Saławat – Zagrzeb 3:0 (koniec) | Team Canada – Helsinki 5:2 (koniec)
Team Canada
5:2 (1:2, 2:0, 2:0)
Jokerit Helsinki
Poniedziałek 29.12.2014, 20:15 • Vaillant Arena, Davos, Szwajcaria • Spengler Cup
    GRAGNANI - 5:2

59:05
    Gol dla Team Canada!
    Bramkę zdobył MARC-ANDRE GRAGNANI.

GOOOL! MARC-ANDRE GRAGNANI strzałem do pustej bramki ustala wynik dzisiejszego spotkania! Team Canada w półfinale!
    MCLEAN - 4:2

53:08
    Bramkę zdobył BRETT MCLEAN.

GOOOOL! Helsinki grają w przewadze, ale Team Canada strzela bramki! Świetny kontratak! Genoway podał na drugą stronę do nadjeżdżającego BRETTA MCLEANA, który spokojnie pokonuje Heleniusa. 4:2 dla Kanadyjczyków!
    TAMBELLINI - 3:2

38:33
    Bramkę zdobył JEFF TAMBELLINI.

Aż do teraz! GOL! Fantastyczna bramka JEFFA TAMBELLINI, który przechwycił gumę w tercji neutralnej i indywidualnie wykończył akcję zdobywając bramkę. 3:2 dla Teamu Canada!
    GIROUX - 2:2

24:11
    Bramkę zdobył ALEXANDRE GIROUX.

GOOOL! Po raz kolejny Kanadyjczycy tylko pięć minut zagrali w przewadze i od razu zdobyli bramkę! Raz jeszcze – wygrane wznowienie, podanie do ALEXANDRE GIROUX, który świetnym strzałem doprowadza do remisu. 2:2!
    HEDDEN - 1:2

17:43
    Bramkę zdobył MIKE HEDDEN.

GOOOL! Tak się wykorzystuje grę w przewadze! Wygrane wznowienie przez Kanadyjczyków, kapitalny strzał Duponta i zmiana kierunku lotu krążka przez MIKE'A HEDDENA. Kanada łapie kontakt z Jokeritem! 1"2.
    Linus OMARK - 0:2

4:08
    Gol dla Helsinek!
    Bramkę zdobył LINUS OMARK.

GOOOL! Ależ początek spotkania w wykonaniu Helsinek! Koukal kapitalnie nagrał gumę do nadjeżdżającego LINUSA OMARKA, który świetnym strzałem z nadgarstka podwyższa prowadzenie Jokeritu na 2:0!
    Steve MOSES - 0:1

0:58
    Bramkę zdobył STEVE MOSES.

GOOOL! Błyskawicznie otwarcie wyniku spotkania przez Jokerit! Już w 58. sekundzie gry STEVE MOSES po podaniu Omarka pokonuje MacIntyre! 1:0 dla Helsinek!

Dawid Szewczyk

Składy i statystyki: 18. Hedden (Dupont, Pouliot), 25. Giroux (Dupont, Walser), 39. Tambellini, 54. McLean (Genoway), 60. Gragnani – 1. Moses (Omark), 5. Omark (Koukal)

Team Canada: MacIntyre (Schaefer) – Mikkelson, Kwiatkowski, Dupont, Walser, Wandermeer, Granani, Parent – Holloway, Tambellini, Ritchie – Giroux, Hedden, Pouliot – Hamilton, Walter, Martindale – Genoway, Giliati, McLean – DiDomenico
    Jokerit Helsinki: Helenius (Karlsson) – Väänänen, Gunderson, Lajunen, Ohtamaa, Jaakola, Maurer, Peltola – Hagman, Kapanen, Huhtala – Moses, Koukal, Omark – Aaltonen, Sallinen, Harju – Mäki, Ben-Amor, Hahl – Pöysti

Sędziowie: Nicholson (CAN), Piechaczek (GER) – Espinoza, Kaderli (obaj SUI)