Genewa – Saławat 3:2 (koniec) | Davos – Team Canada 2:1 (koniec)
Genève-Servette HC
3:2 (3:0, 0:2, 0:0)
Saławat Jułajew Ufa
Piątek 26.12.2014, 15:00 • Vaillant Arena • Spengler Cup

Dziękujemy Państwa za uwagę! Za mniej niż dwie godziny nasza kolejna relacja z Pucharu Spenglera pomiędzy FC Davoc i Team Canada. (17:20:52)

Bohaterem spotkania Indi Pestoni, który strzelił kapitalną bramkę po indywidualnym rajdzie. W drużynie Ufy na wyróżnienie zasługuje Heikkinen, który przepięknym strzałem z dystansu zdobył drugą bramkę dla swojego zespołu.

Servette Geneva wygrywa po świetnym spotkaniu z Saławat Ufą 3:2. Trzeba przyznać, że pierwsza tercja należała do Szwajcarów, druga do Rosjan, a trzecia była po prostu wyrównana. Każda ze stron pokazała sporo dobrego hokeja.

60:00

59:45
    Ufa starała się oddać strzał, ale nic z tego nie wyszło. Ostatnie sekundy spotkania.

59:25
    Hokejowy zamek Ufy już gotowy, ale cóż z tego skoro krążek został źle zagrany i trafił do tercji neutralnej.

58:58
    Czas dla gości. Ufa zagra bez bramkarza.

58:00
    Ostatnie dwie minuty spotkania przed nami.

57:15
    Gra jest coraz bardziej brutalna, ale sędziowie nie orzekają kar. Bodiczki bywają bolesne, o czym mógł się przekonać Zubarev.

56:00
    Servette już w pełnym składzie. Ufa nie potrafiła wykorzystać gry w przewadze równie bezwzględnie, co w drugiej tercji.

55:00
    5 minut do końca spotkania.

54:25
    Servette wybija krążek z własnej połowy. Ufa ponownie musi budować zamek.

53:57
    Wick trafia na ławkę kar na dwie minuty. Ufa zagra przez dwie minuty w przewadze.

52:00
    Niezwykle otwarte spotkanie w trzeciej tercji. Tutaj nie ma mowy o kalkulacji. Każda ze stron daje z siebie wszystko!

50:59
    Gerber kapitalnie przykleił sobie krążek do kija i technicznym uderzeniem starał się trafił w okienko bramki Ufy. Trafił w poprzeczkę!

50:00
    Ostatnie 10 minut spotkania.

48:20
    Obustronne akcje nie kończą się strzałami. Trzecia tercja wyraźnie najciekawsza ze wszystkich.

46:30
    Kolejna próba Zubareva, ale i tym razem krążek nie sprawił kłopotów bramkarzowi Servette.