Korona – Cracovia 1:2 (koniec) | Śląsk – GKS Bełchatów 2:1 (koniec)
Korona Kielce
1:2 (0:2)
Cracovia
Piątek 12.12.2014, 18:00 • Kolporter Arena, Kielce • PKO Ekstraklasa
    Pierwsza wyjazdowa wygrana Cracovii w liczbach. Z naszej strony to wszystko, dziękujemy za uwagę!

Cracovia wygrywa w Kielcach 2-1, choć o drugiej połowie piłkarze Roberta Podolińskiego będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. Koronę stać było jednak tylko na jednego gola. (19:50:27)

90+3

90+3
    Upłynął doliczony czas gry. Teraz umiejętnie utrzymują piłkę na połowie rywala goście.

90+2
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Marcin Budziński, na boisku pojawia się Bartosz Kapustka.

90+1
    Kita próbował wymusić rzut wolny niemal w narożniku pola karnego. Wściekły na swojego zawodnika trener Podoliński. Sędzia Marciniak oczywiście nie dał się nabrać.

90
    Kompletnie nieudana centra na dalszy słupek. Choć być może zawinił nie tyle Golański, co zawodnicy zamykający akcję w polu karnym.

90
    Faul Szeligi w okolicach linii środkowej. Będzie dośrodkowanie Golańskiego z połowy...

89
    Dalekim wykopem z piątego metra grę wznawia Pilarz. Chwila oddechu dla defensywy krakowian.

87
    Cracovia już tylko się broni. Cały zespół "Pasów" cofnięty na własną połowę. O ile w pierwszej połowie goście raz po raz kontrowali, tak teraz praktycznie nie przekraczają linii środkowej boiska.

86
    Nieporozumienie między Aankourem i Golańskim. Cenne sekundy uciekają gospodarzom.

85
    Jeszcze ucierpiał w tym starciu Dejmek, ale dość szybko wstał i może kontynuować grę.

84
    Dość przypadkowo dopadł do bezpańskiej piłki przed polem karnym Cracovii Dejmek, ale został ostro zaatakowany przez rywala i nie udało mu się oddać strzału.

84
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Michał Janota, na boisku pojawia się Marcin Cebula.

84
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Deniss Rakels, na boisku pojawia się Przemysław Kita.

83
    Gospodarze raz po raz nacierają. Teraz płasko wrzucał piłkę Sylwestrzak, ale to nie jest mecz lewego obrońcy Korony.

82
    Jeden strzał Cracovii po przerwie. To nie jest ten sam zespół, który w pierwszej połowie porywał nas swoją grą. Ciężko to wytłumaczyć.

80
    Kombinacyjnie rozegrali to "koroniarze"! Golański zagrał na skrzydło do Aankoura, ten podał płasko wzdłuż pola karnego, ale koledzy nie zrozumieli intencji Chiżniczenki, który przepuścił futbolówkę między nogami. Ostatecznie sytuację wyjaśnili krakowianie.

80
    Leży na murawie Trytko po starciu z Marciniakiem. Kolejny faul, kolejny rzut wolny... i raz jeszcze przy piłce Golański.

Tomasz

Gole: 60. Trytko – 7. Budziński, 41. Rakels

Kartki:   62. Trytko (KRN), 65. Golański (KRN)

Korona Kielce: Černiauskas – Golański (C), Malarczyk, Dejmek, Sylwestrzak – Sobolewski (71. Chiżniczenko), Jovanović, Janota (84. Cebula), Kiełb (46. Aankour), Pyłypczuk – Trytko.
    Zmiany: Małecki – Cebula, Ouattara, Aankour, Leândro, Chiżniczenko.

Cracovia: Pilarz (C) – Rymaniak, Żytko, Marciniak – Nykiel, Dąbrowski, Čovilo, Budziński (90+2. Kapustka), Dialiba, Jaroszyński (71. Szeliga) – Rakels (84. Kita).
    Zmiany: Stępniowski – Zjawiński, Kita, Szeliga, Zejdler, Deleu, Kapustka.

Sędziowie: Szymon Marciniak (Płock) – Paweł Sokolnicki, Bartłomiej Lekki – Tomasz Marciniak