Resovia – Skra 3:1 (koniec) | Dafi Społem – MKS 3:2 (koniec) | Jastrzębski – Cuprum 2:3 (koniec)
Jastrzębski Węgiel
2
28 25 20 28 14
KGHM Cuprum Lubin
3
30 19 25 26 16
Sobota 21.02.2015, 17:00 • Hala Widowiskowo-Sportowa, Jastrzębie-Zdrój • PlusLiga

0:0
    Po zaciętym spotkaniu Cuprum Lubin wygrywa z Jastrzębskim Węglem 3:2! Warto jednak nadmienić, że od trzeciej partii gospodarze grali w mocno rezerwowym składzie. Mimo porażki Jastrzębski Węgiel zagwarantował sobie czwarte miejsce po fazie zasadniczej. MVP spotkania dla rozgrywającego gości, Grzegorza Łomacza.

14:16
    Kończy po przekątnej Łapszyński! Cuprum Lubin wygrywa 3:2!

13:14
    Obija blok gospodarzy Trommel. Piłka meczowa dla gości z Lubina, ale przedtem jeszcze przerwa na żądanie trenera Piazzy!

11:11
    Trommel blokuje Malinowskiego, remis!

8:6
    Malinowski obija blok rywali. Przerwa techniczna.

28:26
    Znakomita zagrywka Formeli! Goście popełniają błąd w ataku i o losach tego spotkania zdecyduje tie-break!

25:25
    Mieli piłkę w "górze" gospodarze. Malinowski zablokowany.

24:23
    Jest piłka setowa dla gospodarzy w czwartej partii, ale zanim zaserwuje Quesque czas dla trenera Cretu.

16:15
    Blokowany Kosok, ale piłka ląduje poza boiskiem. Druga przerwa techniczna w secie czwartym!

8:6
    Trommel po prostej w aut. Pierwsza przerwa techniczna w czwartym secie!

20:25
    Zablokowany na skrzydle Malinowski. Trzecia partia dla siatkarzy Cuprum Lubin! Goście prowadzą w całym spotkaniu 2:1.

19:24
    Będzie piłka setowa dla gości.

16:18
    Po rękach rywali w aut Trommel. Pashytskyy w polu serwisowym.

14:16
    Zablokowany na środku Czarnowski. Druga przerwa techniczna w trzecim secie przy prowadzeniu lubinian dwoma punktami!

7:8
    Tym razem Formela zagrywa w siatkę. Pierwsza przerwa techniczna w trzeciej partii!

25:19
    Alen Pajenk potężnym serwisem kończy drugą partię! Jastrzębski Węgiel wygrywa 25:19, w całym meczu jest 1:1!

24:19
    Podtrzymana decyzja sędziego, piłka setowa dla gospodarzy!

20:17
    Błąd w ataku gospodarzy! Czas dla trenera Cretu.

16:14
    W aut zagrywa Romać. Jastrzębski Węgiel prowadzi dwoma punktami na drugiej przerwie technicznej!

13:12
    Gierczyński po rękach rywali w antenkę. Czas dla trenera Cretu!

7:8
    Jeszcze raz po prostej Łapszyński. Pierwsza przerwa techniczna w drugiej partii!

28:30
    Autowy blok Łasko kończy pierwszą partię. Cuprum wygrywa 30:28!

27:26
    Mylą się w ataku goście, będzie piłka setowa dla gospodarzy. Czas dla trenera Cretu!

24:25
    Pierwsza piłka setowa dla gości po skutecznym ataku Trommela.

24:23
    Pewnie przyjmuje Quesque, ze środka kończy Pajenk. Na zagrywce Łasko.

19:19
    As serwisowy! Czas dla trenera Cretu.

15:16
    Kolejny punkt dla gości. Jednopunktowe prowadzenie Cuprum Lubin na drugiej przerwie technicznej!

6:8
    Autowy atak po prostej Łasko. Pierwsza przerwa techniczna w tym spotkaniu!

6:6
    Lekka, ale bardzo cenna zagrywka Łasko, mamy remis!

2:5
    Zablokowany na skrzydle Michał Łasko!

0:0
    Koniec rozgrzewki! Już za kilka minut na parkiecie "zameldują się" wyjściowe szóstki!

Piotr Swieczak

Jastrzębski Węgiel: Łasko, GIerczyński, Filippov, Formela, Kosok, Quesque, Czarnowski, Pajenk, Malinowski, Masny libero: Wojtaszek, Popiwczak
    Trener: Roberto Piazza

KGHM Cuprum Lubin: Łapszyński, Trommel, Michalski, Gorzkiewicz, Pashytskyy, Kadziewicz, Romać, Siezieniewski, Łomacz libero: Rusek, Kryś
    Trener: Gheorghe Cretu

Sędziowie: Marcin Herbik – Tomasz Janik