Hellas Verona – Chievo 0:1 (koniec) | Atalanta – US Palermo 3:3 (koniec) | Fiorentina – Empoli 1:1 (koniec)
Sampdoria – Udinese 2:2 (koniec) | Torino – Genoa 2:1 (koniec) | Inter – Lazio 2:2 (koniec)
Torino FC
2:1 (0:1)
Genoa CFC
Niedziela 21.12.2014, 15:00 • Olimpico di Torino, Turyn • Włoska Serie A

Dziękujemy za śledzenie relacji na naszym portalu, zapraszam po świętach na kontynuację emocji w Serie A! Tylko na lajfy.com! (16:58:50)
    Bohater dzisiejszego meczu! Brawo Kamil, brawo Polska!

Znakomite spotkanie oglądaliśmy na stadionie Olimpijskim w Turynie! Kamil Glik ewidentnie bohaterem całego spotkania! Kapitan Torino poniósł zespół do zwycięstwa odrabiając jednobramkową stratę z nawiązką!
    Na uwagę zasługuje również postawa całej defensywy Torino powstrzymującej wściekłe ataki Genui w ostatnim kwadransie! Nie dali sobie wbić gola i zdobywają trzy punkty!

90+6

90+5
    Greco usiłował minąć lewego obrońcę Torino i dośrodkować. Pierwsza część udana, ale wślizg zatrzymuje dośrodkowanie!

90+4
    Glik blokuje przeciwnika pozwalając piłce opuścić plac gry. Świetna postawa przez cały mecz Kamila!

90+3
    Faulowany Gillet przez Falque. Torino nie da wyrwać sobie punktów!

90+3
    Wrzutka w pole karne Torino. Gillet wychodzi na dziesiąty metr i pewnie chwyta futbolówkę. Cała ławka rezerwowych ogląda ostatnie minuty na stojąco

90+2
    Zespół Genoi wściekle atakuje. Obrońcy Torino nękani są długimi podaniami to na lewe, to na prawe skrzydło. Znakomita postawa defensywy na ostatnie minuty

90
    Sędzia dolicza aż pięć minut do drugiej połowy. Glik znowu siada na boisku rozciągając mięsień dwugłowy łydki. Jeszcze 5 minut!

89
    Glik wybija głową piłkę zmierzającą do bramki! Znakomita interwencja polskiego stopera! Uderzał Roncaglia!

88
    Bardzo nerwowe ostatnie minuty spotkania. Torino rozgrywało akcję na prawym skrzydle, walczył Vives i Quagiarella, ale stracili piłkę

87
    Kamila Glika łapią skurcze, kapitan Torino zmuszony do uzyskania pomocy medycznej. Trzymaj się Kamil!

86
    Quagiarella! Przyjął piłkę na szesnastym metrze klatką i oddał natychmiastowe uderzenie przewrotką! Ładnie to wyglądało, ale wcześniej sędzia podniósł chorągiewkę

85
    Będzie rzut wolny dla Genoi, 30 metrów do bramki. Dośrodkowanie nie najgorsze, ale na posterunku jest Kamil Glik. Utrudnił strzał Antonelli'emu i odzyskał piłkę

84
    Zmiana w drużynie Torino FC: z boiska schodzi Farnerud, na boisku pojawia się Vives.

83
    Martinez miał niezłą okazję pod polem karnym, ale nie zdołał przedryblować swojego przeciwnika! Stanąłby oko w oko z bramkarzem Genoi

81
    Przekroczył przepisy w środku pola Farnerud. Szybkie rozpoczęcie akcji Genoi na prawe skrzydło, wrzutka. Interweniuje Gillet

80
    Torino atakuje prawym skrzydłem. Gospodarze dbają o wynik, nie pchają piłki do przodu, raczej wycofują swoje akcje do środkowych obrońców

78
    Chwilowe kłopoty techniczne. Wracamy jednak do relacji. Wynik bez zmian

70
    Do końca spotkania pozostało około 20 minut meczu i na prowadzeniu gospodarze, czy gości będzie stać jeszcze w tym meczu na doprowadzenie choćby do remisu?

68
    Zmiana w drużynie Torino FC: z boiska schodzi Amauri, na boisku pojawia się Quagliarella.

66
    Rzut rożny dla gospodarzy, ale zbyt mocne dośrdokowanie w pole karne i od bramki wznowi gre Lamanna.

64
    Od środka wznowili goście, którzy zbyt bardzo w drugiej części meczu cofnęli pod własne pole karne co spowodowało wpierw utrate prowadzenia, a następnie to, że przegrywają już w tym spotkaniu.
    Kamil GLIK - 2:1

63
    Gol dla Torino!
    Ależ dzień wykonaniu Polaka, który wpisuje się na liste strzelców po raz drugi po strzale z główki KAMIL GLIK daje prowadzenie swojemu zespołowi!

61
    Zmiana w drużynie Genoa CFC: z boiska schodzi Izzo, na boisku pojawia się Marchese.

61
    Wracamy już do meczu, a tam przy piłce gracze Genui rozgrywają atak pozycyjny i niedokładne podanie do Matriego kończy się w dłoniach golkipera Torino.

60
    Zmiana w drużynie Torino FC: z boiska schodzi Molinaro, na boisku pojawia się Peres.

59
    Mamy chwilową przerw w grze, gdyż na murawie leży zawodnik gości, a jest nim Marchese, który utykając opuszcza plac gry.

58
    Próba gracza przyjezdnych z rzutu wolnego kończy się wysoko na trybunach i od bramki rozpocznie Gillet.

57
    Przenosimy się szybko pod bramke gospodarzy, bo tam rzut wolny z około 30 metrów będą mieli gracze Genui.

56
    Marchese zostaje ukarany żółtą kartką za faul w nogi rywala.

54
    Od środka rozpoczęli goście, ale ani jednej, ani drugiej drużyny na pewno w tym meczu nie satysfakcjonuje remis.
    Kamil GLIK - 1:1

53
    KAMIL GLIK świetnie wykorzystuje dośrodkowanie z rzutu wolnego i pokonuje Lamanna!

52
    Rzut wolny dla Torino, to będzie świetna okazja do wyjścia na doprowadzenie do remisu.

50
    Pierwsze pięć minut to spokojna gra wykonaniu obu drużyn, ale z upływem czasu coraz bardziej powinno śpieszyć się gospodarzom.

49
    Długa górna piłka w kierunku Martineza, jednak ląduje ona pod nogami zawodnika gości, który ma problem z utrzymaniem jej przy nodze i atakuje go Martinez, który przewraca się, lecz nie ma mowy o rzucie wolnym.

48
    Zmiana w drużynie Genoa CFC: z boiska schodzi Rosi, na boisku pojawia się De Maio.

47
    Rosi szarżuje przed polem karnym gospodarzy i wbiega w pole karne gospodarzy, gdzie ostatecznie upada, ale nie ma mowy o rzucie karnym, jednak dopada do piłki jego kolega, który uderza z ostrego kąta i trafia w boczną siatke.

46
    Zmiana w drużynie Genoa CFC: z boiska schodzi Bertolacci, na boisku pojawia się Greco.

46

Wyniki z innych boisk Serie A:

Atalanta 1-3 Palermo
    Fiorentina 1-0 Empoli
    Sampdoria 1-2 Udinese

Wydawało się, że pod kontrolą spotkanie mają gospodarze, którzy to dominowali przez pierwsze 45 minut meczu, ale błąd w samej końcówce sprawił, że do szatni schodzą z jednobramkową stratą. Gracze Genui mimo prowadzenie w meczu powinni być niezadowoleni ze swojej gry, gdyż oddali w pełni pole do popisuje graczom Torino.
    Statystyki z pierwszej połowy spotkania:

45+1

45
    Do pierwszej połowy zostaje doliczone 60 sekund.

44
    Prostopadłe podanie otrzymuje Martinez, który ostatecznie jest na pozycji spalonej co się mu nie podoba, bo to jest jego nie pierwszy raz w tym meczu jak zostaje złapany na ofsajdzie.

43
    Od środka wznowili gospodarze, którzy na pewno nie zasłużyli by w tym meczu przegrywać.
    Iago FALQUÉ - 0:1

42
    Chyba nikt nie spodziewał się takie zwrotu akcji! Futbolówke na 30 metrze przejmuje Matri, który zagrywa od razu do lepiej ustawionego IAGO FALCQUE, a ten nie waha się uderzyć i precyzyjnym strzałem zza pola karnego w dolny róg bramki otwiera wynik tego spotkania!

41
    Wreszcie ruszyły się skrzydła Torino, a konkretnie niewidoczny Darmian, który dośrodkował w pole karne gości, a wbiegający w niego Martinez wysoko przestrzela nad poprzeczką!

40
    Podirytowany Rosi nie jest w stanie dojść do piłki i próbuje ostro odebrać futbolówke, co dostrzegł świetnie sędzia i przyznaje rzut wolny graczom Torino przed ich polem karnym.

39
    Gospodarze nie pozwalają na wiele graczom Genui, którzy mają już problem z rozegraniem piłki 40 metrów przed bramką Torino co pokazuje, że Glik dobrze rządzi i dzieli defensywą swojego zespołu.

38
    Faulowany w środkowej strefie boiska gracz gości i sędzia póki co tylko ostrzega gracza Torino.

37
    Indywidualna akcja Martineza, który ostatecznie decyduje się na uderzenie, które ląduje nad bramką Lamanna.

36
    Rincon fauluje w środkowej strefie boiska i ogląda żółty kartonik, który jest jak najbardziej zasłużony.

35
    Szybki kontratak wykonaniu "Grifone", którym brakło ostatniego podania by znaleźć się w doskonałej okazji do zdobycia bramki, lecz było to ostrzeżenie i kolejne taka kontra może skończyć się zupełnie inaczej.

34
    Było naprawde blisko! Piłka po strzale Farneruda trafia w poprzeczke i o sporym szczęściu mogą mówić zawodnicy Genui!

33
    Burdisso ukarany żółtą kartką za faul na 25 metrze i będzie zmuszony uważać teraz do końca spotkania.

31
    Zapowiadała się ciekawa kontra wykonaniu graczy "Byków", jednak fatalnym podaniem popisuje się zawodnik gospodarzy i Amauri pokazuje, że nie należy do sprinterów i potrzebuje lepszych podań.

30
    Dwa kwadranse gry za nami, a na stadionie w Turynie mamy nadal wynik 0:0, lecz mecz w pełni kontrolują gospodarze, którzy zapewne będą chcieli uzyskać prowadzenie jeszcze przed przed przerwą.

29
    W polu karnym gospodarzy fauluje Antonelli, który nawet nie próbuje dyskutować i szybko przenosimy się pod bramke Genui, a tam w starciu "1-1" faulowany Martinez, ale sędzia jest innego zdania.

28
    Przekombinowali gracze "Rossoblu" i z kontratakiem ruszają gracze Torino, jednak atakują zbyt małą liczbą zawodników i muszą rozegrać atak pozycyjny.

27
    Rzut wolny dla gości na około 35 metrze i bramkarz gospodarzy ustawia zaledwie dwójkowy mur.

26
    Drugi z rzędu rzut rożny nie przechodzi pierwszego zawodnika, lecz to gracze przyjezdnych rozgrywają atak pozycyjny.

25
    Piękne dalekie zagranie prosto do nogi Matriego, który blokowany przez rywala próbuje strzelać i mamy rzut rożny dla graczy Genui.

24
    Próba odebrania piłki Molinaro kończy się faulem gracza Genui i sędzia pokazuje, że gracze w kasztanowych trykotach wznowią od rzutu wolnego przed własnym polem karnym.

23
    Małe nieporozumienie i Amauri za późno rusza do futbolówki, a bezpańską piłke we własnym polu karnym chwyta Lamanna.

22
    Falque chyba nadal nie spostrzegł, że ma na swoim koncie żółtą kartke, bo wdał się ponownie w dyskusje z obrońcą Torino i interweniować musiał arbiter.

21
    Świetna akcja gospodarzy, a konkretnie Martineza i Darmiana i ten drugi zablokowany przewraca się kilka metrów przed bramką, a sędzia pokazuje, ze nic nie było.

20
    Mamy chwilową przerwe w grze, gdyż na murawie leży jeden z graczy gospodarzy, więc sędzia na pewno coś do liczy do pierwszej połowy spotkania.

19
    Moretti ukarany żółtą kartką za przerwanie kontry rywali i mamy remis w kartkach po 1-1.

18
    Świetne lewą flanką ruszył Amauri, który minął jednego zawodników gości po czym wrzucił w pole karne, jednak i tym razem dobrze zachowali się defensorzy gości, którzy oddalają zagrożenie.

17
    Gracze gości mają spore zaufanie do Falque, do którego posyłają kolejne prostopadłe podanie, lecz i tym razem GIllet wychodzi z bramki i chwyta futbolówke w rękawice.

16
    Prostopadłe podanie do Falque, który walczy przy narożniku do końca o futbolówke, jednak od bramki ostatecznie wznowi Gillet.

15
    Falque ukarany pierwszą żółtą kartką w tym spotkaniu.

15
    Prostopadłe podanie do Martineza, który zrobił wszystko co mógł z tej akcji i uderzył z ostrego kąta, ale tylko w boczną siatke.

14
    Szybka kontra wykonaniu gości i z ostrego kąta uderzał Falque i golkiper "Byków" zmuszony do pokazania swoich najlepszych umiejętności!
    Pojedynek napastników.

Napięcie w tym meczu jest wysokie, ponieważ mieliśmy kolejne spięcie przy linii i sędzia ponownie uspokajał zawodników obu drużyn.

12
    Kolejny rzut rożny nie przynosi powodzenia i z kontrą ruszają gracze Torino, lecz wszystko przerywa zawodnik gości, który za to zagranie mógłby otrzymać kartonik.

11
    Rzut rożny dla graczy Genui po tym jak Glikowi nie udało się utrzymać futbolówki w boisku.

10
    Uderzenie sprzed pola karnego Bertolacciego i Gillet musi interweniować, ale taki strzał nie zrobił na pewno na nim wrażenia.

9
    Wysokie dośrodkowanie z rzutu wolnego opuszcza boisko, jednak ostatni dotykał piłke gracz przyjezdnych i od wrzutu piłki z autu wznowią przyjezdni.

8
    Rzut wolny dla gości z lewej strony boiska blisko pola karnego Torino po faulu Glika, po którym mógł ujrzeć żółtą kartke.

7
    Gospodarze wymieniają podania między sobą na własnej połowie po czym zagrywają górną piłke do wybiegającego zza obrońców Martineza, który jest na pozycji spalonej.

5
    Próba przejęcia piłki przez gospodarzy przed polem karnym gości kończy się faulem i od rzutu wolnego wznowią przyjezdni.

4
    Rzut wolny dla Torino na około 35 metrze futbolówka wbita na piąty metr i niepewnie wyszedł golkiper Genui z bramki, akcja zakończyła się ostatecznie lekkim strzałem zawodnika "Byków".

3
    Długa piłka za obrońców gości w kierunku Martineza, który nie jest w stanie dojść do podania, gdyż wcześniej przeciął je defensor przyjezdnych.

2
    Już na samym początku spotkania mieliśmy małe spięcie między Glikiem, a Matrim i sędzia musiał uspokoić zawodników obu drużyn.

Gracze Torino i Genui grają w dniu dzisiejszym w ustawieniu 3-1-4-2.

1
    Gospodarze występują w swoich tradycyjnych brązowych strojach, natomiast goście grają w białych trykotach z czerwono-niebieskimi paskami na koszulkach.

1

Piłkarze obu ekip pomału pojawiają się w korytarzu skierowanym do wyjścia na stadion.

Wyjściowe jedenastki:

Torino FC: Gillet – Darmian, Maksimovic, Glik, Moretti, Molinaro – Farnerud, Gazzi, El Kaddouri – Martinez, Amauri.

Genoa CFC: Lamanna – Roncaglia, Burdisso, Marchese – Rosi, Sturaro, Rincon, Bertolacci, Antonelli – Iago Falque, Matri.
    Stadion Olimpico di Torino pomału się wypełnia.

Już teraz zapraszamy Państwa na naszą relację tekstową z tego pojedynku, która zostanie przeprowadzona w najbliższą nidzielę od godziny 15:00. Jedyna taka relacja tylko na Lajfy.com!

Jeżeli chodzi o Geonę, to tutaj ku zaskoczeniu kibiców i ekspertów rezultaty są naprawdę dobre. Dwa remisy pokryte dwoma zwycięstwami i do tego zaledwie jedna porażka, to jednak nie wszystko, co w obecnym sezonie pokazała nam ta drużyna. Mają oni na swoim koncie 26. punktów i 6. miejsce w tabeli, z możliwością startu w europejskich pucharach.

Torino w obecnym sezonie tych jakże prestiżowych rozgrywek klubowych, nie radzi sobie najlepiej. Począwszy od trzech porażek, dalej przyszła pora na dwa remisy i żadnego kompletu punktów. W każdym razie przedstawione rezultaty wystarczyły, aby zgarnąć 14. punktów i ekipa Kamila Glika w tabeli zajmuje 15. miejsce.

Już w najbliższą niedzielę będziemy świadkami jednego z najciekawszych pojedynków w ramach 16. kolejki włoskiej Serie A. Genoa wybiera się bowiem do Turyny, aby na Olimpico di Torino zawalczyć o kolejne trzy punkty w starciu z ekipą Torino FC.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.