Olympique – Lille 2:1 (koniec) | Saint-Étienne – Évian TG 3:0 (koniec) | Bordeaux – Lyon 0:5 (koniec)
AS Saint-Étienne
3:0 (2:0)
Évian Thonon Gaillard
Niedziela 21.12.2014, 17:00 • Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne emocję z Ligue 1 na lajfy.com! (18:54:14)

W pełni zasłużenie zespół Saint-Etienne sięga dziś po komplet punktów. Przewyższali dziś rywali pod każdym względem. Szybko zdobyta bramka ustawiła przebiegł spotkania, zespół gości jak równy z równym grał na początku drugiej odsłony. Było widać różnicę między obiema drużynami.

90+3

90+3
    Hamouma faulowany podczas wyprowadzania kontry. Sędzia przerywa grę.

90+2
    Evian od dłuższego czasu przebywa z futbolówką na połowie rywala. Czy w końcu coś wyniknie z ich ataku?

90+1
    Sędzia dolicza do regulaminowego czasu dodatkowe 3. minuty.

90
    Bezpośredni strzał z rzutu wolnego mija bramkę w bezpiecznej odległości. Leroy nie musiał interweniować.

89
    Corgnet ostro potraktowany przez rywala. Sędzia przerywa grę i dyktuje rzut wolny dla gospodarzy. Prawidłowa decyzja arbitra głównego.

88
    Goście zachowują się jak statyści już na tym boisku. Gra toczy się pod dyktando Saint-Etienne. Evian zepchnięty do defensywy.

87
    Z prawej strony szarża Monnet-Paqueta zatrzymana wybiciem futbolówki przez Sabaly'ego na aut. Evian szybko odzyskuje piłkę.

86
    Zmiana w drużynie AS Saint-Étienne: z boiska schodzi Cohade, na boisku pojawia się Corgnet.

85
    Seria rzutów rożnych dla Saint Etienne kończą się niepowodzeniem. Fatalnie rozegrane stałe fragmenty gry. Piłkę przejmują zawodnicy Evianu.

83
    Hamouma zagrywa miękko piłkę na długi słupek. Głową strzał oddaje Tabanou. Piłka przelatuje nad poprzeczką bramki.

82
    Tempo spotkania siadło, gra toczy się głównie w środku pola. Żadna z drużyn nie jest w stanie przedrzeć się przez defensywę rywala.

80
    Bruno popełnia faul w ofensywie. W starciu z rywalem ucierpiał Theophile. Rzut wolny dla gospodarzy na ich połowie.

79
    Faul w ofensywie popełnia zawodnik gości. Gra zostanie wznowiona od rzutu wolnego przez Ruffiera.

78
    Zmiana w drużynie Évian Thonon Gaillard: z boiska schodzi N'Sikulu, na boisku pojawia się Bruno.

77
    Zmiana w drużynie AS Saint-Étienne: z boiska schodzi van Wolfswinkel, na boisku pojawia się Tabanou.

75
    Leroy wychodzi przed pole karne i przerywa podanie zmierzające w kierunku Hamouma. Dobra interwencja golkipera gości!

74
    Dośrodkowanie z prawej strony boiska pewnym wyjściem na 8. metr łapie Leroy. Evian będzie miał okazję do konstruowania akcji ofensywnej.

73
    Fatalna strata w środku pola Tejedy. Zawodnik gości wdał się w niepotrzebny drybling z rywalem.

71
    Odważne wejście Barbosy między dwójkę obrońców. Pogba zatrzymuję rywala. Piłka w posiadaniu gospodarzy.

70
    Angoula z łatwością przerywa kontrę gospodarzy. Piłkę przejmują goście. Gra przeniosła się na połowę Saint-Etienne.

69
    Piłka po zagraniu z prawej strony przelatuje obok bramki. Gra zostaje wznowiona przez Leroy'a, jednak szybko zgarniają ją w środku pola rywale.

68
    Hamouma zatrzymany w polu karnym przez defensywę rywala. Odważny rajd zawodnika gospodarzy. To jest jego wieczór!

67
    Saint-Etienne z powrotem zaczęło dominować na boisku. Evian zepchnięty do defensywy.

66
    Zmiana w drużynie AS Saint-Étienne: z boiska schodzi Gradel, na boisku pojawia się Monnet-Paquet.
    Romain HAMOUMA - 3:0

65
    Gol dla Saint-Étienne!
    Bramka palce lizać! Przebiegł z piłką przy nodze spory kawałek. Minął dwójkę rywali i uderzył lewą nogą na bramkę. ROMAIN HAMOUMA strzela nie do obrony. Piłka w wpada po długim rogu pod poprzeczkę!

64
    Theophile odważnie poszedł z prawej strony boiska. Po przebiegnięciu kilkunastu metrów zdecydował się na strzał. Minimalnie piłka mija bramkę rywali.

62
    Żółtą kartkę otrzymuje Brison (AS Saint-Étienne). Ostrym wślizgiem potraktował rywala. Sędzia pokazał mu ile razy faulował, tym razem mu się nie upiekło.

61
    Zawodnik gości trafia w mur. Piłka nadal w posiadaniu Evianu. Gra toczy się na połowie gospodarzy.

60
    Akcja ofensywna gości zatrzymana faulem. Piłkę ustawia Barbosa, będziemy mieli rzut wolny.

58
    Na pozycji spalonej złapany N'Sikulu. Napastnik gości wychodził na dobrą pozycję, jednak sędzia podjął słuszną decyzję.

57
    Barbosa ucierpiał w starciu z rywalem. Gra zostaje przerwana będziemy mieli rzut wolny.

56
    Sabaly z łatwością zatrzymał z lewej strony rywala. Piłkę odzyskują gospodarze.

55
    Długie podania w środek pola zgarniane są zawodników Evianu. Goście przebudzili się w drugiej odsłonie.

54
    Ninković wywalczył sobie pozycję by oddać strzał, piłkę przekłada na prawą nogę i uderza w stronę bramki. Futbolówka minimalnie mija długi słupek.

53
    Zmiana w drużynie Évian Thonon Gaillard: z boiska schodzi Wass, na boisku pojawia się Nielsen.

52
    Gra zostaje przerwana. Będzie potrzebna zmiana w zespole gości. Wass usiadł na murawie. Potrzebne są pomoce medyczne.

51
    Obraz gry od dłuższego czasu nie ulega zmianie. Gra głównie toczy się w środkowej części boiska. Żadna z drużyn nie jest w stanie dłużej utrzymać się w posiadaniu futbolówki.

49
    Zespół gości od dłuższego czasu rozgrywa piłkę na połowię rywala. Saint-Etienne zepchnięte w pierwszych minutach drugiej połowy do defensywy.

48
    Zagranie z rzutu wolnego zbyt krótkie, piłka jednak z powrotem wraca pod nogi gości. Angoula uderza głową piłkę na rzut rożny paruje Ruffier.

47
    Goście od początku ruszyli do ataków. Ninković faulowany z prawej strony przez Brisona.

46
    Zmiana w drużynie Évian Thonon Gaillard: z boiska schodzi Sougou, na boisku pojawia się Ninković.

46

Pierwsza część za nami, oglądamy dziś bardzo nierówny pojedynek. Gospodarze od początku grają bardzo wysoko i zmuszają rywala do błędu. Bramka w pierwszych minutach spotkania ustawiła przebieg tego pojedynku. Saint Etienne zasłużenie na przerwę schodzi z dwubramkową przewagą.

45+2

45+2
    Niedokładne podanie rozciągające grę w kierunku Theophile. Piłka ląduje za linią boczną boiska.

45+1
    Długie podanie w kierunku van Wolfswinkela łapie Leroy. Piłka z powrotem w posiadaniu gości.

45
    O dodatkowe dwie minuty zostaję przedłużona pierwsza część spotkania.

44
    Obie drużyny grają tak jakby chciały już zejść na przerwę. Po drużynie gości nie widać złości sportowej. Grają bardzo powoli, bez żadnego elementu zaskoczenia. Na spalonym złapany Sougou.

43
    Spokojny okres gry. Gospodarze nie śpieszą się z kolejnym atakiem i spokojnie rozgrywają piłkę w środkowej części boiska.

41
    Sabaly wybija piłkę na aut z lewej strony po której szarżował Theophile. Gospodarze nadal w posiadaniu piłki.

40
    Zagranie z rzutu wolnego okazuje się zbyt mocne. Piłka ląduje za bramką, grę z piątego metra wznowi Ruffier.

39
    Szarpana gra z obu stron. Wiele chaosu panuję na murawie w Saint-Etienne.

37
    W porę w polu karnym zatrzymany został Lemoine. Piłka zostaje wybita z pola karnego Evianu.
    Kibice Saint-Etienne cieszą się tak z kolejnej bramki dla swojego zespołu.

36
    Dośrodkowanie z lewej strony boiska pewnie zostaje złapane przez Leroy'a. Piłkę szybko przechwytują gospodarze.

35
    Abdallah z prawej strony wybił futbolówkę za linię końcową boiska przerywają podanie Brisona w kierunku Lemoine.

34
    Gradel zatrzymany z lewej strony boiska przez rywala. Gra zostanie wznowiona wyrzutem z autu.

33
    Wass leży na murawie po starciu z rywalem. Schodząc z boiska kuleje, miejmy nadzieję, że to nie jakiś poważny uraz.

32
    Gra zostaje wznowiona po dłuższej przerwie. Piłka w posiadaniu Saint-Etienne. Gra toczy się w środkowej strefie boiska.

30
    Gra zostaje przerwana. Gradel leży na boisku ucierpiał w starciu z rywalem. Potrzebna będzie pomoc medyczna.

29
    Gradel zakręcił w polu karnym między obrońcami rywala. Pomocnik gospodarzy szukał miejsca do oddania strzału, jednak ostatecznie ta sztuka mu się nie udała.

28
    Długie podanie w kierunku N'Sikulu ląduje za linią boczną boiska. Piłka z powrotem wraca w posiadanie Saint-Etienne.

27
    Hamouma zdecydował się na indywidualną akcję z prawej strony, jednak w porę piłkę spod nóg wybili rywale. Wyrzut z autu na wysokości pola karnego Evianu nie przyniósł zagrożenia.

26
    Gospodarze od dłuższego czasu rozgrywają piłkę między sobą. Zespół przyjezdnych jest bezradny. Gra toczy się głównie w środku pola.

24
    Leroy z łatwością broni strzał zza pola karnego Gardela. Piłkę wystawiał mu aktywny od początku spotkania asystent przy dwóch bramkach Hamouma.

23
    Barbosa niedokładnie uderza po zagraniu z narożnika boiska. Piłka przelatuje obok bramki gospodarzy.

22
    Kontra gości zatrzymana tuż przy linii końcowej boiska. Będziemy mieli rzut rożny dla zespołu Evian.

21
    Piłka zagrana na prawo do van Wolfswinkela zbyt mocno. Napastnik gospodarzy wychodzi z piłką za boisko.
    Ricky van WOLFSWINKEL - 2:0

20
    Piłka wędrowała jak po sznurku, przytomnie po raz kolejny w polu karnym gości zachował się Hamouma. Pomocnik gospodarzy wycofał piłkę do RICKIEGO VAN WOLFSWINKELA, który mocnym strzałem w prawy górny róg pokonuje bramkarza rywali. Wykończenie najwyższej klasy!

18
    Zespół gości rozgrywa piłkę wszerz boiska. Brakuje pomysłu na zaskoczenie rywala.

17
    Spokojny okres gry na Stade-Geoffroy. Piłka rozgrywana jest głównie w środku pola. Obie drużyny notują straty.

15
    Prostopadłe podanie w kierunku napastników okazuje się zbyt mocne. Piłka ląduje w rękach Leroya. Golkiper Evianu rozpoczyna akcję swojego zespołu wyrzutem.

14
    Gradel powalony na boisko z prawej strony, sędzia jednak niewzruszony. Dziwna decyzja arbitra głównego. Saint-Etienne nadal w posiadaniu futbolówki.

13
    Pierwszy korner nie przyniósł nic groźnego, natomiast w drugim małe problemy miał Leroy. Piłka ostatecznie została wypiąstkowana.

12
    Van Wolfswinkel stanął przed dobrą okazją podwyższenia wyniku. Piłka po jego strzale minęła Leroy'a, jednak w porę piłkę wybił Angoula.

11
    Długie zagranie w pole karne kończy w rękach Ruffiera. Odważne wyjście golkipera gospodarzy na 15. metr.

10
    Faul w środku pola! Na boisku leży Tejada. Gra zostanie wznowiona przez zespół Evianu.

9
    Podanie prostopadłe w kierunku van Wolfswinkela zagrane zbyt mocno. Piłka ląduje za linią końcową boiska. Grę z piątego metra wznowi Leroy.

8
    Kombinacyjna ofensywna akcja przyjezdnych została w porę zatrzymana przez Pogbę. Obrońca wybił futbolówkę z dala od własnego pola karnego.

6
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego przelatuje przez całe pole karne. Fatalne zagranie Hamouma. Gra przenosi się w środkową część boiska.

5
    Mogło być już 2:0! Dośrodkowanie Gradel zostało przedłużone głową, następnie uderzył z powietrza Hamouma. Piłka po palcach bramkarza przeleciała obok bramki!

4
    Brison faulowany z lewej strony boiska. Gospodarze rozpoczną grę od rzutu wolnego.
    Max-Alain GRADEL - 1:0

2
    Hamouma przyjął piłkę w polu karnym obrócił się z nią i zagrał wzdłuż bramki. Między dwóch obrońców wbiegł MAX-ALAIN GRADEL i strzałem w środek bramki pokonał bramkarza! Ależ rozpoczął nam się ten mecz!

1

Obie drużyny pojawiają się na murawie, za kilka chwil rozpocznie się spotkanie.
    Czy napastnik gospodarzy da się we znaki golkiperowi gości!?

AS Saint-Étienne: Ruffier – Theophile Catherine, Perrin, Pogba, Lemoine – Clement, Cohade, Hamouma, Brison, Gradel – van Wolfswinkel.

Rezerwowi: Moulin, Tabanou, Diomande, Saint-Maximin, Baysse, Monnet-Paquet, Corgnet.

Évian Thonon Gaillard: Leroy – Abdallah, Angoula, Mongongu, Sabaly – Sougou, Tejeda, Sorlin, Barbosa – Wass, N'Sikulu.

Rezerwowi: Mensah, Ninković, Durand, Bruno, Nielsen, Juelsgard, Thomasson.

Sędziowie: A. Delerue – M. Grosbost, C. Mouysset.

Na relację na żywo z tego pojedynku zaprasza redakcja Lajfy.com!

Evian z kolei znajduję się tuż nad strefą spadkową, zajmuję 17. lokatę. Sześć razy zwyciężali, zaledwie raz remisowali, dziesięć razy uznawali wyższość rywala. Mają do rozegrania jedno zaległe spotkanie. Na swoim koncie uzbierali 19. oczek.

Saint-Etienne zajmuję wysoką czwartą pozycję. Na koncie uzbierali 33. punktów. W dziewięciu spotkaniach sięgali po komplet punktów, sześć razy dzielili się punktami z rywalami, trzykrotnie musieli uznać wyższość rywala.

Na przeciwko siebie na murawę wybiegną zespoły będące na zupełnie dwóch innych biegunach. Gospodarze w tym sezonie włączyli się w walkę o czołowe miejsca w lidze, z kolei rywale okupują dolne rejony w tabeli.

W 19. kolejce spotkań Saint-Etienne zagra u siebie z Evian.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.