Cruz Azul – Auckland 1:1 (2:4 po rz. karnych) | Real Madryt – San Lorenzo 2:0 (koniec)
koniec po rz. karnych (2:4)
Cruz Azul FC
1:1 (0:1)
Auckland City F.C.
Sobota 20.12.2014, 17:30 • Stade de Marrakech, Marrakesz • Klubowe Mistrzostwa Świata

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

To już ostatnie podrygi tegorocznego Klubowego Pucharu Świata. Na początek poznamy drużyny, które zajmą miejsca 3. i 4. w 2014 roku. Meksykanie z Cruz Azul spróbują sprostać rewelacji rozgrywek Auckland City z Nowej Zelandii.

Nowozelandczycy w półfinale po dramatycznym meczu odpadli z San Lorenzo po dogrywce. Podopieczni Ramona Tribulietx'a byli o włos od przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść, ale Emiliano Tade zmarnował kapitalną okazję przy stanie 1:1, a piłka trafiła jeszcze w słupek.

Cruz Azul tylko w pierwszej połowie byli równorzędnym rywalem dla Realu Madryt. W drugiej przewaga Królewskich była już znaczna i skończyło się na 0:4. W ćwierćfinale Meksykanie z ogromnymi problemami, pokonali Western Sydney Wanderers dopiero po dogrywce.

Auckland grają w turnieju znacznie dłużej, a w dodatku mają za sobą dwa mecze, które trzeba było rozstrzygać w dogrywce. Jeżeli dołożyć do tego fakt, że nowozelandzka ekipa nie składa się w pełni z profesjonalistów, to problemy kondycyjne mogą okazać się największą zmorą Mistrza Oceanii.

Pocieszeniem dla Navy Blue, jak nazywani są w Nowej Zelandii piłkarze City jest fakt, że po meczu z Cruz Azul będą mogli nieco odpocząć. W ASB Premiership swoje spotkanie rozegrają dopiero 11. stycznia 2015 roku. Wówczas zmierzą się z rezerwami występującego w A-League Wellington Phoenix.

Cruz Azul FC: Corona – Flores – Rodriguez, Dominguez, Vela – Rojas, Torrado, Baez, Fabian – Formica, Valadez

Rezerwowi: Williams, Arms, Pritchett, Lindsay, Issa, Caunter, Browne, Milne, Burfoot, Berlanga, Moreira, Kim

Auckland City F.C.: Spoonley – Takuta, Bilen, Irving, Payne, White, De Vries, Vicelich, Dordevic, Tade, Tavano

Rezerwowi: Pinto, Castro, Barrera, Pavone, Gimenez, Allison, Chavez, Leoschbor, Pablo Torres, Zurdo, Gutierrez, Bernardello

Sędziowie: Główny: Pedro Proenca
    Asystenci: Bertino Miranda, Joe Trigo (wszyscy Portugalia).

W ostatniej chwili nastąpiła zmiana w ekipie Auckland City. Dordevica w pierwszym składzie zastąpi Burfoot.

Zawodnicy są już na murawie, za moment zaczynamy!

1

1
    Rozpoczęliśmy! Cruz Azul na biało, Auckland na granatowo!

2
    Inicjatywa po stronie Nowozelandczyków, nieco rozkojarzeni wyszli na ten mecz Meksykanie!

3
    Rodriguez głową zgrywa piłkę do Corony, który za moment wznawia grę dalekim wykopem.

4
    Vela na spalonym w ekipie Cruz Azul.

5
    Długo utrzymują się przy piłce Nowozelandczycy, Cruz Azul dziwnie cofnięci na swoją połowę.

6
    De Vries faulowany na prawym skrzydle Auckland, rzut wolny dla Navy Blues.

7
    Vicelich z powietrza dogrywa piłkę w pole karne Meksykanów, ale ci radzą sobie z tym zagraniem.

8
    Mistrz strefy CONCACAF bardzo ospały w pierwszych minutach meczu, dużo niedokładnych podań, a akcje toczone są w bardzo wolnym tempie.

9
    Flores dośrodkowuje piłkę z prawej strony boiska, ale bardzo wysoko zawiesił piłkę w powietrzu i Irvin nie miał problemów z wygraniem pojedynku powietrznego!

10
    Rojas uderza tuż obok bramki Spoonleya! Pierwsza groźniejsza akcja Meksykanów o mal nie skończyła się bramką!

11
    Rojas uwikłał się w drybling z dwoma rywalami, ale nie stracił piłki na lewym skrzydle, wciąż Cruz Azul w posiadaniu.

12
    De Vries faulowany w środkowej strefie boiska, od rzutu wolnego wznowią Meksykanie.

13
    Iwata przewracany na lewym skrzydle, ale Japończyk zdaniem Proency nie był faulowany.

15
    Flores zalicza bardzo ważną interwencję, wybijając z powietrza piłkę w aut z własnego pola karnego. Grę wznowią podopieczni Ramona Tribulietx'a.

16
    Fabian na spalonym w ekipie Cruz Azul.

18
    Gramy w środkowej strefie boiska.

19
    Pierwsza interwencja Spoonley'a, który zastępuje dziś Tamatiego Williamsa! Rezerwowy na co dzień bramkarz City broni strzał Fabiana z 15. metrów!

20
    Rojas zbyt mocno wypuścił sobie piłkę na prawym skrzydle i nie wywalczył nawet rzutu rożnego.

21
    Piłka wycofana do Corony, który nie sili się na daleki wykop, tylko podaje do najbliższego kolegi.

22
    Dobre wyjście Corony na 15. metr, który uprzedza nadbiegającego Tade.

23
    Spoonley wznawia grę dalekim wykopem sprzed własnej bramki.

24
    De Vries na spalonym w ekipie Navy Blue.

25
    Cruz Azul w końcu wychodzą do rywala nieco wyższym pressingiem...

26
    Flores ma dziś pełne ręce roboty na lewym skrzydla Auckland City...

27
    Od autu na wysokości własnego pola karnego wznawiają gracze Cruz Azul.

28
    Świetna okazja dla Auckland! Jose Corona wygrywa pojedynek sam na sam z Emiliano Tade, który próbował uderzenia na siłę, a chyba mógł szukać dalszego rogu bramki...

29
    Cruz Azul długo utrzymują się przy piłce w środkowej strefie boiska.

30
    Rzut wolny dla Nowozelandczyków w środkowej strefie boiska.

31
    Spoonley dalekim wykopem szuka Emiliano Tade na połowie rywala...

32
    Jeden z graczy Auckland City jest opatrywany w środkowej strefie boiska, mamy przerwę w grze.

33
    Od autu w środkowej strefie boiska wznawiają gospodarze.

34
    Sporo niedokładności w ostatnich minutach, tempo meczu wyraźnie spadło.

36
    Niedokładne wybicie piłki nogą przez Spoonleya, od autu wznowią Meksykanie.

37
    Uderzenie z dystansu Fabiana przelatuje dobre kilka metrów nad bramką City!

38
    Spoonley wznawia grę sprzed piątego metra od własnej bramki.

39
    Rojas fauluje Burfoota w środkowej strefie boiska, rzut wolny dla Auckland.

40
    Takuya Iwata faulowany na lewym skrzydle, rzut wolny dla Auckland City z niebezpiecznej odległości.

41
    Rzut rożny dla Nowozelandczyków, to może być zagrożenie dla bramki Corony!

42
    Emiliano Tade bez zastanowienia kropnął z pierwszej piłki, gdy piłka wypadała poza pole karne, ale jego próba o metr mija prawy słupek bramki Corony!

43
    Ivan Vicelich nie podnosi się z boiska, jakiś uraz kapitana Auckland City.

44
    Rzut wolny dla Cruz Azul z 23 metrów, świetna okazja do uderzenia bezpośrednio na bramkę.

44
    Próba Fabiana przelatuje wysoko nad bramką Spoonleya.

45
    Valadez uderzył prawą nogą z 16 metrów, o mały włos piłka uprzedziłaby Spoonleya, dużo szczęścia miał bramkarz City.

45+1
    Arbiter doliczył do pierwszej połowy przynajmniej 60 sekund.

45+1
    Gol dla Auckland!
    RYAN DE VRIES otwiera wynik meczu! Zaspała obrona Cruz Azul, świetne podanie Tade do nadbiegającego z prawego skrzydła De Vriesa, a ten padając zdołał jeszcze skierować piłkę do siatki! 1:0 dla kopciuszka!!

45+1

Do przerwy Auckland City dość niespodziewanie prowadzi 1:0! Nowozelandczycy prowadzenie zapewnili sobie rzutem na taśmę, strzelając bramkę w ostatniej akcji pierwszej połowy! Mistrz Oceanii vs. Mistrz CONCACAF 1:0!

46
    Gimenez zmienia Baeza w ekipie Cruz Azul.

46

47
    Aut na wysokości pola karnego dla Cruz Azul.

53
    Piłka wpada do bramki Spoonleya, ale Formica był na spalonym i gola nie ma!

54
    Cruz Azul dużo lepiej dysponowani po przerwie, inicjatywa jest po ich stronie.

55
    Spoonley skutecznie wychodzi na 10. metr, wyprzedzając Formicę w wyścigu po piłkę.

56
    Od autu na wysokości pola karnego rywala wznawiają piłkarze z Ameryki Północnej.

57
    Zespół Cruz Azul właśnie zdobył gola! Niedokładne wybicie piłki przez Iwatę i JOAO ROJAS pakuje piłkę do bramki z najbliższej odległości!

58
    Issa zmienia Burfoota w ekipie Auckland.

59
    Czekamy na odpowiedź Auckland City, którzy w drugiej połowie wyglądają już nieco na zmęczonych turniejem, dwie dogrywki i czwarty mecz w ciągu kilkunastu dni robią swoje!

60
    Meksykanie zwietrzyli swoją szansę, widać, że Nowozelandczycy mocno opadli już z sił...

61
    Kotłuje się w polu karnym Navy Blues, ale znów obronną ręką z opresji wychodzi defensywa Auckland!

62
    Fabian uderzał przewrotką, ale nieczysto trafił w piłkę i nie zaskoczył Spoonley'a!

63
    Vela wywalczył aut na wysokości pola karnego rywala...

65
    Fabian przegrywa pojedynek ze Spoonleyem, a dobitka Rojasa zostaje odbita na korner!

66
    Formica zbyt głęboko dośrodkowuje piłkę w pole karne, a ta pada łupem Spoonley'a!

67
    Rzut wolny dla Auckland City z 25. metrów od bramki rywala...

68
    Próba kombinacyjnego rozegrania rzutu wolnego przez City, ale połapali się w tym rywale.

69
    Valadez zatrzymany nieprzepisowo przez Tavano na 24. metrze od bramki City, rzut wolny dla Meksykanów.

70
    Uderzenie z powietrza Rodrigueza mija bramkę City w znacznej odległości.

71
    Rojas zablokowany na prawym skrzydle, ale wciąż przy piłce utrzymują się Meksykanie.

73
    Świetna interwencja Corony po uderzeniu wewnętrzną stroną buta Payne'a!

74
    Korner dla City!

75
    Grę sprzed piątego metra od własnej bramki wznawia Jose Corona.

76
    Dobra interwencja Tavano w starciu z Rojasem w polu karnym City, w dodatku Meksykanin faulował.

78
    Dośrodkowanie z lewego skrzydła City zbyt mocne, piłka przelatuje przez całe pole karne.

79
    Szykuje się kolejna zmiana w ekipie z Auckland.

80
    Ivan Vicelich opuszcza boisko. W jego miejsce Lindsay.

81
    Gimenez faulowany przez Bilena na 22. metrze, rzut wolny dla Cruz Azul.

82
    Tymczasem nietęga mina Ivana Vicelicha na ławce rezerwowych City, najbardziej doświadczony gracz Nowozelandczyków doznał kontuzji i dlatego opuścił boisko.

83
    Spoonley faulowany na piątym metrze, arbiter przerywa grę.

84
    Korner dla Meksykanów, rośnie napór Cruz Azul!

85
    Świetna interwencja Spoonley'a po uderzeniu z powietrza Formici!

86
    Pavone pojawia się na boisku. Zmienia Marco Fabiana.

87
    Szykuje się ostatnia zmiana w ekipie Ramona Tribulietx'a. James Pritchett rozgrzewa się intensywnie.

88
    Ostatnie minuty mijają na grze na połowie City, Nowozelandczycy są już naprawdę mocno wycieńczeni.

89
    Arbiter techniczny nakazał Pritchettowi założyć koszulkę przeznaczoną dla rezerwowych graczy, a ten ją założył, po czym... od razu ściągnął. Jeżeli zaraz nie pojawi się na boisku, może obejrzeć żółtą kartkę nawet nie wchodząc do gry!

90
    Arbiter dolicza 2 minuty do regulaminowego czasu gry.

90+1
    Pritchett zmienia Emiliano Tade.

90+2
    Druga połowa skończona.

To jeszcze nie koniec emocji w tym meczu! Auckland City po raz trzeci w tym turnieju muszą grać dłużej, niż 90 minut, żeby rozstrzygnąć losy spotkania! Tym razem obędzie się bez dogrywki, od razu strzelamy rzuty karne!

1. serie
    0:1
    Payne skutecznie otwiera serię rzutów karnych!

1. serie
    1:1
    Ależ spokój Gimeneza z jedenastu metrów! Lekkie, ale bardzo precyzyjne uderzenie!

2. serie
    1:1
    Irving trafia w poprzeczkę!

2. serie
    1:1
    Fatalne wykonanie jedenastki przez Formicę! Piłka przelatuje nad bramką!