Zgorzelec – Mediolan 96:101 (koniec)
PGE Turów Zgorzelec
96:101 (17:22, 39:47, 66:72)
Emporio Armani Mediolan
Czwartek 18.12.2014, 20:45 • Regionalne Centrum Sportu, Lubin • Euroliga mężczyzn

To tyle na dziś. Dziękujemy za uwagę. (22:29:33)

Linas Kleiza, 29 punktów, 8/13 za trzy. Bohater dzisiejszego spotkania. To on nie pozwolił odrobić strat gospodarzom w drugiej połowie.

Armani Milano wygrywa w Lubinie z Turowem Zgorzelec 101:96 po naprawdę dobrym meczu! Kilka akcji mogło się podobać, a nielicznie zgromadzona publiczność w hali – mimo wyniku – nie może być zawiedziona poziomem!

40:00
    Koniec meczu. (96:101)

39:51
    Collins pudłuje zza łuku. (96:101)

39:50
    Moss dwa razy celnie i przerwa na żądanie dla trenera Turowa. (96:101)

39:50
    Skuteczna akcja Taylora. Faulują taktycznie zgorzelczanie. (96:99)

39:46
    Timeout dla gospodarzy. (94:99)

39:46
    Gentile trafia dwukrotnie. (94:99)

39:46
    Zmuszeni faulować taktycznie gospodarze po niecelnym rzucie za trzy... (94:97)

39:04
    Podanie Collinsa i punkty spod kosza Taylora! (94:95)

38:52
    Dwa razy skutecznie. (92:95)

38:52
    Brooks wymusił faul pod koszem i ponownie stanie na linii rzutów wolnych. (92:93)

38:32
    Moldoveanu dwa razy celnie! (92:93)

38:32
    Teraz Jaramaz pudłuje zza łuku, ale był gdzie trzeba Moldoveanu i dał się sfaulować. (90:93)

38:15
    Aj, Kleiza nieatakowany pod koszem. Ładna akcja przyjezdnych. (90:93)

37:57
    Piękna akcja gospodarzy i Jaramaz trafia za trzy! (90:91)

37:24
    Nieporozumienie Kuliga i Moldoveanu. Szkoda. (87:91)

37:16
    Raz celnie zawodnik gości. (87:91)

37:16
    Hackett na linii rzutów wolnych. (87:90)

37:08
    Zrobił nam się mecz! Akcja za akcję, punkt za punkt! (87:90)

36:37
    I ponownie Kulig! Tym razem zza łuku! (85:88)

35:54
    Podanie Jaramaza i celny layup Kuliga. (82:88)

35:44
    Goaltending Kuliga po akcji Melliego. (80:88)

35:32
    Wright spudłował oba rzuty wolne. (80:86)

35:32
    Teraz niecelna próba Hacketta zza łuku. Faul zawodnika gości i będą rzuty wolne. (80:86)

35:10
    Dwa razy celnie Amerykanin. (80:86)

35:10
    Taylor w ostatniej sekundzie dał się sfaulować Hackettowi i będą rzuty wolne dla Turowa. (78:86)

I mamy przerwę telewizyjną. (78:86)

34:43
    Błąd kroków po stronie Hacketta. (78:86)

34:18
    Kapitalna akcja Brooksa! Wymuszony faul, akcja dwa plus jeden! (78:85)

33:49
    Hackett dwa razy celnie z linii rzutów wolnych. (78:83)

33:38
    Chris Wright ponownie skutecznie, tym razem za trzy! (78:81)

33:05
    Kapitalne podanie z linii środkowej i efektownie trafia Wright! (75:81)

32:35
    I jeszcze jedna trójka ze strony gospodarzy! Trafia Moldoveanu! (73:78)

32:08
    Ale nie wykorzystuje rzutu wolnego Brooks. (70:78)

32:08
    Ależ teraz zagrał Brooks! Szansa na akcję dwa plus jeden! (70:78)

31:52
    Za trzy punkty trafia Jaramaz! (70:76)

31:27
    Raz celnie Amerykanin. (67:74)

31:27
    Collins faulowany przy rzucie spod kosza i dwa rzuty wolne dla gospodarzy. (66:74)

30:16
    Nieporozumienie i strata po stronie przyjezdnych. (66:72)

30:01
    Czwarta kwarta rozpoczęta. (66:72)

Zgorzelczanie wygrali trzecią kwartę dwoma punktami, ale w dalszym ciągu przegrywają. Koszykarze Armani Milano w pełni kontrolują wydarzenia na parkiecie za sprawą niesamowitego dziś Linasa Kleizy (27 punktów 8/12 za trzy!).

30:00
    Trzecia kwarta skończona. (66:72)

29:38
    Ale natychmiast odpowiada Kleiza! To jest niebywałe! (66:72)

29:18
    I wreszcie odpowiadają gospodarze za sprawą Chylińskiego! Jest trójka! (66:69)

29:00
    Teraz niecelnie Ragland. Szansa przed Turowem na kontrę. (63:69)

28:37
    Bardzo nieudany rzut Collinsa z dystansu. (63:69)

28:15
    Za trzy punkty Kleiza... (63:69)

27:58
    Niecelny layup Nikolicia. Dobra gra w obronie gości. (63:66)

27:38
    Teraz to Ragland trafia z dystansu... (63:66)

27:19
    Nikolić skutecznie spod kosza. (63:63)

26:58
    Nieprawdopodobny jest dziś Kleiza... Trudny rzut zza łuku – oczywiście celny. 21 punktów Kleizy! (61:63)

26:39
    Kolejny zmarnowany rzut wolny przez Kuliga. (61:60)

26:39
    W akcji Kulig! Najpierw Polak zablokowany przez rywala, ale potem faulowany przy rzucie. (60:60)

26:21
    Raz celnie Moss. (60:60)

26:21
    Moss faulowany przez Chylińskiego przy próbie rzutu. (60:59)

26:04
    Przechwyt Dylewicza, szybka kontra i dunk! (60:59)

25:50
    I trzeci punkt w tej akcji! (58:59)

25:50
    Wreszcie na swoim poziomie zaczęli grać gospodarze! Collins w akcji dwa plus jeden! (57:59)

25:37
    Nie udało się Kuligowi wymusić faulu w ofensywie. Piłka z boku dla mediolańczyków. (55:59)

25:15
    Kulig kontra James pod koszem. Górą Polak! (55:59)

24:55
    Ależ odpowiedź... Kleiza za trzy oczywiście celnie. (53:59)

24:28
    Dylewicz – wreszcie – zza łuku! Zgorzelczanie odrabiają straty! (53:56)

24:00
    Dobra gra obronna gospodarzy! Kontratak Turowa, ale niecelny rzut spod kosza Kuliga. (50:56)

23:43
    Timeout dla gości. (50:56)

23:35
    I raz jeszcze Collins, tym razem w szybkiej kontrze! Skuteczna dobitka niecelnej próby Taylora. (50:56)

23:18
    Collins trafia za trzy równo z syreną 24 sekund! (48:56)

22:52
    Raz celnie James. (45:56)

22:52
    Kulig zablokował Jamesa, ale sędziowie uznali, że faulował zawodnik Turowa. Dwa rzuty wolne dla gości. (45:55)

22:35
    Kulig za trzy! Wciąż jednak dziesięć punktów straty gospodarzy. (45:55)

21:36
    Kleiza – nie do zatrzymania! Jeszcze jedna trójka! (42:53)

21:22
    Ponownie tylko 50% skuteczności z linii. (42:50)

21:22
    Kulig dobrze wszedł pod kosz i został sfaulowany przez Kleizę. Dwa rzuty wolne. (41:50)

21:06
    Kleiza odpowiada na efektowną akcję Taylora i punkty Dylewicza celną trójką. (41:50)

20:20
    Szkoda. Już w pierwszej akcji po przerwie niecelnie zza łuku rzucał Chyliński. (39:47)

20:01
    Piłka z boku dla gospodarzy. Gramy! (39:47)

20:01
    Trzecia kwarta rozpoczęta. (39:47)

Zapraszamy za kilkanaście minut na drugą część meczu.

Przyjezdni trafili sześć z dwunastu rzutów za trzy punkty. Turów 4/14.

Nieudana ostatnia akcja gości. Do przerwy Armani Milano prowadzi w Lubinie z PGE Turowem Zgorzelec 47:39. Najwięcej punktów po dwudziestu minutach ma na koncie Damian Kulig, 11.

20:00
    Druga kwarta skończona. (39:47)

19:49
    Raz celnie Kulig. (39:47)

19:49
    Ponownie na linii rzutów wolnych gospodarze. (38:47)

19:34
    Ależ dużo widzi Hackett. Jeszcze jedno ostatnie podanie i trafienie Kleizy za trzy. (38:47)

18:38
    Kolejna asysta Hacketta i punkty spod kosza zdobywa Melli. (38:44)

18:26
    Raz celnie Kulig. (38:42)

18:26
    Kulig faulowany. Oczywiście rzuty wolne dla Turowa. (37:42)

18:04
    Timeout dla gospodarzy. (37:42)

18:04
    Podanie Bracketta i Brooks bez problemu rzuca zza łuku. (37:42)

17:56
    Kończył się czas 24 sekund i zmuszony do oddawania rzutu z nieprzygotowanej pozycji Dylewicz. Pudło. (37:39)

17:30
    Kleiza za trzy. Goście ponownie na prowadzeniu. (37:39)

17:09
    Tylko raz celnie Jaramaz. (37:36)

17:09
    Teraz faulował Hackett. Kolejne rzuty wolne dla gospodarzy. (36:36)

16:53
    Trzeci punkt zawodnika gości. (36:36)

16:53
    Nikolić faulował Kleizę w akcji dwa plus jeden. (36:35)

16:40
    I dwa razy celnie Mardy Collins. (36:33)

16:40
    Dwa rzuty wolne dla Turowa. (34:33)

16:04
    Ależ nieprawdopodobny dunk Chrisa Wrighta! (34:33)

15:33
    Timeout dla gości. (32:30)

15:25
    W odpowiedzi za trzy punkty trafiają zgorzelczanie! (32:30)

14:39
    Teraz efektowna akcja gospodarzy i Chris Wright efektownym layupem zdobywa dwa punkty. (29:27)

14:12
    Hackett zablokowany przez Wrighta! Będzie piłka z boku dla gości. (27:27)

13:59
    I mamy remis! (27:27)

13:59
    Jaramaz w akcji dwa plus jeden! (26:27)

13:14
    Nemanja Jaramaz dwa razy celnie. (24:27)

13:14
    Kolejny faul gości. Przewinił James i mamy rzuty wolne dla Turowa. (22:27)

12:40
    Moldoveanu za trzy! Dobra akcja, dobre dzielenie się piłką gospodarzy. (22:25)

12:20
    Ładny i skuteczny jumper Carelli. (19:25)

12:06
    Kolejna niecelna próba Turowa. Hackett wymusił faul Taylora po drugiej stronie parkietu. (19:23)

11:47
    Niecelny rzut Kuliga z dystansu, ale piłka wciąż w posiadaniu gospodarzy. (19:23)

10:56
    Dużo niecelnych rzutów i fauli. Dwa razy w krótkim odstępie czasu przekroczył przepisy Gentile. (17:22)

10:01
    Druga kwarta rozpoczęta. (17:22)

Pięć punktów przewagi gości po pierwszej kwarcie. Dojrzała gra drużyny z Mediolanu i zasłużone prowadzenie.

10:00
    Pierwsza kwarta skończona. (17:22)

09:48
    Niecelny jumper Gentile, ale ostatnia akcja będzie należeć do Włochów. (17:22)

09:09
    Kolejne punkty Gentile z pomalowanego. (17:21)

08:59
    W odpowiedzi trafienie Kuliga z dystansu! (17:19)

08:49
    Ładny zwód Jamesa i skuteczny layup. (14:19)

08:03
    Pewny rzut Gentile z półdystansu. (14:17)

07:52
    Raz celnie Collins. (14:15)

07:52
    James faulował Collinsa. Rzuty wolne dla gospodarzy. (13:15)

07:42
    Faul w ataku Brooksa! Piłka dla Turowa. (13:15)

07:25
    Ładny no-look-pass Dylewicza i punkty Kuliga spod kosza! (13:15)

07:00
    Bliscy błędu 24 sekund gospodarze. Ostatecznie stracili piłkę po niecelnym i dość chaotycznym rzucie Taylora. (11:15)

06:30
    Ależ odpowiedź przyjezdnych. Moss nieatakowany pewnie trafia za trzy. (11:15)

06:08
    Dylewicz trafia zza łuku! (11:12)

05:13
    Ragland na linii rzutów wolnych. Dwa razy celnie. (8:12)

05:05
    Niecelny jumper Collinsa. (8:10)

04:25
    Zbiórka Chylińskiego w ataku, ponowienie akcji i punkty Kuliga spod kosza! (8:10)

03:39
    Kolejna strata Turowa. (6:8)

03:20
    Trzy razy celnie Joe Ragland. (6:8)

03:20
    Ragland faulowany przez Dylewicza przy rzucie za trzy punkty. (6:5)

03:01
    Strata Dylewicza. Po chwili zawodnik gospodarzy faulował rywala. (6:5)

02:47
    Timeout dla gości. (6:5)

02:19
    Piękne podanie Collinsa i efektowny dunk Kuliga! (6:5)

01:44
    Ale zawodnik PGE Turowa nie wykorzystuje rzutu wolnego. (4:6)

01:44
    And one w wykonaniu Collinsa! (4:6)

01:18
    I pierwsze punkty dla gospodarzy za sprawą lay upa Dylewicza. (2:6)

01:00
    Kolejne dwa plus jeden! Tym razem skutecznie pod kosz przedarł się Ragland. (0:5)

00:50
    Niecelny rzut z dystansu Taylora. (0:3)

00:20
    I trzeci punkt w tej akcji. (0:3)

00:20
    Pierwsza akcja przyjezdnych i od razu dwa plus jeden. Angelo Gigli na linii rzutów wolnych. (0:2)

00:01
    Pierwsze posiadanie dla gości. (0:0)

00:01
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

PGE Turów Zgorzelec:
    Mardy Collins, Michał Chyliński, Filip Dylewicz, Tony Taylor, Ivan Zigeranović.

Rezerwowi: Damian Kulig, Jakub Karolak, Nemanja Jaramaz, Michael Gospodarek, Vlad Moldoveanu, Bartosz Jyż, Uros Nikolić, Mateusz Kostrzewski, Chris Wright.

Armani Milano:
    Joe Ragland, Marshon Brooks, Angelo Gigli, Linas Kleiza, David Moss.

Rezerwowi: Alessandro Gentile, Bruno Carella, Nicolo Melli, Trenton Meacham, Shawn James, Daniel Hackett.

Sędziowie: Recep Ankarali (Turcja) – Nicola Maestre (Francja), Tomas Jasevicius (Litwa).

Kończy się powoli rozgrzewka. Za nieco mniej niż dziesięć minut początek spotkania.
    Hala jeszcze pusta, ale zawodnicy już się rozgrzewają.

Liczymy, że tym razem do koszykarze ze Zgorzelca zejdą z parkietu jako zwycięzcy. Na relację z meczu PGE Turów – Armani Milano zapraszamy na Lajfy.com w czwartek 18 grudnia od godz. 20.45! Kilka minut wcześniej zaprezentujemy składy, w jakich zagrają obie ekipy.

W pierwszym meczu między obiema drużynami zdecydowanie lepiej wypadli koszykarze z Mediolanu, wygrywając 90-71. Do wygranej poprowadził ich tercet Samuels, Gentile, Ragland. Ci trzej zawodnicy zdobyli łącznie aż 62 punkty. Najlepszy w drużynie PGE Turowa okazał się wówczas Nemanja Jaramaz, autor osiemnastu punktów.

Oprócz meczu Turowa, w ramach grupy C rozegrane zostaną jeszcze dwa inne spotkania. Fenerbahce zmierzy się z Bayernem, a Panathinaikos podejmie Barcelonę.

Patrząc na tabelę, faworytem wydają się być goście. Turów zamyka bowiem stawkę z bilansem 1-8. Ich rywale (bilans 4-5) są już pewni awansu do kolejnego etapu rozgrywek.

Zapraszam na mecz w ramach 10. kolejki koszykarskiej Euroligi. Jesteśmy w grupie C i w czwartek 18 grudnia PGE Turów Zgorzelec podejmie we własnej hali drużynę Armani Milano.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Tomasz

PGE Turów Zgorzelec: Mardy Collins, Michał Chyliński, Filip Dylewicz, Tony Taylor, Ivan Zigeranović

Emporio Armani Mediolan: Joe Ragland, Marshon Brooks, Angelo Gigli, Linas Kleiza, David Moss

KWarty: 17:22, 22:25, 27:25, 30:29