Budowlani – BKS 2:3 (koniec) | Pałac – Chemik 0:3 (koniec) | PTPS – Atom Trefl 0:3 (koniec)

0:0
    W 11. kolejce Orlen Ligi zagrają KS Pałac Bydgoszcz i KPS Chemik Police. Zespoły znajdujące się na dwóch krańcach klasyfikacji generalnej, których dzieli pozycja, potencjał kadrowy i doświadczenie zawodniczek, a łączy chyba tylko występ w najwyższej polskiej lidze rozgrywkowej.

0:0
    Podopieczne Giuseppe Cuccariniego przyjeżdżają do Bydgoszczy jako liderki, ale również drużyna, która w całym dotychczasowym sezonie nie przegrała żadnego spotkania, a sety dały radę ugrać z nimi tylko PGE Atom Trefl Sopot i Budowlani Łódź. Ich rywalki nie mogą się poszczycić żadnymi osiągnięciami, nie zwyciężyły w ani jednym spotkaniu, tylko dwa razy dochodząc do tie-breaka, m.in z Developresem Rzeszów w ostatniej kolejce.

0:0
    Trzeba przyznać, że był to najlepszy mecz w wykonaniu zawodniczek Pałacu, jakkolwiek obiektywnie stwierdzając gorzej już grać się nie dało. Jedynym atutem tego zespołu może być świeżość, ponieważ w porównaniu z siatkarkami Chemiku Police, które mają za sobą bardzo trudne i wymagające spotkanie w Lidze Mistrzów z Zenitem Kazań, które po tie-breaku niestety nie skończyło się dla nich zwycięsko, bydgoszczanki są gotowe do gry.

0:0
    Przypomnijmy, że drużyna z województwa kujawsko-pomorskiego w ostatnim czasie zmieniła trenera, kontrakt rozwiązano z Agatą Kopczyk, a jej role przejął aktualny drugi trener, Dawid Pawlik, który mimo wyników cały czas deklaruje, bardzo optymistycznie zresztą, że celem Pałacu jest awans do najlepszej ósemki. Ten mecz, będzie idealny do udowodnienia, że jego zespół jest w stanie jeszcze zaskoczyć, a tymczasem faworytem spotkania bezsprzecznie pozostaje Chemik Police.

0:0

0:0
    Z powodów technicznych relacja nie mogła być prowadzona od początku, na szczęście poradziliśmy sobie z nimi i zapraszam do śledzenia dalszych zmagań siatkarek.

6:10
    As serwisowy Małagurski!

6:11
    Pojedynczy blok Mróz na zawodniczce Pałacu wykonującej atak przez środek.

6:11
    Timeout dla gospodarzy.

7:12
    Skuteczny atak Aleksandry Jagieło mimo bloku. Mróz na zagrywce.

7:13
    Dybek atakuje na skrzydle bez bloku w aut.

7:14
    Grę na siatce z bydgoszczanką wygrywa Kowalińska i tym samym zdobywa kolejny punkt dla swojej drużyny.

7:15
    Zagrywka punktowa Mróz, powiększa się przewaga Chemika Police.

7:15

8:15
    Błąd czterech odbić w zespole gości, wymuszony atakiem w siatkę Kowalińskiej.

9:15
    Udany atak ze skrzydła po skosie Czyżnielewskiej.

9:16
    Mamy drugą przerwę techniczną przy sporym prowadzeniu faworytek tego spotkania.

9:16
    Zagrywać będzie Izabela Kowalińska.

10:16
    Po prostej w boisko przy ruchomym bloku punktuje Kinga Dybek.

10:17
    Jagieło wybija piłkę po bloku w aut. Zmiana: Bałdyga za Czyżnielewską.

10:18
    Kowalińska atakuje z drugiej linii w końcową linie boiska.

11:18
    Autowa zagrywka Jagieło.

11:19
    W aut serwuje również Kinga Dybek.

11:20
    Misiuna zatrzymana przy ataku przez podwójny blok rywalek.

11:21
    Kolejny punktowy blok siatkarek gości tym razem na Fojucik.

11:22
    Zagrywka punktowa Gałgaj, z przyjęciem nie daje sobie rady Fojucik.

11:22
    Zmiana: Nowakowska za Fojucik.

11:23
    Kolejny błąd przyjecia przy zagrywce Gałgaj.

11:24
    Piłka setowa dla Police po ataku Kowalińskiej na prawym skrzydle.

11:25
    Seta kończy blok rywalek na skrzydle przy ataku bydgoszczanki. Chemik prowadzi już 2:0 w setach i wiele zapowiada koniec tego spotkania po następnym, jeśli gra gospodyń nie ulegnie zmianie.

11:25
    Drugi set skończony.

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.

0:0
    Seta na zagrywce rozpocznie Katarzyna Mróz.

1:0
    Na lewym skrzydle pierwszy punkt w tym secie zdobywa Kinga Dybek.

1:1
    Ze środka końćzy Katarzyna Gałgaj.

1:2
    Z przechodzącej piłki atakuje ponownie siatkarka.

3:2
    Blok bydgoszczanek na Kowalińskiej!

3:3
    Zagrywka w siatkę Czyżnielewskiej i mamy remis.

3:4
    Z przesuniętej krótkiej w boisko trafia Katarzyna Gajgał i zdobywa kolejny punkt.

4:4
    Piłka ląduje w boisku po czwartym w tym meczu udanym bloku drużyny miejscowej.

5:4
    Dybek na zagrywce

5:5
    Malagurski atakuje po prostej na lewym skrzydle.

5:6
    Przy przechodzącej piłce punktuje Katarzyna Mróz.

6:6
    Zagrywka autowa Gajgał.

6:7
    Kolejny punkt zdobywa kapitanka drużyny gości, Malagurski.

8:7
    Na środku skutecznie gra Marta Biedziak.

8:7
    I ona teraz będzie wprowadzać piłkę do akcji.

8:8
    Na prawym skrzydle po skosie w boisko trafia Malagurski.

10:11
    Dłuższa wymiana zakończona kiwką Gajgał.

10:11
    Zmiana: Twardowska za Fojucik

10:12
    Kinga Dybek zatrzymana na podwójnym bloku.

11:12
    Skuteczny atak Misiuny na skrzydle, Czyżnielewska na zagrywce.

12:12
    Grę na siatce z siatkarką Chemika wygrywa Misiuna i ponownie mamy remis.

12:14
    Gajgał kończy wymianę przesuniętą krótką.

12:14

12:15
    Dybek atakuje w aut po prostej z lewego skrzydła. Zagrywa cały czas Jagieło.

13:15
    Misiuny trafia w boisko po skosie mimo podwójnego bloku.

14:15
    Autowy atak Gajgał przez środek, serwuje Dybek.

15:15
    Kolejny autowy atak w zespole Chemika, tym razem Malagurski.

16:15
    Punkt przewagi zdobywa Julia Twardowska atakując z piłki sytuacyjnej.

16:15
    Wracamy do gry.

16:16
    W aut zagrywa Kinga Dybek.

16:17
    Na lewym skrzydle w kontrze atakuje Malagurski.

16:18
    Kolejny punkt na lewym skrzydle zdobywa Malagurski.

16:18
    Zmiana: Bałdyga za Biedziak

17:18
    Akcję kończy kiwką z drugiej piłki Bałdyga, Misiuna będzie zagrywać.

17:19
    Kowalińska omija blok atakując po prostej w środek boiska.

18:19
    Twardowska obija blok Kowalińskiej i wybija piłkę w aut.

18:21
    Przy piłce sytuacyjnej z drugiej linii zatrzymana zostaje Dybek.

19:21
    Zagrywka autowa siatkarki gości.

19:22
    W aut również trafia Twardowska.

19:22

20:22
    Punktowy blok bydgoszczanek na Ognjenovic.

20:23
    Również na podwójnym bloku zatrzymana zostaje Kinga Dybek.

20:24
    Autowy atak po prostej Bałdygi, piłka meczowa przy zagrywce Kowalińskiej.

20:25
    Mecz kończy się błędem w ataku zawodniczki Pałacu.

20:25
    Trzeci set skończony.

0:0
    Tym samym obyło się bez niespodzianek w bydgoskiej hali Łuczniczka, MVP zostaje Izabela Kowalińska, a Chemik Police nadal pozostaje niezwyciężony w polskiej lidze. Pałac tylko w trzecim secie mógł zagrozić rywalkom, ponieważ przez dłuższy czas toczyła się gra punkt za punkt. Jednak w końcówce to goście pokazali, że nie bez powodu walczą w Lidze Mistrzów z najlepszymi.