1 7 65
Wtorek 13.01.2015, 13:06ATP Sydney - Sydney Tennis Classic (kort twardy)

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10:30.

Serdecznie zapraszam na relację z Apia International Sydney. Jerzy Janowicz zagra z Nickiem Kyrgiosem!

Apia International Sydney to najstarszy turniej w Australii, jego pierwsza edycja zawodów miała miejsce w 1885 roku i tylko w 1986 roku się on nie odbył. To turniej zarówno dla tenisistów jak i tenisistek. Jeśli chodzi o męska część to ma on rangę ATP World Tour 25) i wchodzi w skład ATP World Tour. W poprzednim roku zwyciężył tu Argentyńczyk Juan Martín del Potro, który w finale pokonał Australijczyka Bernarda Tomicia

Warto jeszcze wspomnieć, że w poprzedniej edycji Janowicz był rozstawiony z numerem drugim i zaczynał grę od drugiej rundy, będąc wtedy 21 rakietą świata. Wspomnień jednak miłych nie ma, już w swoim pierwszym pojedynku gładko przegrał z ukraińskim tenisistą Ołeksandrem Dołhopołowem 0:2 (2:6, 2:6)

Obaj tenisiści mieli już się mierzyć się ze sobą podczas niedawno zakończonego Pucharu Hopmana. Do tego pojedynku jednak nie doszło ponieważ Kyrgios musiał wycofać się z powodu urazu pleców. Ostatecznie jego miejsce zajął Matthew Ebden

Co ciekawe gdyby do tego pojedynku doszło byłoby to ich pierwsze starcie w historii. Jak dotąd nie mieli okazji się ze sobą mierzyć w turniejach rangi ATP. Jeśli chodzi o ranking to obaj są blisko siebie. Janowicz jest 42, Kyrgios 50, a więc wszystko w tym meczu jest możliwe, choć oczywiście trzymamy kciuki za Jurka

Relacja z tego spotkania powinna się rozpocząć około godziny 10:30, ale trzeba się liczyć z tym, że może dojść do opóźnień w związku z poprzedzającymi meczami. Bądźcie z nami na portalu LAJFY.COM!

W pojedynku poprzedzającym mecz Janowicza pomiędzy Peng a Kvitovą trwa jeszcze drugi set. Musimy uzbroić się w cierpliwość, opóźnienie ma związek z opadami deszczu

Koniec meczu pomiędzy Peng a Kvitovą, zatem już niedługo na korcie powinni pojawić się panowie!

Problemów z pogodą ciąg dalszy, spotkania na innych kortach zostały przerwane z powodu opadów deszczu. Nadal nie wiemy kiedy mecz Janowicza się rozpocznie

Janowicz i Kyrgios pojawili się na korcie!

1:0
    Wykorzystana, pierwsze gem dla Janowicza! Serwis do poprawki, przydarzył się dwa podwójne błędy!

0-15
    Slice Jerzego z backhandu zatrzymał się na siatce.

0-30
    Jeszcze jedna piłka wygrana przez podającego.

0-40
    Skuteczna akcja serve&volley. Nick zakończył wolejem z backhandu przeciw stopom rywala.

1:1
    Za szeroki forehand Janowicza. Gem Australijczyka wygrany bez straty punktu.

15-0
    Kapitalne uderzenie wzdłuż linii, w sam narożnik kortu.

30-0
    Ponownie punktuje nasz najlepszy tenisista.

40-0
    Pomaga Jerzemu dobra dyspozycja serwisowa.

40-15
    Podwójny błąd serwisowy.

2:1
    Ale jest natychmiastowa rehabilitacja asem. Łatwo utrzymane podanie przez łodzianina. Oby tak dalej.

15-0
    Fantastyczny cross forehandowy! W samą linię.

15-15
    As Nicka. Jerzy poprosił o challenge, ale piłka była dobra.

30-15
    Jeszcze jeden bombowy atak z forehandu po przekątnej. Kyrgios nawet nie próbował odebrać.

40-15
    Dwie okazje na premierowe przełamanie!

40-30
    Za długi return z backhandu. Może za drugim razem?!

3:1
    Tak jest! Myli się Australijczyk. Wpakował forehand w siatkę. Break!

15-0
    Znakomity serwis otwiera drogę do punktu Polakowi. Zakończył wymianę forehandem po przekątnej. Zmylił tym rywala.

30-0
    Za szeroki forehand Kyrgiosa.

40-0
    Serwis na samą linię. Nie zdołał czysto odebrać tego Australijczyk.

4:1
    Jeszcze jedno rewelacyjne podanie i łodzianin podwyższa prowadzenie.

0-15
    Nick wykorzystuje krótki return przeciwnika i wbija tenisowego gwoździa przy siatce.

15-15
    Genialny return z backhandu z podskoku. Brawo Jerzy!

15-30
    Australijczykowi pomaga niezły serwis.

15-40
    Janowicz zmuszony do błędu. Wrzucił forehand w siatkę.

30-40
    Podwójny błąd serwisowy. Kyrgios poprosił jeszcze o sprawdzenie, ale aut był ewidentny.

40-40
    Świetny return Jerzego daje mu kolejny punkt. Równowaga.

40-A
    Niezły pierwszy serwis. Przewaga podającego.

40-40
    Jeszcze jeden rewelacyjny return!

A-40
    Znakomity atak zakończony wolejem przy siatce. Okazja na podwójne przełamanie!

40-40
    Jerzy chciał zakończyć gema bombowym atakiem na drugie podanie. Nie udało się. Piłka w siatce. Deuce.

A-40
    Dobry return na ciało. Kyrgios wyrzuca forehand w korytarz deblowy. Drugi break point w tym gemie.

5:1
    Jest!!! Break po kolejnym niesamowitym forehandzie w narożnik kortu. Ależ bomba.

0-15
    Slice backhandowy Polaka wpada w siatkę.

15-15
    As serwisowy!

30-15
    Za długi return Nicka. Dwie piłki dzielą Polaka od zwycięstwa w pierwszym secie.

30-30
    Kyrgios szczęśliwie trafił returnem pod końcową linię. Jerzy był przekonany, że to wyjdzie w aut.

40-30
    Łodzianin wykorzystuje krótki return i kończy bombą z forehandu przy siatce. Setowa!

40-40
    Efektowny return i jest równowaga.

A-40
    Tym razem za długi forehand w ramach returnu. Druga piłka setowa.

6:1
    Australijczyk nie trafił czysto po potężnym serwisie Janowicza i wyrzucił piłkę daleko poza kort. Pierwsza partia dla Jerzego. Dominacja!

0-15
    Niezły pierwszy serwis. Piłka po returnie poszybowała za linię końcową.

0-30
    Za długie zagranie Polaka.

0-40
    Janowicz wyczuł intencje ataku rywala, ale piłka była zbyt mocna i nie zdołał jej odebrać.

15-40
    Nick wrzuca forehand w siatkę. Pierwszy punkt Jerzego w drugiej odsłonie.

30-40
    Jeszcze jeden zepsuty forehand. Ponownie na drodze staje siatka.

0:1
    Udana akcja serwis-wolej. Kyrgios zdobywa swojego drugiego gema w tym spotkaniu.

15-0
    As serwisowy na dobry początek!

15-15
    Kapitalny passing shot. Wydawało się, że Jerzy ma wszystko pod kontrolą, ale kontra była doskonała.

30-15
    Dobry serwis na ciało. Return zatrzymuje się na siatce.

40-15
    Ponownie nie udaje się Nickowi przebić returnu na drugą stronę.

1:1
    I jeszcze raz. Polak jest w znakomitej dyspozycji serwisowej. Oby tak dalej!

0-15
    Udane otwarcie gema w wykonaniu Kyrgiosa.

0-30
    Świetne pierwsze podanie daje mu kolejny punkt.

0-40
    Szczęście uśmiechnęło się do Nicka. Po jego zagraniu piłka zahaczyła o taśmę i wylądowała tuz za siatką.

15-40
    Nieśmiała odpowiedź Polaka.

1:2
    Australijczyk ostatecznie pewnie utrzymuje swoje podanie. Wciąż bez przełamań w drugiej odsłonie.

15-0
    Potężne podanie, a return poszybował daleko za kort.

30-0
    As serwisowy! 199 km/h.

40-0
    Jerzy zmusza rywala do błędu, obijając jego backhand.

2:2
    Nieudany atak na drugie podanie. Piłka po returnie wylądowała za linią końcową. Gem wygrany na sucho.

0-15
    Nick kończy wymianę dropszotem.

15-15
    Janowicz rewelacyjnym returnem z backhandu zmusza rywala do popełnienia błędu.

15-30
    Za długi return. Piłka na aucie.

30-30
    Genialny return z backhandu wzdłuż linii. Kyrgios nawet nie drgnął!

30-40
    Australijczyk rehabilituje się asem serwisowym.

2:3
    Dobry serwis na ciało. Return poszybował daleko za kort. Krótka przerwa i zmiana stron.

15-0
    As serwisowy.

30-0
    Potężne podanie, po którym return szybuje za linię końcową.

40-0
    Wygrywający cross forehandowy. Bez szans Kyrgios.

3:3
    I kopia akcji sprzed chwili. Jerzy gra dzisiaj niesamowicie!

0-15
    Niezłe drugie podanie, krótki return i Nick kończy skrótem.

0-30
    Zbyt mocny return z forehandu.

15-30
    Polak świetnie wyrzucał rywala, aż w końcu ten się pomylił. Nieudany passing shot.

15-40
    Dłuższa wymiana. Niestety Jerzy wrzuca na koniec forehand w siatkę. Dwie piłki gemowe.

3:4
    As serwisowy. Łodzianin zmylony kierunkiem podania.

0-15
    Prosty błąd Janowicza. Wpakował forehand w siatkę.

15-15
    Braaawooo Jerzy. Ależ rozrzucał po korcie rywala. W końcu zmusił go bo błędu.

30-15
    Skuteczny atak zakończony wolejem backhandowym.

40-15
    Efektowna wymiana dropszotów, ale góra Polak. Nie udał się na koniec tweener Kyrgiosowi.

4:4
    Bomba serwisowa, po której return poszybował daleko za kort. Przed Nickiem bardzo ważny gem.

0-15
    Nieudany return. Piłka w siatce.

0-30
    Kolejny punkt ląduje na koncie Australijczyka.

15-30
    Nick wyrzucił backhand w korytarz deblowy.

30-30
    Jeszcze jeden zepsuty backhand podającego. Ładuj Jerzy! Po break point.

30-40
    Niestety. Janowicz przestrzelił return. Szansa na zakończenie gema przed Kyrgiosem.

4:5
    Zbyt szeroki forehand. Po krótkiej przerwie Polak będzie podawał, aby pozostać w grze w drugiej partii.

15-0
    Za długi forehand Nicka.

15-15
    Pokpił sprawę polski tenisista. Nie wykorzystał krótkiego returnu. Chciał załatwić rywala crossem forehandowym, ale zrobił to za mocno. Piłka na aucie.

30-15
    Na szczęście szybko się zrehabilitował. Zmusił przeciwnika do błędu.

30-30
    Wygrywający forehand Australijczyka. JJ poprosił o challenge, ale sokole oko pokazało, że piłka minimalnie zahaczyła o linię.

30-40
    Oj, oj. Jerzy wyrzucił wolejem z backhandu. Piłka setowa Kyrgiosa.

30-40
    Drugie podanie.

40-40
    Genialnie Janowicz! Po bombie serwisowej i krótkim returnie odpalił forehand wzdłuż linii, nie dając szans przeciwnikowi. Piłka obroniona.

A-40

5:5
    Nick wyrzucił forehand daleko za kort. Polak utrzymuje podanie i walczy dalej o wygraną w dwóch setach.

15-0
    Dobre otwarcie gema w wykonaniu Jerzego. Kyrgios wrzuca piłkę w siatkę.

15-15
    Janowicz zaatakował drugie podanie, ale wpakował piłkę w siatkę.

15-30
    Niezły serwis daje punkt Australijczykowi.

30-30
    Jerzy fantastycznym returnem zmusza rywala do błędu. Ładuj JJ!

30-40
    Nick ponownie na prowadzeniu. Piłka gemowa.

40-40
    Świetny atak Polaka. Kyrgios próbował go minąć, ale po jego zagraniu piłka zatańczyła na taśmie i pozostała na stronie.

40-A
    Nieudany return. Ponowna próba ataku na drugie podanie. Za mocna.

5:6
    I jeszcze jeden za długi return. Po chwili przerwy Janowicz będzie podawał na tie break.

15-0
    Fantastyczna akcja Janowicza. Wyrzucił przeciwnika serwisem, a następnie zagrał forehandem w stronę drugiego narożnika kortu.

30-0
    Potężne podanie i dopełnienie formalności przy siatce po krótkim returnie.

30-15

40-15
    Kyrgios wrzuca backhand w siatkę. Dwie piłki na tie break.

6:6
    As serwisowy! Brawo Jerzy!

0-1
    As serwisowy Nicka.

1-1
    Janowicz zmusza dropszotem rywala do popełnienia błędu.

2-1
    Jest! Piłka po podaniu Polaka zahaczyła o linię. Kyrgios poprosił o challenge, ale nie miał racji.

2-2
    Szkoda, szkoda. Zbyt długi forehand łodzianina.

2-3
    Atak Australijczyka zakończony wolejem z backhandu przy siatce. Wciąż bez małych przełamań.

3-3
    Nick psuje backhand. Piłka zatrzymuje się na siatce. Zmiana stron i jeszcze jedno podanie Janowicza.

4-3
    Ależ bomba serwisowa!!! Nie był w stanie odebrać tego Kyrgios.

4-4
    Skuteczna odpowiedź rywala. Wygrywający forehand po niezłym podaniu.

4-5
    Australijczyk zagrał w sam narożnik kortu, czym zmusił Jerzego do błędu. Piłka w siatce.

5-5

6-5
    Ależ akcja! Nick dobiegł do skrótu Janowicza, zdołał odegrać, ale na posterunku był Polak. Tweener Kyrgiosowi nie wyszedł. Pierwsza meczowa!

6-6
    Piłka obroniona po bardzo dobrym pierwszym podaniu.

6-7
    As serwisowy. Teraz setbol Australijczyka.

6-7

6:7
    Podwójny błąd w takim momencie... Niestety Jerzy przegrywa drugą partię.

15-0
    Świetnym crossem backhandowym Janowicz zmusza przeciwnika do błędu.

15-15
    Polak wrzuca backhand w siatkę.

15-30
    Prosty błąd łodzianina. Posyła za długi forehand, mając otwarty praktycznie cały kort.

30-30
    Tym razem wykorzystuje krótki return i posyła forehandową bombę w narożnik kortu.

40-30
    Dobry wyrzucający serwis. Piłka gemowa.

40-40
    Polak psuje backhand. Piłka zatrzymuje się w siatce. Deuce.

A-40
    Wydawało się, że skrót nie jest dobrym rozwiązaniem, ale na szczęście Kyrgios wrzuca w siatkę slice backhandowy.

40-40
    Piłka po forehandzie łodzianina zahaczyła o taśmę i wyszła w korytarz deblowy.

40-A
    Szczęśliwy return z backhandu. Janowicz nie spodziewał się tego i stał, jak zamurowany. Break point.

40-40
    Ufff. Za długi forehand Australijczyka. Powrót do równowagi.

A-40
    Ależ kapitalny forehand. Wcześniej obijał rywala crossami, a zakończył smeczem zza linii końcowej!

1:0
    Świetny płaski backhand. Kyrgios jeszcze sprawdzał, ale piłka była dobra. Gem otwarcia drugiego seta dla Janowicza.

0-15
    Nieudany atak przy siatce. Nie sięgnął piłki Jerzy.

0-30
    Dobrym podaniem Australijczyk zdobywa kolejny punkt.

15-30
    Tym razem szczęście uśmiechnęło się do łodzianina. Jego slice zahaczył o taśmę i spadł tuż za siatkę.

15-40
    Błyskawiczna odpowiedź Kyrgiosa.

1:1
    I jeszcze jeden bardzo dobry serwis. Szybki gem faworyta gospodarzy.

15-0
    Skuteczny atak zakończony wygrywającym wolejem z backhandu przy siatce.

30-0

40-0
    Za szeroki forehand Nicka. Trzy piłki gemowe.

40-15
    Piłka po forehandzie Jerzego zatrzymuje się na siatce.

40-30

2:1
    Rewelacyjny, odrobinę szczęśliwy, stop wolej Polaka. Najważniejsze, że zdołał utrzymać podanie, choć zaczynały się problemy.

0-15

0-30
    Forehand Nicka ląduje na samej linii.

0-40
    I jeszcze jedno świetne podanie. Trzy okazje na zakończenie gema.

2:2
    Myli się łodzianin. Kolejny błyskawiczny gem.

15-0
    Efektowny dropszot Janowicza. Piłka po odegraniu Nicka zatańczyła jeszcze na taśmie, ale ostatecznie pozostała na jego stronie.

30-0

30-15
    Niezły return pod końcową linię. Jerzy zmuszony do błędu, wyrzuca piłkę w aut.

40-15
    Dobre podanie i dwie piłki gemowe.

3:2
    As serwisowy. 223 km/h!

0-15
    Pozytywne otwarcie gema w wykonaniu Australijczyka.

0-30
    Kolejny punkt ląduje na jego koncie.

0-40
    Będzie miał trzy okazje na zakończenie gema.

3:3
    Gem wygrany na sucho. Jerzy podaje w ramach gema lacostowskiego.