Getafe – Villarreal 0:1 (koniec) | Bilbao – Malaga 1:0 (koniec) | Sevilla – RCD Espanyol 1:0 (koniec)
Sevilla FC
1:0 (0:0)
RCD Espanyol Barcelona
Czwartek 29.01.2015, 22:00 • Estadio Ramón Sánchez Pizjuán, Sewilla • Puchar Hiszpanii

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 22:00.

Witamy! Serdecznie zapraszamy na relację z meczu rewanżowego 1/4 finału Pucharu Hiszpanii, w którym Sevilla FC na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán zagra z Espanyolem Barcelona. Początek transmisji tekstowej w czwartek o godz. 22:00 w portalu Lajfy.com.

W pierwszym spotkaniu Espanyol dość niespodziewanie wygrał przed własną publicznością 3-1 po trafieniach Caicedo, Garcíi z karnego oraz Vázquez. W doliczonym czasie gry honorowe trafienie dla Sevilli zdobył Bacca. Cały mecz na ławce spędził Grzegorz Krychowiak.

Co ciekawe obie drużyny w ciągu czterech dni zagrają dwa mecze, gdyż po czwartkowym w starciu w ramach Pucharu Hiszpanii czeka ich w niedzielę ligowe starcie, ponownie na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán.

Obie drużyny w weekend rozegrały swoje mecze ligowe. Sevilla uległa zdecydowanie na wyjeździe Valencii 1-3, z kolei Espanyol wygrał trzeci mecz ligowy z rzędu pokonując na własnym obiekcie Almeríę 3-0.

Spotkanie poprowadzi sędzia Juan Martínez, na liniach pomagać mu będą Pau Cebrián i David Canales. Funkcja arbitra tego technicznego przypadła Víctorowi Garcíi.

Zapraszamy w czwartek od godz. 22:00 do Lajfy.com! Emocji z pewnością nie zabraknie, gdyż Sevilla z pewnością będzie chciała walczyć o półfinał Pucharu Króla!

Sevilla FC: Beto – Navarro, Kolodziejczak, Pareja, Coke – Deulofeu, Carriço, Iborra, Suárez – Gameiro, Bacca
    Rezerwowi: Figueiras, Aspas, Banega, Vitolo, Vidal, Arribas, Rico

RCD Espanyol de Barcelona: Pau López – Arbilla, González, Moreno, Duarte – Vázquez, Sánchez, Cañas, Álvarez – Caicedo, García
    Rezerwowi: Sevilla, Stuani, Abraham, Casilla, Javi López, Colotto, Montañés

Sędziowie: Juan Martínez – Pau Cebrián, David Canales – Victor García.

W osiemnastce meczowej Sevilli zabrakło miejsca dla reprezentanta Polski Grzegorza Krzychowiaka, który powoli wraca do zdrowia po delikatnym urazie, którego nabawił się w weekendowym meczu ligowym.

Mamy już obie drużyny na placu gry – trwa przywitanie zespołów, za moment skończą się przyjemności i przyjdzie im ze sobą ostro rywalizować o półfinał Pucharu Hiszpanii.

1

1
    Pierwsza szarża przyjezdnych, jednak na 20 metrze faulowany Álvarez. Będzie okazja dla zespołu z Katalonii.

2
    Ależ bliski szczęścia był teraz Arbilla! Uderzenie z rzutu wolnego wprost w poprzeczkę bramki Beto. Było naprawdę blisko!
    Uderzenie Arbilli w poprzeczkę

3
    Już wydawało się, że Sevilla będzie miała okazję na zdobycie bramki, ale arbiter boczny niesłusznie pokazał spalonego Bacci.

6
    Coraz śmielsze te ataki gospodarzy, ale wciąż niewiele zagrożenia udaje im się stworzyć. Mimo wszystko inicjatywa po stronie Sevilli.

8
    Raz po raz robi się gorąco w polu karnym Espanyolu, ale gospodarze nie oddali jeszcze nawet dobrego strzału na bramkę Lópeza.

10
    Ciężko ogląda się te początkowe fragmenty tej rywalizacji. Widać, że Sevilla chce, jednak nie ma zbytnio pomysłu na grę.

12
    Arbilla łokciem w powietrzu zaatakował Vázquez – sędzia bez wahania sięgnął do kieszonki po żółty kartonik.

14
    Dośrodkowanie Navarro w pole karne Espanyolu, jednak był tam jeden z obrońców gości i kończy się jedynie na kornerze.

16
    Szansa dla Sevilli! Dogranie piłki na piąty metr do Bacci, ten już wywracał się, ale zdołał oddać niecelny strzał.
    Bramkowa szansa Bacci

18
    Caicedo zabrał teraz piłkę obrońcom, przemierzył z nią kilka metrów i został przewrócony na murawę. Gwizdek sędziego milczy, wydaje nam się jednak, że powinien tutaj odgwizdać rzut wolny.

20
    Espanyol cierpliwie przygotowuje atak pozycyjny – tylko gdy przy piłce są gości to można usłyszeć gwizdy.

23
    Słabszy fragment rywalizacji na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán. Niewiele dzieje się na boisko, widać, że Espanyol nastawiony jest tutaj na bezpieczną grę.

26
    Czas mija na korzyść przyjezdnych, a niemoc gospodarzy wciąż trwa. Trudno im się przedostać przez zmasowane szyki obronne Espanyolu.

27
    Bacca otrzymuje żółtą kartkę za dyskusje z arbitrem i odepchnięcie przeciwnika.

29
    Ależ sprytnie próbował to zrobić García. Przemierzył kilka metrów z piłką i próbował lobować nieco wysuniętego Beto, jednak ten ostatecznie we wszystkim się połapał.

32
    Długa piłka do Gameiro, jednak uprzedził go dalekim wyjściem z własnej bramki Pau López.

34
    Bardzo spokojne tempo tego spotkania. Od czasu do czasu Sevilla próbuje stworzyć jakąś okazję, ale niezbyt im się to udaje.

37
    Coraz bliżej przerwy – Sevilla dłużej utrzymuje się przy piłce, ale wciąż niewiele im to daje.

39
    Kolejna żółta kartka – tym razem ukarany napomnieniem Pareja.

40
    Álvarez szarżował lewym skrzydłem, ale za mocno wypuścił sobie piłkę i ta uciekła mu za linię końcową.

43
    Piknikowe tempo tego spotkania – właściwie ciężko jest komentować taką rywalizację podczas której naprawdę niewiele się dzieje.

45
    O minutę dłużej potrwa pierwsza połowa spotkania na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán.

45+1
    Sevilla jeszcze zaatakowała pod koniec pierwsze połowy – udało im się wywalczyć korner.

45+1

Bez goli do przerwy na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán. Obserwujemy nudne spotkanie, niewiele dzieje się na boisku i wydaje nam się, że po przerwie wiele się nie zmieni. Goście postawili sobie za cel konsekwentną grę z tyłu i utrzymanie przewagi z pierwszego meczu.

Za kwadrans zapraszamy na relację z drugiej odsłony rywalizacji.

46

46
    Zmiana w drużynie Sevilla FC: z boiska schodzi Pareja, na boisku pojawia się Banega.
    Zmiana w drużynie Sevilla FC: z boiska schodzi Coke, na boisku pojawia się Figueiras.

48
    Suárez przerwał ręką kontratak Espanyolu – sędzia o dziwo nie pokazał mu żółtej kartki.

50
    Już pięć minut drugiej odsłony rywalizacji, a tak naprawdę nic wartego odnotowania tutaj się nie stało.

51
    Narasta wrzawa na trybunach, a wraz z nią oblężenie bramki Pau Lópeza – rzut rożny dla Sevilli.

53
    Cały czas trwa rywalizacja w polu karnym Espanyolu. Teraz gospodarze domagają się odgwizdania rzutu karnego za zagranie ręką, ale sędzia nie decyduje się na nic takiego.

54
    Kolodziejczak otrzymuje żółtą kartkę.

55
    Bacca chyba powinien wylecieć z boiska, ale kartkę za dyskusje otrzymuje González.

58
    Carriço otrzymuje żółty kartonik za dyskusje z sędzią.

58
    Kolejna żółta kartka – tym razem do notesu sędziego wpisuje się Álvarez – za uderzenie łokciem rywala.

59
    Dobra akcja Sevilli. Banega wyłożył futbolówkę Iborrze, ale ten strzelił z 18 metrów obok bramki.
    Niecelne uderzenie Iborry

60
    Bardzo zaostrzyło nam się to spotkanie – musimy zaznaczyć, że sędzia Juan Martínez średnio sobie radzi z wydarzeniami, które mają miejsce na boisku.

63
    Zmiana w drużynie RCD Espanyol de Barcelona: z boiska schodzi Caicedo, na boisku pojawia się Stuani.

64
    Ależ mógł mieć wejście Stuani! Garcia wywalczył piłkę rywalizując z trzema defensorami Sevilli, ta trafiła pod nogi wspomnianego Stuaniego, ale jego uderzenie zostało zablokowane i kończy się jedynie na rzucie rożnym.

68
    Kąśliwe uderzenie Deulofeu z dystansu, jednak piłka mija bramkę Paua Lópeza.

68
    Zmiana w drużynie Sevilla FC: z boiska schodzi Navarro, na boisku pojawia się Vidal.

71
    Indywidualna akcja Vázqueza, zagranie do Garcíi, ten dośrodkowuje w pole karne, ale tam najwyżej skacze Beto.

71
    Zmiana w drużynie RCD Espanyol de Barcelona: z boiska schodzi Álvarez, na boisku pojawia się Colotto.

73
    Sevilla ma coraz mniej czasu, a potrzebuje przynajmniej dwóch bramek aby wywalczyć awans do półfinału Pucharu Króla.

75
    Bardzo nerwowa atmosfera na boisku – niewiele sportowych wydarzeń dzieje się na murawie, więcej przepychanek, fauli.

77
    Dobre dośrodkowanie Carriço, najwyżej w polu karnym wyskoczył Bacca, jednak jego uderzenie głową nie było groźne dla Pau Lópeza.

80
    Pozostało dziesięć minut, a w ataku wciąż zespół Sevilli. Espanyol jednak bardzo dobrze ustawiony w defensywie nie pozwala gospodarzom na zbyt wiele.

81
    Gameiro próbował teraz takiego ekwilibrystycznego uderzenia półprzewrotką, jednak nie trafił czysto w piłkę.

84
    Dośrodkowanie Deulofeu, dochodzi do piłki Bacca! Strzela i... obok bramki! Teraz zwija się z bólu napastnik Sevilli, bo ucierpiał przy tym ofiarnym strzale.
    Groźny strzał głową Bacci

85
    Zmiana w drużynie RCD Espanyol de Barcelona: z boiska schodzi Sánchez, na boisku pojawia się Abraham.

87
    Trwa jeszcze napór Sevilli na bramkę Espanyolu, jedank Katalończycy dzielnie się bronią.

88
    Gol dla Sevilli!
    Jest gol dla gospodarzy! Tutaj jeszcze będą emocje! Piękne uderzenie z dystansu DIOGO FIGUEIRASA i piłka wpada w samo okienko bramki Lópeza! Jeszcze jednego gola do awansu potrzebuje Sevilla!
    Diogo FIGUEIRAS - 1:0

90
    Espanyol próbuje teraz przenieść ciężar gry na połowę przeciwnika. Ogromne emocje!

90
    Vázquez faulowany w narożniku boiska! Rzut wolny dla Espanyolu.

90
    Trzy minuty nadziei Sevilli na wywalczenie awansu!

90+1
    Ogromny kocioł w polu karnym Espanyolu! Deulofeu był tam najbardziej aktywny, ale nie dali mu oddać strzału obrońcy.

90+3
    Faulowany Vázquez – będzie okazja do dośrodkowania piłki w pole karne Sevilli, ale wcale graczom gości się nie spieszy.

90+3

Pyrrusowe zwycięstwo Sevilli! Mimo zwycięstwa gospodarze żegnają się z Pucharem Króla. W półfinale z Athletic Bilbao zagra Espanyol!

Spotkanie nie stało na zbyt wysokim poziomie. Może poza końcówką kiedy szanse na awans znów mieli gospodarze! Ostatecznie wszystko toczy się po myśli nielicznie zgromadzonych kibiców Espanyolu.

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje w Lajfy.com! Dobranoc! (23:52:33)