PGE Vive – Nielba 39:18 (koniec) | Chrobry – Pogoń 24:27 (koniec) | Stal – MMTS 21:25 (koniec)
Orlen Wisła – Śląsk 40:23 (koniec) | Górnik – Azoty 36:31 (koniec)
KGHM Chrobry Głogów
24:27 (12:14)
Sandra SPA Pogoń Szczecin
Sobota 13.12.2014, 17:00 • Głogów • Orlen Superliga mężczyzn

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

W sobotni wieczór w Hali Widowiskowo – Sportowej im. Ryszarda Matuszaka w Głogowie miejscowy SPR Chrobry podejmie Gaz – System Pogoń Szczecin.

Trzynasta kolejka rozgrywek PGNiG Superligi jest jednocześnie drugą serią rundy rewanżowej. W pierwszym meczu obu drużyn Pogoń nieznacznie wygrała 28:26.

Oba zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli. Jednak zajmująca 5. miejsce Pogoń posiada czteropunktową przewagę nad Chrobrym.

Głogowianie mają bardzo dobry bilans spotkań u siebie (4-1-1). Porażki doznali tylko z Orlenem Wisłą Płock.

Identyczną passę w meczach na wyjeździe ma Pogoń Szczecin. W pierwszych czterech spotkaniach w roli gości odnieśli komplet zwycięstw, a po remisie w kolejnym przyszła wysoka porażka z Vive Tauronem Kielce (45:24).

Przed tygodniem szczypiorniści Chrobrego w arcyprestiżowym dla niech spotkaniu przeciwko Zagłębiu Lubin odnieśli zwycięstwo 22:26.

Aby przeczekać w spokoju zimową przerwę w rozgrywkach Chrobry musi pokusić się o wygraną w sobotnim meczu. Pogoń czująca oddech głogowian na plecach z pewnością nie podda się i nie położy przed gospodarzami. Zapowiada się zacięte i pełne walki spotkanie.

Zapraszam na relację krótko przed godziną 17:00.

Za chwilę rozpocznie się spoatknie w Głogowie.

Drużyna Pogoni przyjechała dzisiaj z jednym bramkarzem, a jest nim nomen-omen Krzysztof Szczecina ze Szczecina.

Prezentacja obu drużyn i za chwilę rozpocznie się mecz.

01
    Szybka odpowiedź gości. Stachera pechowo puszcza piłkę pomiędzy nogami. Strzelcem Konitz. (1:1)

2
    Tym razem celnie Witkowski. (2:1)

2
    A chwilę później Tylutki ukarany żk. (2:1)

3
    Goście wyrówali. (2:2)

4
    Bruna zaskoczył Stacherę. (2:3)

4
    Babicz zdobywa bramkę do gospodarzy! (3:3)

5
    Bruna bezlitosnym egzekutorem rzutu karnego. (3:4)

6
    Szybka odpowiedź Kubały!!! (4:4)

7
    Świtała ze skrzydła... i tylko słupek! (4:4)

7
    Czapa Płócienniczaka i Marek Świtała pomknął lewą stroną! Wspaniale wykończona kontra i głogowianie na prowadzeniu!!! (5:4)

9
    Bardzo brzydko faulowany Kubała!!! Karny dla gospodarzy! (5:5)

7
    Krupa lobem ze skrzydła doprowadza do remisu!!! (5:5)

8
    Tylutki na ławce kar! (5:5)

9
    Babicz pewnie trafia w lewe okienko bramki Szczeciny! (6:5)

10
    Wyrównanie! Goście nie odpuszczają na krok!!! (6:6)

11
    Tym razem Babicz zawiódł przy próbie z 7 metrów. (6:6)

12
    Bruna zdzielił w twarz biegnącego do piłki Świtałę!!! (6:6)

13
    Kubała ukarany żółtą kartką! (6:6)

13
    Potężny rzut w okienko Bruny!!! Nie do zatrzymania przez Stacherę! (6:7)

14
    Bruna rzutem przez całe boisko zagrał do Walczaka, któremu pozostało tylko zwieść Stacherę! (6:8)

15
    Pudłuje Mochocki. Chrobry nieskuteczny od sześciu minut. (6:8)

15
    Już trzeci raz dzisiaj masażysta głogowian używać musi zamrażacza!!! W takim tempie w drugiej połowie w ekipie Chrobrego nie będzie komu wyjść na parkiet! (6:8)

17
    Bruna kolejny raz rzuca tak, jakby szeregi obrońców Chrobrego nie istniały!!! Znalazł idealnie lukę pomiędzy ich ramionami i skutecznie rzucił na bramkę Stachery!!! (6:9)

18
    W końcu Stachera znalazł receptę na Brunę!!! Ale i tak Czech jest najlepszy w swoim zespole!!! (6:9)

19
    Konitz wyskoczył ponad obrońcami Chrobrego i pokonał bramkarza gospodarzy!!! (6:10)

20
    Indolencja strzelecka głogowian trwa w najlepsze!!! (6:10)

21
    No look shot Bruny. Stachera bezradny! (6:11)

22
    Karny dla Chrobrego. Trafią? (6:11)

23
    Tym razem do piłki podszedł Mochocki i nie dał szans Szczecinie. (7:11)

23
    Natychmiastowa odpowiedź gości. (7:12)

25
    Konitz poszedł z kontrą, sam na sam z Kapelą... i nie ma bramki!!! (7:12)

25
    I za chwilę skuteczny w końcu Chrobry!!! Bednarek zmniejsza przewagę gości. (8:12)

26
    Krupa wstrzelił się pomiędzy bramki głogowian. (9:13)

26
    Tylutki nie chciał być gorszy od kolegi z zespołu i też trafił! (9:12)

27
    Ofiarnie walcząc w parterze trafia do bramki Kubała! (10:13)

27
    I w odpowiedzi Walczak!!! Gol za gol!!! (10:14)

26
    Krysiak siada na 2 minuty. (10:14)

27
    Walczak dołącza do Krysiaka. Chrobry w przewadze! (10:14)

29
    Kubała wykorzystał luki w obronie gości!!! (11:14)

29
    Potężna torpeda Bruny ociera zewnętrzną stronę słupka bramki strzeżonej przez Kapelę!!! (11:14)

29
    Przed samą syreną do bramki gości trafia Tylutki!!! (12:14)

30
    Pierwsza połowa skończona. (12:14)

Pierwsze sześć minut to akcja za akcją i gol za golem!!! Ale od wyniku 6:6 gospodarze na wiele minut zapomnieli jak pokonać Szczecinę! W tym czasie szczecinianie punktowali gospodarzy!

W końcówce pierwszej połowy kolejny raz nastąpiła wymiana ciosów, w której Chrobremu udało się odrobić dwie bramki straty. Na drugą część meczu obie ekipy wyjdą przy stanie 12:14.

Za chwilę rozpocznie się druga połowa.

31
    Druga połowa rozpoczęta. (12:14)

31
    Krupa trafia jako pierwszy w drugiej odsłonie. (12:15)

31
    Płócienniczak jako pierwszy dla głogowian. (13:15)

32
    Ponownie trafia Krupa! (13:16)

32
    Szybka odpowiedź i trafienie Bednarka! (14:16)

32
    Bruna przekombinował i jego rzut z karnego obroniony przez Kapelę! (14:16)

34
    Kapela w koncertowy sposób powstrzymuje Krysiaka!!! (14:16)

34
    Tylutki przestrzelił ponad poprzeczką bramki gości! (14:16)

35
    Gierak jak rasowy zapaśnik sprowadził do parteru Tylutkiego. (14:16)

35
    Kapela kolejny raz górą nad Gierakiem (14:16)

35
    Tym razem Gierak tryumfuje! Jego rzut z niemal samego parkietu trafia do bramki Kapeli! (14:17)

37
    Karny dla gości. (14:17)

39
    Kubała trafia dziś kolejny raz! (15:18)

37
    Gierak tym razem pokonał rzutem na dwa tempa Stacherę! (14:18)

39
    Krysiak brutalnie w parterze potraktował Mochockiego. Gracz gości nie przebierają w środkach! (15:18)

39
    Płócienniczak na ławce kar. (16:18)

40
    Rzutem z dystansu Bednarek zmniejsza straty Chrobrego! (16:18)

41
    Bednarek kolejny raz pokonuje Szczecinę! (17:18)

42
    Walczak trafia i pozwala nieco odskoczyć szczecinianom! Dwie bramki przewagi gości! (17:19)

42
    Jedziniak marnuje się w piłce ręcznej. Niski wzrost nadrabia elementami sztuk walki. Dwie minuty na refleksję dla zawodnika gości! (17:19)

43
    Tylutki otarł słupek bramki gości. Niestety ze złej strony. (17:19)

44
    Z drugiej strony boiska Kapela dokonuje cudów w bramce. (17:19)

44
    Gobber znalazł sposób na Kapelę! (17:20)

45
    Czas dla Chrobrego. (17:20)

46
    Tylutki przedarł się przez ramiona obrońców i pokonał Szczecinę! (18:20)

46
    Dla odmiany Jedziniak pokazał, że grać w piłkę ręczną też potrafi. Pierwszy jego gol dzisiaj. (18:21)

47
    Krupa wystrzelił w powietrze i rzucił tak potężnie, że Kapela był bez szans!!! (18:22)

48
    Bednarek ukarany przez sędziów przymusową wizytą na ławce kar! (18:22)

48
    Gierak skutecznie trafia z rzut karnego!!! Szczecinianie odskakują Chrobremu!!! (18:23)

50
    Lob Mochockiego ląduje na poprzeczce! (18:23)

50
    Bardzo ostro w obronie grają zawodnicy obu ekip. Iskrzy w czasie każdej akcji!!! (18:23)

51
    Czas dla gości. (18:23)

51
    Krupa nie do zatrzymania! Sześć bramek przewagi gości!!! (18:24)

52
    Rzut karny dla gospodarzy! (18:24)

52
    Mochocki po koźle... i jest gol! (19:24)

53
    Gmerek niecelnie, za chwilę z drugiej strony nie trafia Tylutki. (19:24)

54
    Celnie Kandora, pierwsze trafienie Łukasza dzisiaj. (20:24)

54
    A za chwilę Kandora wraz z Walczakiem usiedli na ławce kar. (20:24)

55
    Babicz zmniejsza straty głogowian! (21:24)

55
    Swoją bramkę dokłada też Świątek. (22:24)

56
    A za kilkanaście sekund kończący kontrę Świątek! Ależ seria Chrobrego!!! (23:24)

57
    Kapela obronił rzut Krysiaka, ale przy bombie Bruny był bezradny!!! (23:25)

58
    Kielce słyną z drużyny Vive, jednak sędziowie z tego miasta, którzy dziś prowadzą mecz w Głogowie nie robią najlepszej reklamy swojej miejscowości. (24:26)

59
    Bruna do Walczaka i mamy trzybramkową przewagę gości (24:27)

60
    Koniec meczu. (24:27)

Spotkanie przez większość czasu rozgrywane wet za wet. Jednak przestoje Chrobrego jakie dziś zanotował nie pozwoliły gospodarzom na pokuszenie się o zwycięstwo w dzisiejszym meczu.

Szczecinianie pokonali głogowian, ponieważ wykorzystując niemoc Chrobrego sami skutecznie punktowali.

Kolejny raz z najgorszej strony pokazali się arbitrzy dzisiejszego spotkania.

Carlo Paski

KGHM Chrobry Głogów: Stachera, Kapela – Kaczmarek, Bednarek, Witkowski, Płócienniczak, Świtała, Mochocki, Tylutki, Biegaj, Babicz, Kandora, Kubała, Bąk, Świątek
    Sandra SPA Pogoń Szczecin: Szczecina – Grzegorek, Bruna, Grobber, Walczak, Gmerek, Gierak, Krysiak, Krupa, Jedziniak, Statkiewicz, Konitz

Sędziowie: Dębski, Rodacki