Sociedad – Rayo Vallecano 0:1 (koniec) | Valencia – Almeria 3:2 (koniec) | Villarreal – Bilbao 2:0 (koniec)
RCD Espanyol – Celta Vigo 1:0 (koniec)
Valencia CF
3:2 (2:2)
UD Almeria
Sobota 17.01.2015, 18:00 • Estadio Mestalla, Walencja • Hiszpańska LaLiga

Po wielkich emocjach Valencia pokonuje ostatecznie na Mestalla zespół Almerii w stosunku 3:2! Aż cztery bramki padły w pierwszej połowie tego meczu, ale decydujące cios zadany został dopiero w 83. minucie przez Alvaro Negredo!

90+3
    Jeszcze rzut rożny będą wykonywać goście, pędzi w pole karne nawet Julian!

90
    Przed nami doliczony czas gry. Arbiter przedłużył to spotkanie o trzy minuty!

86
    Ostatnia zmiana w tym spotkaniu, Dani Romera pojawia się na boisku, zastępując Coronę.

86
    Żółtą kartką ukarany Rodrigo de Paul.
    NEGREDO - 3:2

83
    Gol dla Valencii!
    Wreszcie dopięli swego podopieczni Nuno Espirito Santo! Jose Gaya minął rywala na prawym skrzydle i dośrodkował w pole karne, gdzie do uderzenia głową złożył się ALVARO NEGREDO, nie dając Julianowi najmniejszych szans na skuteczną interwencję!

82
    Znakomita szansa dla gospodarzy! De Paul zagrał do Negredo, który z kolei wyłożył piłkę Rodrigo! Ten uderzył potężnie, ale piłka trafiła w poprzeczkę!

82
    Zmiana również w zespole Almerii: Fernando Soriano zastępuje Thomasa Partey'a.

81
    Żółtą kartką ukarany Sebastian Dubarbier, rzut wolny dla Valencii.

81
    Rodrigo de Paul pojawia się na boisku w miejsce Andre Gomesa.

75
    Uderzenie Alcacera tuż obok bramki! Tak czy inaczej sędzia dopatrzył się w tej sytuacji pozycji spalonej napastnika Valencii.

71
    Pierwsza zmiana w szeregach Almerii: Mauro dos Santos zastępuje Wellingtona.

70
    Podanie Rodrigo w kierunku Negredo, który dobrze zabrał się z piłką, minął bramkarza, ale jego uderzenie z bocznego kąta trafiło tylko w boczną siatkę!

66
    Kolejne dośrodkowanie na głowę Negredo, znów z mocnym uderzeniem byłego napastnika Manchesteru City z najwyższym trudem radzi sobie Julian! Trwa ofensywa gospodarzy!

63
    Dośrodkowanie z prawego skrzydła wprost na głowę Negredo, który znakomicie ustawił się między obrońcami i uderzył! Jego strzał został jednak obroniony przez bramkarza Almerii – Juliana.

61
    Wyraźnie ofensywna zmiana w szeregach gospodarzy: wspomniany Alvaro Negredo zastępuje Javiego Fuego. Napastnik za środkowego pomocnika!

Za nami bardzo ciekawa pierwsza połowa, w której padły aż cztery bramki. Wynik meczu w 11. minucie otworzył Dani Parejo, ale już dwie minuty później do remisu doprowadził Tomer Hemed. Ponownie gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Rodrigo w 28. minucie, ale również wtedy nie było im dane długo się z tego cieszyć – pięć minut później Hemed zaliczył swoje drugie trafienie sprawiając, że do przerwy Valencia remisuje z Almerią 2:2.

44
    Barragan nie będzie w stanie kontynuować gry, jeszcze przed przerwą zastępuje go Joao Cancelo.

40
    Pierwsza żółta kartka w tym meczu, za wejście w nogi Rodrigo ukarany Thomas Partey.

36
    To mogło być 3:2 dla Almerii! Kolejny rzut rożny dla gości, do efektownego szczupaka złożył się Hemed, ale trafił tylko w poprzeczkę!
    HEMED - 2:2

33
    Gol dla Almerii!
    Ależ widowisko robi nam się na Mestalla! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła na głowę TOMERA HEMEDA, po drodze odbijając się jeszcze od Andre Gomesa i myląc w ten sposób Diego Alvesa! Goście doprowadzają do remisu po raz drugi w tym meczu!
    RODRIGO - 2:1

28
    Prostopadłe podanie Andre Gomesa w kierunku Alcacera, który chciał uderzyć na bramkę, ale skiksował w taki sposób, że piłka trafiła pod nogi RODRIGO! Skrzydłowy nie mógł zrobić nic innego jak tylko skierować piłkę do bramki gości!

26
    Uderzenie Parejo bezpośrednio z rzutu wolnego, z trudem przed siebie piąstkował Julian!

18
    Dośrodkowanie na głowę Rodrigo, ten uderzył głową, ale z jego strzałem poradził sobie Julian!
    HEMED - 1:1

13
    Natychmiastowa odpowiedź przyjezdnych! Lewą flanką pociągnął Wellington, zagrał do TOMERA HEMEDA, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki! Piłkarze Almerii wykorzystali moment rozprężenia po zdobytej przez Valencię bramce!
    PAREJO - 1:0

11
    Szybka akcja Valencii, z prawej strony w pole karne wpadł Barragan, który zagrał płasko na piąty metr, gdzie na piłkę czekał już DANI PAREJO! Pomocnik gospodarzy nie zwlekał i uderzył z pierwszej piłki, pokonując bramkarza Almerii!