Szczecin – Dąbrowa Górnicza 80:86 (koniec) | Koszalin – Włocławek 89:64 (koniec) | Słupsk – Starogard Gdański 90:85 (koniec)
Tarnobrzeg – Radom 69:85 (koniec) | Gdynia – Wrocław 67:60 (koniec)
Siarka Tarnobrzeg
69:85 (22:21, 41:42, 57:61)
Rosa Radom
Sobota 10.01.2015, 18:00 • MOSiR Tarnobrzeg • Tauron Basket Liga

Zakończyło się właśnie spotkanie w Tarnobrzegu. Gospodarze po wyrównanym spotkaniu przegrywają z drużyną Rosy Radom 69:85. 4 kwarta należała zdecydowanie do gości z Radomia, którzy odskoczyli Jeziorowcom i dowieźli wygraną do końca tym samym przełamując serię 2 meczy bez porażki. Jezioro odnosi szóstą z rządu porażkę. Najlepszym strzelcem u wygranych był John Turek zdobywca 19 punktów, Dla Jeziora tradycyjnie najwięcej oczek zdobył Dominique Johnson, który zanotował 18 punktów. (19:31:05)

40:00
    Koniec meczu. (69:85)

0;15
    Skuteczna dodatkowa próba Gibsona (69:85)

0;16
    Kevin Wysocki fauluje po raz 5 i na linii rzutów wolnych Gibson (69:84)

0;21
    Faul Jakuba Patoki. (69:82)

0;32
    Johnson fauluje Sokołowskiego. 2 faul (69:82)

0;45
    Johnson niecelnie spod kosza za 2 (69:82)

1;02
    John Turek celny tylko jeden rzut (69:82)

1;12
    3 kolejna zbiórka gości w ofensywie i Rosa może spokojnie i długo rozgrywać akcję. Faul Wysockiego na Turku. Mamy rzuty (69:81)

2;12
    Skuteczny w grze tyłem do kosza Mirković zdobywa 2 punkty (69:81)

2;31
    Celne rzuty Daniela Walla (69:79)

2;31
    Timeout dla gospodarzy. (67:79)

2;31
    Gibson niecelnie za 3, zbiera Sokołowski lecz przy okazji również faulował Daniela Walla. 3 faul Sokołowskiego (67:79)

2;47
    Johnson celny dodatkowy rzut (67:79)

2;47
    Dominique Johnson faulowany w wejściu pod kosz. Akcja 2+1 (66:79)

3;02
    Kozłow ponownie niecelnie za 3. (64:79)

3;29
    Kozłow niecelnie za 3. Gibson rozgrywa (64:79)

3;40
    Mirković celnie za 3 (64:79)

4;05
    Wall zbiera niecelny rzut Williamsa jednak dobitka jest nieskuteczna (64:76)

4;25
    Kuba Patoka spod kosza za 2 (64:76)

4;57
    Strata Daniela Walla w kontrze Kim Adams wkłada piłkę do kosza (62:74)

5;24
    Gibosn ponownie spod kosza za 2 (62:74)

6;01
    Niecelny ruzt Gibsona,zbiera Daniel Wall (62:72)

6;15
    Williams trafia za 3 punkty (62:72)

6;28
    Kolejny faul Daniela Szymkiewicza. 3 faul tego gracza (59:72)

6;46
    Błąd kozłowania Dominique Johnosna. (59:72)

7;01
    Gibson wchodzi pod kosz i zdobywa 2 punkty (59:72)

7;11
    Niecelny rzut Kozłowa za 3. Kontra Rosy zakończona faulem Johnsona-1 faul (59:70)

7;21
    2 celne rzuty. Piłka z boku dla Jeziora Tarnobrzeg (59:70)

7;21
    Faul niesportowy Daniela Szymkiewicza. Na linii rzutów wolnych Jakub Patoka (57:70)

7;32
    John Turek spod kosza za 2 (57:70)

7;59
    Strata Kevina Wysockiego,kontra Rosy zakończona faulem graczy Jeziora. (57:68)

8;11
    Szymkiewicz fauluje Wysockiego. 1 faul tego gracza (57:68)

8;31
    Michał Sokołowski celnie za 3 (57:68)

8;52
    Airball w wykonaniu Daniło Kozłowa (57:65)

9;01
    Kozłow wchodzi pod kosz lecz zostaje zablokowany przez Turka (57:65)

9;27
    Strata Millera, kontra i 2 punkty Michała Sokołowskiego (57:63)

9;46
    Spod kosza ponownie John Turek (57:63)

30:01
    Czwarta kwarta rozpoczęta. (57:61)

Trzecia kwarta zakończona nadal utrzymuje się się nieznaczne prowadzenie drużyny z Radomia 61 do 57. Mecz jest bardzo wyrównany choć gracze obu ekip notują sporą ilość strat. Za chwilę decydująca 4 kwarta.

30:00
    Trzecia kwarta skończona. (57:61)

0;01
    Równo z syreną za 3 trafia John Turek ! (57:61)

0;41
    Również za 3 szybko odpowiada Danny Gibson (57:58)

0;55
    Celna trójka Daniło Kozłowa (57:55)

1;07
    Tylko jeden rzut celny (54:55)

1;10
    Kozłow faluje pod koszem Mirkovića i mamy rzuty dla Rosy (54:54)

1;25
    Fatalne podanie Josha Millera i piłkę przejmują gracze z Radomia (54:54)

1;41
    Spod kosza John Turek 2 punkty (54:54)

1;56
    Za 2 z wyskoku Kevin Wysocki (54:52)

2;19
    Kolejny błąd kroków w tym meczu tym razem John Turek. (52:52)

2;46
    Lekki zamieszanie w polu 3 sekund drużyny Rosy kończy nabijając Gibsona Daniel Wall. Piłka dla Jeziora lecz Daniel Wall fauluje w ataku i piłkę ma Rosa (52:52)

3;26
    Niecelny alley-up w wykonaniu graczy z Radomia lecz zbiera i dobija John Turek (52:50)

3;47
    Szybka odpowiedź Rosy-za 3 Michał Sokołowski (52:50)

4;01
    Ależ wsad Dominique Johnsona ! (52:47)

4;34
    Celny dodatkowy osobisty Sokołowskiego (50:47)

4;34
    Pod kosz wchodzi Michał Sokołowski i jest faulowany przez Patokę, Akcja 2+1 ! (50:44)

4;48
    Z samego rogu po podaniu Johnsona trafia za 3 Daniel Wall (50:44)

5;21
    Williams zrobił przynajmniej 1 krok za dużo. Strata Jeziora (47:44)

5;41
    Rzut osobisty celny Dominique Johnson. Piłka z boku dla Jeziora (47:44)

5;41
    Faul niesportowy Sokołowskiego. (46:44)

5;41
    Przeciwsko sobie Sokołowski z Wallem i fauluje ten pierwszy. (46:44)

5;54
    Kolejny faul Adamsa. Piłka dla Jeziora, Miller rozgrywa i zostaje faulowany przez Gibsona (46:44)

6;17
    Faulowany Daniel Wall, faulował Kim Adams- 2 faul (46:44)

6;33
    Adams dobija rzut Sokołowskiego (46:44)

6;47
    Faul przy zbiórce Craga Williamsa-3 faul tego gracza. Piłka z boku dla Rosy (46:42)

7;13
    Williams zbiróka w defensywie,akcja Jeziora pod kosz wchodzi Wall lecz traci piłkę (46:42)

7;35
    Williams niecelnie za 2 akcja Rosy Majeski niecelnie za 3,zbierają gracze Rosy lecz faulem ich akcję przerwya Dawid Morawiec. (46:42)

7;56
    Majewski niecelnie za 3 zbiera Williams (46:42)

8;24
    Miller niecelna trójka piłka dla Rosy. Goście wychodzą z akcją (46:42)

8;35
    Efektownie Miller pod kosz lecz skutecznie blokuje Witka. Piłka dla Jeziora (46:42)

8;58
    Daniel Wall tym razem za 3 (46:42)

9;13
    Strata Rosy, piłka dla gospodarzy (43:42)

9;32
    Daniel Wall skutecznie spod kosza (43:42)

20:01
    Trzecia kwarta rozpoczęta. (41:42)

Po dwóch kwartach w Tarnobrzegu minimalnie lepsi goście z Radomia, którzy prowadzą 41:42. Najlepszymi strzelcami w szeregach Rosy są John Turek oraz Damian Jeszke,którzy zdobyli po 7 punktów. W ekipie gospodarzy najwięcej 14 oczek zdobył Craig Williams. Obydwie drużyny zanotowały sporo strat w pierwszej częsci tego pojedynku, łączna liczba wynosi aż 16. Za parę minut zapraszam na trzecią kwartę tego wyrównanego spotkania.

20:00
    Druga kwarta skończona. (41:42)

0;01
    Airball i niudana próba wymuszenia faulu Dominique Johnsona. Koniec drugiej kwarty (41:42)

0;20
    2 rzuty celne. Ostatnia akcja w tej kwarcie należy do Jeziora (41:42)

0;20
    Faul w ataku przy zbiórce Daniela Walla-3 faul tego gracza, na linii rzutów wolnych Michał Sokołowski (41:40)

0;40
    Kolejny błąd kroków gracza Rosy tym razem Danny Gibson i piłka dla gospodarzy (41:40)

1;07
    Ależ ważna trójka Johnsona mamy prowadzenie dla Jeziora Tarnobrzeg (41:40)

1;31
    Tylko jeden rzut celny (38:40)

1;31
    Akcję Rosy przerywa faulem Kuba Patoka jest do 2 jego faul, Rzuty wolne wykonuje John Turek (38:39)

1;51
    John Turek niecelnie spod kosza,zbiera Williams (38:39)

2;13
    Kolejna trójka Jeziorowców tym razem Craig Williams (38:39)

2;29
    Podanie w aut Dannego Gibosna,posiadanie dla Tarnobrzeżan (35:39)

2;42
    Johnson ze swojej pozycji za 3 ! (35:39)

3;03
    Williams niecelnie za 2 z pół dystansu (32:39)

3;20
    Tym razem kroki zrobił Damian Jeszke. Piłka dla Jeziora (32:39)

3;40
    Błąd kroków Craiga Williamsa i piłka dla gości z Radomia (32:39)

3;49
    Po czasie piłkę do gry wznowią gracze Jeziora Tarnobrzeg (32:39)

3;49
    Timeout dla gospodarzy. (32:39)

3;49
    Gibon celnie za 2. Czas dla trenera Pyszniaka (32:39)

4;06
    Prosta strata Jeziora i spod samego kosza wsadem kończy Turek (32:35)

4;19
    Tylko jedna próba skuteczna (32:35)

4;20
    Szybkiewicz wchodzi pod kosz gdzie fauluje go Daniło Kozłow. Będą rzuty (32:34)

4;39
    Dwukrotnie celnie Szybkiewicz (32:34)

4;41
    Kevin Wysocki fauluje po raz 3. Na lini rzutów wolnych Daniel Szybkiewicz (32:32)

4;46
    Miller niecelnie za 2 (32:32)

5;10
    Blok na Wysockim szybka kontra i 2 punkty Szybkiewicza (32:32)

5;37
    Gibson nie trafia za 3 zbiera Kuba Patoka (32:30)

5;54
    Wysocki za 3 celnie (32:30)

6;05
    Ambitnie powalczył o piłkę Wysocki i uratował posiadanie dla Jeziora (29:30)

6;16
    Mirković za 2 (29:30)

6;35
    Niecelnie Johnson za 2 (29:28)

6;46
    Tym razem strata Rosy i Josh Miller kreuje akcję Jeziora Tarnobrzeg (29:28)

6;52
    W akcji 1 na 1 Patoka fauluje Majewskiego. Piłka z boku dla Rosy Radom (29:28)

7;05
    Fatalne wejście Wysockiego pod kosz i strata graczy z Tarnobrzega (29:28)

7;20
    Dwukrotnie celnie Jeszke (29:28)

7;20
    Damian Jeszke na linii rzutów wolnych (29:26)

8;06
    Nieudana akcja Sokołowskiego i zbiera Daniel Wall. Akcja Jeziora również nieskuteczna piłka dla Rosy (27:26)

8;25
    Nieudana akcja Rosy,kontra gospodarzy zakończona faulem Łączyskiego-2 faul tego gracza (27:26)

8;31
    Za 3 Josh Miller (27:26)

8;55
    Za 3 trafia niekryty Jeszke (24:26)

9;02
    Akcja gości przerwana faulem Walla-2 faul Daniela (24:23)

9;24
    2 celne rzuty wolne Danila Walla (24:23)

9;24
    Akcja Jeziora przerwana faulem Kima Adamsa-1 faul tego gracza (22:23)

9;47
    Wsad Kima Adamsa, prowadzenie Rosy (22:23)

10:01
    Druga kwarta rozpoczęta. (22:21)

Po pierwszych 10 minutach,niewielkie prowadzenie gospodarzy z Tarnobrzega. Gracze Jeziora w najlepszym momencie tej kwarty prowadzili aż 10:0.

10:00
    Pierwsza kwarta skończona. (22:21)

0;03
    Łączyński równo z końcową syreną za 3 (22:21)

0;17
    Miller nicelnie za 3,piłka dla zawodników Rosy. (22:18)

0;44
    Kim Adams wchodzi pod kosz i zdobywa 2 punkty (22:18)

1;12
    Miller niecelnie za 3, lecz zbiera Kozłow piłka nadal w rękach Jeziora (22:16)

1;36
    Adams zbiera niecelny rzut Majewskiego (22:16)

1;58
    Błąd połowy graczy Jeziora. Piłka dla Rosy (22:16)

1;59
    Mirković za 3 (22:16)

2;23
    Akcja tyłem do kosza suktecznie za 2 rzuca Williams (22:13)

2;49
    Gibson niecelnie za 3,zbiera Turek lecz popełnia błąd kroków. Piłka dla gospodarzy (20:13)

3;09
    Za 3 celnie tym razem Craig Williams (20:12)

3;21
    Robert Witka spod samego kosza za 2 (17:12)

3;39
    Craig Williams za 2 (17:10)

4;00
    W kontrataku ponownie za 2 John Turek (15:10)

4;20
    Turek po asyście Majewskiego za 2 (15:9)

4;51
    Strata gości,piłka z boku dla Jeziora (15:7)

5;03
    Johnson z bardzo daleka celnie za 3 ! (15:7)

5;27
    Turek celnie spod kosza za 2 (12:7)

5;41
    Ruchowa zasłona Daniela Walla i piłka dla Rosy (12:5)

5;54
    Sokołowski celnie za 2 (12:5)

6;06
    Williams z wolnej pozycji za 3 jednak niecelnie (12:3)

6;26
    Faul Josha Millera (12:3)

6;45
    Pierwsze punkty dla Rosy Łukasz Majewski celnie za 3 (12:3)

7;03
    2 celne rzuty Walla (12:0)

7;03
    Pod kosz wchodzi Daniell Wall,któy jest faulowany przez Johna Turka. Rzuty wolne (10:0)

7;20
    Kolejna nieudana akcja gości z Radomia, piłka dla Jeziora (10:0)

7;34
    Patoka za 3 ! (10:0)

7;59
    3 celne rzuty Dominique Johnsona (7:0)

7;59
    Akcja Jeziorowców przerwana faulem Majewskiego (4:0)

9:17
    Niecelnie za 3 Witka,zbiera Johnson (0:0)

9;35
    Niecelnie rzuca Dominique Johnson (0:0)

00:01
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

Która z drużyn zakończy pierwszą rundę rozgrywek w końcu ze zwycięstwem? Czy mimo bardzo krótkiej ławki podopieczni trenera Zbigniewa Pyszniaka postarają się o niespodziankę i wygrają przed własną publicznością? A może, to Rosa odnajdzie swój rytm w obronie oraz na obwodzie i umocni się górnej części tabeli? Pytań jest wiele, a odpowiedzi poznamy jutro. Zapraszam od godziny 18 !

Kibiców Rosy martwi styl gry graczy trenera Kamińskiego, a raczej jego brak. Radomianie grają słabo na obwodzie (mecz ze Stelmetem), a także bardzo słabo w obronie jak ze słupszczanami. Radomski zespół "zagubił" też gdzieś swoją agresywną i zadziorną obronę, która była wizytówką jednej z najbardziej defensywnych drużyn ligi.

Drużyna Jeziora ma spore kłopoty z kontuzjami. W ostatnim domowym spotkaniu z ekipą Polfarmexu z ich jakby nie patrząc wąskiej ławki wypadło dwóch kluczowych zawodników mianowicie, kapitan Kevin Wysocki oraz Kacper Młynarski,który po bloku Kevina Johnsona doznał poważnego złamania ręki. W miejsce tego drugiego został już sprowadzony dobrze znany tarnobrzeskiej publiczności radomianin Daniel Wall.

Radomianie wybierają się do Tarnobrzega z nastawieniem wygrania ostatniego meczu w ramach pierwszej rudny rozgrywek. Podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego chcą zakończyć trwającą dwa mecze serię przegranych, dlatego bardzo poważnie podchodzą do sobotniego spotkania. Gracze Rosy w ostatniej kolejce przegrali we własnej hali z ekipą Energi Czarnych Słupsk 78:87. Najlepszym strzelcem w drużynie Rosy w tamtym spotkaniu był Łukasz Majewski zdobywca 21 oczek. Bilans Radomian przed meczem z Jeziorem wygląda następująco: 9 wygranych oraz 5 porażek.

Gospodarze z Tarnobrzega będą szukali w pojedynku z Rosą przełamania fatalnej serii pięciu kolejnych przegranych meczy. Ostatnią porażkę w ramach 14 serii gier Jeziorowcy odnieśli w Toruniu, gdzie ulegli miejscowym ,,Twardym Piernikom'' w stosunku 78:61. Najlepszym strzelcem drużyny z Podkarpacia w tym spotkaniu był jej tegoroczny lider Dominique Johnson, który rzucił 19 punktów. Jezioro przed jutrzejszym spotkaniem legitymuje się ex aequo z Wikaną Start Lublin najgorszym bilansem w lidze 3-11.

Zapraszamy do hali tarnobrzeskiego MOSiRu, gdzie w ramach 15 kolejki TBL zmierzą się zespoły Jeziora Tarnobrzeg oraz Rosy Radom. Ekipy zajmują obecnie 15 i 5 lokaty w ligowej tabeli.

Damian Gembczyński

Siarka Tarnobrzeg: 1# Miller 2# Wolski 5# Johnson 6# Morawiec 10# Wysocki 11# Pandura 12# Karliński 13# Wall 14# Patoka 25# Rycerz 41# Williams 49# Kozłow
    Rosa Radom: 4# Turek 8# Witka 9# Łączyński 11# Mirković 12#Gibson 13# Zalewski 15# Majewski 22# Szymkiewicz 24# Sokołowski 32# Adams 35# Jeszke

Sędziowie: Marcin Kowalski,Tomasz Trojanowski,Michał Chrakowiecki
    KWarty: 22:21, 19:21, 16:19, 12:24