7 3 6 4 6
Stan Wawrinka
2
61 6 4 6 0
Piątek 30.01.2015, 09:37 • Rod Laver Arena • Australian Open - Mężczyźni - Australian Open (kort twardy)
    Match Djokovič - 6:0!

6:0
    Zbyt szeroki forehand Wawrinki. Bagel w decydującej partii. Djoković w finale!

40-30
    Fantastyczny wygrywający backhand wzdłuż linii. Piłka meczowa!

5:0
    As serwisowy na zakończenie piątego gema w piątym secie. Nole jest już tylko o jeden gem od wielkiego finału.

30-40
    Wygrywający backhand wzdłuż linii. Świetne minięcie w wykonaniu Szwajcara.
    Djokovič - 4:0

4:0
    Jeszcze jeden błąd Stana. Wyrzucił backhand w korytarz deblowy. Podwójne przełamanie i Nole jest już jedną nogą w finale.

A-40
    Zbyt szeroki forehand Szwajcara. Piłka w korytarzu deblowym. Break point!

2:0
    Wawrinka przestrzelił backhandem i traci podanie. Ważne przełamanie Serba. Jest zdecydowanie bliżej awansu do finału. To jednak tylko jeden break.

40-15
    Drugi podwójny błąd w tym gemie. Dwie okazje na przełamanie!

40-A
    Tak jest! Piłka zahaczyła o linię! Break point! To było wygrywające uderzenie.
    Game, Set Wawrinka - 4:6

4:6
    Wawrinka wykorzystuje krótszy return i posyła w kolejnym zagraniu wygrywający forehand w przeciwny narożnik kortu. Zadecyduje zatem o awansie piąta odsłona!

15-40
    Serb wrzuca forehand w siatkę. Dwie piłki setowe!
    Break Wawrinka - 3:4

3:4
    Novak wpakował forehand w siatkę i traci serwis bez zdobycia nawet punktu. Break i Wawrinka jest bardzo blisko wygrania czwartej odsłony.

0-40
    Za długi backhand Djokovicia. Trzy szanse na przełamanie w gemie lacostowskim.

40-0
    Backhand wpakowany w siatkę. Trzy szanse na kolejne przełamanie.
    Break Wawrinka - 2:1

2:1
    I jeszcze jeden niewymuszony błąd Djokovicia. Błyskawiczny re-break.

15-40
    Jednak następną piłkę wyrzucił już wyraźnie. Podwójny break point!
    Break Djoković - 2:0!

2:0
    Znakomita wymiana. Kończy się błędem forehandowym Wawrinki. Piłka w siatce. Jest break i Nole coraz bliżej awansu.

A-40
    Nieczysto zagrany forehand Szwajcara wpada w siatkę. Druga okazja w tym gemie na przełamanie.

40-30
    Szwajcar fatalnie wyrzuca za długi forehand. Break point!

6:4
    Szwajcar pakuje forehand w siatkę i przegrywa seta na własne życzenie. Od stanu 40-15 przegrał cztery piłki z rzędu przy własnym podaniu.

A-40
    Wygrywający forehand przeciw nogom Wawrinki. Jest pierwsza piłka setowa w trzeciej partii.

3:2
    Nieudany stop wolej w wykonaniu Djokovicia. Piłka ląduje w korytarzu deblowym. Mamy przełamanie powrotne! A przed chwilą Serb miał szansę na *4-0.

0-40
    Forehand wpakowany przez Novaka w siatkę. Potrójny break point!

40-30
    Teraz Stan zagrał backhandem zbyt szeroko. Piłka w korytarzu deblowym i okazja na podwójne przełamanie.

2:0
    Fantastycznie bronił się Novak. W końcu Stan wyrzucił piłkę za linię końcową. Jest przełamanie.

40-15
    Myli się z backhandu Szwajcar. Podwójny break point!

A-40
    Nole zagrał skrót. Dobiegł do niego Szwajcar i odegrał. Piłka jednak minimalnie obok linii.

30-40
    Djoković pakuje piłkę w siatkę. Jest pierwsza szansa na przełamanie w trzecim secie!

3:6
    Autowy return i Stan wygrywa drugą odsłonę. Jest wyrównanie stanu rywalizacji w setach.

0-40
    Znakomity atak Wawrinki zakończony smeczem przy siatce. Daje mu to trzy piłki setowe.

2:4
    Podwójny błąd serwisowy w takim momencie. Pierwsze przełamanie w drugim secie.

30-40
    Zbyt szeroki forehand Djokovicia. Piłka w korytarzu deblowym. Jest break point!

40-15
    Ponownie nie trafia czysto forehandem Szwajcar. Będą dwie szanse na wczesne przełamanie.

7:6
    Stan nieczysto trafia forehandem i posyła piłkę daleko za kort. Pierwsza partia pada łupem Serba.

6-1
    Szwajcar wrzuca forehand w siatkę. Pięć kolejnych piłek setowych Novaka.

3-0
    Nieczysto trafił backhandem Szwajcar i posyła piłkę daleko za kort.

2-0
    Piłka zahaczyła o taśmę, zmyliło to samego Wawrinkę, a później został przelobowany przez Serba. Mini break.

40-15
    Stanislas wrzuca backhand w siatkę. Dwie piłki setowe!

4:4
    Wawrinka psuje forehand i nie wykorzystuje znakomitej okazji na podwyższenie prowadzenia. Tym bardziej, że podawał nowymi piłkami. Break.