PSG – Toulouse 3:1 (koniec) | Bastia – Lille 2:1 (koniec) | Caen – Lens 4:1 (koniec)
Rennes – Bordeaux 1:1 (koniec)
SC Bastia
2:1 (2:1)
Lille OSC
Sobota 21.02.2015, 20:00 • Stade Armand Cesari, Bastia • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Jak co weekend spotykamy się z najlepszymi europejskimi ligami, w tym także i francuską. Już jutro mecze 26. kolejki, a zmierzą się między innymi SC Bastia i Lille OSC.

Spotkanie tych drużyn to spotkanie ligowych średniaków. Bastia do jutrzejszego meczu przystąpi z 13. pozycji. Podopieczni trenera Printanta zdobyli do tej pory 30 punktów, wygrywając siedem spotkań i notując po dziewięć porażek i remisów. Ostatnio jutrzejsi gospodarze notują niezłą serię, nieprzegrywająca żadnego z pięciu spotkań i notując w tym trzy zwycięstwa.

Lille w tabeli plasuje się nieco wyżej, bo na 11. pozycji, z dorobkiem 32 punktów. Podopieczni trenera Girada zanotowali jedno zwycięstwo więcej od jutrzejszego rywala, jednak tyle samo spotkań przegrali. Jutrzejsi przyjezdni mają jednak ostatnio kłopot z ustabilizowaniem formy i grają w kratkę przeplatając dobrą grę i wynik z gorszymi rezultatami.

Trener Bastii nie będzie mógł jutro skorzystać z Ba, Cisse i Vincent (kontuzje) oraz Brandão (czerwona kartka). Rywale natomiast będą sobie musieli radzić bez Freya, Soumaoro i Martina.
    Początek meczu w sobotę o godzinie 20! Zapraszamy na relację na Lajfy.com!

SC Bastia: Areola – Diakite, Modesto, Squillaci, Boudebouz, Gillet, Palmieri, Romaric, Ayite, Danic, Sio

Rezerwowi: Leca, Cioni, Djiku, Keita, Kamano, Kone, Ongenda

Lille OSC: Enyeama – Basa, Beria, Corchia, Kjaer, Boufal, Gueye, Lopes, Mavuba, Koubemba, Mendes

Rezerwowi: Elana, Pavard, Balmont, Delaplace, Traore, Origi, Roux

Sędziowie: Desiage – Perruaux, Henninot.
    Ustawienie drużyny Lille

Obie ekipy rozgrzewają się przed spotkaniem. Początek o 20!

Zawodnicy są już na murawie, niedługo początek meczu!

1

1
    Zaczęli gospodarze, jednak szybko stracili. Poszedł Koubemba lewą stroną, dośrodkowuje, głową uderza Mendes, ale obok bramki.

2
    Spokojnie teraz grają piłką goście. Boufal na prawej stronie próbuje minąć rywala na obieg, ale nieudana próba.
    Kibice zadbali o wrażenia pirotechniczne.

4
    Pierwszy strzał gospodarzy, próbował z dystansu zaskoczyć Danic, ale za lekko i prosto w bramkarza. Nie miało to szansa powodzenia.

6
    Faulował Diakite na lewej stronie i rzut wolny dla Lille. Kąśliwe dośrodkowanie na bliższy słupek, trącił je któryś z obrońców i mamy korner.

7
    Teraz akcja po drugiej stronie boiska, wrzucał z lewej strony Boudebouz, ale spokojnie wybija Kjaer.

8
    Gillet ładnie zszedł do środka, próba zagrania na lewo do podłączającego się Danica, ale dobrze interweniuje Mavuba i przecina podanie.

11
    Dużo walki teraz w środku boiska, łatwe straty i szybkie odbiory obu stron.

12
    Świetna akcja prawą stroną Ayite prawą stroną, podaje płasko do środka, ale tam traci Sio.

13
    Świetne uderzenie z dystansu posyła Lopes i musi interweniować Areola! Korner.

15
    Bardzo ładny atak gości, pozycyjna ofensywa, próbuje dośrodkowania z prawej strony Corchia, ale blokowany przez Danica i kolejny korner.

15
    I jeszcze jeden róg, trącił piłkę Squillaci.

16
    Posiadanie piłki po pierwszym kwadransie: 45% Bastia, 55% Lille.

17
    Gol dla Lille!
    Świetnie na lewej stronie minął przeciwnika Beria, wrzuca w pole karne, tam odnajduje się RYAN MENDES, który głową pakuje piłkę do bramki!
    Otwierająca wynik bramka RYANA MENDESA

20
    Doskonała piłka jeszcze z własnej połowy do Sio, ten przyjmuje w polu karnym rywala, chciał wycofać, ale niedokładnie.
    RYAN MENDES w 17. minucie otwiera wynika spotkania

21
    Znów piłka do Sio na 16. metr, tym razem dobrze odegrał, ale później nieco pogubili się koledzy i spowolnili akcję.

21
    Palmieri dośrodkowuje nisko z lewej strony, piłkę odbija Corchia, korner.

22
    Gol dla Bastii!
    Danic z lewej strony zszedł nieco w środek, wrzuca w pole karne, najwyżej skacze GIOVANNI SIO i zdobywa bramkę!
    Wyrównujące trafienie GIOVANNIEGO SIO

25
    Długa piłka do Mendesa, ale dobrze przerywa Danic i tylko aut dla gości.
    GIOVANNI SIO szybko doprowadza do wyrównania

25
    Ależ kapitalne zagranie Danica z lewej strony! Świetnie podawał górą do wybiegającego Boudebouza. Przegrał jednak on walkę z Corchią i piłka dla Lille.

26
    Sam próbował teraz zagrać Mendes z prawej strony, ale łatwo powstrzymuje go Palmieri.

27
    Dalej próba gry prawą stroną, tym razem rozciągnięcie na tę stronę i piłkę na korner wybija Palmieri.

30
    Uspokoił się nam zdecydowanie teraz mecz, dużo podań bez zdobywania pozycji i miejsce, ale też dużo strat.

31
    Ależ zrobiło się gorąco! Świetnie z prawej strony zagrał Boudebouz, wypuścił nadbiegającego Ayite, ten z prawej strony zagrywa na 5. metr do Sio, który pokonuje bramkarza... SPALONY! Ale to słuszna decyzja sędziego!

33
    Urwał się z lewej strony Mendes, ale genialny wślizg Diakite i zatrzymuje akcję.

34
    Tym razem akcja Bastii lewą flanką, ale fatalnie wrzuca Danic.

35
    Przechwytuje podanie na połowie boiska Palmieri, ruszył sam, podaje na lewo, ale znów złe wstrzelenie w pole karne.

36
    Bardzo ładna akcja gości! Lewą flanką poszedł sam Mendes, podał na szesnastkę do Koubemby, ten odwraca się i uderza, ale blokuje go Squillaci!

37
    Kolejna akcja lewą flanką Bastii i zdobywają gospodarze rzut rożny.
    Sektor gości świeci dziś pustkami

40
    Genialny przechwyt na środku Danica, poszedł do przody, ale rozciągnął na prawo do FLOYDA AYITE, który pokonuje bramkarza strzał z szesnastki!
    FLOYD AITE wyprowadza swój zespół na prowadzenie
    FLOYD AYITE w 40. minucie pokonuje bramkarza pięknym strzałem i wyprowadza Bastię na prowadzenie

43
    Gracze Lille są chyba mocno w szoku. Dużo start, nie utrzymują się przy piłce i to nadal Bastia atakuje.

44
    Romaric próbuje zagrania za obrońców do wychodzącego Sio, ale dobrze przerywa Basa.

44
    Znów okazja Bastii! Sio wbiega w pole karne z prawej strony, uderza mocno, ale jednak niecelnie!

45

Bardzo ciekawa pierwsza połowa! Bastia prowadzi po pierwszych 45. minutach 2:1 z Lille, mimo że to goście jako pierwsi trafili do bramki. Mecz jest dość otwarty i dużo się dzieje. Obie drużyny grają szybką i ofensywną piłkę. Zapraszamy na drugą połowę po przerwie!

Zawodnicy wracają na murawę, za chwilkę dalsza część emocji!

46

46
    Zaczęli goście, wysoko i aktywnie jednak wychodzą rywale i nie potrafią rozegrać akcji gracze Lille.

48
    Bardzo spokojne te pierwsze minuty drugiej połowy, dużo walki o miejsce w środku pola.

50
    Ależ świetne podanie dostał Mendes na prawo, urwał się obrońcy i próbował zagrać w środek pola karnego, ale nie miała adresata ta piłka.

52
    Próbuje atakować Lille, jednak robi to bardzo nieporadnie. Dużo niedokładności i te akcje nie mają polotu.

53
    Teraz środkiem chciał sam ruszyć Lopes, ale oczywiście traci w banalny sposób. Tak nie odrobią strat przyjezdni.

54
    Romaric próbuje uruchomić napastników długim podaniem, ale... Bastia też jest niedokładna. Od bramki Enyeama.

55
    Znów sam w środku kombinuje Lopes, tym razem mu się udało wywalczyć rzut wolny.

55
    Mendes dośrodkowuje z prawej strony, blokuje go Palmieri.

56
    I jeszcze jedna próba wrzutki z prawej strony, ale tym razem piłkę łapie Areola.

57
    Ciekawie zapowiadała się teraz akcja Bastii. Wychodzili z szybkim atakiem gospodarze, Sio oddał przed pole karne do Boudebouza, ale ten traci w banalny sposób, odskoczyła mu ta piłka.

59
    Boudebouz uderza zza pola karnego i musi się wykazać Enyama, korner!

59
    Wybijają obrońcy piłkę za pole karne, skąd błyskawicznie uderza Danic, trochę pinballa w polu karnym, uderza z bliska Gillet i świetnie Enyama!

60
    Zmiana w drużynie Lille OSC: z boiska schodzi Boufal, na boisku pojawia się Origi.
    W 60. minucie mamy pierwszą zmianę. Origi zastępuje Boufala

63
    Groźnie teraz pod bramką Bastii, niezłe podanie z lewej strony do wbiegającego w pole karne Koubemby, ale uprzedza go Areola.

63
    Żółtą kartkę otrzymuje Corchia (Lille OSC).

65
    Przycisnęło Lille! Świetna akcja z lewej strony, płaskie rozrzucenie na prawo, podanie w pole karne do Koubemby, ten mija rywala i uderza, ale świetnie blokuje Modesto! Ale to ładnie wyglądało! Zespołowa, szybka akcja!

69
    Długie podanie na prawo do Origiego, ten walczy o piłkę z Palmierim, który pokazał ambicję i z poświęceniem uratowałem jeszcze piłkę przed kornerem. Arbiter gwiżdże jeszcze przewinienie.

69
    Tym razem długa piłka gospodarzy do Sio, ale ten na spalonym.

70
    Bastia przejmuje piłkę z prawej strony na środku boiska, rusza sam Ayite, ale za bardzo chciał zrobić wszystko sam i pięknie odbiera mu piłkę Kjaer.

71
    Drybluje w środku Lopes, próba zagrania na prawo, ale przerywa to Palmieri.

72
    Posiadanie piłki równo po połowie, obie drużyny mają po 50%.
    Origi nie strzelił bramki w lidze od 147 dni. Ostatnią bramkę zdobył jeszcze we wrześniu, właśnie w spotkaniu z Bastią

74
    Zmiana w drużynie SC Bastia: z boiska schodzi Diakite, na boisku pojawia się Cioni.

76
    Indywidualna akcja Sio, który wywalczył piłkę w starciu z Kjaerem, chciał wbiec między obrońców w pole karne, ale za mocno sobie wypuścił i traci piłkę.

76
    Zmiana w drużynie Lille OSC: z boiska schodzi Mendes, na boisku pojawia się Traore.

78
    Dwójkowa akcja przed polem karnym Traore i Lopes, ten drugi wbiega w pole karne i pada, ale nic tam nie było.

78
    Zmiana w drużynie SC Bastia: z boiska schodzi Sio, na boisku pojawia się Kamano.

79
    Znów próba długiej piłki Bastii, ale tym razem spalił Kamano. Znacząco się jednak pomylił sędzia.

80
    Sporo zamieszania na szesnastce Bastii, zbierał się do strzału Movuba, który wcześniej wykazał się niebanalną techniką w przyjęciu, ale pada i nie trafia w piłkę.

82
    Teraz we dwójkę z prawej strony swoich sił próbują Origi i Traore, ale zdołali wywalczyć jedynie aut.

83
    Zmiana w drużynie SC Bastia: z boiska schodzi Danic, na boisku pojawia się Ongenda.

85
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego z lewej strony, ale kompletnie nieudane i piłkę łapie Areola.

86
    Niebezpieczny atak Traore, który nakładką zaatakował na szesnastce Modesto. Na szczęście bez urazów.

88
    Kolejny atak gości, kolejny bez strzału. Zdobyli jedynie korner, który wykonali fatalnie i łapie bez problemów Areola.

89
    Świetna akcja gości, wreszcie! Podłączył się Corchia, który dostał piłkę na obieg, zagrywa po ziemi spod linii końcowej, uderza wbiegający Gueye, ale z poświęceniem blokują obrońcy Bastii!

90+1
    Trzy minuty dolicza sędzia.

90+2
    Sporo zamieszania pod bramką Areoli, przejmuj piłkę na szesnastce Gueye, uderza, ale spokojnie łapie bramkarz.

90+3
    Uderza wolejem zza pola karnego Traore, ale piłka leci w trybuny.

90+3

Bastia wygrywa z Lille 2:1. Bramki dla gospodarzy zdobyli Sio i Ayite, a honorowe trafienie dla Lille odnotował Mendes. Wszystkie te bramki padły jednak w pierwszej połowie, która okazała się być dużo ciekawsza od drugiej. Bastia postawiła na obronę i tylko sporadycznie próbowała atakować. Ofensywne zapędy gości z Lille natomiast były bardzo nieporadne i nie kończyły się nawet strzałami na bramkę. Bastia ugrała więc to co chciała i kończy dzisiaj mecz z trzema punktami.
    Bastia wygrywa spotkanie 2:1 dzięki trafieniom Sio i Ayite z pierwszej połowy.

Dziękujemy za uwagę. Zapraszamy na inne relacje na Lajfy.com! (21:52:39)