ZAKSA – Trefl 1:3 (koniec) | Skra – Cuprum 3:2 (koniec) | MKS – Czarni 2:3 (koniec)

0:0
    ZAKSA nie zdołała doprowadzić do piątej partii! Gospodarze nawiązali walkę w trzech setach, lecz tylko jednego udało się im wygrać! Ostatecznie to LOTOS wraca do domu z kompletem punktów!

MVP spotkania został Murphy Troy z drużyny LOTOSU!

22:25
    Troy kończy to spotkanie! 1:3!

21:24
    Schwarz nie myli się po prostej z prawego skrzydła! Piłka meczowa!

14:16
    Czwarta partia bardzo przypomina tą pierwszą. Bardzo wyrównany ten czwarty set. Póki co to LOTOS prowadzi 14:16.

5:8
    Goście na pierwszej przerwie technicznej prowadzą 5:8! Gdańszczanie mają cały czas chrapkę na komplet punktów.

0:0
    ZAKSA odrabia straty i doprowadza do czwartej partii! 25:22!

25:22
    Mateusz Mika atakuje w aut! 1:2!

24:21
    Przejście linii dziewiątego metra przez Grzyba! Piłka setowa dla ZAKSY!

16:13
    LOTOS zmniejszył straty do ZAKSY tylko na 3 punkty. Szykuje Nam się ciekawa końcówka trzeciej partii!

8:4
    ZAKSA wróciła do gry. LOTOS nie może złapać dobrego rytmu gry i przegrywa na pierwszej przerwiie 8:4!

0:0
    Goście z Gdańska zdecydowanei zdominowali drugiego seta 16:25. Nie tego spodziewany się w hali w Kędzierzynie-Koźle. Czy ZAKSĘ stać jeszcze na odwrócenie losu meczu!?

16:25
    Troy nie kończy ataku z prawego skrzydła. Piłka wraca na stronę LOTOSU. Po chwili nie myli się Schwarz! 0:2!

14:24
    Stępień ustrzela rywalą flotem. Bardzo złe przyjęcie ZAKSY. Piłka setowa!

6:16
    LOTOS odskoczył już na 10 punktów i nic nie wskazuje na to by przegrał tą partię! Rozbici gracze ZAKSY!

2:8
    Dominacja gości na pierwszej przerwie technicznej! LOTOS prowadzi z ZAKSĄ 2:8!

0:0
    Póki co w Kędzierzynie-Koźle widzimy bardzo wyrównane spotkanie. Tak ja przewidywaliśmy obie ekipy prezentują się świetnie. Już nie możemy doczekać się drugiej partii. Pierwszego seta 24:26 wygrywa zespół z Gdańska!

24:26
    ZAKSA dzielnie się broniła, lecz ostatecznie Troy kończy pierwszą partię!

24:25
    Gawryszewski ponownie skutecznie ze środka. Kolejna piłka setowa dla LOTOSU!

23:24
    Gawryszewski kończy ze środka. Piłka setowa!

15:16
    Tak jak gospodarze nadrobili straty na początku seta, tak teraz to LOTOS nadgonił wynik i wyszedł na prowadzenie. Zapowiada się ciekawa końcówka seta.

8:7
    Bardzo wyrównany początek pierwszego seta. Goście prowadzili już 2:5, jednak ZAKSA po dobrych zagrywkach Kooya odrobiła straty i wyszła nawet na prowadzenie 8:7.

Adrian Somorowski

G. A. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: 1.Zatorski, 2.Nimir, 3.Witczak, 4.Rejno, 5.Zagumny, 6.Zapłacki, 7.Loh, 8.Gladyr, 11.Kooy, 14.Van Dijk, 16.Ruciak, 17.Kaźmierczak
    Trefl Gdańsk: 2.Grzyb, 3.Gacek, 4.Stępień, 5.Falaschi, 7.Schulz, 9.Schwarz, 10.Gawryszeski, 11.Troy, 12.Ratajczak, 13.Wierzbowski, 14.Stolc, 15.Mika

Sędziowie: Tomasz Janik, Marcin Herbik