Saławat Jułajew Ufa
0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Genève-Servette HC
Środa 31.12.2014, 12:00 • Vaillant Arena, Davos, Szwajcaria • Spengler Cup

Na dziś to już wszystko! Serdecznie dziękujemy za wspólne przeżywanie spotkań w ramach Pucharu Spenglera. Korzystając z okazji zachęcamy do częstszego odwiedzania naszego portalu. Życzymy udanego Sylwestra, a także wszelakich pomyślności w przyszłym roku. Wyrażamy gorące wyrazy wdzięczności za wspólnie spędzone dwanaście miesięcy! Do usłyszenia... w 2015! (14:37:32)

6. Medvescak Zagrzeb

Pora na kilka słów podsumowania. Generalnie nie był to zbyt porywający mecz. Śmiało można powiedzieć, że najciekawsza była druga tercja. To właśnie ona w głównej mierze zadecydowała o końcowym rezultacie. Ostatnie dwadzieścia minut były nieco na przetrzymanie. Szwajcarzy praktycznie przez cały ten okres się bronili lub spokojnie rozgrywali akcję. Finalnie zdołali trafić jeszcze jednego gola, który podwyższył ich prowadzenie na 3:0. Później Rosjanie nie mogli znaleźć recepty na rywali. Nasi wschodni sąsiedzi nie potrafili podnieść się z kolan...

60:00

59:30
    Do końca spotkania pozostało jakieś pół minuty. Już nic się nie zmieni. Tegoroczną edycję Pucharu Spenglera zwycięży Genève-Servette HC!

58:34
    Genewczycy szybko przejęli inicjatywę. Błyskawicznie na strzał z dystansu odważył się Lombardi. Niesamowite! Bramka była pusta, a krążek... Trafił w słupek! Cóż za historia... To mógł być pogrom!

58:12
    Saławat Jułajew Ufa gra bez bramkarza! Sześciu na czterech w polu, co z tego wyniknie? Rosjanie w posiadaniu krążka, znajdują się w strefie ofensywnej.

58:12
    Daniel Vukovic został wyrzucony z boiska na dwie minuty za nieprzepisowe zagranie. Rosjanie mają szansę na zdobycie bramki honorowej. Czy tak też się stanie? Wszystko jest możliwe. Trener Vladimir Jurzinov poprosił o czas.

57:44
    Kulda próbował ruszyć z szaleńczym rajdem w kierunku bramki rywali, aczkolwiek zdało się to na nic. Kompletnie na nic. Generalnie dość desperacka akcja, to nie mogło się powieść, bądźmy szczerzy...

56:18
    Krążek znalazł się w strefie obronnej Ufy. Konkretniej w posiadaniu Zubareva. Ten nie bardzo wiedział co z nim zrobić. Wyprowadzenie ataku graniczy z cudem, ponieważ Szwajcarzy postawili przysłowiowy "autobus".

55:14
    Genewczycy cofnęli się do obrony i tam pozostają. Podopieczni McSorley'a nie mają już ochoty na przeprowadzanie kolejnych akcji. Można rzec, iż w chwili obecnej bardzo mocno szanują czas, który mija na niekorzyść gości z Rosji.

54:48
    Genewczycy ponownie wyprowadzili dość groźny atak. Tym razem jednak został on przerwany. Jeden z graczy szwajcarskiego zespołu znalazł się bowiem na pozycji spalonej. Doskonała interpretacja sędziego.