Jekaterynburg – Kraków 106:63 (koniec) | Energa Toruń – Brno 79:71 (koniec)
106:63 (27:13, 59:25, 86:34)
Wisła Can-Pack Kraków
Środa 28.01.2015, 15:00 • DIVS Sport Hall, Jekaterynburg • Euroliga kobiet

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Zapraszam na spotkanie Euroligi kobiet. Jesteśmy w grupie A i w środowe popołudnie będziemy świadkami meczu pomiędzy UMMC Jekaterynburg i Wisłą Can-Pack Kraków.

Będzie to starcie lidera z trzecią siłą grupy A. Z bilansem 7-1 i piętnastoma punktami prowadzi drużyna z Jekaterynburga. Krakowianki tracą do swojego przeciwnika dwa "oczka" (4-5).

Obie ekipy mają porównywalną skuteczność oddawanych rzutów. Wiślaczki zdobywają jednak nieco mniej punktów na mecz, bo średnio 67.3 – UMMC Jekaterynburg 75.4.

W poprzedniej serii gier Wisła pokonała we własnej hali ZVVZ USK Praha 86:72. Mecz ten rozegrany został przed tygodniem. Rosjanki natomiast swoje ostatnie spotkanie grały 14 stycznia. Wówczas okazały się lepsze od BLMA, czyli Basket Lattes Montpellier Agglomération. Wynik 77:69.

Bez wątpienia faworytem są gospodarze. Nie można jednak stawiać krzyżyka na Wiśle i liczymy, że krakowianki będą w stanie sprawić miłą niespodziankę. Zapraszamy na relację z meczu UMMC Jekaterynburg – Wisła Can-Pack Kraków w środę 28 stycznia o godz. 15 czasu polskiego.

Trwa prezentacja składów. Za kilka minut początek meczu.

UMMC Jekaterynburg: Olga Arteshina, Silvia Dominguez, Sandrine Gruda, Maria Stepanova, Candace Parker, Tatiana Popova, Kristi Toliver, Alba Torrens, Ewelina Kobryn, Diana Taurasi, Natalia Anoikina.

Wisła Can-Pack Kraków: Cristina Ouvina, Justyna Żurowska-Cegielska, Farhiya Abdi, Courtney Vandersloot, Gintare Petronyte, Jantel Lavender, Agnieszka Kaczmarczyk, Agnieszka Skobel, Alexandria Quigley, Magdalena Ziętara.

Sporo kibiców przyszło dziś na halę w Jekaterynburgu. Trenerzy natomiast udzielają ostatnich wskazówek zawodniczkom. Za chwilę zaczynamy.

00:01
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

00:01
    Pierwsze posiadanie dla gospodarzy. (0:0)

00:23
    Zbiórka na atakowanej tablicy i Gruda zdobywa łatwe punkty spod kosza. (2:0)

02:00
    Bardzo szybko toczy się to spotkanie. Najpierw efektowna akcja dwa plus jeden w wykonaniu Petronyte, następnie kolejne punkty dla Wisły autorstwa Lavender i Abdi. (6:7)

03:12
    Torrens faulowana w kontrataku. Łatwa strata wiślaczek. (10:7)

03:40
    Pierwsze zmiany w ekipie gospodarzy. Drugi faul na koncie Torrens. (10:7)

04:03
    Bardzo mocne podanie Abdi. Nie opanowała piłki Quigley. (10:7)

04:20
    Za trzy punkty trafia Taurasi! (13:7)

05:00
    Źle wygląda defensywa Wisły. Kolejne łatwe punkty, tym razem po akcji Nolan. (15:9)

05:11
    Dwa rzuty wolne wykorzystane przez Vandersloot. Przy okazji drugi faul na koncie Taurasi. (15:11)

05:55
    Niecelny rzut zza łuku w wykonaniu Abdi. (15:11)

06:10
    Ładny layup Grudy. (17:11)

06:40
    Przechwyt gospodarzy i Gruda zdobywa kolejne punkty po ładnej asyście Taurasi. (19:11)

06:42
    O czas prosi trener wiślaczek. (19:11)

06:55
    Niecelny jumper Ouviny, ale piłka wciąż dla Polek. (19:11)

06:56
    Teraz jednak strata gości. (19:11)

07:20
    Kolejna niecelna próba Wisły. Zza łuku znacznie pomyliła się Quigley. (19:11)

07:44
    Efektownie trafienie z dystansu Taurasi! Asysta Toliver też niczego sobie. (22:11)

08:33
    Nie wygląda to dobrze. Kobryn wykorzystuje dwa rzuty wolne i UMMC prowadzi już różnicą piętnastu punktów. (26:11)

09:23
    Wreszcie ładna akcja wiślaczek. Żurowska-Cegielska wdarła się pod kosz i zakończyła akcję celnym layupem. (26:13)

09:48
    Gruda faulowana przez Quigley przy rzucie. Rzuty wolne dla gospodarzy. (26:13)

09:48
    Drugi rzut celny. (27:13)

10:00
    Pierwsza kwarta skończona. (27:13)

Słabo prezentuje się Wisła. Pierwsze dziesięć minut to zdecydowana przewaga ekipy z Rosji. Absolutną liderką gospodarzy jest Sandrine Gruda (9 punktów, 7 zbiórek i 1 asysta).

10:01
    Druga kwarta rozpoczęta. (27:13)

10:22
    Kobryn za trzy. Druga asysta Toliver. (30:13)

11:00
    Ziętara ładnie znalazła podaniem Petronyte, a ta zakończyła akcję layupem. (30:15)

11:20
    Błąd kroków po stronie Parker. (30:15)

11:41
    Skuteczny jumper w wykonaniu Toliver. (32:15)

11:57
    I mamy rzuty wolne dla Wisły. Kobryn faulowała Petronyte. (32:15)

11:57
    Tylko jeden rzut wolny wykorzystany przez wiślaczkę. (32:16)

12:31
    Ależ teraz zablokowana została Abdi. Świetna gra w obronie Arteshiny. (32:16)

13:18
    Niecelny rzut zza łuku Quigley. Szczęśliwie zebrała piłkę na atakowanej tablicy Ouvina i posiadanie wciąż dla Wisły. (34:16)

13:29
    Wreszcie punkty spod kosza dla gości. Zdobywa je Petronyte i o czas prosi trener UMMC. (34:18)

14:12
    Ouvina łatwo traci piłkę. Na szczęście nie będzie kontrataku dla gospodarzy. (36:18)

15:02
    Quigley trafiła zza łuku, ale momentalnie odpowiedziały Rosjanki za sprawą Taurasi. (41:21)

15:45
    Rzuty wolne dla UMMC. Kaczmarczyk faulowała Grudę. (41:21)

15:45
    Dwa razy celnie zawodniczka gospodarzy. (43:21)

16:13
    Strata Vandersloot. Kontratak UMMC i trafienie trzypunktowe Torrens. Czas dla Wisły. (46:21)

100% skuteczności w rzutach za trzy punkty gospodarzy w tej kwarcie, 3/3. (46:21)

16:30
    Od razu po tej krótkiej przerwie punkty dla Wisły. Asysta Vandersloot i punkty spod kosza Lavender. (46:23)

17:38
    Taurasi faulowana przy rzucie za trzy punkty. Przewinienie po stronie Vandersloot. (46:25)

17:38
    Wszystkie trzy rzuty wolne wykorzystane przez Taurasi. (49:25)

18:21
    Gruda zebrała piłkę po niecelnym rzucie Kaczmarczyk. Szybki atak gospodarzy i Parker zdobywa punkty z pomalowanego. (51:25)

19:00
    Ładny jumper w wykonaniu Grudy. Piętnaście punktów tej zawodniczki. (53:25)

19:43
    Skuteczny layup Torrens. (57:25)

19:54
    I kolejne punkty po stracie Quigley. Szybki kontratak i Nolan karci wiślaczki. (59:25)

Druga kwarta skończona. (59:25)

Efektowna końcówka drugiej kwarty UMMC. 13-0 na jej zakończenie i po pierwszej połowie Wisła przegrywa w Jekaterynburgu różnicą aż 34 punktów. Skuteczność rzutów wygląda wręcz dramatycznie: 65.7 – 34.5.

20:01
    Trzecia kwarta rozpoczęta. (59:25)

20:57
    Gruda zdobywa kolejne punkty spod kosza. (61:25)

21:06
    Pierwsza akcja wiślaczek zakończona punktami od ponad trzech minut. Skuteczny rzut Lavender. (61:27)

21:49
    UMMC rozpędzone. Celny jumper Nolan. (65:27)

22:20
    O czas prosi trener Wisły po kolejnym jumperze Parker. Czterdzieści punktów różnicy... (67:27)

22:39
    Strata Wisły... (która to już dzisiaj?). Fatalne podanie Ziętary. (67:27)

22:55
    I rzuty wolne dla gospodarzy po faulu Petronyte na Nolan. (67:27)

22:55
    Jeden rzut wolny wykorzystany przez Nolan. (68:27)

23:52
    Rzecz niespotykana dzisiaj. Wiślaczki zdobyły punkty! Lavender w kontrataku po podaniu Ouviny. (68:29)

24:29
    Sporo strat z obu stron. Wiele jest też niecelnych rzutów. (68:29)

24:42
    Kolejne rzuty wolne. Na linii staje Parker. (68:29)

24:42
    Dwa razy celnie. (70:29)

25:16
    Taurasi za trzy! Prawdziwa demolka dziś w Jekaterynburgu. (73:29)

25:43
    Tym razem szybka odpowiedź Wisły za sprawą Ouviny. (73:32)

27:16
    Trener gospodarzy wystawia już praktycznie rezerwowy skład. Mecz już wygrany. (75:34)

28:19
    Arteshina trafia z dystansu... wcześniej skutecznym jumperem popisała się Toliver. (80:34)

28:48
    I kolejna "trójka"! Podawała Dominguez, a nieatakowana Toliver rzuciła zza łuku. (83:34)

29:14
    Dominguez faulowana przy rzucie i stanie za moment na linii rzutów wolnych. (83:34)

29:14
    Jeden rzut celny. (84:34)

30:00
    Celny jumper Toliver na zakończenie trzeciej kwarty... (86:34)

30:00
    Trzecia kwarta skończona. (86:34)

Przed nami ostatnie dziesięć minut. Patrząc z perspektywy gości, na szczęście. Dramatycznie wygląda dziś Wisła. Tak w ataku, jak w obronie. Momentami ośmieszane są krakowianki.

30:01
    Czwarta kwarta rozpoczęta. (86:34)

30:35
    Od razu do ataku rzuciły się zawodniczki UMMC. Najpierw niecelny rzut zza łuku oddała Toliver, ale już po chwili Arteshina się nie pomyliła. (89:34)

30:57
    W odpowiedzi punkty Vandersloot spod kosza. Powodów do radości krakowianki jednak nie mają. (89:36)

31:56
    Kontratak Wisły. Vandersloot rzuca kolejne punkty, tym razem nawet trzy! (89:39)

32:56
    Dwa rzuty wolne dla gości. Faulowana Vandersloot. (93:41)

32:56
    I dwa razy celnie. (93:43)

33:24
    Zbliżamy się do granicy 100 punktów. Kolejna "trójka" UMMC. Trafia Toliver. (96:43)

34:01
    Czas dla Wisły po kolejnym jumperze gospodarzy. (98:43)

34:17
    Fatalna strata Lavender, jednej z najjaśniejszych dziś zawodniczek Wisły, o ile w ogóle można tak powiedzieć. (98:43)

34:56
    Skuteczny jumper Quigley. Po chwili faulowana Vandersloot i mamy rzuty wolne. (98:46)

34:56
    Oba wykorzystane. (98:48)

35:14
    "Setka" przekroczona za sprawą Stepanovej. Podanie Arteshiny i skuteczny rzut z wyskoku. (100:48)

36:18
    Layup Lavender. Walczą wiślaczki o jak najmniejszy wymiar kary, ale chyba nie unikną porażki różnicą pięćdziesięciu punktów... (102:50)

37:25
    Dwa rzuty wolne dla Wisły. Na linii staje Petronyte. (102:52)

37:25
    Dwa razy celnie. (102:54)

37:40
    Czas dla UMMC Jekaterynburg. (102:54)

37:44
    Vandersloot zamienia na punkty kolejne dwa rzuty wolne. (102:56)

38:19
    Trochę za późno zaczęły trafiać wiślaczki. Celna "trójka" Quigley. (104:59)

39:23
    I jeszcze punkty Lavender w kontrataku. Zmniejszają nieco stratę goście. (104:61)

39:59
    Na koniec jeszcze dwa skutecznie wykonane rzuty wolne przez Petronyte. (106:63)

40:00
    Koniec meczu. (106:63)

I koniec tego meczu. Prawdziwa demolka w Jekaterynburgu. Wisła Can-Pack przegrywa z UMMC aż 63:106. Jedna dobra kwarta to za mało, by pokonać lidera grupy A. Dziękujemy za uwagę tym, którzy byli z nami mimo tak niekorzystnego wyniku. (16:36:33)