PSG – Toulouse 3:1 (koniec) | Bastia – Lille 2:1 (koniec) | Caen – Lens 4:1 (koniec)
Rennes – Bordeaux 1:1 (koniec)
Stade Rennes
1:1 (1:0)
Girondins Bordeaux
Sobota 21.02.2015, 20:00 • Route de Lorient, Rennes • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Dziękuję Państwu za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne piłkarskie emocje z lajfy.com! (21:58:45)
    Sytuacja, po której sędzia wskazał na 11. metr.

Remis w Rennes! To najważniejsza informacja po niezłym starciu, w którym fragmenty bezbarwne przeplatały się z ekscytującymi. Podział punktów to generalnie sprawiedliwe rozstrzygniecie, choć można mieć pewien niesmak po okolicznościach, w jakich Bordeaux doprowadziło do remisu. Mikael Lesage dopatrzył się miękkiego faulu Fernandesa na Rolanie, a rzut karny na gola zamienił Khazri. W pierwszej połowie więcej z gry mieli goście, po przerwie Rennes opanowało sytuację na boisku i niewiele wskazywało, ze wypuści z rąk przełomowe zwycięstwo. Tak się jednak stało i drużyna Kamila Grosickiego opuściła boisko ze zwieszonymi głowami. Sędziowie zostali natomiast pożegnani gwizdami z trybun!

90+3

90+1
    Interesująca końcówka. Tak samo jak w pierwszej połowie dzieje się pod obiema bramkami!

90+1
    Piłka w siatce Bordeaux, ale nie ma mowy o golu. Znacznie wcześniej sędzia użył gwizdka, by zatrzymać grę po faulu.

90
    Doliczone 3 minuty.

90
    W odpowiedzi Sertic próbował zaskoczyć Costila z rzutu wolnego. Futbolówka poszybowała nieopodal spojenia słupka z poprzeczką!

88
    I mieli swoją szansę gospodarze! Nieskuteczny dziś Toivonen strzelił z fałsza z linii pola karnego wprost w dobrze ustawionego Carrasso. Bramkarz Bordeaux nie dał się zaskoczyć i piąstkował.

87
    Zwycięskiego gola szukają aktywniej piłkarze Rennes. To oni częściej przenoszą piłkę na połowę przeciwnika.

85
    Dalekie wybicia piłki w wykonaniu zawodników Bordeaux. Od momentu wyrównania patronem rywalizacji jest Piotr Świerczewski. Gra "na chaos".

84
    Moreira zameldował się na boisku. Przypomnijmy, musi uważać, bo zdążył już zobaczyć żółtą kartkę.

83
    Sertic zastąpił zdobywcę gola na 1:1 – Khazriego.

81
    Piłka wróciła na połowę Rennes po małej drace dużych chłopców. Zobaczymy, która drużyna będzie bardziej zdeterminowana w poszukiwaniach zwycięskiego gola.

79
    Jeszcze kartka dla Moreiry. Tak, to nie pomyłka – arbitrowi nie spodobało się zachowanie rezerwowego.

78
    Ntep upomniany żółtą kartką za dyskusję po podyktowaniu jedenastki dla Bordeaux.

78
    Jeden z komentatorów uznał rzut karny za "ekstremalnie miękki". Nie da się ukryć, że decyzja arbitra budzi kontrowersje.
    Wahbi KHAZRI - 1:1

77
    Gol dla Bordeaux!
    WAHBI KHAZRI zmylił bramkarza i strzelił z rzutu karnego płasko w prawy narożnik bramki Costila. Remis w Rennes!

76
    Zwrot akcji! Rzut karny dla Bordeaux! Mikael Lesage dojrzał faul Fernandesa, który próbował zablokować Rolana w momencie oddawania strzału!

74
    Po rzucie rożnym doszło do małego bilardu w polu karnym Bordeaux. Piłka spadła ostatecznie w okolicach Toivonena, którego atomowe uderzenie przyjął na ciało jeden z obrońców!

72
    Druga roszada w zespole Sagnola. Maurice-Belay wbiegł na boisko zamiast Plasila.

71
    Toivonen zbiegł ze środka pola na skrzydło. Nie był to najlepszy pomysł. Dośrodkowanie napastnika Rennes zawołało o pomstę do nieba.

69
    W drugiej połowie dzieje się zdecydowanie mniej interesującego niż w pierwszej. Rennes zbliża się dużymi krokami do przełomowej wiktorii.

67
    Toivonen wyskoczył ciut za wcześnie za linię obrońców Bordeaux. Sędzia asystent znakomicie to wychwycił i zasygnalizował spalonego.
    Żółta kartka, Chantome i jego mina.

65
    Riposta Rennes, ale Mariano zachował się jak profesor w okolicach chorągiewki i skasował akcję Ntepa.

63
    Plasil sfaulowany w okolicach linii bocznej boiska. Była szansa na groźne dośrodkowanie, ale to posłane przez Khazriego nie może być tak nazwane. Piłka ominęła całe towarzystwo zebrane w szesnastce Bordeaux.

62
    Dobre wyjście i pewny chwyt Costila na przedpolu. Bramkarz Rennes pracuje na wysoką notę.

60
    Jeszcze jedna akcja przyjezdnych skasowana w zalążku. Costil może odpocząć nieco po szalonej końcówce pierwszej części meczu i prawdopodobnie przed ostatnim szturmem Bordeaux.

58
    Zbliżają się ostatnie dwa kwadranse widowiska. Przypomina się nieco mecz Bordeaux z poprzedniej kolejki, tyle że wówczas to Żyrondyści objęli prowadzenie przed przerwą, a w drugiej połowie inteligentnie obronili wynik.

56
    Humor swojemu szkoleniowcowi poprawił nieco Mariano, który zaprezentował ciekawą szarżę na skrzydle. W ostatnim momencie nadział się jednak na defensora Rennes.

55
    Zafrasowana minuta trenera Sagnola. Nie wygląda na zadowolonego tym, co ogląda po przerwie w wykonaniu swoich podopiecznych.

54
    Sędzia asystent zasygnalizował spalonego i Costil rozpoczął grę dalekim wykopem.
    Zabawa kibiców na trybunach.

51
    Czas na powrót do boiskowych wydarzeń bieżących. Piłka krąży w środku pola od nogi do nogi zawodnika Bordeaux. Ten obraz był już w pierwszej połowie.

49
    Temperament Carrasso został ostudzony żółtym kartonikiem.

49
    Po faulu Chantome'a nastąpiła dłuższa przerwa w grze. Piłkarze mieli sobie wiele do powiedzenia.

48
    Chantome zagrał za ostro w środku pola! To musiało skończyć się kartką.

47
    Mocne otwarcie drugiej połowy w wykonaniu Rennes. Zakotłowało się w szesnastce, ale skończyło się na strachu dla Żyrondystów.

46
    Roszada personalna także u gospodarzy. Konradsen za Pajota.

46
    Rolan to pierwszy zmiennik. W przerwie zastąpił Saiveta.

46

Statystycznie lepiej prezentuje się drużyna z Bordeaux. Posiadała piłkę przez 58 procent czasu, oddała 13 strzałów, z których sześć było celnych. Rennes strzelało sześciokrotnie, w tym trzy razy w światło bramki. Rzuty rożne? 7:2 dla gości!
    Tak wygląda rywalizacja z perspektywy trybun.

Skromne prowadzenie Rennes po pierwszej połowie meczu. Nieco ponad 45 minut rywalizacji przyniosło zarówno bezbarwne, jak i ekscytujące momenty. Gospodarze prowadzą po ładnej akcji kombinacyjnej i płaskim strzale Ntepa. Bordeaux starało się odrobić stratę, ale długo łapało rytm. W końcówce pierwszej części Costil kilkakrotnie ratował Rennes przed stratą prowadzenia, a już w doliczonym czasie jego vis-a-vis Carrasso uchronił gości przed drugim golem. Działo się sporo, a na jeszcze większe emocje czekają kibice po przerwie.

45+2
    Modelowa kontra Rennes.

45+1
    Riposta Rennes! Pięknie wyprowadzony kontratak finalizował Toivonen i w ostatnim momencie Carrasso sparował uderzenie. To mogło być 2:0 tuż przed zejściem na przerwę!

45
    Doliczona minuta.
    Khazri był bliski szczęścia z rzutu wolnego.

44
    Poprzeczka oraz Costil uratowałi Rennes! Do stojącej na 20. metrze piłki podbiegł Wahbi Khazri i strzelił ponad murem tuż ponad celem!

42
    Doucoure sfaulował tuż przed linią pola karnego. Nie dość, że zarobił żółtą kartkę, to jeszcze będzie znakomita szansa dla Bordeaux.
    Świetna interwencja Costila.

39
    Potężny i nieprzyjemny strzał Henriego Saiveta z powietrza, a jednak nie ma wyrównania! Dobrze dysponowany Costil ponownie uchronił swoich kolegów z Rennes przed stratą prowadzenia.

38
    Piłkarze z Bordeaux mozolnie budowali atak pozycyjny, ale nie potrafili znaleźć luki w formacji obronnej Rennes. Dopiero Maxime Poundje wywalczył wrzut z autu.

36
    Vincent Pajot dał się złapać w pułapkę offsidową jak junior. Musi karnie wracać i zabezpieczać tyły przed atakiem Bordeaux.
    Bohater pierwszej połowy meczu. Wówczas jeszcze nie wiedział, że nim zostanie.

34
    Henrique ucierpiał w starciu fizycznym, po czym szybko pozbierał się z boiska i dał sygnał w kierunku ławki, że chce kontynuować grę.

33
    Wahbi Khazri to najgroźniejszy zawodnik Bordeaux przez nieco ponad pół godziny rywalizacji. Nie może jednak znaleźć sposobu na pokonanie Costila. Tym razem nadział się na interwencję golkipera po rajdzie środkiem pola.

31
    Saivet zagrał za ostro w środku pola i jest pierwszym zawodnikiem, który trafił do notesu arbitra w rubryce "kartki".

30
    Maxime Pounje podbiegł wysoko, ładnym balansem ciała zwiódł Henrique, natomiast nie zdołał utrzymać piłki w granicach boiska. Domagał się jeszcze rzutu rożnego, ale sędziowie nie podzieli jego stanowiska.

28
    Trudno powiedzieć, żeby kleiła się faworytowi gra ofensywna. Duża w tym zasługa Rennes, którego to klubu piłkarze przesuwają się umiejętnie i nie zostawiają wolnych stref.

26
    Plasil ruszył dynamicznie środkiem pola i postanowił zagrać klepkę z partnerem. Nogi Czecha niosły do przodu szybciej niż piłkę. W ten sposób akcja spłonęła na panewce.
    Przed meczem sędziowie mieli niezłą rozgrzewkę.

23
    A teraz stały fragment po przeciwnej stronie boiska. Henri Saivet mocno bił piłkę z rzutu wolnego, ale dobra asekuracja gospodarzy i nie było nawet strzału na bramkę Costila.

22
    Fallou Diagne dośrodkował na drugi słupek z rzutu rożnego. Szykowało się groźne uderzenie na bramkę Bordeaux, jednak wszystko przerwał sędzia i zasygnalizował faul.

20
    Wybiła 20. minuta na stadionowym zegarze. Wyrównana i zacięta rywalizacja na Route de Lorient, w której dotychczas więcej jakości prezentują piłkarze w czerwono-czarnych trykotach.

19
    Toivonen próbował zrobić krzywdę przyjezdnym po dośrodkowaniu z narożnika boiska. W ostatnim momencie na linii strzału pojawił się jeden z defensorów.
    Wizualizacja obrony Bordeaux przy straconym golu.

17
    Bardzo aktywny jest Ntep. Nie tylko w ofensywie. Teraz zanotował przechwyt na własnej połowie i uspokoił sytuację po serii ataków Żyrondystów.

15
    Pierwsze ataki Bordeaux po stracie gola. Dośrodkowanie doświadczonego Czecha – Plasila zakończyło lot na głowie Armanda.

13
    interesujący obrót wydarzeń na Route de Lorient. Teraz faworyt będzie musiał rzucić się do odrabiania strat, a to powinno dać szanse na kontrataki dla Rennes.
    Paul-Georges NTEP - 1:0

11
    Gol dla Rennais!
    PAUL-GEORGES NTEP sfinalizował płaskim strzałem kombinacyjną akcję Rennes. Pomocnik przełożył sobie obrońcę w okolicy linii pola karnego i złapał na wykroku Carrasso. Pozostało tylko trafił do siatki i świętować prowadzenie Rennes!

9
    Henrique zachował się sprytnie w polu karnym i dopadł do dośrodkowania z lewego skrzydła. Zabrakło siły na soczyste uderzenie głową i piłka przeleciała daleko od słupka bramki Carrasso.
    Bomba Khazriego z dystansu.

7
    Błąd Rennes przy wyprowadzeniu piłki spod własnego pola karnego i Wahbi Khazri strzelił groźnie w kierunku Costila. Dobre uderzenie i jeszcze lepsza interwencja bramkarza!

5
    Koledzy Kamila Grosickiego nie zamierzają wyłącznie statystować w pierwszych minutach spotkania. Na razie jednak szarże Ntepa są zatrzymywane po profesorsku przez obrońców Girondins Bordeaux.

3
    Mariano aktywnie podłączył się do ataku na prawej stronie i poczęstował Costila płaskim uderzeniem zza linii pola karnego.

2
    Premierowe akcje ofensywne w wykonaniu podopiecznych Willy'ego Sagnola. Nieudane. Grę od bramki wznowił Costil.

1

Przywitanie kapitanów obu drużyn. Gospodarze zagrają w czerwono-czarnych strojach, a Bordeaux w białych.

Coraz intensywniejsze tempo rozgrzewki w obu obozach. Za chwilę piłkarze zejdą do szatni na ostatnie konsultacje z trenerami i mobilizację, po czym wrócą na murawę.
    Tak wyglądał stadion kilkanaście minut przed pierwszym gwizdkiem.

Tymczasem piłkarze obu drużyn rozpoczęli rozgrzewkę na murawie Route de Lorient. Pierwsi kibice zameldowali się na trybunach.
    Piłkarze podczas zapoznania z murawą.

Polak Kamil Grosicki rozpocznie spotkanie na ławce rezerwowych. Być może zamelduje się w sobotę na boisku.

Składy wyjściowe:

Stade Rennais FC: Costil – Danze, Diagne, Armand, Mbengue – Fernandes, Pajot – Henrique, Doucoure, Ntep – Toivonen.

Rezerwowi: Sorin – Moreira, Lenjani, Konradsen, Prcić, Grosicki, Habibou.

Girondins Bordeaux: Carrasso – Mariano, Sane, Pallois, Pounje – Chantome, Biyogo Poko, Plasil – Khazri, Saivet, Thelin.

Rezerwowi: Prior – Traore, Sertic, Rolan, Toure, Maurice-Belay, Yambere.

Sędzia: Mikael Lesage.

Zapraszamy na relację na żywo z istotnego dla układu tabeli starcia Ligue 1. Pierwszy gwizdek Mikaela Lesage'a zaplanowano na godzinę 20:00.

Stade Rennais FC.

Trwa koszmarna seria zespołu Kamila Grosickiego. Nie dość, że odpadł już z Pucharu Francji, to w lidze nie potrafi wygrać od grudnia. W 2015 roku trzykrotnie zremisował i trzykrotnie został pokonany. W poprzedniej kolejce Rennes przegrało w Tuluzie 1:2. Pierwszego gola straciło na początku meczu, następnie zdołało się podnieść i doprowadzić do remisu w 82. minucie, by jeszcze stracić decydującą bramkę po strzale Pesicia. Dwukrotny zdobywca krajowego pucharu osuwa się w dół tabeli i czas bić na alarm. Przełamanie jest potrzebne od zaraz.
    Przygotowania do meczu.

Girondins Bordeaux.

Żyrondyści mają zdecydowanie lepsze wspomnienia z poprzedniej kolejki. Wygrali swój drugi mecz ligowy z rzędu z Saint Etienne po złotym golu Diego Rolana w pierwszej połowie. Po przerwie Bordeaux znakomicie poukładało swoją grę i spokojnie dowiozło wynik do ostatniego gwizdka. Spotkanie stało na niezłym poziomie, kolorowo było także na trybunach. Drużyna łapie wiatr w żagle po trudnym okresie i będzie faworytem sobotniego meczu.
    Tak kolorowo bawili się kibice Żyrondystów w poprzedniej kolejce.

Absencje.

W drużynie Rennes zabraknie defensora Mexera, a także napastnik Philippa Hosinera. Większe kłopoty kadrowe ma trener Bordeaux. Do Rennes nie mogli przyjechać Diego Contento, Julien Faubert, Jussie, a także bramkarz Azbe Jug.

Sytuacja w tabeli.

W Ligue 1 lepiej wiedzie się Żyrondystom, którzy pukają do miejsc premiowanych udziałem w europejskich pucharach. Na razie są na 6. lokacie ze stratą trzech oczek do 4. AS Monaco i przewagą dziewięciu nad Rennes. Na wyjazdach ugrali niezłą zdobycz 20 punktów, to więcej niż drużyna Kamila Grosickiego na swoim stadionie.

Historia.

Do sygnałów, które zwiastują zwycięstwo Bordeaux dołącza historia spotkań z Rennes. Od 2012 roku piłkarze tego klubu mierzą się z tym przeciwnikiem bardzo często i zaledwie dwa razy podzielili się punktami. Pozostałe spotkania wygrywali. Warto wspomnieć, że zazwyczaj były to spotkania obfitujące w gole, acz zacięte, nie kończące się pogromami. Ostatnie zwycięstwo Rennes wydarzyło się w 2011 roku, natomiast jeszcze wcześniejsze, sprzed roku było wyjątkowo okazałe 4:2.