2:1 (1:0)
Empoli FC
Wtorek 20.01.2015, 21:00 • Stadio Olimpico, Rzym • Puchar Włoch

To tyle ze Stadio Olimpico, za uwagę dziękuje Kamil Kaźmierczak. (23:32:47)

Koniec dzisiejszego spotkania. AS Roma awansowała do ćwierćfinału Coppa Italia, jednak nie w tak łatwym stylu, jak mogło się to wydawać. Rzymianie mimo przewagi w regulaminowym czasie gry pozwolili rywalom doprowadzić do remisu i musieli rozegrać 30 minut więcej, aby wywalczyć upragniony awans.

120+1

120+1
    Żółtą kartkę otrzymuje Laxalt (Empoli FC).

120+1
    Tavano stanął przed możliwością doprowadzenia do remisu. Dostał prostopadłą piłkę, idealnie wbiegł z nią w pole karne, oddał strzał, jednak Skorupski popisał się fenomenalną interwencją.

120
    Minuta doliczona do dogrywki.
    Niezawodny De Rossi pewnie wykorzystał "jedenastkę":

117
    Rzut rożny dla gospodarzy, jednak postawili oni na utrzymanie przy piłce i zagrali futbolówkę na własną połowę.

116
    Ależ okazję na podwyższenie prowadzenia zmarnowali gospodarze. Jeden z miejscowych będąc w polu karnym mógł podawać do ustawionego na czystej pozycji kolegi z zespołu. Zdecydował się on jednak strzelać, a jego próba została zablokowana.
    Daniele De ROSSI - 2:1

114
    Gol dla Romy!
    DANIELE DE ROSSI podszedł do rzutu karnego i pewnie zamienił go na bramkę.
    Faul Zielińskiego:

113
    Ewidentny rzut karny. Zieliński faulował rywala we własnym polu karnym, za co otrzymał kartkę. Vecino chwilę później dostał kartonik tego samego koloru za dyskusję.

112
    Piłka zagrana do Verdiego, a ten z narożnika pola karnego oddał strzał, który wybronił Skorupski.

111
    Piłka wrzucana w pole karne Empoli, ale pewnie złapał ją Bassi.

109
    Zieliński uderzał zza pola karnego. Strzał po ziemi w wykonaniu Polaka. Piłka leciała wolno i niecelnie.

108
    Iturbe próbował odebrać piłkę rywalowi w jego własnym polu karnym. Faulował go jednak przy okazji.

106
    Iturbe z hukiem chciał zacząć drugą połowę dogrywki. Indywidualnie popędził prawą flanką, uderzył, ale piłka wylądowała na bocznej siatce.

106
    Druga połowa dogrywki rozpoczęta.

Pierwsza połowa dogrywki nic nam nie wyjaśniła. Czekamy na drugie 15 minut.

105
    Pierwsza połowa dogrywki skończona.
    Roma miała kilka okazji na ponowne objęcie prowadzenia:

105
    Ależ okazja gospodarzy. Prostopadła piłka zagrana na prawą stronę do Ljajicia, który będąc w polu karnym i mając przed sobą tylko bramkarza uderzył prosto w niego!

103
    Rzut rożny dla Romy. Wrzutka w pole karne, z piłką minął się Bassi, głową uderzał Iturbe i w ostatniej chwili tor lotu futbolówki do bramki przeciął jeden z obrońców!

100
    Laxalt chciał oddać z rzutu wolnego bezpośredni strzał na bramkę. Piłka po jego uderzeniu wylądowała na zawodnikach stojących w murze.

99
    Mapou faulował Zielińskiego i obejrzał za to przewinienie żółtą kartkę.

98
    Iturbe próbował uderzać z daleka, ale jego strzał okazał się niecelny.

97
    Po wrzutce z narożnika boiska jeden z gospodarzy oddał niecelny strzał. Od bramki rozpocznie Bassi.

96
    Teraz rzymianie próbowali atakiem pozycyjnym wejść w pole karne gości. Paredes zagrał w "szesnastkę", ale jeden z przyjezdnych przeciął futbolówkę i wyszła ona na rzut rożny.

94
    De Rossi uderzał zza pola karnego, ale jego próba niecelna.

92
    Iturbe wbiegał z piłką w pole karne. Oddał słaby strzał po ziemi i futbolówkę pewnie złapał Bassi.

91
    Pierwsza połowa dogrywki rozpoczęta.

Nic ciekawego nie wydarzyło się już do końca połowy i mamy remis! Czeka nas więc dogrywka!

90+3
    Druga połowa skończona.

90
    Doliczone 3 minuty.

90
    Skorupski zdecydował się dryblować we własnym polu karnym. W ostatniej chwili zrozumiał, że to może mieć złe skutki i asekuracyjnie wybił daleko piłkę.
    Tak okazję zmarnował Destro.

86
    Teraz piłka zagrana w pole karne do Destro. Ten oddał mocny strzał z bliskiej odległości i przestrzelił!

85
    Paredes odebrał piłkę rywalowi tuż pod polem karnym gości. Od razu uderzył na bramkę, ale jego strzał na raty wybronił Bassi.

81
    Zmiana w drużynie AS Roma: z boiska schodzi Pjanić, na boisku pojawia się Paredes.
    Simone VERDI - 1:1

80
    Gol dla Empoli!
    Nieoczekiwany zwrot sprawy. Długa prostopadła piłka zagrana przez jednego z gości. Wbiegający w pole karne SIMONE VERDI przyjął futbolówkę, minął Skorupskiego i oddał strzał, po którym piłka wpadła do siatki.

78
    Vecino próbował zagrywać prostopadłą piłkę do Zielińskiego. Polak został jednak zablokowany i nie wybiegł do futbolówki.

75
    Górna piłka ze środka pola zagrana na skrzydło do Maicona. Zawodnik był jednak na pozycji spalonej.

72
    Akcja gospodarzy. Cholevas z lewego skrzydła wrzucał w piłkę w pole karne na głowę Destro. Zawodnik nie sięgnął jednak jego podania.

68
    Zmiana w drużynie Empoli FC: z boiska schodzi Maccarone, na boisku pojawia się Verdi.

67
    Zmiana w drużynie AS Roma: z boiska schodzi Totti, na boisku pojawia się Ljajić.

65
    Maicon przy próbie wrzucenia piłki w pole karne zderzył się z Ruim. Na szczęście wszystko skończyło się na małym bólu i obaj zawodnicy grają dalej.

63
    Ależ szczęście gości. Piłka zagrana w pole karne, zamieszanie i z bliskiej odległości nie trafił Destro. Później seria strzałów zablokowana.

61
    Mamy rzut rożny dla gospodarzy. Totti wrzuca w pole karne, ale z kontrą wychodzą goście, którą już na własnej połowie zatrzymują obrońcy AS Roma.

57
    Ależ Zieliński mógł zanotować wejście. Polak uderzył z woleja i minimalnie chybił!

56
    Totti chciał taktycznie rozegrać rzut wolny, jednak podał tak, że piłka jedynie opuściła plac gry.

56
    Zmiana w drużynie Empoli FC: z boiska schodzi Saponara, na boisku pojawia się Zieliński.

55
    Bianchetti fauluje rywala i ogląda żółtą kartkę.

54
    Po raz kolejny idealna okazja gospodarzy. Tym razem podanie z prawego skrzydła otrzymał wbiegający w pole karne Pjanic. Oddał niecelny strzał po ziemi.

52
    Zmiana w drużynie Empoli FC: z boiska schodzi Laurini, na boisku pojawia się Hisaj.

51
    Po wznowieniu gry ze stałego fragmentu gry przez piłkarzy Romy goście oddalili zagrożenie.

51
    Destro po raz kolejny oddał strzał, po którym mogła być bramka. Tym razem uderzył mocno zza pola karnego, a Bassi sparował piłkę na rzut rożny.

49
    Gra jak na razie toczy się głównie w środkowej części boiska.
    Destro szybko mógł podwyższyć prowadzenie dla gospodarzy:

47
    Destro znalazł się w idealnej sytuacji. Jeden z obrońców wręcz wystawił mu piłkę, a ten uderzał z woleja. Jednak wykonanie nie było już tak dobre jak pomysł i zawodnik gości fatalnie spudłował!

46

Spokojnie dotrwaliśmy do końca pierwszej połowy, po której mamy skromne prowadzenie gospodarzy. Bramka z pierwszych minut wyraźnie ustawiła przebieg spotkania. Rzymianie grają bardziej zachowawczo, przez co nie oglądamy zbyt wielu porywających akcji.

45+2

45
    Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

45
    Maccarone faulowany na skrzydle w akcji defensywnej. Yanga-Mbiwa nieprzepisowo chciał minąć rywala.

44
    Mieliśmy dwa rzuty rożne dla gospodarzy z rzędu. Po drugim z nich Iturbe popisał się bardzo niecelnym strzałem zza pola karnego.

41
    Rzut rożny dla AS Romy. Gospodarze nie wykorzystują jednak stałego fragmentu gry.
    Uderzenie Nainggolana:

40
    Wbiegający z lewej strony pola karnego Nainggolan otrzymał piłkę, która została wrzucona przez jednego z rzymian i przedłużona głową przez obrońcę gości. Zawodnik gospodarzy oddał strzał, który wybronił Bassi.

38
    Piłka zagrywana w pole karne gości do De Rossiego. Ten oddał futbolówkę na skrzydło, a tam jeden z gospodarzy wywalczył aut.

37
    Piłka z lewego skrzydła zagrywana w pole karne gości do wbiegającego Tottiego. Tuż przed uderzeniem podanie przeciął jeden z przyjezdnych defensorów i trafił piłką prosto w napastnika Romy.

35
    Atomowym uderzeniem z około 30 metrów popisał się Signorelli. Jego próba była niecelna, a Skorupski odprowadził jedynie piłkę wzrokiem nad poprzeczką.

33
    Cholevas z lewego skrzydła próbował płasko zagrywać w pole karne do Pjanicia, ale piłkę przechwycił Bassi.

31
    Długa piłka zagrywana w pole karne gości pewnie wychwycona przez Bassiego.

26
    Ashley Cole odwożony specjalnym meleksem.

24
    Zmiana w drużynie AS Roma: z boiska schodzi Cole, na boisku pojawia się Cholevas.

22
    Mamy rzut wolny dla Romy z lewej strony boiska. Wrzutka w pole karne, ale Pjanić oddał niecelny strzał.

22
    Poszkodowanym Ashley Cole. Piłkarze stojący obok niego sygnalizują konieczność zmiany.

20
    Na murawie leży jeden z gospodarzy. Potrzebna pomoc medyczna.

17
    Długa piłka zagrana z własnej połowy przez zawodnika gospodarzy do Francesco Tottiego. Włoch był jednak na spalonym.

16
    Po bramce dla AS Romy nie oglądamy ciekawych zawodów. Miejmy nadzieję, że trafienie z pierwszych minut nie ustawi spotkania i obejrzymy jeszcze mnóstwo porywających akcji.

15
    Przyjezdni rozgrywali akcję na prawym skrzydle. Ostatecznie zdecydowali się posłać piłkę po ziemi w centrum pola karnego, ale obrońcy Romy wybili futbolówkę na aut.
    Iturbe dał Romie prowadzenie:

13
    Nic pożytecznego nie wynikło dla gospodarzy po wznowieniu gry ze stałego fragmentu.

12
    Maicon otrzymał górną piłkę na prawym skrzydle. Zawodnik gospodarzy wywalczył rzut rożny.
    To była szansa na wyrównanie. Tavano przestrzelił:

10
    Idealną piłkę z głębi pola otrzymał wbiegający w "szesnastkę" Tavano. Futbolówka po jego uderzeniu przeszła obok dalszego słupka.

8
    Laxalt długo próbował robić sztuczki na skrzydle. Zdecydował się zagrać do Saponara, który uderzył z narożnika pola karnego, ale bardzo niecelnie.
    Juan Manuel ITURBE - 1:0

5
    Mamy szybkie otwarcie wyniku! Maicon zdecydował się zagrywać w pole karne z prawego skrzydła. Tam nieszczęśliwe jeden z obrońców strącił piłkę wprost pod nogi JUANA MANUELA ITURBE, który pewnym strzałem po ziemi umieścił futbolówkę w siatce!

4
    Pjanić próbował zagrać piłkę na lewe skrzydło do biegnącego Destro. Nie sięgnął on jednak futbolówki.

1

Piłkarze obu drużyn są już na murawie, za chwilę początek spotkania!
    Tak Empoli przygotowuje się do dzisiejszego starcia z AS Roma:

AS Roma: Skorupski – Maicon, Mapou, Astori, Cole – Pjanic, De Rossi, Nainggolan – Iturbe, Destro, Totti.

Rezerwowi: De Sanctis, Lobont, Cholevas, Manolas, Calabresi, Somma, Paredes, Ucan, Florenzi, Verde, Ljajic, Borriello.

Empoli FC: Bassi – Laurini, Bianchetti, Barba, Mario Rui – Vecino, Signorelli, Laxalt; Saponara – Tavano, Maccarone.

Rezerwowi: Sepe, Pugliesi, Perticone, Hysaj, Rugani, Tonelli, Valdifiori, Croce, Diousse, Zielinski, Verdi, Pucciarelli, Mchedlidze.

Główny: Marco Di Bello.
    Asystenci: Giuseppe Stallone, Alessandro Petrella.
    Techniczny: Giampaolo Calvarese..
    Podstawowa jedenastka Empoli FC na dzisiejsze starcie w Coppa Italia:

Na relację z tego spotkania zapraszamy od godziny 21:00. Oczywiście dużo wcześniej podamy składy desygnowane przez obu trenerów.

Spotkanie 1/8 Pucharu Włoch zostanie rozegrane na Stadio Olimpico w Rzymie. Obiekt ten mieści ponad 82 tysiące widzów i jest jednym z największych w Europie.

(źródło: pl.soccerway.com)

Głównym arbitrem wtorkowego spotkania będzie Marco Di Bello, który na co dzień rozstrzyga w meczach Serie A. Na liniach asystować mu będą Giuseppe Stallone oraz Alessandro Petrella.

(źródło: zimbio.com)

AS Roma swoją przygodę z Coppa Italia rozpoczyna właśnie od tej rundy. Empoli FC musiało już rozegrać dwa spotkania. Wyeliminowali oni z tego turnieju L'Aquila i Genoę.

Empoli FC w Serie A broni się przed degradacją do niższej ligi. Zawodnicy ze Stadio Cardio Castellani mają na swoim koncie 19 punktów i są na 16. lokacie. Tylko 3 "oczka" dzielą ich od strefy spadkowej.

W europejskich pucharach klubowi ze stolicy Włoch nie szło już tak dobrze. Podopieczni Rudiego Garcii z pięcioma punktami zajęli trzecią lokatę w grupie E piłkarskiej Ligi Mistrzów i zagrają w 1/16 Ligi Europy, gdzie zmierzą się z Feyenoordem Rotterdam.

AS Roma jak na razie fenomenalnie radzi sobie w rozgrywkach piłkarskiej Serie A. Rzymianie dotychczas zgromadzili 41 punktów i pewnie zasiadają na pozycji vicelidera, notując zaledwie stratę dwóch "oczek" do prowadzącego Juventusu.

Kolejna dawka pucharowych emocji we Włoszech przed nami! AS Roma w ramach 1/8 Coppa Italia podejmie na Stadio Olimpico w Rzymie Empoli FC.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.