West Bromwich – West Ham 4:0 (koniec) | Crystal Palace – Liverpool 1:2 (koniec)
1:2 (1:0)
Liverpool F.C.
Sobota 14.02.2015, 18:30 • Selhurst Park, Londyn • Puchar Anglii

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.

W angielskim FA Cup wchodzimy w fazę 1/8 finałów! Wielu faworytów pożegnało się już z tymi rozgrywkami, ale niektóre pary powinny przynieść sporo emocji. W jednej z nich zmierzą się: Crystal Palace oraz Liverpool!

Bardzo ciekawie było już w 4. rundzie i obie drużyny były blisko odpadnięcia.
    Crystal Palace grało na wyjeździe z Southampton, z którym po pasjonującym spotkaniu wygrało 3:2! Wszystkie bramki padły już w przeciągu 39 minut i do ostatniego gwizdka nie było wiadome, czy konieczny będzie rewanż!
    Liverpool potrzebował drugiego meczu. Wszystko za sprawą bezbramkowego remisu z Bolton Wanderers na Anfield. W drugim spotkaniu Liverpool osiągnął cel, ale także miał nóż na gardle! Dopiero po bramkach w 86. i 90. minucie goście zapewnili sobie zwycięstwo i awans! To był horror dla kibiców The Reds!

No właśnie, a jak obie ekipy prezentują się w Premier League?
    Lepiej powodzi się ekipie z Liverpoolu, która aktualnie zajmuje 7. miejsce w jednej z najlepszych lig świata. Dorobek The Reds w 25 spotkaniach to 42 punkty.
    Crystal Palace jest kilka lokat niżej i londyńczycy plasują się na 13. pozycji. 27 "oczek" to niewielka zaliczka nad ściśniętą dolną połową tabeli.

W FA Cup albo się awansuje dalej, albo się odpada! Takie są zasady i z pewnością w kolejnej fazie nie zobaczymy już jednej z tych drużyn. Faworytem wydaje się być ekipa z Liverpoolu, ale po problemach w poprzedniej rundzie nic nie wiadomo. Szykują się spore emocje w Londynie – przeżyjcie je razem z lajfy.com!

Crystal Palace F.C.: Speroni – Kelly, Dann, Hangeland, Ward – Souare, Bolasie, Ledley – Gayle, Chamakh, Campbell

Liverpool F.C.: Mignolet – Skrtel, Can, Sakho – Allen, Henderson, Moreno, Markovic – Coutinho, Lallana, Sturridge

Główny: R. Madley
    Asystenci: J. Brooks, H. Lennard
    Techniczny: M. Jones.

W pierwszym dzisiejszym spotkaniu West Brom rozgromiło aż 4:0 West Ham United! Ten mecz będzie chyba bardziej zacięty, przynajmniej na to liczymy!

Obie drużyny wychodzą na boisko! Wielka wrzawa na Selhurst Park!

1

2
    Spokojny początek meczu, ale to Liverpool stara się grać ofensywnie od pierwszego gwizdka!

3
    Crystal Palace nie może opuścić własnej połowy i szybsze wyjścia kończą się stratami. Goście w posiadaniu piłki konstruując atak pozycyjny.

4
    W końcu Marković zostaje powstrzymany przez bocznego obrońcę. Gra gospodarzy polega na wybijaniu futbolówki do przodu. Na razie dominacja The Reds, którzy chcą szybko otworzyć wynik meczu.

5
    Przewrócił się zaraz przed piłką Lallana. Była okazja do dobrej akcji, ale pomocnik przyjezdnych zepsuł całą sytuację. Liverpool nie musiał długo czekać na odbiór piłki.

6
    W dalszym ciągu nie zmienia się przebieg tego spotkania. Marković ładnie przedziera się na prawym skrzydle i zbiega do środka! Oddaje do Lallany już w obrębie szesnastki, ale tym razem czujnie obrońcy.

8
    Próbują wyższym pressingiem wyjść londyńczycy, ale nie udaje im się odebrać futbolówki.

9
    Mamy pierwszą akcję Crystal Palace! Świetny kontratak, wbiegnięcie w pole karne i Skrtel musiał dostawiać nogę przy ogromnym zagrożeniu! Będzie korner dla miejscowych!

10
    Długie dośrodkowanie z narożnika, ale Mignolet skutecznie wychodzi na przedpole! Pewne piąstkowanie golkipera Liverpoolu, który oddala grę.

11
    Bolasie chce zdobyć sobie miejsce w polu karnym, ale według sędziego robi to nieprzepisowo! Faul dla The Reds w ich szesnastce. Spokojnie wznawiają grę goście.

12
    Coutinho chciał indywidualnie zakończyć ofensywę i tak postąpił. Kilkukrotnie poprawiał sobie piłkę, aż w końcu oddał bardzo niecelny strzał. Pewnie Speroni, który jeszcze gonił to zagranie.

13
    Zaczynają wchodzić w ten mecz piłkarze z Londynu. Coraz częściej wybiegają na połowę rywali i Liverpool nie ma już tak wielkiej przewagi, jak w pierwszych minutach.

14
    Niespełna kwadrans gry za nami, a jeszcze nie widzieliśmy zagrożenia pod którąś z bramek. Czasu jest jeszcze sporo, ale o awansie może zadecydować drugie spotkanie!

15
    Gol dla Crystal Palace!

Jednak to Crystal Palace obejmuje prowadzenie! Dominacja Liverpoolu przez pierwsze minuty nie przynosi efektów i teraz goście tracą bramkę! Świetna akcja, którą pierwszy raz wybronił Mignolet! Dobitka FRAIZERA CAMPBELLA otwiera wynik meczu!
    CAMPBELL - 1:0

17
    Liverpool stara się odrobić stratę, ale nowe siły wchodzą w gospodarzy! Souare bardzo brzydko fauluje przeciwnika na własnej połowie. Ma szczęście, że nie zobaczył żółtej kartki.

19
    Długo trwała przerwa po faulu, ale w końcu Skrtel wykonuje stały fragment gry. Futbolówka spada sporo od bramki Speroniego!

20
    Liverpool już w czwartej rundzie miał ogromne problemy z awansem. Czy już w 1/8 zakończą oni swoją przygodę z FA Cup? Poczekajmy.

21
    Idealna okazja, aby wyrównać wynik spotkania! Lallana dostał podanie prosto pod nogę w polu karnym i odpalił mocny strzał, który ląduje obok bramki! Był rykoszet, więc zobaczymy jeszcze korner w wykonaniu The Reds!

22
    Lallana łapie się za głowę, bo to była idealna szansa na zdobycie bramki! Trzeba jednak grać dalej, a to Crystal Palace konstruuje akcję.

24
    Tym razem dwukrotnie popisuje się interwencją Speroni! Bramkarz chroni swój zespół przed utratą gola, ale Liverpool jest coraz bliżej osiągnięcia celu!

25
    Ostra walka w środku pola, lecz arbiter jeszcze nie rozdaje kartek. Od wolnego wznowią gospodarze – może być groźnie!

26
    Fatalne dośrodkowanie zatrzymuje się na wysuniętym piłkarzu Liverpoolu. Wciąż w posiadaniu są miejscowi, którzy przedostają się w pole karne! Pewnie Skrtel wybija wślizgiem!

27
    Na dłużej zatrzymaliśmy się pod bramką Mignoleta. Dośrodkowanie z narożnika piąstkuje właśnie on! Nie będzie dziwne, jeśli to goście stracą kolejną bramkę!

28
    Strach zagląda w oczy piłkarzy w żółtych koszulkach przy każdym stałym fragmencie gry. Tym razem pomaga sędzia, który dopatrzył się faulu w polu karnym. Mignolet dalekim wykopem pozwoli odpocząć defensywie.

29
    Mocny faul Hendersona i arbiter znów musi używać gwizdka! Pan Madley chwilę się zastanawiał, ale w końcu wyciągnął żółtą kartkę z kieszonki!

30
    Bardzo żywe pół godziny gry już za nami! Crystal Palace wciąż prowadzi 1:0, ale ten mecz raczej nie zakończy się takim wynikiem!

30
    Kolejny strzał z dystansu w światło bramki Speroniego! Golkiper rzuca się w prawo i wyciąga to uderzenie! Świetna interwencja Speroniego, który wyrasta na bohatera meczu!

32
    Liverpool bardzo szybko chce się przedostać pod bramkę gospodarzy. Dobra akcja Sturridge'a, który mija kilku zawodników! Anglik w końcu traci panowanie nad piłką!

33
    Bardzo dobrze ogląda się dzisiejsze widowisko! Każdy wie, jaka jest stawka tego meczu i wszyscy pragną awansu! Obie drużyny są nastawione ofensywnie!

34
    Gayle przejmuje futbolówkę na lewej flance i rozpędza się z nią. W końcu oddaje do partnera w środku pola. Nie przynosi większych korzyści ta akcja i ostatecznie to Mignolet zgarnia dośrodkowanie.

35
    Rzut wolny dla Liverpoolu szybko rozegrany i The Reds zabierają się za atak pozycyjny.

36
    Arbiter po raz drugi w meczu sięga po kartkę! Tym razem przepisy przekroczył Chamakh, który zatrzymał akcję gości w środku pola.

38
    Spadło nieco to żwawe tempo z poprzednich minut! Piłkarze łapią drugi oddech, chociaż Liverpool nie daje za wygraną! Nie ustają ataki gości, którzy nie znajdują na razie recepty na Speroniego!

39
    Czy przyjezdnym uda się wyrównać jeszcze przed zejściem do szatni? Niedługo wejdziemy w decydujące momenty pierwszej odsłony!

40
    Crystal Palace jest z każdą minutą coraz bardziej cofnięte. Przypomina to trochę początek meczu, kiedy to gospodarze wyszli na prowadzenie!

41
    Marković biegnie wzdłuż pola karnego na jego granicy. Wciąż pojawiali się nowi obrońcy gotowi do bloku, ale zawodnik The Reds zdołał oddać uderzenie – obok bramki!

42
    Przenosimy się pod bramkę Mignoleta, który w ostatniej chwili powstrzymuje Gayla biegnącego sam na sam! Ależ grają te angielskie zespoły – powinno być 2:0 na Selhurst Park!

43
    Sturridge wrzuca futbolówkę w pole karne londyńczyków, ale zabrakło tam jego partnerów. Speroni pewnie łapie piłkę.

44
    Nie mogą pogodzić się ze stratą przyjezdni! Wciąż atakuje Liverpool, ale ściśnięta obrona Crystal Palace jest dzisiaj szczelna! Czy sędzia doliczy coś do pierwszej połowy?

45
    Gayle upada na murawę po starciu ze Sturridgem! Sędzia odtwarza sobie w myślach akcję i myśli nad żółtą kartką. Kończy się tylko na pogawędce z Anglikiem!

45+1
    1 minuta doliczona do czasu pierwszej odsłony!

45+2
    Bramka Campbella jest jak na razie jedyną w meczu! Czy zmieni się to w drugich 45 minutach?

Bardzo emocjonująca połowa już za nami! Liverpool miał sporą przewagę nad rywalami przez większość czasu, ale decydującą akcję przeprowadzili londyńczycy! Czy The Reds wyrównają i przybliżą się do sukcesu? Przypomnijmy, że ewentualny remis doprowadzi do drugiego meczu!

Wracamy do Londynu! Obie jedenastki meldują się na murawie! Pojawi się także Mario Balotelli!

46

46
    Dwie zmiany od pierwszej minuty drugiej połowy! Balotelli wbiega na boisko za Markovicia, a w ekipie Crystal Palace pojawił się Puncheon, który zmienił Chamakha.

48
    Decydujące 45 minut gry przed nami! Czy Liverpool zdoła wyrównać? A może to miejscowi powiększą prowadzenie i w zasadzie zapewnią sobie awans?

49
    Gol dla Liverpoolu!

DANIEL STURRIDGE wyrównuje stan meczu, który niejako rozpoczyna się od nowa! Kapitalne dośrodkowanie Hendersona prosto na nogę Anglika, który w trudnej sytuacji strzela z woleja na dalszym słupku! The Reds wracają do gry!
    STURRIDGE - 1:1

51
    Teraz to dopiero zaczną się emocje! Crystal Palace natychmiast postanawia zaatakować, ale przynosi im to tylko rzut rożny!

52
    Ward kończy akcję strzałem zza szesnastki, ale obija przy tym nogi rywala! Będzie wznowienie gry z narożnika po raz drugi!

52
    Robi się gorąco pod bramką Mignoleta, który nie po raz pierwszy wykonuje decydującą interwencję! Golkiper mobilizuje swoich obrońców, którzy popełniają łatwe błędy!

54
    Bardzo dobry mecz serwują dzisiaj piłkarze obu ekip! Z pewnością nie możemy się nudzić i mamy nadzieje na takie emocje do ostatniego gwizdka sędziego!

55
    Liverpool znów przesunął się na połowę rywali i nie zamierza jej opuścić. W ataku pozycyjnym przyjezdni.

57
    Balotelli zabiera się z piłką przed polem karnym Crystal Palace, ale Dann fauluje Włocha zaraz przed linią szesnastki! Może być bardzo gorąco między słupkami Speroniego!

58

Wykrakałem! To było do przewidzenia i Liverpool wychodzi na prowadzenie po stałym fragmencie gry! Bardzo mocne uderzenie Balotelliego po ziemi, Speroni wypuszcza piłkę przed siebie i ADAM LALLANA nie mógł zmarnować tej dobitki! Odwracają się losy tego spotkania!
    LALLANA - 1:2

60
    Sakho bardzo cierpi leżąc na murawie! Potrzebna jest pomoc lekarska i niewykluczone, że to będzie koniec zawodów dla tego zawodnika!

62
    Wciąż opatrywany jest obrońca Liverpoolu, który ledwo oddycha. Chyba trenerzy nie pozwolą mu na kontynuowanie gry.

63
    Wracamy do gry i Crystal Palace wznawia grę od rzutu rożnego! Znów niepewnie grają w obronie piłkarze The Reds, którzy dopuszczają do bardzo groźnego woleja Warda! Kolejny korner.

63
    Tymczasem to u gospodarzy czas na roszady. Guedioura wbiega za Kelly'ego!

64
    Ależ wpływ na drużynę ma Mario Balotelli. Włoch sam wypracował rzut wolny, a potem praktycznie asystował przy golu! Liverpool gra już zdecydowanie spokojniej.

65
    Teraz to Crystal Palace nie pozwoli rywalom tak łatwo awansować do ćwierćfinału. Zdecydowanie ofensywniej grają miejscowi, którzy marzą o wyrównaniu!

66
    Sakho powrócił na murawę już jakiś czas temu i obrońca Liverpoolu kontynuuje ten mecz – przynajmniej na razie!

68
    Mignolet wciąż pokrzykuje coś do swoich obrońców. Tutaj jeszcze nic nie jest pewnego! Gospodarze po raz wtóry rozgrywają akcję z rzutu rożnego.

69
    Znów gubi się blok defensywny Liverpoolu! Takich błędów nie można popełniać, bo niedługo może zakończyć się to bramką!

70
    Zwalniają grę obie ekipy. Czas zebrać siły na ostateczne ataki, wszakże zostało już tylko 20 minut do końca spotkania! Czy dowiemy się dzisiaj, kto zagra w ćwierćfinale?

71
    Liverpool od zdobycia drugiej bramki nie gościł w szesnastce londyńczyków. Czy Redsi będą się tylko bronić przez resztę meczu? Szykują się kolejne zmiany.

72
    Bolasie nie dokończy 1/8 finałów! W jego miejsce wbiega świeży Zaha i to ostatnia roszada w ekipie miejscowych.

73
    Sztab szkoleniowy Crystal Palace dyskutuje za linią boczną. Szykuje się ostateczne natarcie i próba wyrównania stanu meczu!

74
    Ale od kilkunastu minut nie dzieje się zbyt wiele, szczególnie ze strony The Reds. Gospodarze nie przestają atakować i co jakiś czas zagrażają bramce Mignoleta.

75
    Takiej gry arbiter nie będzie tolerował. Emre Can szarpie za koszulkę jednego z gospodarzy i mamy kolejną kartkę. Kwadrans do ostatniego gwizdka!

76
    Sakho dokłada nogę na skrzydle i blokuje dośrodkowanie rywali. Będzie rzut rożny dla Crystal Palace, ale dośrodkowanie wpada prosto w rękawice Mignoleta!

78
    Podwójna zmiana w Liverpoolu! Boisko opuszczają Sturridge oraz Coutinho, a w ich miejsce kolejno: Lambert oraz Lovren!

79
    Ciekawą akcję przeprowadzają gracze w żółtych koszulkach! Znów zakotłowało się pod bramką londyńczyków, ale obrońcy ostatecznie oddalają zagrożenie.

81
    Balotelli wybiegł z futbolówką pod linię końcową i mądrze się przy niej utrzymał. Gdy podbiegło do niego dwóch rywali, wtedy oddał piłkę do partnera. W ataku pozycyjnym wciąż Liverpool.

82
    Ponownie to goście przejmują inicjatywę. Crystal Palace opada z sił z każdą minutą i widać, że ciąży na nich ta bramka straty.

84
    Emre Can skutecznie podłącza się pod ofensywę swojej ekipy. Obił on nogi rywala i futbolówka wypada poza linię boczną zaraz przy narożniku. Nie oddają piłki przyjezdni.

85
    Henderson! Anglik bardzo ładnie przyjął piłkę w polu karnym i zaraz przed linią końcową chciał wystawić ją do nabiegającego Balotelliego! Obrońca przecina to zagranie i wykopuje piłkę jak najdalej!

86
    Dann pomaga sobie rękami próbując powstrzymać Włocha. Udaje mu się to, ale nieprzepisowo! Krótko z rzutu wolnego wznawiają grę goście – teraz oni będą szanować posiadanie i kraść cenne sekundy!

87
    Miejmy nadzieję, że w ostatnich minutach jeszcze coś się wydarzy w Londynie! Po ostatniej bramce w zasadzie niewiele się działo.

88
    Ależ dośrodkowanie Warda w stronę Campbella! Anglik nie był w stanie sięgnąć mocnej wrzutki, ale pomysł był zacny!

89
    Lambert jest świeży i szybki, więc zyskuje nad zmęczonymi obrońcami! Dobrze pobiegł do zagrania od Mario Balotelliego i uderzył tylko w blokującego go stopera!

90
    Ostatnia minuta regulaminowego czasu gry! Arbiter postanawia jednak doliczyć kolejne 5! Czy Crystal Palace wyrówna stan rywalizacji?

90+1
    Już z atakiem zabierają się miejscowi! Emre Can narzeka na sędziego, który co prawda podyktował rzut wolny, ale nie dał żółtej kartki zawodnikowi gości. Rzut wolny i może być ciekawie w polu karnym The Reds!

90+2
    Fatalnie przestrzelił to Gayle, który postanowił uderzyć z dystansu. Mignolet wznowi od bramki, ale golkiper Liverpoolu dostaje żółtą kartkę za opóźnianie gry.

90+3
    Liverpool spokojnie czeka na rozwój akcji. Crystal Palace jest w posiadaniu, ale nie potrafi przedrzeć się przez szczelną defensywę.

90+4
    W końcu futbolówka trafia do Balotelliego, który wywalczył jeszcze rzut wolny. Zyskują bardzo ważny czas przyjezdni.

90+5
    Chyba już nic nie wydarzy się w tym spotkaniu! Sędzia nie kończy meczu po 5 doliczonych minutach i pozwala jeszcze grać piłkarzom.

90+6

Świetne widowisko na Selhurst Park dobiega końca! Liverpool zdołał wyrównać, a następnie sam objął prowadzenie, którego nie wypuścił już do końca!
    Bardzo dużo zmieniło się po wejściu na boisko "Super Mario", który w zasadzie ma udział 90% w ostatecznym golu.
    The Reds meldują się w kolejnej fazie Pucharu Anglii, a Crystal Palace musi spakować manatki!

Liverpool tym samym dołącza do West Bromwich, które pokonało dzisiaj 4:0 West Ham United. Więcej rozstrzygnięć jutro!
    Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy do innych na portalu lajfy.com! (20:32:35)