25 13 21 13
Środa 28.01.2015, 19:00 • Ergo Arena, Gdańsk • Puchar Polski

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

0:0
    Kryzys, kryzys i jeszcze raz kryzys. Tak trzeba opisać obecną sytuację, z którą możemy się spotkać w szykach LOTOSu Trefla Gdańsk. Najpierw sromotna porażka z zespołem z Częstochowy, a ostatnio w sobotę z BBTSem Bielsko Białą. Dodatkowo trzeba dodać, że oba zespoły są na dole tabeli, a od gdańszczan dzieli ich blisko 30 punktów!

0:0
    Piotr Gruszka i Michał Bąkiewicz. To szkoleniowcy, którzy pokonali właśnie Andreę Anastasiego w bezpośrednim starciu. I właśnie Ci dwaj trenerzy, którzy jeszcze niedawno grali w reprezentacji Polski, pokazali, że LOTOS da się pokonać. Przypadek? Raczej nie, ale pokazuje to, że Polska myśl szkoleniowa wychodzi na prostą!

0:0
    Mimo to gdańszczanie cały czas są świetną ekipą. Cały czas są na podium ligowej tabeli i ciągle liczą się w walce o ostateczny triumf. Każdemu zespołowi przydarza się kryzys, więc można stwierdzić, że LOTOS dopadł we właściwym momencie. Przed play-offami.

0:0
    Ale problemem może być fakt, że już w środę spotkanie z Transferem Bydgoszcz w ćwierćfinale Pucharu Polski. Bydgoszczanie w ostatnich spotkaniach spisują się kapitalnie. Wygrywają z każdym i to w jakim stylu! Szczególnie zwycięstwo z Cuprum Lubin w ostatniej kolejce robi wrażenie.
    Tak było na poprzednim meczu obu zespołów!

0:0
    W tym miesiącu oba zespoły już się spotkały. Na początku stycznia LOTOS i Transfer w gdańskiej ERGO Arenie stworzyły kapitalne widowisko. Ale to gdańszczanie wygrali po pięciosetowej batalii. Mimo to, Transfer był stroną przeważającą na boisku. Stąd też, w obliczu kryzysu LOTOSu, bydgoszczanie mogą wygrać i awansować do Final Four Pucharu Polski.
    W Gdańsku już żyją meczem ze Skrą!

0:0
    A kto w tym pojedynku okaże się lepszy? Czy będący w świetnej formie bydgoszczanie, czy znajdujący się w dołku gdańszczanie? Na te pytania odpowiedź poznamy już w środę! Na transmisję live zapraszamy od godziny 19:00!

0:0

0:1
    Pierwszy punkt dla gości. Atakuje ze środka w blok Jurkiewicz i piłka wychodzi na aut.

0:2
    Nieskończona kiwka Grzyba. Piłka wraca na stronę gospodarzy. Nieporozumienie w rozegraniu i punkt dla bydgoszczan.

0:3
    Kapitalna obrona Gacka, piłka wraca na stronę Transferu. Kontra i rozegranie na skrzydło do Cupkovicia, który potężnie atakuje po skosie.

0:4
    Fatalny atak Troya, kontra rywali i znów pewny atak Cupkovicia. Przerwa na życzenie Andrei Anastasiego!

1:4
    Atak Miki ze skrzydła, ale skaczący do bloku rywale wcześniej dotykają taśmy!

1:5
    Fatalna, autowa zagrywka Wojtka Grzyba.

2:5
    Piłka na skrzydło do Troya, a ten pewnie obija ręce skaczących do bloku rywali i zdobywa drugi punkt dla swojego zespołu.

2:6
    Dobre przyjęcie i rozegranie do Jarosza. Ten znajduje dziurę w bloku i atakuje w punkt.

3:6
    Dwa ataki Miki po skosie, ale dopiero ten drugi daje punkt gdańszczanom!

4:6
    Przechodząca piłka i czujny na siatce Schwarz przerzuca piłkę na drugą stronę.

5:6
    Nie kończy Jarosz, ale broni Mika. Tak samo źle Troy. Kontra rywali i kapitalny blok Gawryszewskiego i Troya!

5:7
    Kiwka nad blokiem Kuby Jarosza ląduje po stronie LOTOSu.

5:8
    Ależ błąd Schwarza. Szybki atak i piłka ląduje na aucie. Przerwa techniczna przy prowadzeniu Transferu!

5:9
    Przesunięta krótka i nie kończy Gawryszewski. Potem w ataku myli się Troy. W końcu kontra gości i Jarosz ze skrzydła obija blok gospodarzy.

5:10
    Piłka po taśmie przechodzi na stronę gospodarzy. Rozegranie i autowy atak Miki. Przerwa na życzenie Andrei Anastasiego!

6:10
    Popsuta zagrywka Dawida Gunii. Piłka zatrzymuje się na siatce.

6:11
    Kapitalny atak ze skrzydła po prostej Kuby Jarosza.

7:11
    Kapitalna zagrywka Jarosza, ale dobre przyjęcie i minimalnie autowy atak Schwarza, ale po bloku bydgoszczan!

8:11
    As serwisowy w wykonaniu Murphy Troya!

8:12
    Kolejna dobra zagrywka i piłka wraca na stronę gdańszczan. Kontra i potrójny blok bydgoszczan na atakującym Sebastianie Schwarzu!

8:13
    Zablokowany Grzyb, ale piłka po stronę LOTOSu. Rozegranie do Troya i znów blok!

9:13
    W końcu dobry atak. Pewne uderzenie ze środka siatki na pojedynczym bloku.

9:14
    Ale teraz pomyłka w polu zagrywki Sebastiana Schwarza.

10:14
    Kolejny punktowy atak ze środka Wojtka Grzyba.

10:15
    Minimalnie autowa zagrywka Wojtka Grzyba. Ten element gry nie jest najmocniejszą stroną w dniu dzisiejszym gdańszczan.

10:16
    Kolejny raz nie kończy Troy. LOTOS dostaje piłkę za darmo i znów rozegranie do Amerykanina, który przy ataku przekracza linię trzeciego metra i to Transfer prowadzi na drugiej przerwie technicznej.

11:16
    Kolejne fatalne przyjęcie, ale LOTOS wychodzi z opresji. Rozegranie do Miki, który znajduje dziurę w bloku!

12:16
    Cupković próbuje kiwać, ale trafia prosto w taśmę.

12:17
    Tym razem minimalna zagrywka w aut Marco Falaschiego.

13:17
    Mika nie kończy ataku ze skrzydła Kontra rywali i kapitalny atak Jurkiewicza, ale jeszcze lepiej w obronie Gacek. Szybka odpowiedź i pewny atak ze skrzydła Murphy Troya!

14:17
    Rozegranie Transferu na skrzydło do Jarosza, który po skosie atakuje w aut! O przerwę prosi Vital Heynen!

15:17
    Punkt bezpośrednio z zagrywki zdobywa Mateusz Mika!

16:17
    I znów as serwisowy Miki! Tym razem piłka po taśmie spada tuż za siatką!

16:18
    Dwa ataki Jarosza świetnie wybroniona, kontry jednak nieskończone. Szybka akcja po stronie Transferu i pewny atak Cupkovicia!

17:18
    Przesunięta krótka na środek i pewny atak Bartka Gawryszewskiego!

17:19
    Kapitalny atak po ostrym skosie ze skrzydła Jakuba Jarosza.

18:19
    Popsuta zagrywka Kuby Jarosza! Piłka ląduje na siatce.

18:20
    A teraz tym samym odpowiada Murphy Troy, ale on serwuje w aut.

19:20
    Przesunięta krótka na środek i z drugiej linii pewnie atakuje Mateusz Mika!

19:21
    Kolejny pewny atak Jarosza ze skrzydła.

19:22
    Wyblokowany Grzyb na środku. Kontra rywali i rozegranie na środek do Gunii, który atakuje na czystej siatce.

19:23
    Tym razem nie trafia w boisko Mateusz Mika po ataku z lewego skrzydła.

19:24
    Kiwa na skrzydle Mika, ale źle. Piłka wraca na stronę gdańszczan. Kiwka nad blokiem Transferu. Jednak wraca na stronę LOTOSu i błąd! Piłka rzucona! Setówka dla przyjezdnych!

19:25
    As serwisowy na koniec tego seta Jurkiewicza. Piłka po taśmie przedostała się na stronę gospodarzy. Kopia serwisu Mateusza Miki i to bydgoszczanie wygrywają tego seta!

19:25
    Pierwszy set skończony.

0:0
    Drugi set rozpoczęty.

1:0
    Na początek dobry atak Miki, który obija ręce skaczących do bloku rywali.

1:1
    Ale odpowiedź Cupkovicia kapitalna. Świetny atak ze skrzydła po skosie obok bloku.

2:1
    Tym razem kiwka Miki obok bloku rywali ląduje w boisku.

3:1
    Kapitalna zagrywka Marco Falaschi i Włoch zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!

3:2
    Tym razem autowy serwis rozgrywającego LOTOSu.

4:2
    Dłuższa akcja. Najpierw nie kończy Schwarz, potem Cupković. Znów źle w ataku bydgoszczanie. Kontra LOTOSu i pewny atak po prostej Murphy Troya!

5:2
    Znów dłuższa akcja, w której lepsi okazują się gdańszczanie. Kiwka Schwarza nad blokiem! Przerwa na życzenie Vitala Heynena!

5:3
    Po przerwie ze skrzydła Jarosz obija ręce rywali.

5:4
    Kąśliwy serwis Gunii i złe przyjęcie Schwarza. Punkt dla bydgoszczan.

6:4
    Tym razem przesunięta krótka na środek do Gawryszewskiego, który pewnie atakuje w punkt.

7:4
    Ze skrzydła po bloku atakuje Murphy Troy!

7:5
    A teraz to Jarosz obija ręce skaczących do bloku rywali.

8:5
    Fatalna zagrywka Jarosza kończy swój lot na siatce. Siatkarze Andrei Anastasiego prowadzą na pierwszej przerwie technicznej.

9:5
    Kapitalny blok gdańszczan i zablokowany Cupković!

10:5
    Świetny serwis Murphy Troya i Amerykanin zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!

10:6
    Ale teraz Jarosz pewnie na skrzydle obija ręce skaczących do bloku rywali.

11:6
    Pewny atak ze środka siatki Wojtka Grzyba!

12:6
    Ależ długa akcja. Dopiero za trzecim razem Mika kończy i obija ręce skaczących do bloku rywali. Przerwa na życzenie Vitala Heynena.

12:7
    Po przerwie pewny atak ze skrzydła Cupkovicia.

12:8
    Autowy atak z obiegu Wojtka Grzyba.

12:9
    Dobra obrona Woickiego, kontra i przepchnięcie piłki po bloku na drugą stronę Cupkovicia!

13:9
    Tym razem pewny atak ze skrzydła pomiędzy rękoma blokujących rywali Mateusza Miki.

14:9
    Nieudana kiwka Jarosza. Kontra LOTOSu i teraz to Mika kiwa, ale on skutecznie.

14:10
    Minimalnie autowa zagrywka Murphy Troya.

15:10
    Przesunięta krótka i kapitalny atak ze środka Bartka Gawryszewskiego.

15:11
    Ze skrzydła po ostrym skosie i po bloku atakuje Konstantin Cupković!

16:11
    Popsuta zagrywka Marcina Walińskiego i to LOTOS prowadzi na drugiej przerwie technicznej.

17:11
    Po przerwie świetny blok Murphy Troya na skrzydle!

18:11
    Znów wyblok gdańszczan i kontra. Rozegranie na skrzydło do Troya, który obija blok bydgoszczan.

18:11

19:11
    Przechodząca piłka i czujny na siatce Gawryszewski wbija gwoździa rywalom!

20:11
    Nally ze skrzydła atakuje po prostej i nie trafia w boisko!

21:11
    Świetna obrona Gacka, ale nieudany atak Troya. Po chwili dobrze w obronie gdańszczanie. Kolejna akcja i rozegranie do Troya, który tym razem świetnie atakuje.

22:11
    Potrójny blok staje na drodze Kuby Jarosza!

22:12
    Dawid Gunia atakuje po bloku w aut ze środka siatki.

23:12
    Nie kończy Troy, ale zaraz świetnie w obronie Gacek. Kontra i pewny atak po prostej ze skrzydła w linię Schwarza!

23:13
    Czujnie Falaschi w obronie, Mika próbuje przebijać piłkę oburącz na drugą stronę, ale trafia prosto w taśmę...

24:13
    Nieudana zagrywka Jarosza, która ląduje na siatce i setowa dla LOTOSu.

25:13
    Obrona gdańszczan, po chwili blok i znów czujny Gacek. Zaraz kontra rywali i Nally zablokowany na środku siatki! Gdańszczanie wyrównują stan tego spotkania!

25:13
    Drugi set skończony.

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.

0:1
    Na początek kapitalny atak po prostej ze skrzydła Kuby Jarosza.

1:1
    Rozegranie do Miki na skrzydło, a ten trafia w blok i piłka wychodzi na aut!

1:2
    Szybka akcja Transferu i potężny atak ze skrzydła Cupkovicia.

1:3
    Nie kończy Mika, kontra rywali, ale kapitalna obrona gospodarzy. Znów Cupković w ataku i znów Gacek broni. Kontra i atak Miki, ale źle. Odpowiedź gości i znów w obronie Gacek. rozegranie do Gawryszewskiego, który atakuje z nietypowej pozycji dla siebie, bo ze skrzydła. Nadziera się na blok rywali i punkt dla Transferu!

2:3
    Ależ kiwka na środku siatki Marco Falaschi!

2:4
    Autowa zagrywka Falaschi.

3:4
    Popsuta zagrywka w wykonaniu Kuby Jarosza.

3:5
    Zatrzymany Sebastian Schwarz przez podwójny blok gości.

4:5
    Festiwal popsutych zagrywek. Tym razem fatalny serwis Gunii.

4:6
    Odpowiedź Jarosza i pewny atak ze skrzydła po prostej.

5:6
    Cios za cios, tym razem z lewego skrzydła pewnie atakuje Sebastian Schwarz.

6:6
    Obrona Gacka, ale Schwarz nie kończy ataku. Piłka wraca na stronę gdańszczan, rozegranie na środek i tam pewnie z drugiej linii atakuje Mika!

6:7
    Bydgoszczanie obijają blok gdańszczan na prawym skrzydle.

7:7
    Ale jest odpowiedź Troya i pewny atak ze skrzydła po skosie.

8:7
    Błąd w ataku Cupkovicia, który po skosie dosyć mocnym atakuje w aut i to LOTOS prowadzi na pierwszej przerwie technicznej.

9:7
    Kapitalny blok Falaschi i Grzyba na Cupkoviciu!

9:8
    Odpowiedź przyjezdnych i świetny atak ze środka Duffa.

9:9
    Nie kończy Mika, piłka jednak wraca na stronę LOTOSu. Znów rozegranie do Miki, który atakuje w aut.

9:10
    Po bloku Marco Falaschiego piłka wychodzi na aut.

10:10
    Teraz bez problemów Wojtek Grzyb atakuje na środku siatki i idzie na zagrywkę!

10:11
    Ależ świetny blok bydgoszczan na skrzydle na atakującym Troya.

11:11
    Świetny atak Miki ze skrzydła w punkt obok bloku.

11:12
    Odpowiedź gości i Kuba Jarosz przebija się przez potrójny blok. Dodatkowo trafia piłką w sam narożnik boiska.

11:13
    Kapitalna zagrywka Cupkovicia, który obija przyjmujących rywali. Punkt bezpośrednio z serwisu.

12:13
    Tym razem dobre przyjęcie i świetny atak Troya po prostej w końcową linię.

12:14
    Odpowiedź bydgoszczan i pewny atak po skosie Jarosza.

13:14
    Nie kończy na środku Gawryszewski. Kontra przyjezdnych i tak samo w ataku mylą się przyjezdni.

13:15
    Woicki wyczyścił siatkę i rozegrał piłkę do Duffa, który pewnie atakuje.

14:15
    Kolejna autowa zagrywka w tym meczu Kuby Jarosza.

15:15
    Piłka wraca na stronę LOTOSu po serwisie Troya. Kontra i pewny atak Schwarza ze skrzydła!

15:16
    Pewny atak ze środka Dawid Gunia. Transfer prowadzi jednym punktem na tej drugiej przerwie technicznej.

16:16
    Dłuższa akcja i w końcu to bydgoszczanie popełniają błąd po piłka przechodzi przed antenką. Punkt dla LOTOSu.

17:16
    Ależ blok LOTOSu! Jednak bronią to rywale i oddają piłkę na stronę gdańszczan. Rozegranie na skrzydło do Miki, a ten potężnie atakuje po ostrym skosie!

17:17
    Kiwka Cupkovicia na skrzydle obok bloku Falaschiego.

18:17
    Dotknięcie górnej taśmy przez zawodników Transferu!

19:17
    Nie kończy ze środka Gunia. Kontra LOTOSu i znów punktuje Mateusz Mika!

19:17
    Dodatkowo o przerwę prosi Vital Heynen.

20:17
    Bezpośrednio z zagrywki punktuje Wojtek Grzyb!

20:17
    I jeszcze jedna przerwa na życzenie Vitala Heynena!

20:18
    Po tej drugiej przerwie pewny atak ze skrzydła Konstantina Cupkovicia.

21:18
    Obroniony atak Troya. Kontra Transferu, ale gospodarze też bronią. Znów piłka wędruje do Miki, który znów zdobywa punkt!

21:19
    Zmienił kierunek lotu piłki i zaatakował po prostej w linię obo bloku. Świetny atak Cupkovicia.

21:20
    Kiwka obok bloku w samą linię Kuby Jarosza. O przerwę prosi Andrea Anastasi.

22:20
    Po przerwie potężny atak ze skrzydła po skosie Miki.

23:20
    Potrójny blok gdańszczan! Zatrzymany Kuba Jarosz!

23:21
    Nieporozumienie w ataku gości i szansa na kontrę dla LOTOSu. Rozegranie do Troya, ale ten atakuje w aut.

24:21
    Punktowy atak ze środka Bartka Gawryszewkiego i setowa dla gospodarzy!

25:21
    Justin Duff atakuje w siatkę i to LOTOS prowadzi już 2:1 w setach!

25:21
    Trzeci set skończony.

0:0
    Czwarty set rozpoczęty.

1:0
    Na początek przesunięta krótka i atak ze środka Wojtka Grzyba!

2:0
    Pojedynczy blok Bartka Gawryszewskiego przy ataku Dawida Gunii!

2:1
    Ale niestety bardzo duży aut po zagrywce Wojtka Grzyba.

3:1
    Kiwka nad blokiem rywali i punkt Mateusza Miki!

3:2
    Ależ świetnie w obronie gdańszczanie. Mimo to na środku siatki zablokowany Schwarz przez Jurkiewicza.

4:2
    Potężny atak ze skrzydła po skosie Murphy Troya!

4:3
    Nie kończy Mika z drugiej linii, potem źle Troy, a na samym końcu zablokowany Schwarz!

5:3
    Tym razem skuteczny atak Schwarza za skrzydła! Niemiec obija ręce skaczących do bloku rywali!

6:3
    Spadająca piłka i as serwisowy Bartka Gawryszewskiego!

7:3
    Wybrona LOTOSu, kontra i pewny atak po bloku ze skrzydła Troya!

7:3
    Dodatkowo o przerwę prosi szkoleniowiec Transferu Bydgoszcz!

8:3
    Świetnie w obronie gdańszczanie, ale LOTOS oddaje piłkę za darmo. Kontra i autowy atak Jarosza! Pierwsza przerwa techniczna przy prowadzeniu gospodarzy!

9:3
    Znów obrona LOTOSu, kiwka Schwarza na skrzydle i dziewiąty punkt!

9:4
    W końcu trafia i Kuba Jarosz. Potężny atak w końcową linię.

10:4
    Popsuta zagrywka Marshalla kończy swój lot na siatce!

10:5
    Cupković na lewym skrzydle obija ręce skaczących do bloku rywali.

11:5
    Przesunięta krótka na środek i znów Wojtek Grzyb pewnie atakuje po rękach rywali w aut.

11:6
    I znów z lewego skrzydła potężnie atakuje Cupković.

12:6
    Kolejny atak przez środek i znów punktuje Wojtek Grzyb!

12:7
    Gdańszczanie oddają piłkę rywalom za darmo. Kontra i Cupković na prawym skrzydle obija ręce gospodarzy.

13:7
    Ale teraz myli się w polu zagrywki Cupković.

14:7
    Nie kończy Jarosz. Kontra i pewny atak ze środka i drugiej linii Sebastiana Schwarza!

14:7
    Dodatkowo o czas prosi zdenerwowany postawą swoich zawodników Vital Heynen.

15:7
    Autowy atak ze skrzydła Stevana Marshalla! Uderzenie wysoko ponad blokiem!

15:8
    Kolejna obrona gdańszczan. Kontra i nie trafia z drugiej linii w boisko Sebastian Schwarz.

16:8
    Kapitalny atak po prostej Miki! Zmieścił piłkę między blokiem a antenką i to gospodarze prowadzą na tej przerwie technicznej aż ośmioma punktami!

17:8
    Po przerwie pewny atak ze skrzydła Schwarza. Próbuje bronić Murek, ale nie daje rady.

17:9
    Efektowny atak Transferu. Rozegranie na środek i pewny atak w punkt Justina Duffa.

18:9
    I znów on, Mateusz Mika! Tym razem środek i druga linia!

18:10
    Na prawym skrzydle piłkę dostaje Jarosz i obija blok gospodarzy.

19:10
    Grzyb i Troy blokują na skrzydle Konstantina Cupkovicia!

19:11
    Znów zablokowany Cupković, ale tym razem broni Transfer. Rozegranie na środek do Justina Duffa, który obija potężnie blok.

20:11
    Nieudana zagrywka Jurkiewicza i piłka ląduje na siatce.

21:11
    Kolejny raz zablokowany Cupković, tym razem przez potrójny blok.

22:11
    Gacek broni atak Jarosza. Rozegranie w kontrze do Miki, a ten kapitalnie atakuje po prostej.

22:12
    Tym razem świetnie w obronie Schwarz, ale nie kończy Mika. Kontra rywali i pewny atak Walińskiego, który przebija się na lewym skrzydle przez blok gospodarzy.

23:12
    Popsuta zagrywka Pawła Woickiego.

24:12
    Potężna zagrywka Grzyba. Wraca na stronę gdańszczan i pewny atak Bartka Gawryszewskiego! Piłka meczowa!

24:13
    Przełożenie ręki na drugą stronę siatki przez Bartka Gawryszewskiego. Za szybko chciał skończyć ten mecz.

25:13
    I własnie to Bartek Gawryszeski kończy ten mecz!

25:13
    Czwarty set skończony.

0:0
    I to LOTOS zagra w półfinale Pucharu Polski ze Skrą. Po dosyć nudnym meczu to gdańszczanie uporali sie z Transferem Bydgoszcz. Po przegranym w pierwszym secie LOTOS wydawał się być bez szans, ale chwila przerwy i rozmowa z Anastasim pomogła. W kolejnych setach Transfer został rozbity. Po krótkim kryzysie LOTOS wraca na zwycięski tor!