Wawrinka – Nishikori 3:0 (koniec) | Djoković – Raonic 3:0 (koniec)
6 6 7
Kei Nishikori
0
3 4 66
Środa 28.01.2015, 05:08 • Rod Laver Arena • Australian Open - Mężczyźni - Australian Open (kort twardy)

Wawrinka czeka teraz na rozstrzygnięcie wieczornej sesji by poznać rywala w półfinale! Djoković czy Raonić!

Zapraszam na 9:30 – początek spotkania na lajfy.com!! (07:18:20)

Co za spotkanie! Co za mecz! Trzeci set przyniósł tyle emocji, że wystarczyłoby na dwa spotkania! Dwa przełamania, po jednym każdego z tenisistów, prawie wszystkie gemy wygrane do zera! Dopiero tie-break decyduje o zwycięstwie w secie i jak się okazuje w meczu! Japończyk obronił PIĘĆ piłek meczowych! Wygrywa ostatecznie Stan Wawrinka! Bez straty seta!

Koniec meczu

7:6
    As serwisowy! Gem, set, mecz!

7-6
    Dopiero drugi serwis! Długa, świetna wymiana! Próbuje drop-shota Nishikori! Nie trafia! Nie trafia! Jest kolejna piłka meczowa dla Wawrinki!

6-6
    Jeszcze raz! W siatkę uderzył Wawrinka! Remis w tie-breaku!

6-5
    Nishikori z furią! Z furią atakuje forhandem w linię końcową! Walczy Japończyk! Wraca na podanie!

6-4
    Dopiero drugi serwis skuteczny. Długa wymiana, ostatecznie piłka zatrzymuje się na siatce! Nishikori obronił już czwarty meczbol!

6-3
    Serwis wygrywający Japończyka! Zmarszczył brwi, bo wie, że teraz zagrywać będzie Szwajcar, a to już samo w sobie stawia go w podbramkowej sytuacji!

6-2
    Pierwsza piłka meczowa obroniona! Wawrinka pomylił się w forhandzie po prostej!

6-1
    No jak! Jak!? Serwis genialny, odbiera Nishikori! Świetne drugie odbicie i podejście pod siatkę. Skrót i dopiero w piątym uderzeniu kończy!

5-1
    As serwisowy! Niesamowite! Wygląda jakby Szwajcar specjalnie grał w trzecim secie na remis, bo w tie-breaku nie daje żadnych okazji przeciwnikowi!

4-1
    Myli się po raz pierwszy w tie breaku Szwajcar. Piłka autowa!

4-0
    Drugi mini break! Znakomicie crossowym forhandem zagrywa Wawrinka!

3-0
    As serwisowy! Kolejny!

2-0
    As serwisowy Szwajcara!

1-0
    Od razu zaczynamy od mini-breaka! Return Wawrinki jet słaby, ale w siatkę uderza Japończyk!

6:6
    Będzie tie-break! Kolejny as serwisowy Wawrinki!

40-15
    Kolejny as serwisowy Wawrinki! Szwajcar napradę genialny ma serwis!

30-15
    Dobra piłka! Wprost w narożnik uderza Wawrinka!

0-40
    Będzie tie-break potrzebny... Nie mylą się tenisiści przy własnym podaniu. Wawrinka w siatkę

0-30
    As serwisowy!

0-15
    Znakomicie Nishikori gra na siatce! Ponownie! Po serwisie podchodzi i kończy w drugim uderzeniu będąc pod siatką

5:5
    Gem dla Wawrinki! Do zera! Skrót za siatkę, dopada Nishikori ale wyrzuca swoje uderzenie w aut!

40-0
    Musiał to skończyć Szwajcar. Backhand na narożnik i podejście pod siatkę. Pozostało czekać na piłkę od rywala

30-0

15-0
    Myli się Nishikori przy returnie. Jest to uderzenie autowe za boczną linią!

4:5
    W aut wyrzuca Wawrinka. Niedokładne uderzenie backhandem

0-40
    Powtórka poprzedniej akcji! Tylko uderzenie kończące następuje w pierwszym uderzeniu

0-30
    Nishikori znakomicie gra pod siatką! Serwis i podejście. Po woleju czeka spokojnie na zagranie przeciwnika i kończy!

0-15
    Aut! Niewielka pomyłka Szwajcara przy forhandzie.

4:4
    Piłka po siatce prześliznęła się na drugą stronę. Zdążył Nishikori, ale pośliznął się co utrudniło zagranie w kort! Siatka!

40-30
    W aut wyrzuca Stan tym razem

40-15
    Nishikori w bardzo łatwej sytuacji przenosi w aut! Wawrinka odebrał tak trudną piłkę, był bez szans na odegranie. pomógł przeciwnik

3:4
    Return autowy. Przynajmniej gem nie był do zera!

15-40
    Podejście Japończyka pod siatkę i atak kończący!

3:3
    Czy będzie zaskoczeniem to co napiszę? Gem do zera. Serwis znakomity, return w aut! To się musi zmienić!

40-0
    Kończy Wawrinka crossowym forhandem! Wcześniej aut. Niech będzie aut Nishikoriego

30-0
    Świetny atak po prostej. Te wymiany ogląda się znakomicie!

15-0
    Od asa rozpoczyna podanie Wawrinka

2:3
    Co się dzieje! Bezkompromisowi są tenisiści w trzecim secie. Piąty gem na korzyść Japończyka, piąty gem z wynikiem do zera!

0-40
    Serwis i podejście pod siatkę. Wygrywa Nishikori!

0-30
    Return zdecydowanie zbyt mocny. Aut

0-15
    Dobrze atakuje Nishikori. Zmuszony do błędu spod końcowej linii Wawrinka

2:2
    Kolejny gem w trzecim secie do zera! Definitywnie wyrównuje stan spotkania Stan Wawrinka! Return w siatkę!

40-0
    Return w aut! 3 piłki gemowe!

30-0
    Co się dzieje na Rod Laver Arena! Wawrinka znakomicie wykorzystuje chwilowe osłabienie Japończyka!

15-0
    Genialna akcja! Wawrinka kończy idealnym forhandem w narożnik! Ale jaka wymiana w trakcie!

1:2
    Trzeci gem do zera! Wygrywa Wawrinka i przełamuje. Niejako wyrównuje stan spotkania!

40-0
    Bronił się niesamowice Nishikori! Ale Wawrinka znakomicie sobie radzi! Dopiero trzeci atak jest skuteczny! 3 break pointy!

30-0
    Agresywnie Nishikori, ale temperuje go odrobinę Wawrinka. Slice w taśmę

15-0
    Wyrzuca w aut po returnie Nishikori

0:2
    Przełamanie do zera! Pierwsze przełamanie Japończyka! Ale co robi Wawrinka żeby temu zapobiec!

6:4
    Wykorzystuje pierwszą piłkę setową! Odskakuje Japończykowi na dwa sety! Return w siatkę! Z olbrzymich opałów wydostał się Szwajcar, a wszystko dzięki potężnemu serwisowi!

A-40
    Serwis! Serwis! Piłka setowa! Nie zdołał zreturnować Nishikori!

40-40
    Równowaga. Jak nie idzie to trzeba zaserwować! As!

40-A
    Nishikori znakomicie skończył! Trafia w same linie końcowe. Trzeci break point

40-40
    Druga także! Serwis na ciało 222 km/h! Potęga!

30-40
    Pierwsza obroniona! Potężny serwis wyrzucający. Return w taśmę!

15-40
    2 break pointy dla Japończyka! Fatalna pomyłka Szwajcara! Uderzenie spod siatki w siatkę!

15-30
    Znakomita wymiana! Kontrolował wszystko Wawrinka, ale zaskoczył backhand Nishikoriego!

15-15
    Musiał skończyć Nishikori. Pięknie rzucany po korcie Wawrinka i zakończenie spod siatki!

15-0
    209 km/h. As serwisowy

5:4
    Nie dał pograć przeciwnikowi Nishikori. Returnuje Wawrinka, ale kończy w następnym uderzeniu Japończyk

15-40
    I znów. Serwis – return – aut.

15-30
    Autowe zagranie Szwajcara

15-15
    Znakomite trzecie uderzenie Wawrinki! Po prostej w narożnik!

30-15
    Trafia Stan Wawrinka w linię! Znakomite zagranie forhandem tym razem!

15-15
    Pomyłka w drugim uderzeniu Stana. Forhand po linii autowy!

15-0
    Nie wydaje się żeby Wawrinka chciał odpuścić! To naturalne. Znakomicie rozpoczyna serwisem

4:3
    Obronił tego gema Nishikori! Obronił 2 break pointy i wygrał przy swojej pierwszej próbie. Returnuje w siatkę Wawrinka!

40-A
    Przewaga po stronie Japończyka! Dobra kontra!

40-40
    Równowaga! Serwis Japończyka dyktuje warunki

A-40
    Znakomicie Wawrinka! Podwójnie nakazał biegać Japończykowi i kończy slicem spod siatki!

40-40
    Jest upragniona Japończykowi równowaga! Pośliznął się Wawrinka, potem dopadł następną piłkę ale nie zdołał przebić na drugą stronę siatki

40-30
    Pomylił się Wawrinka! Odrobina pomyłki, centymetry za linią boczną.

40-15
    Musiał to skończyć Wawrinka! Musiał! Piłka nad siatką w małym korcie. 2 break pointy!

30-15
    W końcu pomylił się Wawrinka. Uderzenie backhandowe w siatkę

30-0
    Perfekcyjny forhand Wawrinki na przeciwwagę Japończyka. Nie mógł przenieść ciała

15-0
    Co zrobił Wawrinka! Znakomite rozrzucanie, znakomity kierunek! Kończy smeczem po ratowniczej piłce Nishikoriego!

4:2
    Błyskawiczny gem dla Szwajcara! Cztery znakomite serwisy i wygrana do zera!

40-0
    Drugi as serwisowy przy jednym podaniu Wawrinki!

30-0
    Nieudany return ląduje w siatce!

15-0
    Od asa zaczyna własne podanie Szwajcar!

3:2
    Znakomity, klasowy backhand! Najpierw Nishikoriego, a potem lepszy Wawrinki! Przełamanie!

40-30
    Świetny atak po returnie. Popracował w tej sytuacji serwisem Japończyk

40-15
    Piękna wymiana! Genialna! 24 uderzenia! W 23 uderzeniu Nishikori zgubił rakietę i spokojnie skończył Wawrinka! 2 break pointy

30-15
    Powtórka! Return slicem, nie zdążył rywal

15-15
    Dobry return Wawrinki. Nie odpowiedział Japończyk

0-15
    Nie zdołał minąć przeciwnika Wawrinka. Nishikori sięga końcówką rakiety i końćzy

2:2
    Wyrzuca w aut Nishikori.

40-15
    Genialny return po prostej Nishikoriego. Wawrinka uderza tylko w siatkę! Pozostają 2 piłki gemowe

40-0
    Wawrinka od samego początku wiedział co chce zrobić. Backhand w drugim uderzeniu i podejście pod siatkę. Zakończenie smeczem

40-A
    Kolejny znakomity serwis Japończyka. Wygrywa punkt!

40-40
    Jak można zdobyć punkt przy asie serwisowym? Nie można. As.

A-40
    Znakomity slice Wawrinki! Idealnie zmieścił piłkę w boisku! Jest break point na przewadze!

40-40
    Podwójny błąd serwisowy Nishikoriego. Równowaga

30-40
    Dobry slice Wawrinki. Nishikori był pod siatką, ale nie zdołał przebić na drugą stronę

1:1
    Druga piłka po serwisie. Bach. Jest gem dla Szwajcara!

40-30
    I raz jeszcze. Drugi as serwisowy z rzędu!

30-30
    Kolejny as serwisowy w wykonaniu Szwajcara.

0:1
    Wygrywa pierwszego gema Nishikori. Próbował mijać po prostej Wawrinka, ale nie dokręcił. Siatka

6:3
    Wyrzucił w aut Nishikori! Pierwszy set za nami! Pół godziny trzeciego ćwierćfinału

40-30
    Świetny forhand Wawrinki. Uderzenie w przeciwną stronę do kierunku przylotu

30-30
    Musiał to skonczyć Wawrinka. Podejście pod siatkę i wykorzystanie dopiero drugiej piłki!

15-30
    Długa wymiana po drugim serwisie. Wyrzuca Szwajcar!

15-15
    Podwójny błąd serwisowy numer dwa w wykonaniu Stana

15-0
    Potężnie wyrzuca Wawrinka. Nie oddaje Nishikori

5:3
    No i obronił się Nishikori. Znów w siatkę uderzył Wawrinka!

40-A
    Trzecia piłka z rzędu wygrana przez Nishikoriego. Return slicem w siatkę

40-40
    I równowaga. Serwisem zapracował na ten punkt Japonczyk.

40-30
    Znakomita kontra przeciwnie do kierunku biegu. Pierwsza piłka obroniona

40-15
    Bardzo dobrze Wawrinka! 2 break pointy, 2 piłki setowe! Mija będącego pod siatką Japończyka

30-15
    Kolejny błąd popełnia Nishikori. Złe uderzenie na siatkę

15-15
    Znakomity skrót Nishikoriego. Wawrinka dopada, lecz lobuje odrobinę za mocno. Aut

15-0
    Dobrze serwują obaj tenisiści. Odbiera Wawrinka, przy drigom odbiciu aut.

5:2
    Również mamy gem do zera. Wawrinka bezbłędny na własnym podaniu w tym gemie. Wszystko w pierwszym podejściu

40-0
    As serwisowy.

30-0
    Znakomicie Wawrinka! Radzi sobie z serwisem Nishikori, wolej w przeciwległy narożnik. Odbiera jeszcze Japończyk i kończy dopiero Stan

15-0
    Odpowiedź Szwajcara taka sama. Serwis wyrzucający, bez returnu.

15-0
    Nerwowy jest Nishikori. Ponownie uderza zbyt mocno.

3:1
    Jest pierwsze przełamanie! Zwolnił nieco grę Wawrinka czym najwyraźniej zaskoczył Japończyka. Znów siatka

40-15
    Pomyłka Japończyka. 2 piłki gemowe dla Szwajcara.

40-A
    Dobra akcja Japończyka. Rozrzuca przeciwnika po całym korcie, aż do momentu gdy myli się Wawrinka.

40-40
    Równowaga, po returnie piłka zatrzymana przez siatkę.

40-30
    Pierwsza z długich wymian. Japończyk w końcu popełnia błąd – siatka. Pierwszy break point w meczu

30-30
    Mocnej bije Wawrinka. Forhand zza linii końcowej zatrzymuje się w połowie siatki

1:0
    Gem bez zaskoczenia. Wygrana Wawrinki. Trudną piłkę uratował Nishikori, ale przy powtórce smeczem nie miał żadnych szans

40-30
    Odrobinę za mocne uderzenie tym razem popełnił Szwajcar. Aut.

40-15
    Atak na return. Jest od razu punkt dla Wawrinki

30-15
    Po krótkiej wymianie błąd Japończyka. Uderzenie zatrzymuje się na siatce

15-15
    Serwis dający w zasadzie wyrównanie. Będzie to dzisiaj z pewnością atut Szwajcara

0-15
    Piłka wędruje poza linię boczną po returnie Japończyka i pierwszym odbiciu Stana

0:0
    Zaczynamy serwisem Szwajcara.

0:0

Spotkanie rozpocznie się za minutę obwieścił arbiter główny spotkania. Ostatnie sekundy rozgrzewki...

Serena Williams poradziła sobie z Dominiką Cibulkową 6:2 6:2. Za niedługo wyjdą na kort Wawrinka i Nishikori celem rozgrzewki. Rozpoczniemy koło 5:00

Dopiero niedawno zakończył się pojedynek Amerykanek. Madison Keys w trzech setach odprawiła Venus Williams 2:1 (6:3 4:6 6:4) zapewniając sobie awans do półfinału. Obecnie gra druga z sióstr Williams... Opóźni się mecz panów o przynajmniej godzinę

Co z tego wynika? Wawrinka gra podobnie jak Berdych. Przegrał jednak jednego seta w Australian Open 2015. Nishikori dwukrotnie oddawał seta i dwukrotnie wygrywał do zera. Zapowiada się naprawdę ciekawy pojedynek! Początek spotkania zaplanowany po spotkaniach Madison Keys z Venus Williams i Sereny Williams z Dominiką Cibulkową. Zapraszam na lajfy.com!

Droga do ćwierćfinałów nie wygląda na łatwą. W przypadku Wawrinki – Szwajcar musiał zmagać się z Marselem Illhanem (Turcja) 3:0 (6:1 6:4 6:2), Mariusem Copilem (Rumunia) 3:0 (7:6 (4) 7:6 (4) 6:3), Jarko Nieminenem (Finlandia) 3:0 (6:4 6:2 6:4) i Guillermo Garcia-Lopezem (Hiszpania) 3:1 (7:6 (2) 6:4 4:6 7:6 (10-8)).

Kei Nishikori miał odrobinę więcej trudności z pokonywaniem poszczególnych rywali. W pierwszej rundzie przeciwnikiem był Nicolas Almargo (Hiszpania) 0:3 (4:6 6:7 (1) 2:6), następnie Ivan Dodig (Chorwacja) 1:3 (6:4 5:7 2:6 6:7 (0)), Steve Johnson (USA) 1:3 (7:6 (9-7) 1:6 2:6 3:6) i w ostatniej, czwartej rundzie z David Ferrer (Hiszpania) 0:3 (3:6 3:6 3:6).

Kei Nishikori pochodzi zaś z kraju Kwitnącej Wiśni. Podobnie jak Wawrinka ma sporo sukcesów na koncie, choć w mojej opinii jest odrobinę niedoceniany. W swojej karierze wygrywał siedem razy turnieje zaliczane do rankingu ATP, a uczestniczył w finałach takich imprez jedenaście razy.

W Wielkim Szlemie ma trochę gorsze osiągnięcia niż jego rywal. W Australian Open najdalej zaszedł w 2012 roku. Osiągnął wtedy ćwierćfinał. W pozostałych turniejach Wielkoszlemowych jego liczby nie są imponujące poza jednym wyjątkiem. Czwarta runda Rolanda Garrosa i Wimbledonu, ale także udział w finale zeszłorocznego US Open! Ten ostatni turniej jest największym sukcesem w karierze Japończyka. Uległ w finale 3:0 (6:3 6:3 6:3) Marinowi Čiliciowi. Został jednak pierwszym tenisistą z Azji, który osiągnął finał Wielkiego Szlema.

Stan Wawrinka pozostaje w cieniu swojego wielkiego rodaka – Rogera Federera. Kiedy mówi się "szwajcarski tenisista" w 90% przypadków przychodzi do głowy właśnie Federer. A Wawrinka mimo sukcesów mniejszej rangi zasługuje na uznanie. Można zaryzykować stwierdzenie, że trafił do złej epoki.
    Wawrinka ma na swoim koncie osiem tytułów mistrza w rankingu ATP, a w finałach imprez tej rangi uczestniczył siedemnaście razy.

Najważniejszym zwycięstwem jest triumf w zeszłorocznym Australian Open! Rywalem Szwajcara był w finale Rafael Nadal i uległ 3:1 (6:3, 6:2, 3:6, 6:3). W pozostałych turniejach Wielkiego Szlema Wawrinka dochodził najdalej do ćwierćfinałów. Wyjątkiem jest US Open – 2 lata temu grał w półfinale.

W przedostatnim z ćwierćfinałów męskiego Australian Open zmierzą się kolejne dwie światowe potęgi. Aktualny numer 4 światowego rankingu – Stan Wawrinka z zajmującym piątą lokatę Kei Nishikorim!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 04:00.