PSG – Toulouse 3:1 (koniec) | Bastia – Lille 2:1 (koniec) | Caen – Lens 4:1 (koniec)
Rennes – Bordeaux 1:1 (koniec)
Paris Saint-Germain
3:1 (1:0)
Toulouse FC
Sobota 21.02.2015, 17:00 • Parc des Princes, Paryż • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Bohaterem spotkania młodziutki Rabiot, który zdobył dwie pierwsze bramki! Wynik ustalił Thiago Silva, który podwyższył prowadzenie z 2:1 na 3:1!
    Tuluza dzisiaj była po prostu słabsza i nie miała aż tylu argumentów, aby zagrozić paryżanom. Jak najbardziej słuszne zwycięstwo drużyny ze stolicy Francji. (19:04:22)

Jednak nie było niespodzianki w Paryżu! PSG wygrywa dzisiejszy pojedynek z Tuluzą 3:1 i wychodzi na pozycję lidera Ligue 1! Przynajmniej do jutrzejszego spotkania Lyonu, który zagra z Nantes!

90+3

90+3
    PSG przejmuje piłkę i samo wyprowadza atak. Nie oddadzą już posiadania paryżanie! Ostatni gwizdek sędziego!

90+2
    Jednak nie taka nudna końcówka! Atakują jeszcze przyjezdni i sytuacyjnym strzałem popisuje się Braithwaite, który niespodziewanie nabiegł na piłkę! Sirigu z największym trudem paruje futbolówkę na korner!

90+1
    Wszystkie karty zostały już dzisiaj rozdane! Spokojna końcówka meczu.

90
    3 minuty dolicza arbiter do regulaminowego czasu gry!

89
    Bahebeck ucieka się do przewinienia i także on zostaje ukarany kartonikiem. Zupełnie niepotrzebny faul.

88
    Właśnie Rabiot kończy udział w dzisiejszym meczu! To zdecydowanie było jego widowisko i kibice dziękują pomocnikowi za dwie bramki! W jego miejsce Camara.

86
    Nie mają już nic do stracenia goście, którzy wyraźnie stawiają na ofensywę! Aguilar popełnia przewinienie i arbiter wpisuje go do swojego notesu.
    Bardzo fajna ciekawostka! Rabiot jest najmłodszym graczem PSG, który strzelił 5 bramek przed 20 rokiem życia od czasów Ogbeche!

85
    Ben Yedder znów zaznacza swoją obecność w polu karnym, ale tym razem nie zdołał skierować piłki do siatki! Będzie tylko wznowienie gry z narożnika boiska! Ostatnie 5 minut przed nami!

83
    Zmiana w drużynie Paris Saint-Germain FC: z boiska schodzi Pastore, na boisku pojawia się Maxwell.

82
    Braithwaite dochodzi do pozycji strzeleckiej po dośrodkowaniu z lewej flanki! Duńczyk jednak myli się uderzając głową na bramkę Sirigu!

81
    Wkroczyliśmy w decydujące 10 minut tego niezwykle ciekawego meczu! Czy goście ustrzelą bramkę kontaktową?

80
    Kana-Biyik zostaje zastąpiony przez Sirieixa. Limit zmian wykorzystany!

79
    Wciąż w ataku przebywają paryżanie, którzy teraz zyskują rzut rożny. Niskie dośrodkowanie blokuje obrońca, a Bahebeck w końcu nie przyjmuje prościutkiej piłki. Aut dla Tuluzy i okazja do zmiany!

76
    PSG naciera jeszcze bardziej i prawie zdobywa kolejną bramkę! Na całe szczęście Tuluzy jest jeszcze Ahamada, który niebywale broni bardzo mocne uderzenie! Ale emocje w Paryżu!

75
    William Matheus zmienia Pešicia zaraz po golu! Jeszcze jedną zmianę mają goście.
    Thiago SILVA - 3:1

74
    Gol dla PSG!

Doskonałe dośrodkowanie Matuidiego z rzutu wolnego! Piłka dochodząca w pole karne i do wrzutki skacze kilku zawodników! Ostatecznie to THIAGO SILVA dotyka futbolówki jako ostatni i to jemu zapisana jest bramka! Koniec nadziei Tuluzy?

73
    Pastore zauważył wbiegającego Digne! Właśnie tam posyła mu podanie, ale obrońca połapał się w zamiarach rywali! Będzie jeszcze rzut wolny dla PSG!

72
    Ahamada decyduje się na drybling z Cavanim! Urugwajczykowi brakowało centymetrów i szczęścia, aby pokrzyżować plany bramkarzowi! Było gorąco!

70
    Zostaje 20 minut meczu 26. kolejki Ligue 1! Przypomnijmy, że paryżanie walczą o odzyskanie pozycji lidera tychże rozgrywek!

69
    Bahebeck w miejsce Lavezziego w pierwszej zmianie PSG!

68
    Lavezzi nie zdołał dopaść do futbolówki przed linią końcową. Szykuje się pierwsza zmiana w ekipie miejscowych.

67
    Spokojnie rozgrywają piłkę piłkarze Tuluzy. W końcu przesuwają się w obręb pola karnego, ale nie potrafią skutecznie zakończyć akcji!

66
    Oj dzieje się dużo więcej w drugich 45 minutach! Oby ten mecz wyglądał tak samo do ostatniego gwizdka sędziego. PSG naciska, ale wcale nie jest przesądzone, kto zdobędzie tutaj 3 punkty!

64
    Pastore tym razem prostopadle w stronę Cavaniego! Na spalonym był napastnik gospodarzy i arbiter przerywa akcję sam na sam!

63
    Jednak krótko rozegrali miejscowi i chcą oni skonstruować groźną akcję w sposób pozycyjny. To właśnie robią! Cavani wypatrzył w polu karnym Thiago Silvę, ale futbolówka nie dociera do Brazylijczyka, bo spod ziemi wyrósł obrońca!

62
    Paryżanie otrzymują kolejny dzisiaj stały fragment gry. Szykuje się dośrodkowanie, ale arbiter jeszcze rozmawia z zawodnikiem gości.

61
    Tym razem to Ahamada broni swój zespół przed utratą gola! Bramkarz wyszedł do wysuniętego Lavezziego i nie ma 3:1! Oj dzieje się w Paryżu!

60
    Godzina gry już za nami! Tymczasem to Thiago Silva doznał urazu w powietrznym starciu. Po króciutkiej przerwie wracamy do gry.

59
    Zdecydowanie nie możemy się nudzić po przerwie! Akcje przechodzą z jednej strony boiska na drugą, a w 10 minut zobaczyliśmy 2 bramki! Czy padną kolejne? Na to się zanosi.

58
    Rzut rożny dla PSG! Niepewnie wychodzi z bramki golkiper i futbolówka przelatuje na drugą stronę. Stamtąd także idzie dośrodkowanie, które spada na głowę Cavaniego! Coraz bliżej są gospodarze kolejnego trafienia!

56
    Paryżanie nie chcą psuć sobie krwi i zamierzają zadać kolejny cios! Dobre akcje przeprowadzają miejscowi, ale obrońcy Tuluzy nie popełniają teraz błędów.

55
    Ibrahimović rozpędza się z piłką i zbliża się do granicy pola karnego! Szwed oddaje mocny strzał, ale tuż obok lewego słupka bramki Ahamady!

53
    Bardzo dobre spotkanie w Paryżu! Wydawało się, że gospodarze spokojnie doprowadzą dwubramkowe prowadzenie przez kilkanaście następnych minut, ale szybko tracą bramkę! Tuluza jeszcze powalczy!
    Wissam BEN YEDDER - 2:1

51
    Gol dla Toulouse!

A jednak przyjezdni nie składają broni! Dośrodkowanie z rzutu wolnego na głowę Pešicia! Ten podaje w drugą stronę i zupełnie myli obrońców gospodarzy! WISSAM BEN YEDER dokłada głowę i strzela gola kontaktowego!

50
    Chyba nie mogli lepiej rozpocząć drugiej połowy miejscowi. Tuluza postawiona została w bardzo trudnej sytuacji i goście muszą ryzykować! Czy im się to opłaci?
    Adrien RABIOT - 2:0

48

Fenomenalna indywidualna akcja Pastore, który minął przy linii końcowej dwóch obrońców! Zagranie wzdłuż 5. metra, a tam akcję domknął ADRIEN RABIOT! Druga jego bramka w tym meczu!

47
    Spajić taktycznie przerywa kontrę PSG i powala na murawę jednego ze skrzydłowych. Będzie okazja do groźnego dośrodkowania ze stałego fragmentu gry!

46
    Wznawiają grę przyjezdni! Trenerzy nie zdecydowali się na zmiany w czasie przerwy, więc gramy w tych samych 11!

46

Wracamy na Parc des Princes!

Gospodarze od pierwszego gwizdka przejęli inicjatywę. Tuluza miała problem z odbiorem futbolówki i w zasadzie nie stwarzała sobie okazji.
    PSG mimo przewagi w posiadaniu także nie mogło skonstruować nic pożytecznego, aż do 27. minuty, kiedy wynik otworzył Rabiot. Tuluza nie pozostała dłużna i w końcówce połowy sama miała okazję na gole! Czy zmieni się coś w drugiej odsłonie? Zostańcie z nami!

45+3

45+2
    Spajić opuszcza murawę z opatrunkiem na głowie. Sędzia pozwala rozegrać rzut wolny, ale zaraz po tym zaprasza piłkarzy do szatni!

45+2
    Cavani potraktował łokciem rywala w powietrznym starciu. Spajić pokrywa się krwią, bo ma rozcięty łuk brwiowy! W końcu arbiter wyciąga żółtą kartkę, bo o symulacji nie może być mowy.

45+1
    1 minuta doliczona do czasu pierwszej połowy!

45
    Trzeba przyznać, że rozkręcają się przyjezdni! Atakują z coraz większym zaangażowaniem i to nam się podoba. Żeby jednak nie zakończyło się to zabójczą kontrą PSG.

44
    Didot doznał kontuzji w jednym ze starć i niestety nie dokończy nawet pierwszej połowy! W jego miejsce Ben Yedder.

43
    Właśnie o takie emocje nam chodziło! Atak za atak i niestety nie ma kolejnej bramki! Będzie pierwsza, wymuszona zmiana w ekipie gości.

41
    Tuluza wybiega z akcją czterema zawodnikami i prawie doprowadza do wyrównania! Bardzo dobre dośrodkowanie spada na głowę Aguilara! Fenomenalnie paruje przy słupku Sirigu!

40
    Thiago Silva bardzo mocno przepycha się z rywalem przy linii końcowej. Będzie wrzut z autu dla gości, ale czas w pierwszej połowie leci nieubłaganie!

39
    Matuidi zderzył się z Grigore i zawodnik PSG mógł ucierpieć w tej akcji! Arbiter postanawia jednak oszczędzić Grigore – bez kartki!

38
    Sirigu z kolejną wrzutką już nie ma żadnych problemów. Defensywa paryżan może odetchnąć i teraz przenosimy się na połowę rywali.

37
    Tym razem to goście mają stały fragment gry po faulu na połowie PSG. Dośrodkowanie w pole karne zostało oddalone, ale wciąż przy piłce utrzymują się goście.

36
    Zakotłowało się w szesnastce Tuluzy, ale Pastore nie był w stanie więcej zdziałać! Zbyt wielu zawodników znalazło się w polu karnym i brakło już miejsca do rozegrania akcji. Wszystko działo się przy sporej prędkości!

35
    Przesuwają się do przodu przyjezdni, ale nie mają takiej siły przebicia. PSG wybiega z kontratakiem czwórką zawodników!

33
    Tuluza musi się wziąć za odrabianie, bo za kilka minut może być po meczu! Dominacja gospodarzy, którzy dążą do kolejnych zdobyczy.

32
    Thiago Silva kapitalnie nabiega na piłkę dośrodkowaną z narożnika boiska, ale strzałem z główki uderza tuż obok słupka! Ale byłby gol po stałym fragmencie gry!

31
    Zabrakło centymetrów! Cavani wrzuca kąśliwą piłkę na Lavezziego, który nie sięga zagrania! Ahamada dotyka jeszcze futbolówki i będzie rzut rożny!

29
    Natychmiast za ciosem idą miejscowi, którzy chcą podwyższyć wynik! Cofnęła się Tuluza, która zagęszcza pole.
    Adrien RABIOT - 1:0

27

Tego można było się spodziewać! PSG przeprowadza skuteczną ofensywę, którą kończy bramką otwierającą wynik! Ibrahimović fenomenalnie wycofuje piętką do ADRIENA RABIOTA, a ten technicznym strzałem pakuje futbolówkę obok słupka! Kapitalna bramka!

26
    W końcu doczekaliśmy się składnej akcji paryżan! Lavezzi chciał poszukać Cavaniego w szesnastce, ale znów zabrakło dokładności! Obrońca na rzut rożny.

25
    Widoczny w drużynie Toulouse jest Pešić, który często wraca i pomaga swoim środkowym graczom. W ofensywie jednak nie ma czego szukać, bo goście nie tworzą okazji. W zasadzie PSG również.

23
    Ibrahimović pędzi do linii końcowej i zdołał opanować futbolówkę! Natychmiast pokryło go dwóch obrońców, którzy nie pozwolili mu na więcej.

22
    Szybko przenosimy się pod drugą bramkę i bodajże Grigore wygłówkował dośrodkowanie ponad własną bramkę – rzut rożny dla PSG!

20
    Van der Wiel tym razem popisał się skutecznością w obronie. Bardzo dobry wślizg kończący oskrzydlającą akcję rywali. Od wrzutu z autu rozpocznie Tuluza.

19
    Tuluza także dzisiaj nie odpuści i goście poszukają swoich okazji w tym meczu. Na razie jednak mają problem z odbiorem futbolówki.

17
    Nie możemy doczekać się większych emocji w tym spotkaniu. PSG jakby nie mogło wejść w ten mecz, ponieważ paryżanom brakuje sporo dokładności w ostatnich podaniach!

15
    Ponownie pokazał nam się Van der Wiel, który wślizgiem spróbował dograć piłkę wgłąb pola karnego. Nic z tego.
    Mija pierwszy kwadrans dzisiejszego spotkania!

14
    Cavani dopada do futbolówki na skrzydle! Podanie do partnera i ten wywalcza rzut rożny dla PSG! O dośrodkowaniu jednak lepiej szybko zapomnieć – Ahamada pewnie zgarnia prostą wrzutkę.

13
    Obie drużyny prezentują się całkiem obiecująco, ale brakuje nam ataków wprost na bramkę. Wszystko toczy się w środkowej strefie boiska.

12
    Van der Wiel podłącza się do ofensywy na prawym skrzydle, ale jego dośrodkowanie zatrzymuje się na nogach obrońcy! Wciąż jednak przy piłce paryżanie.

11
    Ładnie pograli teraz podaniami piłkarze Tuluzy! Thiago Silva wchodzi jednak w paradę i przerywa dobrą zabawę gości.

10
    Niewiele dzieje się w pierwszych minutach dzisiejszego meczu, ale mamy nadzieję, że któraś z drużyn w końcu przyspieszy! Głównie to PSG utrzymuje się przy piłce.

9
    Marquinhos ładnie przypilnował nacierającego napastnika i pozwolił opuścić piłce plac gry. Od bramki dalekim wykopem wznowi Sirigu.

8
    Faulowany był obrońca gości i arbiter natychmiast przerwał grę. Spokojnie rozegrają piłkę goście z linii defensywy.

7
    Dobre niskie podanie w stronę osamotnionego Lavezziego! Obrońcy jednak stoją na swoich pozycjach i pewnie przerywają to zagranie!

6
    Spokojnie wymieniają podania piłkarze ze stolicy Francji, ale wcale nie zyskują przewagi w okolicach pola karnego przeciwników. W końcu popełniają oni błąd i z kontrą wybiega Tuluza!

4
    Widać, że trochę gubią się w defensywie goście. Wszakże atak PSG robi wrażenie! Na razie jednak gospodarze nie stworzyli sobie lepszej okazji.

3
    Pešić decyduje się na indywidualne zakończenie akcji i uderza ponad bramką Sirigu! Dobra akcja przyjezdnych.

2
    Ibrahimović ładnie przepchnął defensora i wrzucił futbolówkę w szesnastkę rywali – blok kolejnego obrońcy!

2
    PSG od pierwszego gwizdka utrzymuje się przy piłce i konstruuje atak pozycyjny. W końcu pressingiem wychodzą goście, ale kończy się to dla nich niebezpieczną akcją z udziałem bramkarza, który wyszedł z bramki!

1
    Rozpoczynają paryżanie, którzy grają w granatowych strojach! Przyjezdni na biało-fioletowo! Czy Tuluzę będzie stać na niemałą niespodziankę?

1

Świetna atmosfera w Paryżu! Czas na powitanie obu ekip, które właśnie wychodzą na murawę!

Paris Saint-Germain FC: Sirigu – Digne, Silva, Marquinhos, Van der Wiel – Matuidi, Rabiot, Pastore – Cavani, Ibrahimović, Lavezzi

Toulouse FC: Ahamada – Moubandje, Kana-Biyik, Spajić, Akpa Akpro – Grigore – Braithwaite, Aguilar, Didot, Regattin – Pesić

Sędziowie: Amaury Delerue.

Liczymy na piękny mecz z mnóstwem goli! Nad wszystkim będzie trzymał pieczę arbiter główny Amaury Delerue. Zapraszamy do naszej relacji na portalu lajfy.com!

W dzisiejszym widowisku zabraknie kilku kluczowych graczy, którzy osłabią głównie paryską drużynę. W PSG nie zagrają: Serge Aurier, Lucas Moura, David Luiz i Marco Verratti.
    Po stronie przyjezdnych zabraknie Marcela Tisseranda, Tongo Doumbii oraz Mihaia Romana.

Przypomnijmy, że paryżanie są świeżo po spotkaniu w Lidze Mistrzów. Wydaje się, że w tym tygodniu to właśnie mecz z Chelsea (1:1) był najważniejszy i w niego poszło większość zaangażowania. Czy miejscowi nieco odpuszczą w sobotnim starciu?

Stołeczna drużyna nie przegrała pięciu ostatnich spotkań, ale za to 2 poprzednie kończyły się podziałem punktów. PSG może żałować właśnie zeszłotygodniowego starcia z Caen, gdzie wypuściło z rąk prowadzenie 2:0 (ostatecznie 2:2).
    Tuluza wygrała swój poprzedni mecz ze Stade Rennais 2:1 i przyjeżdża do Paryża z zamiarem sprawienia niespodzianki!

Paris Saint-Germain plasuje się w ligowej tabeli zaraz za prowadzącym Lyonem! Paryżanie tracą do lidera zaledwie 2 punkty i już w tej kolejce będą chcieli przejąć prym w całej Francji!
    Z kolei Toulouse FC w każdym starciu musi szukać punktów. Goście sobotniego meczu są aktualnie na 17. pozycji i mają 28 "oczek". Tuluza ma zaledwie 2 punkty zapasu nad strefą spadkową!

W 26. kolejce francuskiej Ligue 1 zagościmy na Parc des Princes w Paryżu, gdzie miejscowe PSG podejmie Tuluzę! Miejmy nadzieję, że nie będzie to jednostronne spotkanie, a wiele na to wskazuje!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.