Wznowią grę od autu.

39:44
    Jedna z ostatnich akcji dla zespołu gospodarzy w tym spotkaniu!

Mecz kończy się remisem 3:3 po wspaniałym widowisku! Trzeba przyznać, że goście postawili dzisiaj faworytowi naprawdę wysoko poprzeczkę i Clearex nie był w stanie zdobyć dzisiaj trzech punktów. Za wspólnie spędzony czas dziękujemy państwu bardzo serdecznie i życzymy dalszych emocji z futsalem w lajfy.com! (18:32:44)

Dawid Czempisz

Gole: 21. Omylak, 25. Podobiński, 38. Wojtyna – 19. Osłowski, 27. Depta, 35. Poźniak

Kartki:   39. Rabczak (CHR) – 30. Osłowski (GDA), 30. Kostuch (GDA)   32. Kostuch (GDA)

AZS UG Gdańsk: Kartuszyński – Broner, Wesserling, Pawicki (C), Depta, Musik, Osłowski, Friszkemut, Poźniak, Kostuch, Madani, Gonda.

Sędziowie: Grzegorz Hamowski, Damian Grabowski – Krzysztof Bernaś.