Polska – Chorwacja 24:22 (koniec) | Katar – Niemcy 26:24 (koniec) | Słowenia – Francja 23:32 (koniec)
Dania – Hiszpania 24:25 (koniec)
Polska
24:22 (12:10)
Chorwacja
Środa 28.01.2015, 16:30 • Ali Bin Hamad al Attiya Arena • Mistrzostwa Świata

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:30.

Mundial w Katarze wchodzi w decydującą fazę! Co ważne, nasi reprezentanci, grają dalej! Już w środę biało-czerwoni stoczą kolejny bój, którego stawką się półfinały mistrzostw! Rywalem podopiecznych Bieglera będą Chorwaci!

Reprezentacja Chorwacji to od dawna potentat w szczypiorniaku. I tym razem zespół z południa Europy był zaliczany do grona faworytów jeszcze przed rozpoczęciem turnieju. Podopieczni Slavko Goluzy w fazie grupowej z kretesem udowodnili swój potencjał, wygrywając wszystkie mecze. Trzeba jednak przyznać, że też rywale nie byli najsilniejsi. O ćwierćfinał Chorwaci walczyli natomiast z Brazylią i tu musieli się już nieco pomęczyć. Ostatecznie jednak awansowali, ogrywając zespół z Ameryki Południowe 26:25.

Nasza reprezentacja nie ma oczywiście takie potencjału jak jutrzejszy rywal, ale przez niektórych biało-czerwoni typowani byli na czarnego konia turnieju w Katarze. W najmocniejszej grupie Polacy zajęli trzecie miejsce, co spowodowało, że w meczu 1/8 finału musieliśmy się mierzyć z mocną Szwecją. Pokazaliśmy jednak charakter i wygraliśmy ten mecz 24:20, dzięki czemu znaleźliśmy się już w najlepszej ósemce mistrzostw. Zwycięstwo z reprezentacją trzech Koron zdecydowanie podbudowało naszych zawodników i wierzą oni, że nawet tak trudny rywal jak Chorwacja jest jak najbardziej do ogarnia.

W naszej drużynie panuje dobra atmosfera i zawodnicy są w pełni zmobilizowani do rywalizacji z Chorwatami. Mimo, że w dalszym ciągu nie wiadomo czy zobaczymy na parkiecie Krzysztofa Lijewskiego to wszyscy wierzą w sukces. Bartosz Jurecki i reszta zawodników mówią o tym, że póki co osiągnięty został jedynie plan minimum, a wszyscy chcą walczyć o dojście do finału. Zapowiadają się zatem wielkie emocje.
    Polscy szczypiorniści uważają, że ćwierćfinał to żadne osiągnięcie i totalne minimum. Zapowiadają walkę o finał!

Początek spotkania z Chorwacją o godzinie 16:30 w środę! Zapraszamy na relację na Lajfy.com!

Oto składy obu drużyn na dzisiejszy mecz:

Polska: Szmal, Wyszomirski – Krajewski, Orzechowski, Bielecki, Rojewski, Wiśniewski, B. Jurecki, M. Jurecki, Grabarczyk, Jurkiewicz, Masłowski, Syprzak, Daszek, Szyba, Chrapkowski.

Chorwacja: Alilović, Ivić – Duvnjak, Stepancić, Kopljar, Vori, Gojun, Horvat, Karacić, Bicanić, Strlek, Cupić, Musa, Nincević, Slisković, Brozović

Sędziowie: Mads Hansen – Martin Gjeding (Dania).
    Nasi zawodnicy intensywnie się rozgrzewają...

... a nasi kibice dobrze się bawią!

Odbywa się właśnie prezentacja drużyn, jeszcze kilka minut i początek wielkich emocji!

Równolegle będzie rozgrywane spotkanie Katar – Niemcy. W półfinale zmierzą się właśnie zwycięzcy meczów, które za chwilkę się zaczynają.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

1
    Zaczęli Chorwaci, ładna krzyżówka w rozegraniu, ale niecelnie ze środka rzuca Duvnjak! (0:0)

2
    Próbuje indywidualnie Rojewski, ale faulowany przez Chorwatów. (0:0)

2
    Znów faulują Chorwaci, długo trwa ta akcja. (0:0)

2
    Mocno rzuca Jurkiewicz z dystansu, ale tylko poprzeczka! (0:0)

3
    Źle nasi rywale, mamy piłkę, świetne wejście w obronę Michała Jureckiego i mamy bramkę! (1:0)

4
    Bicanić świetnie markuje rzut z biodra, po czym wylatuje w powietrze i rzuca bramkę! (1:1)

4
    Ładna piłka na koło do Bartka Jureckiego, ale broni Alilović! (1:1)

5
    Blisko pomyłki Bicanica, ale szybko łapie piłkę z powrotem i dalej grają Chorwaci! (1:1)

5
    Znów mylą się Chorwaci, piłka ląduje na górnej siatce bramki Szmala! (1:1)

6
    Znów próba gry na koło, ale kolejne przewinienie Chorwatów. Jeszcze przerwa w grze, Musa krwawi i musi zejść. (1:1)

6
    Rzuca ze środka z biodra Rojewski, mamy prowadzenie! (2:1)

7
    Faul w ataku Kopljara! (2:1)

7
    Mocny rzut Jurkiewicza z 9 metra, ale znów górą Alilović! (2:1)

8
    Piłka na koło Chorwatów, zyskują karnego! (2:1)

8
    SZMALLLL!! Cupić myli się z karnego! (2:1)
    Także Rojewski ucierpiał we wcześniejszych akcjach. Gra z opatrunkiem na głowie.

9
    Tracimy piłkę w ataku, szybka akcja rywali i trafia Gojun. (2:2)

9
    Znów indywidualna próba Rojewskiego, ale znów faul. (2:2)

10
    Podwajamy koło, rzuca Rojewski, ale po bloku. (2:2)

10
    Ajjjj! Łatwa strata Jureckiego, dobrze, że szybko wrócił Rojewski. (2:2)

11
    Rzucają Chorwaci z gry pasywnej, poprzeczka! Ale zbiera Kopljar i szybko kończy atak Cupić! (2:3)

12
    Źle próbujemy dograć na koło i piłkę zgarniają Chorwaci. (2:3)

13
    Bicanić rzuca ze środka, broni Szmal! Jeszcze przy próbie zbiórki piłki faulujemy i karny dla rywala. (2:3)

13
    Horvat rzuca skutecznie. (2:4)

14
    Trafia Bielecki, ale nie ma bramki! Wcześnie faulowany. Bardzo ostro zagrali Musa i Kopljar. (2:4)

14
    Wykluczenie jeszcze dla Kopljara. (2:4)

14
    Kolejny rzut Karola Bieleckiego, ale znów blok Chorwatów. Błąd przytrzymania popełnia jednak Cupić i mamy kolejną akcję. (2:4)

15
    Timeout dla Polski. (2:4)

15
    Świetnie rozrzucamy na lewe skrzydło i rzuca Krajewski bramkę! (3:4)

15
    Błąd kroków Stepancica! (3:4)

16
    Dobra akcja Polaków, świetnie znów podaje Bielecki i kończy atak Rojewskiego! (4:4)

16
    SZMAL PO RAZ KOLEJNY! Świetnie zatrzymuje Voriego z koła! (4:4)

16
    Szybka akcja Polski i bramka Bartka Jureckiego! Prowadzimy! (5:4)

17
    Znów broni Szmal! Świetnie KASA! (5:4)

18
    Rzuca Cupić ze skrzydła, wcześniej łatwo tracimy próbując grać na koło. (5:5)

18
    Świetnie rzuca Rojewski, piłka wpada od poprzeczki! (6:5)

19
    Faul w ataku Duvnajaka! (6:5)

19
    JEST! Daszek świetnie kończy naszą kontrę! (7:5)

19
    Timeout dla Chorwacji. (7:5)
    Niektórzy mają dobre przeczucia.

20
    Ależ pech! Rzuca Kopljar ze środka, piłka po palcach Grabarczyka i wpada za plecy Szmala. (7:6)

20
    Ależ bomba Karola Bieleckiego z 9. metra! (8:6)

21
    Blok Polaków po rzucie Bicanica, ale zbiera jeszcze Kopljar! (8:6)

22
    O matko co za bramka Krajewskiego! Źle grają Chorwaci na obrót, gramy kontrę, wydaje się, że straci Krajewski, a on rzuca, bramkę zza swoich pleców! (9:6)

22
    Slisković ładnie z wyskoku i zmniejsza dystans. (9:7)

23
    Mamy grę pasywną, ale świetnie Michał Jurecki z samego środka ładuje bramkę! (10:7)

23
    Nie kończą nasi rywale akcji, tylko poprzeczka i mamy piłkę! (10:7)

24
    Próba wejścia w obronę Jureckiego na środku, ale fauluje go Musa. (10:7)

24
    Rojewski podaje na koło, ale nie łapie piłki Bartek Jurecki. (10:7)

24
    Dwie minuty kary dla Michała Jureckiego. (10:7)

25
    Trafia Slisković z biodra. Wcześniej jednak był błąd Chorwatów, ale sędzia nie reaguje! (10:8)

26
    Źle rzuca Bielecki i szybko kończy atak Musa. (10:9)

27
    Jurkiewicz próbuje rzutu ze środka, broni Alilović, ale piłka wychodzi na aut i nasza piłka. (10:9)

27
    Zejście Daszka na koło, ale ostro traktowany i faul dla naszych. (10:9)

27
    Rzuca Krajewski, blok! Zbiera nasz skrzydłowy, rzuca ponownie, ale broni Alilović. (10:9)

28
    Trafia Kopljar, mamy remis. (10:10)

28
    Zagotowało nam się na boisko, gorąco atmosfera. Przepychanki między zawodnikami. Ostro, za ostro traktowany Syprzak i broni go Jurecki. (10:10)

29
    Syprzak odgryza się rywalom bramkom z koła! Dobre podanie Bieleckiego! (11:10)

29
    Mocne wyjście w powietrze Kopljara, ale faulujemy. (11:10)

29
    Gra pasywna Chorwacji, rzuca Vori, ale po bloku i łapie Szmal! (11:10)

30
    Rzuca Bielecki ze środka, blok Chorwacji! (11:10)

30
    Teraz to my mamy grę pasywną, ale kończy rzutem Jurkiewicz!!! (12:10)

30
    Rzuca z biodra Duvnajk, obok bramki! (12:10)

30
    Pierwsza połowa skończona. (12:10)

Bardzo dobra pierwsza połowa biało-czerwonych! Gramy świetnie w obronie, nie pozwalamy rozwinąć skrzydeł Chorwatom! W ataku często brak nam pomysłu, ale nadrabiamy walecznością i pierwszą połowę wygrywamy 12:10! Oby tak dalej!
    Pierwszą połowę Polacy wygrywają 12:10!

Jeśli wygramy to nie wiem czy Chorwaci nadal będą nas tak chętnie gościć w swoim niewątpliwie pięknym kraju.

W równoległym spotkaniu Katar prowadzi z Niemcami 18:14 i jest bliżej półfinału, w który mierzyć będzie się ze zwycięzcą meczu Polska – Chorwacja.

Zapraszamy na fanpage Lajfy.com, gdzie można zobaczyć przepiękne trafienie Krajewskiego.

Wracamy już na parkiet, za chwilę początek drugiej połowy!

31
    Druga połowa rozpoczęta. (12:10)

31
    Faul w ataku Polaków, szybko tracimy piłkę w drugiej połowie. (12:10)

32
    Ładnie rzuca Kopljar z prawego rozegrania. (12:11)

33
    Mamy grę pasywną, zaczynamy z 9. metra, bombę z dystansu posyła Jurkiewicz, ale tylko słupek! (12:11)

33
    Rusza sam Duvnajk, schodzi na prawo i rzuca nam bramkę. (12:12)

34
    Znów nie kończymy ataku, tym razem nieskutecznie Rojewski. (12:12)

34
    UffF! Mylą się Chorwaci i zaczynamy od autu. (12:12)

35
    Piłka na koło do Bartka Jureckiego, mocno trzymany i mamy karnego. (12:12)

35
    Rzuca Rojewski... POPRZECZKA! Prześladują nas karne! (12:12)

35
    Znów szansa Polaków, piłka na skrzydło, rzuca Krajewski... IVIĆ BRONI! (12:12)

36
    Rzuca Duvnjak ze środka z 9. metra i tracimy prowadzenie. (12:13)

37
    NARESZCIE! Trafia po rzucie z kozłem Jurkiewicz! Ważne trafienie naszych! (13:13)

37
    I znów Duvnjak ze środka. (13:14)

38
    Próba wejścia Rojewskiego w obronę i tracimy piłkę. (13:14)

38
    Duvnjak rusza z szybkim atakiem i sam kończy tę akcję. (13:15)

39
    Timeout dla Polski. (13:15)
    Źle rozpoczyna się ta druga połowa. Rzucamy tylko jedną bramkę, a tracimy aż pięć. BUDZIMY SIĘ PANOWIE!

39
    Znów indywidualna próba Rojewskiego i... tym razem faul w ataku! Niesamowite. (13:15)

39
    Blisko straty Chorwaci, ale jeszcze zbiera na skrzydle Horvat. (13:15)

40
    Karny dla Chorwatów... źle się dzieje. (13:15)

40
    Skutecznie rzuca Horvat. (13:16)

41
    Ależ mamy problem z rozegraniem akcji. Kolejna gra pasywna. (13:16)

41
    Znów bez bramki Polacy. Tym razem Ivić broni rzut Bieleckiego. (13:16)

41
    Szmal broni, wreszcie jakiś pozytywny akcent! (13:16)

42
    Rojewski rzuca z dystansu, wreszcie trafiamy! (14:16)

42
    I znów karci nas Duvnajk ze środka. (14:17)

42
    Rzuca Bielecki... bez bramki. Fatalna skuteczność w drugiej połowie. (14:17)

43
    Karacić ze środka, znów Sławek Szmal! (14:17)

43
    Świetnie Jurkiewicz ruszył sam i rzuca bramkę! (15:17)

43
    Kara dla Voriego za atakowanie przy rzucie Jurkiewicza. (15:17)

44
    Przejmujemy piłkę i... tracimy ją próbując grać na prawe skrzydło. (15:17)

44
    Horvat zatrzymany przez SZMALA! Czy znów to Sławek nas uratuje!? (15:17)

45
    Gramy na lewe skrzydło do Wiśniewskiego, bez bramki, ale karny! (15:17)

45
    Jurecki trafia z karnego! (16:17)

46
    Bardzo długo grali Chorwaci tą akcję, nawet bardzo dlugo, ale kończą to bramką. Trafia Kopljar. (16:18)

47
    Tracimy piłkę w ataku. Nie potrafimy rozegrać dobrej akcji i wykorzystują to Chorwaci. Swoją drogą – nam arbitrzy bardzo szybko pokazali grę pasywną. (16:18)
    Troszkę się przebudziliśmy po fatalnym początku drugiej połowy, ale najważniejsze przed nami.

47
    SZMAL! Zatrzymuje Duvnjaka z dystansu! (16:18)

47
    Ładnie gramy atak, szybko gramy i rzuca z lewego rozegrania ChrapkowskI! (17:18)

48
    DUVNJAK SIĘ MYLI! Tylko poprzeczka! Gramy atak! (17:18)

49
    Dobra kolejna akcja naszych, rzuca Rojewski z nabiegu, ale broni Ivić, ale gramy dalej! (17:18)

49
    REMIS! Trafia ze środka Chrapkowski! To nasz moment! (18:18)

50
    Genialny przechwyt na skrzydle Wiśniewskiego! (18:18)

50
    Syprzak wykorzystuje naszą kontrę! Co za mecz, kolejny dreszczowiec! (19:18)

50
    Bardzo mocno rzuca Kopljar i bez szans Szmal. (19:19)

51
    Źle! Źle! Tracimy łatwo w ataku, złe podanie i od bramki ivić. (19:19)

52
    Znów mocno rzuca Duvnjak, świetnie broni Szmal! (19:19)

52
    Co za błąd arbitrów! Duńczycy w tej akcji dają minuty Chrapkowskiemu, tam nic nie było. ABSURD. Chrapkowski nawet nie brał udziału w akcji! (19:19)

52
    Ufff! Troszkę szczęścia! Piłka na koło Chorwatów, ale błąd przejścia! (19:19)

53
    Tracimy znów w ataku, szybki powrót Rojewskiego, ale... dwie minuty kary dla naszego rozgrywającego. Podwójne wykluczenie. (19:19)
    Na 10 minut przed końcem mamy remis.

53
    Cupić trafia ze skrzydła. (19:20)

53
    Jurkiewicz z podłoża!!!! W podwójnym osłabieniu! (20:20)

53
    Kopljar trafia w twarz w tej akcji Jurkiewicza i dostaje tylko dwie minuty, powinna być czerwona! (20:20)

54
    Bardzo łatwo wszedł w obronę Karacić i trafia. (20:21)

54
    JURKIEWICZ! Ależ trafienie z prawego rozegrania! Mocny rzut, przełamał obronę Ivica! (21:21)
    Czy dzisiaj też będzie cud?

55
    Karny dla Chorwatów. Ale znów strasznie długo grana ta akcja. (21:21)

55
    Skutecznie rzuca Cupić. (21:22)

56
    Pięknie rzuca Chrapkowski, świetnie minął zwodem rywala! (22:22)
    Katar dalej prowadzi z Niemcami!

56
    SZMALLLL!!! Broni Karcica z lewej strony i zbiera jeszcze Adaś Wiśniewski! CUDOWNIE! (22:22)

56
    Pomijam już fakt ile grali tę akcję Chorwaci. (22:22)

57
    Rzuca Rojewski... blok. Gramy dalej. (22:22)

58
    Pasywna i... trafia Syprzak! Świetnie! (23:22)

58
    Ucierpiał w tej akcji Syprzak, bardzo ostro traktował go na kole Kopljar. (23:22)

58
    SŁAWEK SZMAL! Rzuca Duvnjak ze środka z dystansu, ale znów lepszy nasz bramkarz. (23:22)

59
    Nie trafia Rojewski! Znów mieliśmy grę pasywną, dziwne. (23:22)
    Albo jakiś Nervosol poproszę.

60
    Przechwyt Polaków w obronie! Trafia w kontrze Jurkiewicz! (24:22)

60
    BRONI SZMAL! 21 sekund do końca! NIESAMOWITE EMOCJE! MUSIMY TO WYGRAĆ! (24:22)

60
    Indywidualnie kryją Chorwaci, faulowany Rojewski! Mamy PÓŁFINAŁ! (24:22)

60
    12 sekund.... (24:22)

60
    Koniec meczu. (24:22)

WYGRYWAMY!! 24:22! POLACY W PÓŁFINALE!

W tym meczu było wszystko! Odjeżdżali nam Chorwaci, goniliśmy, my odjeżdżaliśmy, doganiali rywale! Były nawet sprzeczki między zawodnikami, były błędy sędziów! Ale to my ostatecznie triumfujemy! Pokonujemy wielką Chorwację i gramy w półfinale MŚ!

Sławek Szmal zostaje najlepszym zawodnikiem meczu! Świetna postawa naszego bramkarza! Ale brawa także dla zawodników z pola! DZIĘKUJEMY!

W półfinale zagramy z gospodarzem turnieju – Katarem, który ograł Niemcy 26:24.

Dziękujemy bardzo za uwagę! Cieszymy się, że mogliśmy relacjonować dla Państwa tak ważne wydarzenie! Zapraszamy jednocześnie na inne relacje na Lajfy.com! (18:10:00)
    Wielkie brawa dla naszych zawodników! Dziękujemy Panowie!