Niedziela 11.01.2015, 20:00 • Hala CRS, Zielona Góra • Tauron Basket Liga

Dziękujemy, że byliście z nami w hitowym starciu TBL. Zapraszamy na kolejne relacje w lajfy.com. (21:56:28)

Liderzy punktowi:
    Stelmet – Koszarek 19 pkt., Robinson 14 pkt., Zamojski 13 pkt.
    Turów – Collins 22 pkt., Kulig 14 pkt., Dylewicz 11 pkt.
    Pierwsze tweety potwierdzają, że mecz stał na dobrym poziomie

Stelmet zostaje niepokonaną drużyną na własnym parkiecie, a Turów zalicza drugą porażkę z rzędu. W rezultacie gospodarze nawiązują kontakt z liderem. Dobra gra w drugiej połowie w obronie, poprzez podwajanie przyniosła skutek w postaci licznych przechwytów. Do tego doskonała gra Robinsona w czwartej kwarcie, gdzie sam zaliczył 14 punktów, przyniosła zwycięstwo Zielonogórzanom.

40:00
    Koniec meczu. (78:70)

39:58
    Jeszcze bohater meczu Russel Robinson dobija Turów rzutem za trzy. (78:70)

39:51
    Zalicza dwa trafienia. (75:70)

39:50
    Piąty faul Troutmana. Rzuty wolne wykonuje Collins. (75:68)

39:40
    Robinson 1/2 z wolnych. (75:68)

39:26
    Collins nie trafia za trzy, zbiera Koszarek. Zwycięstwo bardzo blisko dla Stelmetu. (74:68)

39:15
    Robinson zalicza jedno trafienie osobiste. (74:68)

39:10
    Gubi piłkę w ataku Taylor, który zalicza piąte przewinienie, w celu przerwania akcji Stelmetu. (73:68)

39:00
    Trzecią przerwę i zarazem ostatnią wykorzystuje Miodrag Rajković. (73:68)

38:47
    Świetna zasłona Hosleya i z pół dystansu Koszarek zalicza trafienie. (73:68)

38:40
    Damian Kulig dwa razy przestrzelił. (71:68)

38:30
    Kulig momentalnie potrojony w obronie, ale potrafił wywalczyć faul. Piąte przewinienie Cela. Czas dla Słoweńskiego trenera Filipovskiego. (71:68)

38:20
    Hosley trafia jeden osobisty. (71:68)

38:12
    Znów szczęścia próbował Hosley, ale nieprzepisowo powstrzymywał go Jaramaz. (70:68)

Adrian Trawicki

Stelmet BC Zielona Góra: 4. Pełka, 5. Cel, 7. K. Zywert, 8. Troutman, 9. M.Zywert, 13. Chanas, 14. Hosley, 20. Kucharek, 21. Johnson, 22. Robinson, 34. Hrycaniuk, 35. Zamojski.

Trener: Saso Filipovski

PGE Turów Zgorzelec: 0. Czyż, 1. Collins, 7. Kulig, 8. Chyliński, 9. Karolak, 10. Jaramaz, 13. Dylewicz, 14. Moldoveanu, 21. Taylor, 44. Żigeranović

Trener: Miodrag Rajković
    KWarty: 17:28, 21:21, 16:13, 24:8