Chelsea – West Ham 2:0 (koniec) | Burnley – Liverpool 0:1 (koniec) | Crystal Palace – Southampton 1:3 (koniec)
Everton – Stoke 0:1 (koniec) | Leicester – Tottenham 1:2 (koniec) | Man Utd – Newcastle 3:1 (koniec)
Sunderland – Hull 1:3 (koniec) | Swansea – Aston Villa 1:0 (koniec) | West Bromwich – Man City 1:3 (koniec)
Arsenal – Queens Park 2:1 (koniec)
Leicester City
1:2 (0:1)
Tottenham Hotspur
Piątek 26.12.2014, 16:00 • King Power Stadium, Leicester • Angielska Premier League

Tottenham okazuje się lepszy od Leicesteru, stosunkiem bramek 2:1. Leicester nie przełamuje dziś długiej serii bez ligowego zwycięstwa. Pierwsza część zdecydowanie na korzyść Spurs, ale w drugiej lepiej zaprezentowały się Lisy, prowadzone przez Nigela Pearsona. Taki jednak bywa futbol, że wygrywa ten, który więcej strzela. Dziś o jedną bramkę lepsi okazali się Spurs. Dla gości trafiali Kane oraz Eriksen. Jedyną bramkę dla Leicesteru zdobył Ulloa. (17:52:59)

90+7

90+7
    Tuż obok słupka sprzed pola karnego huknął Eriksen!

90+5
    Lloris wznawia grę, za chwilę rozbrzmi ostatni gwizdek.

90+4
    Vardy napomniany żółtkiem, a Lloris jakby lekko zamroczony usiadł na murawie. Mamy przerwę w grze.

90+4
    Odważnie, w stylu Neuera na skraju pola karnego Lloris. Francuz był jeszcze faulowany przez Vardy'ego.

90+3
    W pole karne powędrował nawet bramkarz Leicesteru, Hamer, ale to Lloris wygrał pojedynek na przedpolu.

90+2
    Morgan główkuje tylko w boczną siatkę, był tam jednak rykoszet i jeszcze jeden rzut rożny.

90+2
    Morgan wywalczył korner dla Leicesteru. Skoro nie idzie z gry, to może ze stałego fragmentu?

90+2
    Świetna interwencja Fazio na piątym metrze, za jego plecami czaił się już Ulloa.

90+2
    Tottenham stara się utrzymać piłkę z dala od własnego pola karnego.

90
    4 minuty doliczone przez arbitra.

90
    W ostatniej chwili na prawej flance powstrzymany Mahrez. Lisy rzucają do ataku wszystkie siły.

90
    Kolejna bardzo dobra interwencja francuskiego golkipera, tym razem nienagannie spisał się na przedpolu.

89
    Świetnie interweniuje Lloris, próbował tam jeszcze z najbliższej odległości dobijać jeden z graczy Leicesteru, ale bezskutecznie!

88
    Ambitnie grają gospodarze. Ależ emocje w końcowych fragmentach tego spotkania!

86
    Drinkwater nieźle dograł w pole karne, jednak Ulloa nie znalazł miejsca, by obrócić się w stronę bramki i uderzyć.

86
    Dośrodkowanie Knockaerta i świetnie przy bliższym słupku interweniuje Rose.

85
    Gospodarze domagali się podyktowania rzutu karnego, ale niewzruszony pozostał arbiter. Tylko korner dla Leicesteru.

84
    Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur F.C.: z boiska schodzi Kane, na boisku pojawia się Paulinho.

84
    Ustawiony tyłem do bramki Drinkwater, próbował głową zaskoczyć Llorisa, lecz piłka zawisła tylko na górnej siatce.

83
    Zmiana w drużynie Leicester City F.C.: z boiska schodzi Konchesky, na boisku pojawia się Knockaert.

83
    Vertonghen fauluje Vardy'ego i ląduje w sędziowskim notesie. Szansa na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

82
    Dwójkowa akcja rywali, ale dobrze na przedpolu Hamer.

82
    Soldado płasko wykładał piłkę wzdłuż linii 16. metra, ale świetnie przejął ją Wasilewski. W odpowiedzi nieudany kontratak Lisów.

80
    Kolejna wrzutka w pole bramkowe Spurs, ale wszystkie pojedynki wygrywane przez Fazio, do spółki z Vertonghenem.

80
    10 minut do końca spotkania. Leicester w ofensywie.

78
    Pewna interwencja Llorisa po strzale sprzed pola karnego. Leicester znów odważnie naciera na bramkę Tottenhamu, ale nic z tego nie wynika.

77
    Z pola karnego, na wiwat uderzy Mahrez. To 19 próba Leicesteru, przy 7 strzałach Spurs.

75
    Zmiana w drużynie Leicester City F.C.: z boiska schodzi Nugent, na boisku pojawia się Vardy.

75
    Teraz pod drugą bramką, niecelne uderzenie Drinkwatera.

74
    Kane próbował z dość sporej odległości zaskoczyć Hamera, ale piłka otarła się tylko o boczną siatkę.

73
    Ależ zakotłowało się w szesnastce Spurs, ostatecznie jednak goście wychodzą z tej opresji obronną ręką.

72
    Korner dla Leicesteru, lecz na krótkim słupku pewnie defensorzy Spurs.

72
    A więc okres przewagi Leicesteru zakończony...golem dla Tottenhamu. To jest piękno i nieprzewidywalność futbolu!
    Christian ERIKSEN - 1:2

71
    Gol dla Tottenhamu!

CHRISTIAN ERIKSEN pakuje piłkę do bramki prosto z rzutu wolnego! Strzał a'la opadający liść, piłka wpadła w kozioł przed Hamerem i przy krótkim słupku przekroczyła linię bramkową!

70
    Przewinienie Wasilewskiego tuż przed narożnikiem pola karnego. Bez pardonu powalony Kane.

69
    Głośny doping na trybunach, czy poniesie on gospodarzy do drugiej zdobyczy bramkowej? A może to Spurs przełamią inicjatywę rywali?

67
    Po kornerze, niecelnie uderzał Wasilewski.

67
    Ależ z 14. metra huknął Schlupp i Lloris musiał wyciągnąć się jak struna, by wybić futbolówkę za linię końcową. Świetna interwencja francuskiego golkipera!

67
    Eriksen już myślał, ze stanie oko w oko z Hamerem, a zastopował go wracający Morgan. Sunie kontra Leicesteru.

66
    Na prawej stronie napędzili się gospodarzy, ale finalizujące podanie nie trafiło do Ulloi.

64
    Pierwszy kontakt z piłką Soldado. Hiszpan faulowany w środku pola.

63
    Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur F.C.: z boiska schodzi Chadli, na boisku pojawia się Soldado.

63
    Kolejny rajd Lameli, lecz znów bez powodzenia. Z dystansu po chwili strzelał Rose – nad poprzeczką.

61
    Małe zamieszanie w szesnastce, ale ostatecznie piłka trafia do Hamera.

61
    Na przebój poszedł Lamela, sfaulował go Wasilewski. Do bramki jednak daleko.

60
    Kwadrans gry w drugiej połowie za nami. Jak na razie, dominacja Leicesteru i coraz mocniej pachnie drugą bramką dla gospodarzy.

59
    Rzut rożny dla Lisów. Po raz kolejny w szesnastce rywali Marcin Wasilewski, ale też ani jemu, ani żadnemu z kolegów nie udaje się zagrozić bramce Llorisa.

58
    Walker ruszył z szybkim kontratakiem, ale futbolówka została szybko odzyskana przez rywali. Leicester kontynuuje swój napór.

57
    Za głęboka wrzutka Mahreza i pewnie na przedpolu Lloris. Francuz w ostatnich minutach ma sporo pracy.

57
    Faulowany Ulloa i Leicester ma kolejny stały fragment gry.

55
    Ofensywny faul Lisów. Sprzed własnego pola karnego grę wznowi Lloris.

54
    Wzrasta napór Leicesteru. Gospodarze bili korner, z którego nic nie wynikło.

53
    Mamy bezpośrednie uderzenie Mahreza! Niewiele brakowało, by Algierczyk do asysty dorzucił teraz bramkę! Llorisa ratuje szczęście, a konkretnie poprzeczka!

53
    Rzut wolny dla Leicesteru. Około 20 metrów do bramki Llorisa.
    Leonardo ULLOA - 1:1

49
    Gol dla Leicesteru!

JOSE LEONARDO ULLOA doprowadza do wyrównania! Piłka odbita od obrońcy trafiła do Mahreza, ten odważnie wdarł się w pole karne, po czym wystawił na krótki słupek do Ulloi , który nie dał szans bramkarzowi!

48
    Nugent zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale była to kompletnie nieudana próba.

46
    Zmiana w drużynie Leicester City F.C.: z boiska schodzi King, na boisku pojawia się James.

46
    Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur F.C.: z boiska schodzi Stambouli, na boisku pojawia się Mason.

46

Leicester przegrywa po pierwszych 45 minutach z Tottenhamem 0:1. Jedyną jak na razie bramkę w pierwszej minucie meczu zdobył Kane. Po piorunującym początku Spurs, gospodarze długo dochodzili do siebie, obudzili się w końcowych kilkunastu minutach, a to może zwiastować interesujące drugie 45 minut. Zapraszamy na Lajfy.com za kwadrans! Bądźcie Państwo z nami!

45+1

45+1
    Dobre dośrodkowanie Lameli, ale strzał głową Kane pozostawił wiele do życzenia.

45
    Lamela skrupulatnie ustawił futbolówkę, a w międzyczasie arbiter doliczył minutę.

45
    Kolejny rzut wolny dla gości. Tym razem Simpson niemalże na linii bocznej pola karnego powalił Rose'a.

44
    Schlupp wybija dośrodkowanie poza linię końcową. Korner dla Spurs.

44
    Tottenham ładnie pograł piłką na połowie Leicesteru i w efekcie wywalczył rzut wolny na wysokości pola karnego. Faulowany był Kane.

41
    Dobry powrót Rose, który przerywa penetrujące podanie Drinkwatera.

40
    Obudzili nam się gospodarze w końcowych fragmentach pierwszej połowy. Już sunie kolejny atak Leicesteru.

40
    Jak to nie wpadło!!?? Ależ precyzyjne dośrodkowanie Mahreza z prawej flanki i Ulloa z 5. metra obija głową słupek!

37
    Napędziły się Lisy. Teraz Mahrez nieźle opanował piłkę w polu karnym, jednak jego strzał z ostrego kąta świetnie wyciągnął Lloris!

37
    Ulloa ładnie przedarł się między obrońcami, ale w pełnym biegu nie potrafił skutecznie wykończyć swojej akcji.

36
    Pierwsza indywidualna kara w dzisiejszym spotkaniu. Walker za faul przy linii bocznej.

36
    Mahrez uderzył z dystansu wprost w Llorisa.

35
    W polu karnym był m.in. Marcin Wasilewski, ale to gracze Tottenhamu wygrali walkę o górną piłkę.

35
    Interwencja Chadliego i w efekcie rzut rożny dla Lisów.

34
    Wreszcie, od dłuższego czasu akcja przeniosła się pod pole karne przyjezdnych.

34
    Kolejny atak Spurs i znów niepowodzenie. Muszą jednak mieć się na baczności gracze Leicesteru, jeżeli chcą podjąć walkę o ligowe punkty.

32
    Nieudane prostopadłe zagranie Chadliego i piłkę pewnie wychwycił Hamer.

31
    Drinkwater oddał nieprzygotowany i w efekcie niecelny strzał z dystansu.

30
    30 minut gry za nami. Tottenham ciągle na jednobramkowym prowadzeniu. Leicester nie ma pomysłu na sforsowanie defensywy rywali, a co gorsza, z minuty na minutę rośnie przewaga Spurs.

28
    Coraz groźniejsi Spurs. Z lewego skrzydła dogrywał Eriksen, a Wasilewski w ostatniej chwili uprzedził składającego się do strzału Lamelę.

26
    Rose ładnie wykładał futbolówkę do Kane, ten jednak wobec asekuracji Morgana nie zdołał celnie uderzyć na bramkę Lisów.

24
    Z ostrego kąta huknął Chadli, ale na posterunku Hamer. Dobitki próbował jeszcze Eriksen, który został zablokowany.

24
    Rzut wolni bili gracze gospodarzy, lecz zabrakło dobrego dośrodkowania w pole karne.

22
    Od dłuższej chwili gra toczy się w środku pola.

20
    Stambouli przewinił niemalże na linii środkowej. Tym razem jeszcze bez kary indywidualnej.

18
    Po rzucie rożnym, szczęścia głową próbował Wasilewski, ale zabrakło precyzji.

18
    Niezły kontratak Leicesteru! Wszystko strzałem finalizował Ulloa, ale jak struna wyciągnął się Lloris i przeniósł piłkę nad poprzeczkę!

17
    Pewna interwencja Hamera na przedpolu.

15
    Kwadrans gry za nami. Szybkie trafienie Tottenhamu nieco ułożyło ten mecz. Spurs kontrolują boiskowe poczynania.

14
    Kane zbiegał teraz do środka pola, lecz jego uderzenie sprzed pola karnego pozostawiło wiele do życzenia i futbolówka ostatecznie w znacznej odległości minęła bramkę.

13
    Rose podłączył się do ofensywnej akcji, ale złamał linię ostatniego obrońcy.

11
    Eriksen próbował składać się do uderzenia, ale zabrakło mu miejsca w okolicach 25. metra.

10
    Lloris wyłapuje bezpańską piłkę.

8
    Próba indywidualnej akcji Chadliego, ale wszystko dobrze odczytane przez Simpsona.

8
    W pozycyjnym ataku Tottenham.

5
    Lisy po straconej bramce próbują rzucić się do ataku, ale dobrze bronią się przyjezdni.

3
    Leicester mógł odpowiedzieć z rzutu wolnego, ale strzał Wasilewskiego niczym nie zachwycił.
    Harry KANE - 0:1

1

Zaspała defensywa Leicesteru i fatalnie rozpoczyna się ten mecz dla gospodarzy! Prostopadłe zagranie na skrzydło do Chadliego, ten zgrywa w pole karne do HARRY'EGO KANE, który wobec bierności defensorów dopełnia formalności!

1
    Lisy na niebiesko-biało. Przyjezdni na żółto. Zaczynamy!

1

W wyjściowym składzie Leicesteru, Marcin Wasilewski. Popularny "Wasyl" zaliczy 10 ligowy występ w sezonie 2014/15.

Piłkarze obu ekip już na murawie. Za kilka chwil początek emocji!

Leicester City F.C.: Hamer – Simpson, Wasilewski, Morgan, Konchesky – Mahrez, Drinkwater, King, Schlupp – Ulloa, Nugent

Rezerwowi: De Laet, Hammond, James, Vardy, Cambiasso, Knockaert, Smith

Tottenham Hotspur F.C.: Lloris – Walker, Fazio, Vertonghen, Rose – Stambouli, Lamela, Eriksen, Chadli, Bentaleb – Kane

Rezerwowi: Chiricheş, Paulinho, Soldado, Vorm, Townsend, Davies, Mason

Sędziowie: N. Swarbrick – D. Cann, R. West – G. Eltringham.

Arbitrem głównym piątkowego starcia będzie 44-letni Neil Swarbrick. Zapraszamy na Lajfy.com kwadrans przed pierwszym gwizdkiem arbitra, kiedy podamy Państwu wyjściowe składy obu ekip!

Najskuteczniejszymi graczem Leicesteru w tym sezonie jest Argentyńczyk, Jose Leonardo Ulloa, który może pochwalić się dorobkiem sześciu trafień.

Identyczną liczbą bramek legitymują się dwaj najskuteczniejsi strzelcy Spurs – Belg Chadli oraz Duńczyk Erikssen.

W ostatniej kolejce Lisy musiały uznać wyższość West Ham United stosunkiem bramek 0:2. Spurs rozprawili się 2:1 przed własną publicznością z Burnley.

Faworytem piątkowego starcia są goście i nie może to dziwić, zważywszy na kilka faktów. Gospodarze nie wygrali w lidze od dwunastu spotkań i są czerwoną latarnią Premier League. Leicester w tym sezonie, w 17 rozegranych meczach, zgromadził zaledwie 10 punktów. Zdecydowanie lepiej radzi sobie Tottenham, który z dorobkiem 27 punktów jest siódmy.

Stadion w Leicesterze oddany do użytku został w roku 2002 i aż do roku 2011 nosił nazwę The Walkers Stadium. Właśnie trzy lata temu został przemianowany i do dziś, jego oficjalna nazwa brzmi King Power Stadium. Obiekt ten może pomieścić 32500 widzów, a prezentuje się tak:

Zapraszamy na relację live ze spotkania 18. kolejki Premier League. Na King Power Stadium w Leicester, miejscowe Lisy podejmą Tottenham Hotspur. Początek meczu zaplanowano na godzinę 16:00.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.