Rozwój – Polonia Ł. 0:1 (koniec) | Limanovia – Trzebinia-Siersza 3:2 (koniec) | Zagłębie S. – Nowa Huta 3:1 (koniec)
Cracovia – Podbeskidzie 3:1 (koniec) | Lech P. – Ordabasy 1:2 (koniec)
Limanovia Limanowa
3:2 (0:1)
MKS Trzebinia-Siersza
Sobota 17.01.2015, 11:00 • Wieliczka • Spotkania towarzyskie

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:00.

W sobotni poranek witamy z Wieliczki, gdzie odbędzie się dziś towarzyskie spotkanie pomiędzy Limanovią Limanowa a MKS Trzebinia-Siersza. Na relację na żywo z tego spotkania zapraszamy do serwisu Lajfy.com!

Obie drużyny dzieli jedna klasa rozgrywkowa. Limanovia w zeszłym sezonie nie zdołała się co prawda utrzymać w II lidze, ale przejęcie licencji Kolejarza Stróże pozwoliło tej drużynie na grę na trzecim poziomie ligowym. Z kolei drużyna z Trzebini to aktualny beniaminek III ligi małopolsko-świętokrzyskiej.

Zarówno Limanovia jak i Trzebinia radzą sobie kiepsko w rozgrywkach ligowych. Drużyna z Limanowej zamyka tabelę II ligi ze stratą sześciu punktów do bezpiecznego miejsca, zaś Trzebinia zajmuje trzecie miejsce od końca i traci do lokaty niezagrożonej spadkiem pięć oczek.

Dla obu zespołów dzisiejszy mecz jest pierwszym sprawdzianem przed rundą wiosenną. W drużynie z Trzebini nastąpiła ostatnio zmiana trenera: Pawła Olszowskiego zastąpił były trener między innymi Przeboju Wolbrom i Świtu Krzeszowice – Maciej Antkiewicz.

W drużynie z Limanowej zaszły w ostatnim czasie spore zmiany kadrowe. Z klubem pożegnało się aż 11 zawodników:

- bramkarze: Mariusz Różalski, Wojciech Mastalerz
    - obrońcy: Michał Gryźlak, Mateusz Urbański, Bartłomiej Hudecki, Marcin Zontek
    - pomocnicy: Rafał Komorek, Tomasz Margol, Dariusz Zawadzki, Łukasz Krówczyński
    - napastnicy: Krzysztof Kozieł.

Z kolei kontrakty kilka dni temu podpisali były zawodnik Cracovii czy chorzowskiego Ruchu, Łukasz Derbich, a także Mateusz Mika, bramkarz, który jesienią bronił barw Kotwicy Kołobrzeg.

W dzisiejszym spotkaniu z pewnością nie zabraknie również po obu stronach zawodników testowanych. Początek relacji na żywo jeszcze przed godziną 11!

Znamy już składy obu drużyn:

Limanovia Limanowa:
    2. połowa Testowany – Testowany, Paweł Czajka, Maciej Mysiak, Mateusz Niechciał – Arkadiusz Serafin, Artur Skiba, Bruno Żołądź, Testowany – Michał Grunt, Marcin Chmiest

MKS Trzebinia-Siersza: Krzysztof Pająk – Krzysztof Sieczko, Marcin Kalinowski, Sebastian Ołownia, Damian Lickiewicz – Jakub Juraszek, Michał Kowalik, Maciej Muras, Marcin Giermek, Maciej Domurat – Adrian Kukla,
    Rezerwowi: Łukasz Gielarowski – Rafał Grzebinoga, Paweł Piskorz, Piotr Witoń, Radosław Górka, Rajmund Raźniak.

1

2
    Od środka rozpoczęła Limanovia, która gra dziś na żółto. Drużyna z Trzebini na pomarańczowo-czarno.

3
    Centrostrzał Piwowarczyka z prawego skrzydła, czujny we własnej bramce był Pająk.

5
    Prawą flanką urwał się testowany skrzydłowy Limanovii, jego dośrodkowanie nie trafiło jednak do żadnego z partnerów z zespołu.

7
    Faul blisko linii bocznej, od rzutu wolnego Trzebinia.

8
    Szansa dla Limanovii, z bliskiej odległości uderzał czarnoskóry testowany przez zespół z Limanowej zawodnik, ale czujny we własnej bramce był Pająk!

10
    Szybka akcja Trzebini skutecznie powstrzymana przez testowanego obrońcę Limanovii.

11
    Akcja Piwowarczyka lewym skrzydłem w porę zatrzymana przez Krzysztofa Sieczko.

13
    Bardzo niedokładny strzał czarnoskórego zawodnika Limanovii sprzed pola karnego, od bramki rozpocznie Pająk.

16
    Dośrodkowanie testowanego zawodnika z Limanowej blokuje Górka, rzut rożny dla II-ligowca.

18
    Prostopadła piłka w kierunku Giermka, napastnik Trzebini nie zdołał opanować piłki zanim dopadł do niej bramkarz Limanovii.

19
    Dośrodkowanie z prawego skrzydła, w polu karnym najlepiej ustawiony był czarnoskóry testowany przez Limanovię zawodnik, który kieruje piłkę do bramki! Sędzia odgwizdał jednak w tej sytuacji spalonego.

22
    W ofensywie podopieczni Ryszarda Wieczorka, przerzut prawego obrońcy w kierunku Piwowarczyka, który nie zdołał jednak opanować futbolówki przed końcową linią.

25
    Znów blisko zdobycia bramki testowany przez Limanovię Nigeryjczyk, piłka przeleciała obok bramkarza, ale w ostatniej chwili sprzed linii bramkowej wybili ją obrońcy III-ligowca!

28
    Tym razem Nigeryjczyk złożył się do uderzenia przewrotką, strzał był jednak zbyt lekki aby mógł sprawić problemy Pająkowi.

29
    Głową uderzał testowany napastnik Limanovii, piłka w sporej odległości minęła bramkę.

33
    Krótka przerwa w grze spowodowana urazem jednego z zawodników Trzebini.

35
    Zagranie Piwowarczyka z lewego skrzydła w kierunku nigeryjskiego zawodnika Limanovii, piłka została jednak wybita na rzut rożny.

38
    Rzut wolny dla Limanovii, za chwilę szansa na dośrodkowanie w pole karne.

41
    Na boisku trwa zdecydowana dominacja drużyny z Limanowej, która jednak nie potrafi udokumentować tego zdobyciem bramki. Do końca pierwszej połowy niespełna pięć minut.

44
    Faul Więcławka tuż przed polem karnym, będzie okazja na uderzenie bezpośrednio z rzutu wolnego.

45
    Strzał Giermka bezpośrednio z rzutu wolnego, piłka trafia w słupek!

45+1
    Gol dla Trzebinii-Sierszy!
    Co się odwlecze to nie uciecze! Zamieszanie w polu karnym Limanovii, piłka trafiła pod nogi Kowalika, który dośrodkował, a strzałem głową z najbliższej odległości piłkę do bramki wpakował MARCIN GIERMEK!

45+1

Za nami pierwsza połowa, która upłynęła zdecydowanie pod dyktando piłkarzy Limanovii. Podopieczni Ryszarda Wieczorka atakowali i oddawali strzały, ale dzięki bramce Giermka z ostatniej minuty pierwszej połowy to III-ligowiec z Trzebini znajduje się przed drugą częścią gry w lepszej sytuacji.

Skład Limanovii Limanowa na drugą połowę prezentuje się następująco:

46

47
    Po przerwie Limanovia gra na niebiesko, Trzebinia w swoich podstawowych barwach, na żółto-czarno.

48
    Gol dla Trzebini-Sierszy!
    RAJMUND RAŹNIAK znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Limanovii i skierował piłkę do siatki! Trzebinia prowadzi już 2:0!

51
    W drugiej połowie śmielej atakują zawodnicy Trzebini, którzy raz po raz zagrażają teraz bramce Limanovii.

54
    Strzał Grunta bezpośrednio z rzutu wolnego, piłka zatrzymała się na murze.

55
    Gol dla Limanovii!
    W zamieszaniu pod bramką III-ligowca największą przytomność zachowuje BRUNO ŻOŁĄDŹ, który kieruje piłkę do bramki! Gol kontaktowy dla drużyny z Limanowej!

58
    Rzut wolny dla Trzebini, akcję technicznym strzałem kończy Jędrzejczyk, ale nie trafia w światło bramki.

59
    Uderzenie Skiby z rzutu wolnego, piłkę przed siebie piąstkuje Gielarowski.

61
    Ze strzałem Serafina bez większych problemów radzi sobie Gielarowski.

63
    Potężne uderzenie testowanego przez Limanovię zawodnika, piłka poszybowała wysoko ponad poprzeczką.

64
    Agresywny pressing zawodników Limanovii, Gielarowski zmuszony do wybicia piłki na aut.

66
    Prostopadłe podanie w kierunku Grunta, pierwszy do piłki dopadł jednak Gielarowski.

68
    Dobrą akcję Limanovii strzałem ponad poprzeczką kończy Serafin.

70
    Z lewego sektora pola karnego uderzał testowany zawodnik Limanovii, piłka przeleciała wysoko nad bramką.

71
    Głową uderzał Serafin, z obroną tego strzału większych problemów nie miał Gielarowski.

72
    Kolejna próba Serafina, piłka mija jednak bramkę Trzebini.

73
    Strzał Skiby sprzed pola karnego, również niecelnie.

74
    Rzut rożny dla Limanovii, nikt nie przeciął jednak toru lotu piłki.

75
    Składna akcja drużyny z Limanowej zakończona mocnym strzałem Żołądzia, piłka w sporej odległości minęła światło bramki.

77
    W dobrej sytuacji nieczysto powstrzymywany Grunt, od rzutu wolnego rozpocznie Limanovia.

78
    Ciekawe rozegranie rzutu wolnego przez Skibę i testowanego, piłka trafiła pod nogi Żołądzia, ale jego strzał został zablokowany.

81
    Z lewego skrzydła dośrodkowywał testowany zawodnik Limanovii, piłka nie trafiła jednak na głowę żadnego z zawodników II-ligowca.

82
    Strzał Skiby sprzed pola karnego, piłka nie doleciała jednak do bramki.

85
    Strzał testowanego obrońcy Limanovii, Gielarowski paruje piłkę na rzut rożny.

86
    Zamieszanie w polu karnym Trzebini, Żołądź wykłada piłkę Skibie, ale ten trafia tylko w boczną siatkę!

87
    Kolejna ładna akcja Limanovii, Grunt wyłożył piłkę MARCINOWI CHMIESTOWI, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem przeniósł piłkę ponad nim i doprowadził do remisu!

89
    Jeszcze jedna bramka dla II-ligowca! Serafin wpadł w pole karne, dobiegł do końcowej linii i wyłożył piłkę MARCINOWI CHMIESTOWI, który nie mógł zmarnować takiej sytuacji! Limanovia w ostatniej chwili wychodzi na prowadzenie!

90

Po emocjonującym spotkaniu Limanovia Limanowa ostatecznie pokonuje zespół MKS-u Trzebinia-Siersza w stosunku 3:2! III-ligowiec prowadził już 2:0, ale bramka Żołądzia i dwa trafienia Chmiesta zapewniły zwycięstwo podopiecznym Ryszarda Wieczorka!

Za wspólnie spędzony czas dziękuje Adam Delimat. (12:37:03)

Adam Delimat

Gole: 55. Żołądź, 87. Chmiest, 89. Chmiest – 45+1. Giermek, 48. Raźniak

Limanovia Limanowa: 1. połowa: Testowany – Testowany, Testowany, Walid Kandel, Testowany – Testowany, Jakub Więcławek, Testowany, Józef Piwowarczyk – Testowany, Testowany.

MKS Trzebinia-Siersza: 1. połowa Krzysztof Pająk – Krzysztof Sieczko, Marcin Kalinowski, Sebastian Ołownia, Radosław Górka, Adrian Kukla, Majcherczyk, Michał Kowalik, Marcin Giermek, Maciej Domurat, Paweł Piskorz
    2. połowa Łukasz Gielarowski – Krzysztof Sieczko, Radosław Górka, Rafał Grzebinoga, Marcin Pluta, Maciej Muras, Damian Lickiewicz, Testowany, Karol Jędrzejczyk, Rajmund Raźniak, Piotr Witoń

Zmiany: Łukasz Gielarowski – Jakub Juraszek, Rafał Grzebinoga, Maciej Muras, Piotr Witoń, Rajmund Raźniak, Damian Lickiewicz

Sędziowie: Piotr Nowak – Jacek Tylek, Łukasz Ćwierz