Sapporo - kwal. Manuel Poppinger (kon.) | Sapporo Peter Prevc (kon.)
koniec spotkania
PŚ Sapporo

Peter Prevc

(Kraft, Koudelka)

sobota 24.01.2015, 08:30 • Okurayama HS134 • Skoki narciarskie
   
  Cóż... Na dziś to już wszystko. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Korzystając z okazji zachęcamy do częstszego odwiedzania naszego portalu. Tymczasem życzymy udanego weekendu. Nie żegnamy się jednak, a mówimy jedynie do usłyszenia! (10:29:39)
   
  Pora na kilka słów o Polakach. Ponownie nie zawiódł Kamil Stoch, który dzięki znakomitemu wynikowi w drugiej serii znalazł się na siódmym miejscu. Możemy być także zadowoleni z Piotrka Żyły. "Wiewiór" w pierwszej odsłonie dzisiejszego konkursu kompletnie zepsuł skok, ale następnie zdecydowanie się poprawił, finalnie osiągając 16. miejsce. Co do pozostałych Polaków: Jan Ziobro był 18., Aleksander Zniszczoł 19., natomiast Maciej Kot 29. Dawid Kubacki zakończył swój udział w po pierwszej konkursie po pierwszej serii, zdobywając 36. pozycję.
   
  Dzisiejszy konkurs za nami. Niewątpliwie mamy sporą niespodziankę, bowiem w czołowej dziesiątce zabrakło Niemców! Zawody zwyciężył Peter Prevc, tuż za nim sklasyfikowany został Stefan Kraft. Najniższe miejsce na podium przypadło Romanowi Koudelce. Emocji nie brakowało. Śledziliśmy naprawdę zaciętą rywalizację.
   
  Ostateczne wyniki dzisiejszego konkursu:

  1. Peter Prevc – 276,5 pkt.
  2. Stefan Kraft – 271,3 pkt.
  3. Roman Koudelka – 269,3 pkt.
  4. Michael Hayboeck – 268,3 pkt.
  5. Jurij Tepes – 258,5 pkt.
  6. Noriaki Kasai – 256,2 pkt.
  7. Kamil Stoch – 252,8 pkt.
  8. Anders Fannemel – Anders Fannemel – 252,4 pkt.
  9. Vincent Descombes Sevoie – 243,6 pkt.
  10. Manuel Poppinger – 241,6 pkt.
  ----------------------------
  16. Piotr Żyła – 236,8 pkt.
  18. Jan Ziobro – 226,9 pkt.
  19. Aleksander Zniszczoł – 224,6 pkt.
  29. Maciej Kot – 212,1 pkt.
  36. Dawid Kubacki – 100,6 pkt.
   
  Konkurs zakończony.
   
  1
  Bardzo spokojny, ale krótszy niż Prevca lot Austriaka. Słoweniec wygrywa pierwszy konkurs w tym sezonie! Michael Hayboeck wylądował na 127. metrze. Niższe noty, aniżeli rywala. Sporo punktów dodanych. Zawodnik jest mocno zawiedziony, bowiem nie znajdzie się nawet na podium, a jedynie tuż za nim!
   
  1
  Świetny skok Petera Prevca! 131 metrów w wykonaniu Słoweńca. Znakomite oceny od sędziów – cztery dziewiętnastki, jedna 18,5. Mamy zmianę na fotelu lidera. Kto wie, czy to nie jest skok na miarę zwycięstwa?!
   
  3
  Tylko 122,5 metra w wykonaniu Noriakiego Kasai. Japończyk mocno zawiódł. Tym razem nie znajdzie się na podium. Doświadczony zawodnik jest dopiero czwarty, nieznacznie, ale jednak zdołał wyprzedzić Kamila.
   
  4
  Równie dobrze poszybował Stefan Kraft! Poziom adrenaliny skacze jak szalony. Austriak zdołał objąć prowadzenie. 131 metrów w jego wykonaniu. Tymczasem doping znów się wzmaga, pora na Kasai!
   
  5
  Roman Koudelka jest w sztosie, to nie ulega najmniejszym wątpliwościom. Czech wyprowadził bardzo mocny cios. Osiągnął granicę 130,5 m. Cóż to był za fenomenalny skok! Rozpoczyna się emocjonująca walka o zwycięstwo.
   
  6
  Ależ fenomenalnie pofrunął Jurij Tepes. Słoweniec wylądował na 129. metrze. Zawodnikowi odjęto 3,3 pkt, jednakże trzeba zaznaczyć, iż otrzymał znakomite noty. Mamy nowego lidera!
   
  7
  Bardzo niespokojny lot zakończony daleką odległością. 127 metrów autorstwa Andersa Fannemela, jednakże nie pozwala to Norwegowi objąć prowadzenia! Było bardzo blisko, aczkolwiek tym razem się nie powiodło.
   
  8
  Tylko 118,5 m Phillipa Sjoeena. Kolejny spory zawód. Dopiero ósme miejsce Norwega. Poprawny skok, ale zdecydowanie zabrakło odległości. Polak wciąż zasiada na fotelu lidera!
   
  9
  Stoch wyprzedza kolejnego zawodnika. Michael Neumayer wyrównał granicę punktu konstrukcyjnego. Aktualnie Niemiec znajduje się na piątej lokacie. Kiepski rezultat.
   
  10
  Gangnes chyba trochę nie wytrzymał psychicznie. Tylko 114 metrów w wykonaniu Norwega. A pierwsza seria zapowiadała, że powalczy o najwyższe cele. Spory zawód, musi się jeszcze wielu rzeczy nauczyć.
   
  11
  Świetna odległość Kamila Stocha! 127,5 m. Mamy nowego lidera! Brawo, brawo i jeszcze raz brawo. Wydaje się, że Polak zdoła wskoczyć do pierwszej dziesiątki, choć póki co nie zapeszajmy. Obyśmy się nie mylili.
   
  12
  121,5 metrów w wykonaniu Gregora Deschwandena. Jest to jego najlepszy występ w tym sezonie. Szwajcar oddał naprawdę dobry skok. Cóż tu wiele pisać. Czekamy na Kamila Stocha!

  Mateusz

  PERKTOLD Wolfgang (Austria)
  GRADY Richard (Kanada)
  PIGUET David (Szwajcaria)
  IWASA Satoshi (Japonia)
  KERN Milos (Słowenia)