Newcastle – Sunderland 0:1 (koniec) | Liverpool – Arsenal 2:2 (koniec)
S.B.V. Excelsior
0:2 (0:0)
Ajax Amsterdam
Niedziela 21.12.2014, 14:30 • Stadion Woudestein, Rotterdam • Holenderska Eredivisie

Dziękuje za uwagę i zapraszam na pozostałe sportowe emocje na portalu LAJFY.COM! (16:26:19)

Mimo iż Ajax nie zagrał najlepszego meczu to zdołał w końcówce przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę za sprawą dwóch rezerwowych graczy. Trzeba przyznać, że Frank De Boer miał nosa do zmian. Exscelsior grał ambitnie, ale nieskutecznie, bo sytuacje by pokonać Cillessena były

90+3

90+1
    Trzy minuty doliczone przez sędziego

90
    Rzut wolny dla gospodarzy, piłka ustawiona nieco ponad dwadzieścia metrów od bramki Ajaxu, Auassar uderza w mur, przejmuje jeszcze piłkę, podaje do Gouriye, ten kropnął co sił z pola karnego i trafił w poprzeczkę!
    Richairo ŻIVKOVIć - 0:2

88
    Gol dla Ajaxu!

Najpierw El Ghazi zakręcił rywalem na skraju pola karnego, posłał piłkę w środek szesnastki, tam fatalnie wybija ją Bovenberg, futbolówka spada prosto pod nogi Schone, ten wystawia do RICHAIRO ŻIVKOVICIA, a ten już zupełnie niekryty z kilku metrów nie mógł się pomylić!

87
    Żółtą kartką ukarany Serero
    Van Der Hoorn - 0:1

85
    Podwójna zmiana w drużynie Escelsioru, Schodzą Mattheij i Stans, a w ich miejsce wbiegają na murawę Van Mieghem i Maletić

83

Nieporozumienie pomiędzy bramkarzem a obrońcą gospodarzy, piłka spada przed pole karne, nabiega na nią MIKE VAN DER HOORN i mocnym uderzeniem posyła do pustej bramki!

83
    Veltman blisko gola! Po dośrodkowaniu idealnie przyłożył się do uderzenia głową, celował tuż przy słupku, lecz kapitalnie broni Coutinho!

82
    Van Der Hoorn za Andersena, ostatnia zmiana Ajaxu

80
    Żivković za mocno wypuścił sobie piłkę, mogła być dobra sytuacja, a tak piłka w rękach Coutinho

79
    Akcja gospodarzy, Gouriye wypychany z szesnastki, po chwili podaje piłkę do jednego ze swoich obrońców

78
    Słabe dośrodkowanie Van Rhijna z prawego skrzydła, El Ghazi nie miał szans dojść do piłki, tylko autu dla Ajaxu, a po nim szybko stracona futbolówka

76
    Nie udało się gospodarzom zagrozić rywalowi po rzucie wolnym, przy piłce ponownie Ajax

75
    Brzydki faul Van Rhijna na Gouriye, zasłużona kartka

74
    Vermeulen zmienia Van Weerta w drużynie Escelsioru

73
    Akcja lewym skrzydłem Esclsioru, nie ma jednak dośrodkowania, w porę doskoczyli defensorzy Ajaxu i zmusili do wycofania piłki w okolice środka pola

72
    Kuijpers uderzał z dystansu z lewej flanki bardzo niecelnie, od bramki wznawia grę Cillessen

70
    Rzut rożny dla Ajaxu, dośrodkowanie Schone słabe, radzi sobie defensywa gospodarzy

69
    Excelsior co jakiś czas stara się przenieść grę w okolice pola karnego gości, kto wie czy jeden z takich wypadów nie zakończy się w końcu golem

68
    Van Rhijn centruje z prawej flanki, zdołał dojść do strzału głową Zivković, jednak do celu daleko

66
    Andersen długo holował piłkę w poprzek boiska, nie miał komu jej oddać i po chwili ją stracił, w oczach Franka De Boera widać niepokój

65
    Zobaczymy czy ten ruch trenera Ajaxu przyniesie jakiś pożytek, wydawało się, że gra gości nieco się poprawiła po przerwie, ale w tej chwili mamy z powrotem obrazki z pierwszej połowy

63
    Od razu mamy podwójną zmianę Żivković i El Ghazi wbiegają w miejsce Arka Milika i Ricardo Kishny

62
    Akcja gości prawym skrzydłem, długo utrzymywał się przy piłce Kishna, ale dośrodkował już niedokładnie, futbolówka teraz pod nogami gospodarzy

60
    Wszystko wskazuje na to, że za moment dojdzie do jakiejś zmiany w zespole gości, tymczasem gra znowu przeniosła się do środka pola

58
    Trwa wymiana ciosów, Stans w polu karnym Ajaxu zgrywa do Gouriye, ten naciskany przez obrońcę nie uderzył czysto, radzi sobie w tej sytuacji Cillessen

57
    Schone zagrywa do Milika, nie było spalonego, uderzenie z ostrego kąta na dalszy słupek, piłka nieznacznie minęła bramkę gospodarzy

55
    Auassar wyprzedził na lewym skrzydle Van Rhijna, idealnie zagrał na piąty metr do Stansa, praktycznie pusta bramka przed nim, a ten uderza nas poprzeczką!

53
    Za mocne podanie Milika do Schone, przyjezdni nastawieni ofensywnie do przerwie, nieco lepiej to wygląda w pierwszych minutach drugiej połowy

51
    Pada w polu karnym jeden z graczy gospodarzy, gwizdek sędziego milczy, tymczasem idzie kontra Ajaxu, Kishna dośrodkowuje z prawego skrzydła do Miliku, za słabo, przeciął te zagranie jeden z obrońców

50
    Róg dla gości, mocna centra Schone, nie ma strzału, przejmują piłkę za polem karnym przyjezdni, teraz mamy spokojnie rozgrywany atak pozycyjny
    Bomba Van Rhijna

48
    Kropnął teraz z dystansu Van Rhijn, futbolówka trafiła w poprzeczkę!

47
    Ajax z piłką na własnej połowie, ciekaw jestem jak będzie wyglądać ich gra po przerwie

46

Na grę Ajaxu można spuścić zasłonę milczenia, wygląda to lekko mówiąc źle. Milik jak pozostali też nie rozgrywa specjalnych zawodów, z drugiej strony piłka w jego rejony boiska rzadko dochodzi. Excelsior spokojnie mógł już być na prowadzeniu. Widać że mają mniejsze umiejętności, ale nadrabiają je ambicją. Jeśli Frank de Boer nie wstrząśnie swoją drużyną w przerwie to możemy być świadkami niespodzianki!

45

44
    Po okresie dominacji gospodarzy powróciliśmy do widoku, w którym przyjezdni wymieniają sporą ilość podań w środkowej części boiska

42
    Kuipers miękko centruje z lewej flanki, łapie pewnie piłkę golkiper gości

40
    Wolny na prawym skrzydle dla Excelsioru, Auassar decyduje się na strzał, ale piłka została posłana dokłądnie tam gdzie stał Cillessen

39
    Końcówka pierwszej połowy należy do miejscowych, po kolejnym ataku udało się wywalczy rzut rożny, po dośrodkowaniu powstało małe zamieszanie w szesnastkę Ajaxu, ostatecznie wyjaśnił je Moisander

38
    Niespodziewanie w świetnej sytuacji znalazł się Van Weert, ale po strzale z bliska piłka mija bramkę, to powinien być gol dla gospodarzy!
    Interwencja Cillessena

36
    Dobre uderzenie z prawej strony pola karnego Gouriye, świetnie odbija piłkę o boku Cillessen, ta wraca jeszcze w szesnastkę gości, zdołali wybić ją defensorzy Ajaxu!

35
    Mamy pierwszą żółtą kartkę, ukarany Auassar

34
    Ogromna ilość podań przyjezdnych w okolicach linii środkowej, mało z tego wynika, nie ma pomysłu co zrobić z piłką bliżej pola karnego Excelsioru

33
    Schone przebiega and piłką, po chwili uderza Van Rhijn, wysoko and poprzeczką

32
    Rajd środkiem Milika, Polak został zatrzymany dopiero faulem, okazja dla Ajaxu z rzutu wolnego

30
    Pół godziny dosyć przeciętnego meczu za nami, co ciekawe więcej okazji stworzył sobie Excelsior

28
    Teraz miejscowi mają piłkę na prawej stronie, udało się wywalczyć rzut rożny, centra, Mattheij uderza, trafia jednak w obrońcę gości, kolejny róg, dośrodkowanie wypiąstkowane przez golkipera Ajaxu

27
    Na lewej flance dostał piłkę Kuipers, wstrzymał jednak akcję i wycofał piłkę do linii defensywnej, pressing ze strony Ajaxu, ale gospodarze nie oddają piłki

25
    Van Rhijn zaprezentował nam tzw. centrostrzał, piłka w niewielkiej odległości minęła bramkę

24
    Trochę nieporadnie w polu karnym składał się do uderzenia Bruins, w końcu zdołał wycofać piłkę przed szesnastkę, od razu strzela Auassar, nad poprzeczkę

22
    Milik coraz częściej cofa się do środka pola, szuka kontaktu z piłką, stara się rozruszać grę Ajaxu

21
    Schone rozkłada ręce, nie ma komu dograć na dwudziestym metrze, słabo to wygląda

19
    Uderzenie Gouriye po ziemi z lewej strony pola karnego nie mogło zaskoczyć dobrze ustawionego Cillessena, zdecydowanie zabrakło w nim siły

18
    Niewiele ciekawego dzieje się na boisku, Ajax nic nie potrafi sobie stworzyć pod bramka rywali

16
    Schone wywalczył stały fragment gry na lewej stronie, piłka ustawiona trochę ponad dwadzieścia metrów od bramki, sam poszkodowany podchodzi do piłki, strzał nie najmocniejszy, ale na raty bronił Coutinho

14
    Rzut wolny dla gospodarzy na lewej flance, dośrodkowanie Bruinsa wybite przez pierwszego obrońcę, kontra Ajaxu zatrzymana skutecznie przez szybko wracającego na własna połowę Bruinsa

13
    Posiadanie piłki zdecydowanie po stronie Ajaxu, teraz ma ją na prawej flance Van Rhijn po podaniu od Milika, ale centra fatalna, od bramki wznawia grę Coutinho

11
    Kishna dostał piłkę na lewej stronie, długo szukał miejsca na dośrodkowanie, próba dryblingu nieudana, wyszli z kontrą miejscowi, lecz ostatecznie nie było nawet uderzenia

10
    Szczerze powiedziawszy ani jedni, ani drudzy niezbyt imponują jak na razie dobrym rozegraniem akcji na połowie rywala, dużo strat, mało strzałów

8
    Kolejny ofsajd, a na nim Van Weert

7
    Póki co częściej przy piłce przyjezdni, głównie to jest jednak klepanie piłki w środkowej strefie boiska, brakuje akcji oskrzydlajacych

5
    Auassar zdecydował się uderzyć z dystansu lewą nogą, płaski strzał z dala minął bramkę

4
    Na spalonym złapany Van Weert, tempo meczu póki co bardzo spokojne

3
    Van Weert wywalczył róg na lewej flance, centra Bruinsa trafia na głowę Fisher, uderzenie jednak było bardzo niecelne, od bramki Cillessen

2
    Pierwsza długa piłka w stronę polskiego napastnika, ten jednak był na niedużym ofsajdzie

1

Już za chwilę początek spotkania!

S.B.V. Excelsior: Coutinho – Bovenberg, Fischer, Mattheij, Kuipers – Kruijs – Bruins, Auassar – Stans – van Weert, Gouriye

Rezerwowi: Damen, Varela, Brito, Maletić, Van Mieghem, Vermeulen, De Reuve

Ajax Amsterdam: Cillessen – Van Rhijn, Veltman, Moisander, Riedewald – Andersen, Serero, Klaassen – Kishna, Milik, Schone

Rezerwowi: Boer, Van Der Hoorn, Denswil, Viergever, Ligeon, El Ghazi, Żivković

Na relację z meczu Excelsior-Ajax zapraszam na godzinę 14:30 na portal LAJFY.COM!

Arkadiusz Milik

Polski napastnik na stałe zameldował się w jedenastce Ajaxu. Jest to spowodowane nie tylko dobrą formą Polaka, ale również faktem, że jego konkurent do miejsca w składzie Islandczyk Kolbeinn Sigthorsson jest w chwili obecnej kontuzjowany. Milik nie zdobył co prawda gola w poprzednich dwóch meczach Ajaxu, ale za to wpisał się do protokołu w ostatnim meczu Ligi Mistrzów w starciu z Apoelem Nikozja. Do tej pory w Eredivisie zdobył osiem goli i jest najskuteczniejszym graczem klubu z Amsterdamu

Poprzednie mecze

Exscelsior w ostatniej kolejce ligowej udał się do stolicy administracyjnej Holandii na mecz z tamtejszym ADO den Haag. Mecz ułożył się dla nich świetnie po 34 minutach prowadzili 2:0 po bramkach Luigiego Bruinsa i Ninosa Gouriye. Prowadzeniem się jednak długo nie nacieszyli, jeszcze przed przerwą było 2:2. W drugiej połowie goli nie było i do domu wrócili z punktem

Zespół z Amsterdamu tydzień temu podejmował FC Utrecht. Mimo słabej postawy piłkarze Ajaxu zdołali zwyciężyć w tym pojedynku 3:1. Autorami goli byli Thulani Serero, Davy Klaassen i Anwar El Ghazi. Warto odnotować, że spadek formy był zauważalny podczas środowego meczu w Pucharze Holandii – na własnym stadionie przegrali z Vitesse Arnhem aż 0:4!

Sytuacja w tabeli

Ekipa z Rotterdamu obecnie plasuje się na trzynastej lokacie w tabeli z dorobkiem siedemnastu punktów zdobytych za trzy wygrane i aż osiem remisów. Na własnym obiekcie odnieśli wszystkie dotychczasowe zwycięstwa oraz dorzucili jeszcze trzy remisy

Ajax to wicelider tabeli. Na swoim koncie ma 36 oczek i do liderującego PSV traci cztery. Do tej pory odniósł jedenaście zwycięstw i trzykrotnie zremisował. W meczach wyjazdowych wywalczył czternaście punktów

Zapraszam na relację z siedemnastej kolejki holenderskiej Eredivisie. Excelsior vs Ajax Amsterdam

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:30.