KPR Ruch – SPR Pogoń 29:27 (koniec) | Zagłębie – Młyny Stoisław 22:20 (koniec) | EKS Start – MKS Perła 24:34 (koniec)
KPR Ruch Chorzów
29:27 (12:12)
SPR Pogoń Szczecin
Środa 18.02.2015, 17:30 • Hala sportowa MOSiR, Chorzów • PGNIG Puchar Polski Kobiet

Ruch Chorzów wygrywa z Pogonią Szczecin 29:27! Mimo słabszej pierwszej połowy chorzowianki zdołały wygrać spotkanie i to właśnie one są bliższe awansu do final four Pucharu Polski, czekamy na rozstrzygnięcie meczu rewanżowego w Szczecinie!

58:54
    Znakomity rzut Cebuli, trzy bramki różnicy na minutę przed końcem! (29:26)

58:16
    Trafia Koprowska. (29:25)

56:56
    Dwie minuty kary dla Stachowskiej. (28:23)

50:12
    Kolejna genialna interwencja Ciesiółki! (23:20)

48:59
    Lesik również trafia z siedmiu metrów. (23:19)

48:21
    Wykorzystuje rzut karny Koprowska. (22:19)

44:42
    Kolejny kontratak gości, ale fenomenalnie między słupkami interweniuje Monika Ciesiółka! (20:17)

41:34
    Fauluje pod własną bramką Piotrkowska. Dwie minuty kary i rzut karny dla gości. (20:14)

41:01
    Świetny przechwyt, Migała trafia po kontrze. Przewaga chorzowianek cały czas rośnie! (20:14)

40:41
    Kolejny rzut karny wykorzystane przez miejscowe. (19:14)

40:21
    Faulowana Piotrkowska. Dwie minuty kary dla Cebuli i rzut karny dla gospodyń. (18:14)

38:42
    Migała również wykorzystuje kontratak chorzowianek. Czas dla trenera gości, Adama Struzika. (18:14)

37:28
    Wykorzystuje swoją szansę zawodniczka Ruchu. (16:14)

32:27
    Pudłuje z siedmiu metrów Aleksandra Zimny. (13:12)

Po bardzo ciekawej pierwszej połowie Ruch remisuje z Pogonią 12:12. Jak na razie oglądamy naprawdę dobry mecz, wydaje się, że lepiej zaprezentowały się na razie zawodniczki z nad morza, które prowadziły większość czasu.

Kilkanaście minut przerwy i rozpocznie się druga odsłona spotkania, zostańcie z nami!

29:59
    Znakomite uderzenie przed przerwą Ważnej! (12:12)

28:11
    Dwie minuty kary dla jednej z chorzowianek, ukarana Jasinowska. (10:10)

23:40
    Mamy remis! Monika Migała ponownie pokonuje Szywerską. (9:9)

22:39
    Dwie minuty kary dla Stasiak, Pogoń w osłabieniu. (8:9)

06:35
    Z siedmiu metrów bardzo pewnie Lesik, ale Ruch nadal traci dwie bramki do rywalek. (1:3)

Witam z Chorzowa! Zawodniczki obu drużyn już rozgrzewają się na parkiecie chorzowskiej hali. Kibice powoli zapełniają trybuny, choć po ostatnich przeciętnych występach chorzowianek nie można się spodziewać tłumów.

Piotr Swieczak

KPR Ruch Chorzów: 1.Montowska, 12.Ciesiółka – 3.Pieniowska, 5.Jasinowska, 7.Piortkowska, 8.Drażyk M., 9.Lesik, 10 Drażyk,11.Migała, 13.Krzymińska, 14.Masłowska, 15.Doktorczyk, 17.Sucheta, 18.Rodak, 23.Sadowska, 73.Belmas, 94.Ważna
    Trener: Marcin Księżyk

SPR Pogoń Szczecin: 99.Szywerska, 12.Płaczek – 2.Huczko, 5.Sabała, 6.Stachowska, 8.Cebula, 9.Noga, 10.Głowińska, 12.Płaczek, 14.Królikowska, 15.Stasiak, 20.Zimny, 33.Koprowska, 40.Zawistwoska, 44.Kochniak, 66.Formalik, 87.Yashchuk,
    Trener: Adrian Struzik

Sędziowie: Tomasz Kondziela – Mariusz Kałużny