Polska – Hiszpania 29:28 (po dogrywce) | Francja – Katar 25:22 (koniec)
29:28 (13:13)
Hiszpania
Niedziela 01.02.2015, 14:30 • Lusail Sports Arena, Lusajl • Mistrzostwa Świata

Dziękuje za uwagę i zapraszam na pozostałe relacje na portalu LAJFY.COM! A ja tymczasem muszę uspokoić swoje kołatające serce :) (16:38:03)

Polacy przez całe mistrzostwa dawali nam ogrom emocji, ale to co dzisiaj miało miejsce to przechodzi ludzkie pojęcie!!! Ja nie wiem jak ja to przetrwałem bez zawalu serca! Mamy brąz, mamy go!!!!! Brawo biało-czerwoni!!! Jesteście wielcy!

Michał Szyba MVP spotkania!

70
    Dogrywki skończona. (29:28)

70
    Blokujemy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (29:28)

70
    Obserwator cofa czas o dwie sekundy! (29:28)

70
    Canellas szykuje się do rzutu.... (29:28)

70
    Sekunda do końca dogrywki, jeszcze tylko rzut wolny dla Hiszpanów!!! (29:28)

70
    Syprzak trafia z koła!!!! 32 sekundy do końca! (29:28)

70
    Minuta do końca dogrywki! (28:28)

69
    Gol z prawej flanki Tomasa, co tu się dzieje! (28:28)

69
    Kapitalne podanie na koło Syprzaka i mamy gola!!! (28:27)

68
    Niestety trafia mocnym rzutem Garcia (27:27)

68
    Już gra pasywna w górze! (27:26)

67
    Mocno bronią Polacy, problemy mają Hiszpanie (27:26)

67
    Kapitalna bramka Michała Jureckiego, w samo okienko! (27:26)

66
    Świetnie w bramce Szmal!!! (26:26)

66
    Druga połowa dogrywki rozpoczęta! (26:26)

65
    Pierwsza połowa dogrywki skończona. (26:26)

65
    Nie udało nam się rzucić przed końcem pierwszej części dogrywki. Remis po pięciu minutach (26:26)

65
    Obroniony rzut Szyby, zbiera piłkę Daszek! (26:26)

64
    Nie myli się z siedmiu metrów Rivera (26:26)

64
    Rzut karny dla Hiszpanii, długo rozgrywali piłkę Hiszpanie, była już gra pasywna, szkoda (26:25)

63
    Odpowiadamy niemal identyczną bramką, trafia Syprzak! (26:25)

63
    Świetne podanie na koło dostał Aguinagade i to wykorzystał (25:25)

62
    Szmal broni rzut Garcii, piłka jednak dalej u Hiszpanów (25:24)

62
    Kontra Polaków zakończona golem Daszka!!! (25:24)

61
    Mieliśmy już w górze grę pasywną, rzucał Jurkiewicz, niestety obok bramki (24:24)

61
    Pierwsza połowa dogrywki rozpoczęta. (24:24)

A więc mamy dogrywkę! Cóż za emocje!!! Walczą biało-czerwoni!!!

60
    Druga połowa skończona. (24:24)

60
    GOOOOOOLLLLL!!!!! MICHAŁ SZYBA! (24:24)

60
    W poprzeczkę rzuca Hiszpan, 20 sekund!!! (23:24)

58
    Krajewski trafia z prawej flanki!!! (22:23)

58
    Błąd w ofensywie Hiszpanów! Gramy z lotnym bramkarzem! (21:23)

58
    Timeout dla Hiszpanii

57
    Michał Szyba wykluczony za nieprawidłową zmianę... (21:23)

57
    Kapitalna indywidualna akcja Entreriosa (21:23)

56
    Potężnie z dystansu i przede wszystkim celnie rzuca Michał Szyba! Już tylko gol straty! (21:22)

55
    Przechwytujemy piłkę! Świetnie w obronie Polacy! (20:22)

54
    Zatrzymany blokiem Jurkiewicz, piłkę mają Hiszpanie (20:22)

54
    Dujshebaev świetnie dogrywa na lewe skrzydło do Rivery a ten lobuje obok bramki! (20:22)

53
    Trafia Bartek Jurecki! (20:22)

53
    Karny dla Polski, faulowany w kole Szyba (19:22)

52
    Broni Szmal! Zatrzymany Dujshebaev (19:22)

51
    Bramka Michała Szyby! (19:22)

51
    Po indywidualnej akcji trafia Rodriguez (18:22)

50
    Przyblokowany rzut Michała Jureckiego, piłka w rękach hiszpańskiego bramkarza (18:21)

49
    Timeout dla Polski

49
    Dwie minuty dla Entreriosa (18:21)

49
    Broni Szmal, a Daszek ratuje dla nas piłkę! (18:21)

49
    Faul w ataku Canellasa, dobrze ustawił się Grabarczyk. Niestety po chwili źle podaje do kontry Szyba... (18:21)

48
    Obroniony rzut Jurkiewicza, spokojnie rozgrywają teraz Hiszpanie (18:21)

48
    Trafia do bramki Chrapkowski, ale sędziowie po naradzie jej nie uznają, mamy tylko rzut wolny (18:21)

47
    Celnie z prawego skrzydła rzuca Tomas, robi się niebezpiecznie (18:21)

46
    Potężnie w kontrze rzuca w słupek Szyba! Dlaczego?! (18:20)

46
    Gubimy piłkę w ataku, zatrzymuje kontrę faulem Krajewski i dostaje dwie minuty (18:20)

45
    Świetny rzut ze środka Entreriosa (18:20)

44
    Zablokowany nie po raz pierwszy dziś Bielecki (18:19)

44
    Canellas rzuca w poprzeczkę, zbieramy piłkę! (18:19)

44
    Długa akcja Hiszpanów, gra pasywna w górze (18:19)

43
    Szczęśliwie po rzucie ze środka trafia Wiśniewski! (18:19)

42
    Przechwycił piłkę Tomas, błyskawicznie pobiegł do kontry i pokonał Szmala (17:19)

42
    Z prawego skrzydła w krótki róg trafia Tomas (17:18)

41
    Dwie minuty kary dla Syprzaka, faulowany przy rzucie Maqueda (17:17)

40
    A teraz interweniuje skutecznie Perez de Vargas po rzucie Szyby (17:17)

40
    Świetnie w bramce Szmal, zatrzymany Tomas! (17:17)

39
    Aguinagalde tym razem myli się na kole, szybka akcja Polaków i piękny gol z dystansu Szyby! (17:17)

39
    Zablokowany rzut Bieleckiego, zatrzymujemy faulem kontrę Hiszpanów (16:17)

38
    Celnie z koła Aguinagalde (16:17)

38
    W słupek rzuca Maqueda, ale będzie jeszcze piłka dla Hiszpanów, był po drodze blok (16:16)

37
    Broni ponownie Szmal, po chwili po rzucie Jurkiewicza także hiszpański golkiper! (16:16)

36
    Znów rzuca ze skrzydła po indywidualnej akcji Wiśniewski, tym razem górą Perez de Vargas! (16:16)

36
    Świetne w bramce Szmal! (16:16)

36
    Bramka Adama Wiśniewskiego z lewego skrzydła! (16:16)

35
    Celnie z podłoża rzuca Maqueda (15:16)

35
    Przechwyt Michała Jureckiego, samotna kontra i skuteczny rzut po koźle! (15:15)

34
    Rzuca Michał Jurecki, piłka ociera się o hiszpański blok i po chwili pewnie chwyta ją Perez de Vargas (14:15)

34

34
    Kontrują Hiszpanie i trafia Tomas (14:15)

33
    Piłka po bloku wpada do rąk Szmala (14:14)

33
    Przechwyt biało-czerwonych, uruchomiony w kontrze Daszek rzuca nad bramkarzem do siatki! (14:14)

32
    Mocny rzut Jurkiewicza, niestety niecelny (13:14)

31
    Trafia z koła na początek drugiej połowy Aguinagalde, po raz pierwszy dziś przegrywamy (13:14)

31
    Druga połowa rozpoczęta. (13:13)

Mocny początek biało-czerwonych, z czasem jednak gra się wyrównała i właśnie remis mamy po pierwszych 30 minutach. Druga połowa zapowiada się niezwykle emocjonująca, oby zakończyła się po naszej myśli!

30
    Pierwsza połowa skończona. (13:13)

30
    Do końca grali Hiszpanie, ale nie daliśmy im rzucić! (13:13)

30
    Indywidualna akcja Szyby, niestety rzut obok słupka (13:13)

29
    Stracił piłkę Michał Jurecki, kontra rywali i gol Guardioli (13:13)

29
    Garcia rzuca obok bramki! (13:12)

28
    Świetnie rzuca Michał Jurecki! (13:12)

28
    Żółtą kartkę otrzymuje Guardiola (12:12)

27
    Wyszedł z bramki szmal próbując zatrzymać kontrę rywali, nie udało mu się i Hiszpan rzuca do pustej bramki (12:12)

27
    Chrapkowski po koźle w poprzeczkę! (12:11)

27
    Nieprawidłowa zasłona Aguinagalde, mamy piłkę (12:11)

26
    Gra wznowiona, ale niestety tracimy piłkę w ofensywie (12:11)

26
    Wyrzucają piłkę na aut Hiszpanie! Sędzia przerywa grę, leży na parkiecie Grabarczyk (12:11)

25
    Obroniony rzut Chrapkowskiego, zbiera piłkę na skrzydle Wiśniewski i trafia! (12:11)

25
    Zgubili piłkę Hiszpanie (11:11)

24
    Huknął jak z armaty Bielecki, broni Perez de Vargas! (11:11)

23
    Garcia wyrównuje stan meczu (11:11)

23
    Perez de Vargas broni rzut Szyby (11:10)

22
    Szybko odpowiada Rivera (11:10)

22
    Szczęśliwie trafia Szyba! Piłka zahaczyła o blok i po koźle wpadła tuż przy słupku, kompletnie zaskoczony bramkarz Hiszpanów! (11:9)

21
    Mocny rzut z dystansu Jurkiewicza celny! (10:8)

20
    Po kontrze trafia Tomas (9:8)

20
    Stracili piłkę Hiszpanie, mocno po chwili rzuca Chrapkowski, tylko słupek! Na szczęście zbiera piłkę Wiśniewski! (9:7)

19
    Daszek do Syprzaka i mamy gola! (9:7)

18
    Broni ponownie Perez de Vargas, szybka akcja Hiszpanów, rzuca Garcia i szczęśliwie trafia, piłka wpada po naszym bloku do bramki (8:7)

18
    Mocny rzut Bieleckiego obroniony przez hiszpańskiego bramkarze, zbierający piłkę Morros stał w polu bramkowym, dalej mamy piłkę (8:6)

17
    Z prawego skrzydła trafia pod poprzeczkę Tomas (8:6)

16
    Znów Bielecki podaje na koło do Syprzaka i tym razem mamy gola! (8:5)

16
    Znaleziony na kole Syprzak, mocny rzut naszego obrotowego, trafiony w twarz Perez de Vargas, nie było tu celowości. Od autu wznowią grę biało-czerwoni (7:5)

16

16
    Świetne dogranie na koło do Aguinagalde i ten pokonuje swojego klubowego kolegę (7:5)

15
    Strata Polaków (7:4)

15
    Blisko kolejnej interwencji Szmal, jednak piłka wpada do naszej bramki po rzucie Maquedy (7:4)

14
    Na raty, ale zdobywa gola Bartek Jurecki! (7:3)

14
    Rzut karny dla Polski, faulowany w kole Michał Jurecki (6:3)

13
    Błąd kroków Michała Jureckiego, szybka akcja Hiszpanów, próba lobowania Szmala kończy się na poprzeczce! (6:3)

12
    Zablokowany Bielecki, kontra Hiszpanów, rzuca Rocas i fantastyczna wręcz obrona Szmala! (6:3)

10
    Zgubiliśmy piłkę, kontra Hiszpanów, sam na sam ze Szmalem Garcia i górą polski golkiper! (5:2)

10
    Trafia z drugiej linii Garcia (5:2)

9
    Przechwytuje piłkę Michał Jurecki, szybko rozegrana kontra i gol Szyby! (5:1)

8
    Rozmontowana hiszpańska obrona i bramka Szyby! (4:1)

8
    Kontratak Hiszpanów zakończony golem Rocasa (3:1)

6
    Syprzak z koła trafia między nogami golkipera! (3:0)

6
    Przejmujemy piłkę, kolejna nieudana akcja Hiszpanów! (2:0)

6
    Błąd w ofensywie Michała Jureckiego (2:0)

5
    Broni świetnie Szmal!!! (2:0)

5
    Cały czas mocno gramy w defensywie (2:0)

4
    Piękna bramka Adama Wiśniewskiego ze środka! (2:0)

4
    Kontra Polaków zakończona błędem kroków, w odpowiedzi faul ofensywny Maquedy (1:0)

3
    Szybka akcja i rzut Jurkiewicza, ale niestety nieceleny (1:0)

3
    Mocny rzut ze środka Maquedy, broni Szmal! (1:0)

3
    Michał Daszek trafia z prawego skrzydła, obejmujemy prowadzenie! (1:0)

2
    Przyblokowany rzut jednego z Hiszpanów, przejmujemy piłkę! (0:0)

1
    Nieudane dogranie Jurkiewicza do Syprzaka, piłkę przejmują Hiszpanie (0:0)

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

Już za moment rozpocznie się bitwa o brąz!

Teraz słychać hymn Hiszpanii

Rozbrzmiewa Mazurek Dąbrowskiego!

W naszej kadrze w miejsce Piotra Masłowskiego znalazł się dzisiaj Marcin Wichary

Teraz wybiegają Hiszpanie

Nasi piłkarze pojawili się już na parkiecie!

Na relację z tego spotkania zapraszamy an godzinę 14:30. Bądźcie z nami na portalu LAJFY.COM!

Hiszpanie jakby to nie brzmiało to jedyna drużyna na tym mundialu, która pokonała gospodarzy. W finale jednak z nimi nie zagra. Zwycięski marsz drużyny z półwyspu Iberyjskiego został zatrzymany w półfinale przez świetnie dysponowanych Francuzów. Tym samym nie obronią tytułu mistrzowskiego sprzed dwóch lat!

Potem przyszła kolej na Chorwację, która także była wyżej notowana od naszej reprezentacji a nawet widziano ją w gronie faworytów do zdobycia złotego medalu. Polacy pokazali jednak, że wygrana nad ekipą ze Skandynawii nie była przypadkowa. Wykazali się niezwykłą ambicją i wolą walki i mimo, że w pewnym momencie przegrywali już trzema bramkami. To wszystko przeniosło się na kolejny sukces Polaków i awans do półfinału. O nim już nie będę przypominał

Takowym była Szwecja i z pewnością to ona była uważana za faworyta tego starcia. Biało-czerwoni zagrali jednak o wiele lepiej niż to było do tego momentu. Żelazna defensywa, świetny w bramce Szmal i robiący zamęt w ofensywie bracia Jureccy. To wszystko przełożyło się na końcowe zwycięstwo 24:20

Wracają do wcześniejszych wydarzeń to trzeba przyznać, że faza grupowa nie dawała nadziei na zdobycz medalową podczas mundialu w Katarze. Trzy zwycięstwa, w tym planowe nad Arabią Saudyjską i dwa jednobramkowe nad Argentyną i Rosją oraz porażki z Niemcami na inaugurację i Danią na koniec tej części rozgrywek. Trzecia lokata na koniec i trudny rywal w fazie pucharowej gwarantowany

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:30.

Jarosław Kowalski

Polska: Szmal, Wichary, Wyszomirski – Krajewski, Bielecki, Rojewski, Wiśniewski, B. Jurecki, M. Jurecki, Grabarczyk, Jurkiewicz, Syprzak, Daszek, Szyba, Chrapkowski
    Hiszpania: Sierra, Perez de Vargas – Rocas, Maqueda, Tomas, Entrerrios, Aguinagalde, Ugalde, Andreu, Rodriguez, Canellas, Morros, Garcia, Rivera, Guardiola, Dujshebaev

Sędziowie: Mads Hansen, Martin Gjeding (DEN)