MŚ Falun - kwal. Richard Freitag (GER) (koniec)
wydarzenie zakończone
MŚ Falun - konkurs indywidualny mężczyzn (kwalifikacje)

Richard Freitag (GER)

(Eisenbichler, Takeuchi)

Środa 25.02.2015, 18:30 • Lugnet, HS134 • Skoki narciarskie
   
  Witamy w transmisji online. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:00.
   
  Trwają Mistrzostwa Świata w Falun. W tej relacji będziemy śledzić kwalifikacje do konkursu indywidualnego mężczyzn na dużej skoczni, który zostanie rozegrany jutro. Miejmy nadzieję, że będziemy świadkami fantastycznej rywalizacji!
   
  W rywalizacji weźmie udział 66 skoczków. Dziesięciu z nich ma już zapewniony awans do pierwszej serii konkursowej. W gronie tym znajduje się m.in. Kamil Stoch. Jednakże na pewno ujrzymy go na belce startowej. O kwalifikacje do czwartkowych zawodów walkę stoczy czterech biało-czerwonych. Mowa tutaj o Klemensie Murańce, Dawidzie Kubackim, Aleksadrze Zniszczole oraz Piotrze Żyle. Gorąco wierzymy w to, że nasi reprezentanci zdołają osiągnąć wyznaczony cel!
   
  Warto odnotować, że jutro lider naszej kadry narodowej będzie bronił mistrzowskiego tytułu z 2013 roku z Val di Fiemme. Kamil Stoch nie jest stawiany w roli faworyta tych zawodów. Aczkolwiek należy pamiętać, iż to są skoki, to jest sport – tu wszystko zdarzyć się może. Polak ostatnimi czasy notuje dość przeciętne występy. Jego forma nie jest szczytowa, ale miejmy nadzieję, że w końcu wszystko zafunkcjonuje tak jak powinno i będziemy mogli cieszyć się z medalu!
  W dniu wczorajszym odbył się trening poprzedzający kwalifikacje. W wyniku słabych rezultatów możliwości występu w dniu dzisiejszym nie otrzymał Jan Ziobro. Pozostali biało-czerwoni spisywali się całkiem dobrze. W pierwszej serii treningowej najdalej poszybował Piotr Żyła (134,5 m), Kamil Stoch uplasował się na 7. pozycji, Klemens Murańka na 11. Druga seria dwóm naszym reprezentantom dała miejsce w pierwszej dziesiątce (Piotr Żyła zajął 7. miejsce, a tuż za nim uplasował się Dawid Kubacki). Na 16. pozycji trening ukończył Klemens Murańka, a lider naszej kadry był dopiero 20. W trzeciej serii na skoczni pojawiło się tylko trzech Polaków: Kamil Stoch zajął 15. miejsce, Jan Ziobro 16., a Aleksander Zniszczoł 29.

   
  Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji! Rozpoczniemy ją punktualnie o godzinie 17:00. Miejmy nadzieję, że biało-czerwoni w jutrzejszym konkursie zameldują się w komplecie. Cóż tu więcej dodawać... Koniecznie bądźcie z nami, do usłyszenia!
   
  Z powodu mocnego wiatru wiejącego na skoczni Lugnet odwołana została seria próbna przed dzisiejszym kwalifikacjami, która była zaplanowana na godz. 16:00. Eliminacje do konkursu mają odbyć się zgodnie z wcześniejszymi założeniami.
   
  Początek kwalifikacji odroczony do godziny 18:30. Wiatr minimalnie ucichł, ale wciąż przeszkadza. Bądźmy dobrej myśli, oby w końcu warunki pogodowe się ustabilizowały!
   
  Wydaje się, że warunki atmosferyczne w końcu się ustabilizowały. Aktualnie prezentują się przedskoczkowie.
   
  Początek kwalifikacji! Rozpoczynamy z dwudziestej belki startowej.
   
  2
  Z niewiadomych przyczyn na belce startowej nie pojawił się Michael Glasder. Rozpoczął więc Vitaliy Kalinichenko. 104,5 m w wykonaniu Ukraińca. Sporo punktów odjętych. Generalnie skok zbytnio nie zaskoczył.
   
  3
  Daniele Varesco również się nie popisał. Włoch minimalnie lepiej od swojego poprzednika. Konkretniej rzecz ujmując pokonał Ukraińca o 2,5 m. Wiatr cały czas pod narty, zawodnicy mają odejmowane punkty.
   
  4
  Kolejny skok za nami. Luca Egloff poszybował na 111,5. m. Szwajcar jest dość zadowolony z tej próby. Niezłe noty, mniej punktów odjętych od poprzedników. Jest pierwszy!
   
  5
  Christian Inngjerdingen odnotował dość kiepską prędkość najazdową. Nie pozwoliło mu to zbyt daleko odlecieć. Szwed wylądował na setnym metrze, co za tym idzie – obecnie jest ostatni.
   
  6
  Chil-Ku Kang będzie miał problemy z zakwalifikowaniem się do konkursu. 30-letni Koreańczyk pokonał granicę setnego metra jedynie o sześć jednostek. Nie może być z siebie zadowolony, to nie była dobra próba.
   
  7
  Wciąż czekamy na dalsze odległości. Tego nie zagwarantował nam Federico Cecon. Tylko 110 metrów. Poprawny technicznie skok. Ładnie zaakcentowany telemark. Aktualnie Włoch jest na drugim miejscu w konkursie kwalifikacyjnym.
   
  8
  Ładnie szybował Marat Zhaparov, ale klapnął stosunkowo szybko, bo już na setnym metrze. Kazach popełnił jakiś błąd w końcowej fazie lotu. Wydaje się, że nieco się przestraszył dalszej odległości.
   
  9
  Martti Nomme zaprezentował się podobnie do Kazacha. Bynajmniej tak wyglądał jego lot, bo odległość jest nieco lepsza. Estończyk przeskoczył rywala o siedem metrów. To wciąż nie jest dobry rezultat.
   
  10
  Ależ miotało tam w powietrzu Radikiem Zhaparovem! Drugi z Kazachów wylądował już na 101. metrze. Miał ewidentne problemy z wiatrem, stąd stosunkowo słabe noty od sędziów dzisiejszych zawodów.
   
  11
  Pasywny lot Carla Nordina. Raczej nie przebrnie przez kwalifikacje. Przekroczył granicę setnego metra o zaledwie pół jednostki.Beznadziejny występ, cóż tu więcej dodawać. Minorowa mina na twarzy zawodnika.
   
  12
  No proszę i mała niecodzienność. Na belce startowej Grek Nico Polychronidis! Zaprezentował się niezbyt dobrze. Tylko 104,5 m. Mocne podmuchy wiatru z boku, co utrudnia oddawanie dalekich skoków. Znów pojawiają się czerwone strzałki...
   
  13
  Stepan Pasichnyk także klapnął bardzo szybko, ale w powietrzu radził sobie całkiem nieźle. Nie najsłabsza odległość, bowiem 102,5 m. Obecnie Ukrainiec klasyfikuje się na dziewiątej lokacie.
   
  14
  Siim-Tanel Sammelselg oddał kolejny słaby skok. Zaledwie 105,5 metra. No cóż tu wiele pisać. Dotychczasowe rezultaty nie powalają na kolana. Obecnie reprezentant Estonii plasuje się na czwartym miejscu. Liderem wciąż Luca Egloff.
   
  15
  Zamotało nieco w powietrzu Viktorem Polaskiem. Stąd słabe noty od sędziów. 106,5 m w wykonaniu zawodnika z Czech. Powoli będziemy zbliżać się do kwalifikacji, ponieważ za nami już piętnastu uczestników!
   
  16
  Heung-Chul Choi miał potężne problemy w powietrzu. To chyba jakiś gigantyczny podmuch z prawej strony skoczni, bo zawodnik leciał niemalże bokiem! Koreańczyk musiał lądować bardzo szybko, już na 84,5. m.
   
  17
  Jonas Sandell spisał się zdecydowanie lepiej, ale nie zachwycająco. Szwedowi do przekroczenia granicy stu metrów zabrakło czterech jednostek. Coraz gorzej prezentują się aktorzy dzisiejszego widowiska.
   
  18
  Andrii Klymchuk oddał skok w dobrym stylu, z ładnym telemarkiem. Ukrainiec jednak wylądował już na 102,5. m. Nie ma zbytnich powodów do radości, nie ma co się czarować. Za chwilę na belce startowej ujrzymy pierwszego Rosjanina.
   
  19
  Mocno wachlowało naszym wschodnim sąsiadem! Ale mimo tego zdołał osiągnąć najdłuższą odległość w dniu dzisiejszym – 114,5 m. Eveniy Klimov dzięki temu zdołał zapewnić sobie miejsce w pierwszej pięćdziesiątce.
   
  20
  Bardzo ładny skok Seou Choi! 119,5 m. Zdecydowanie zdeklasował konkurencję. Pokazał naprawdę dobrą próbę. Bezapelacyjnie obejmuje prowadzenie. Zacne noty od sędziów, w pełni zasłużone.
   
  21
  William Rhoads kompletnie nie poradził sobie z panującymi warunkami. Tylko 106 metrów. Choć może się okazać, iż wystarczy do kwalifikacji, bo miał słaby wiatr. Obecnie jest drugim na liście oczekujących do awansu.
   
  22
  No i kolejny z Rosjan – Denis Kornilov. Kolejny ładny skok! Ale cóż tu się wiele dziwić, to przecież doświadczony zawodnik. 115 metrów w jego wykonaniu i mamy nowego lidera. Minimalnie zdołał wyprzedzić Koreańczyka.
   
  23
  Niezła próba w wykonaniu Sabirzhana Muminova, biorąc pod uwagę to, co do tej pory tutaj oglądamy. 107,5 m Kazacha. Na oddanie swego skoku czeka już Colloredo.
   
  24
  Zacna próba Sebastiana Colloredo. 118,5 m – druga odległość podczas dzisiejszych zawodów. Sporo punktów odjętych. Włoch bez najmniejszego problemu uzyskuje kwalifikacje do jutrzejszego konkursu.
   
  25
  Beznadziejna próba Hyuna-Ki Kima. Bardzo króciutki skok. Tylko 100,5 m. Nie może być z siebie zadowolony. Noty od sędziów niezłe, bowiem ładnie podkreślił telemark. Czas na pierwszego reprezentanta Finlandii!
   
  26
  Harri Olli stara się wrócić do dobrych rezultatów. Dziś mu to wyszło dość średnio, bowiem odnotował jedynie 110,5 m. Tego zawodnika stać na zdecydowanie więcej. Nie był z siebie zbyt szczęśliwy.
   
  27
  I legenda fińskich skoków narciarskich pokazała kunszt! 119 metrów w wykonaniu Janne Ahonena. Do punktu konstrukcyjnego zabrakło naprawdę niewiele. Całkiem dobre noty od sędziów, dzięki czemu Skandynaw jest liderem!
   
  28
  Bardzo ładny skok Zografskiego. Punkt konstrukcyjny wyrównany. W ładnym stylu to zrobił. Sporo punktów odjętych. Minimalnie przegrywa ze swoim poprzednikiem, obecnie Bułgar klasyfikuje się na drugiej lokacie.
   
  29
  Ronan Lamy Chappuis uzyskuje 117,5 m. Jest to odległość, która gwarantuje mu awans do jutrzejszego konkursu. Francuz obejmuje trzecią pozycję. Jest z tej próby w miarę zadowolony, ale nie ma co się dziwić.
   
  30
  113 metrów Killiana Peiera. Bardzo mało punktów odjętych za wiatr. Warunki atmosferyczne w końcu się nieco poprawiają. Tymczasem na belce startowej pojawił się Michael Glasder, który miał startować jako pierwszy.
   
  1
  Ładna sylwetka Amerykanina. Michael Glasder osiągnął 114 metrów, zatem będziemy go mieli w pierwszej serii konkursowej. Dobre noty od sędziów, kilka punktów odjętych. Niebawem ujrzymy Polaków!
   
  31
  Mikhail Maksimochkin musiał na chwilę opuścić belkę startową, bowiem skocznia znów zapaliła się na czerwono. Zaczęło wiać z tyłu skoczni. Ostatecznie Rosjanin zaprezentował się całkiem nieźle. 114 metrów w jego wykonaniu.
   
  32
  I ostatni skoczek przed naszymi reprezentantami! Jakub Janda stracił ten błysk, który posiadał kiedyś. Średnio sobie teraz poradził, a warunki wietrzne były niezłe. 111,5 m w wykonaniu Czecha. Aktualnie jest dwunasty.
   
  33
  Ładnie wybił się Klemens Murańka, w powietrzu nieco nim miotało, ale odskoczył od wszystkich! 125,5 metra! Nawet Ahonen bił mu brawo. Świetna postawa naszego reprezentanta. Możemy być naprawdę zadowoleni. Zdeklasował Fina!
   
  34
  Dawid Kubacki też niczego sobie, chociaż nie tak daleko jak Klimek. Ten Polak wywalczył 117 metrów. Obecnie plasuje się na lokacie czwartej. Ewidentnie ma jakiś problem z wybiciem, ale i tak jest całkiem nieźle.
   
  35
  Davide Bresadola również nieźle się spisał. Tylko o trzy metry bliżej niż Klemens Murańka. 8,4 pkt. odjętych za wiatr. W chwili obecnej Włoch jest na czwartej lokacie w klasyfikacji generalnej.
   
  36
  W końcu mamy bardzo zacne skoki! Junshiro Kobayashi doleciał do 123. metra. Zawodnik jest z siebie zadowolony. Niezłe noty. Obecnie jest na drugim miejscu. O ponad cztery "oczka" przegrywa z Klimkiem. Pora na Zniszczoła!
   
  37
  Dobry skok Olka, choć mogło być lepiej. 116,5 metra. Sam Zniszczoł pokazywał, że tym razem nie wszystko zagrało. Nie ma czym się przejmować, kwalifikacja do jutrzejszego konkursu wywalczona. Póki co Polacy w komplecie!
   
  38
  Andreas Wellinger szybował bardzo wysoko, ale klapnął stosunkowo szybko. Wydaje się, że mógł osiągnąć zdecydowanie lepszą odległość. Finalnie odnotował tylko 115,5 m. Pora na Jana Maturę.
   
  39
  Słaby ma ten sezon Matura. Tym razem również nie porwał, można rzec, iż był w miarę dobry. 119,5 m w wykonaniu zawodnika z Czech. Noty w granicach 17,5, 7,1 pkt. odjętych za wiatr. Obecnie jest szósty, przed dwójką Polaków.
   
  40
  Jarkko Maeaettae to kolejny zawodnik, który przekroczył punkt konstrukcyjny. Konkretniej zrobił to o pięć metrów. Ładnie, ładnie, ale Murańki nie przeskoczył. Reprezentant Polski wciąż na pozycji lidera.
   
  41
  Świetny skok Manuela Poppingera. Austriak wywalczył 126 metrów. Znakomicie zaprezentował się pod względem technicznym. Jest to najdłuższa odległość w dniu dzisiejszym. Objął prowadzenie ex aequo z Murańką.
   
  42
  Kolejny dobry występ. Gregor Deschwanden wylądował na 121,5. metrze. Noty od sędziów nie najlepsze, za wiatr odjęte niezbyt duże. Obecnie Szwajcar jest na piątej pozycji, kiepska lokata.
   
  43
  Vincent Descombes Sevoie zbytnio się nie popisał. Tylko 114,5 metra oraz problemy przy lądowaniu. W związku z tym pojawiły się kiepskie noty od sędziów. Tymczasem na belce startowej znalazł się kolejny Rosjanin.
   
  44
  Dimitry Vassiliev dość szybko się otworzył po wyjściu z progu. Tym razem zdobył 122,5 m. Klasycznie po skoku Rosjanina zabrakło telemarku, niczym nie zaskoczył. Noty od sędziów tradycyjnie w granicach 16 "oczek".
   
  45
  Lauri Asikainen nie najlepiej. Zaledwie 109,5 m. Z wielkimi problemami zakwalifikuje się do pierwszej serii konkursowej. Aktualnie jest dopiero 27. No niezbyt udana próba, cóż tu wiele dodawać.
   
  46
  Nejc Dezman dobrze. 124 metrów w gestii Słoweńca. Obecnie jest na czwartej lokacie. Zawodnicy otrzymują coraz mniej punktów odjętych za wiatr. Wydaje się, że ten w końcu ustępuje!
   
  47
  Matjaz Pungertar także zaprezentował się dość zacnie. Nieco motało nim w powietrzu, ale zdołał to ustabilizować. Ostatecznie rodak Dezmana wylądował na 118. metrze. Wydaje się, że mógł nieco jeszcze pociągnąć.
   
  48
  Dobra klasa Forfanga. Ten zawodnik naprawdę potrafi zaskoczyć. 123 metry w jego wykonaniu, daje mu piąte miejsce. Dobra informacja jest jedna – Klemens Murańka wciąż zajmuje fotel lidera!
   
  49
  Ładnie, ładnie zaprezentował się Taku Takeuchi. Czołowy japoński skoczek poszybował na 127,5. m. To jest najlepszy rezultat w kwalifikacjach. Niezłe noty od sędziów. Mamy nowego lidera!
   
  50
  Anders Bardal dość dobrze się wybił, ale potem miał małe problemy. Nieco wachlowało jego nartami. Powiewa z boków skoczni,oj powiewa. 122 metrów w wykonaniu Norwega, ale obecnie jest dopiero dziewiętnasty! Ogrom punktów odjętych za wiatr.
   
  51
  To nie był udany skok Piotra Żyły. Nie trafił tak jak na treningu, jeżeli chodzi o wybicie. Tylko 122 m w wykonaniu kolejnego z naszych reprezentantów. Obecnie plasuje się na piątej lokacie.
   
  52
  Ależ fenomenalnie poszybował Daiki Ito! 130 metrów w wykonaniu Japończyka. Mimo kapitalnej odległości jest dopiero czwarty, wszystko za sprawą sporej sumy punktów odjętych za wiatr. Tak czy tak, skok był świetny!
   
  53
  Markus Eisenbichler również oddał bardzo ładny skok – 128,5 m. Ależ on pięknie prezentował się w powietrzu, następnie odnotował znakomity telemark. Dobra postawa Niemca daje mu prowadzenie!
   
  54
  Powoli zmierzamy do końca stawki zawodników, którzy muszą się kwalifikować do jutrzejszego konkursu. Kolejnym skoczkiem, który wywalczył awans jest Jernej Damjan. 122 metrów w wykonaniu słoweńskiego sportowca.
   
  55
  Ładnie wybił się Richard Freitag, szybował wysoko, ale klapnął stosunkowo szybko. Ostatecznie jego odległość wyniosła 129 metrów. Wydaje się, że mógł odlecieć stanowczo dalej. Nie dywagujmy. Niemiec na prowadzeniu! Co na to Ammannn?
   
  56
  Dźwignięcie na progu to on ma fantastyczne. Szwajcar z najdłuższą odległością w dniu dzisiejszym – 130,5 m. Simon Ammann miał problemy z lądowaniem. Otrzymał słabe noty i sporo punktów odjętych. Jest dopiero 11. Freitag zwycięża kwalifikacje!
   
  57
  Pora na serię skoków stricte treningowych. Teraz kapitalnie poszybował Rune Velta. Aż 135 metrów i to jak lekko, bez żadnego wysiłku! Rekord skoczni wyrównany. Coś nieprawdopodobnego!
   
  58-60
  Kolejna trójka zawodników zrezygnowała ze szansy na skok treningowy. Mowa o Schlierenzauerze, Stochu oraz Kasaim!
   
  61
  Michael Hayboeck wywalczył 128 metrów. Austriak zupełnie się nie przemęczał. Mógł polecieć nieco dalej, ale z tego zrezygnował. Wylądował z wielką rezerwą, stać go na zdecydowanie więcej.
   
  62
  Roman Koudelka spisał się jeszcze gorzej. Tylko 119 metrów w wykonaniu utalentowanego Czecha. Miał minimalny wiatr pod narty. Cóż tu wiele pisać, no nie powalił na kolana tą próbą.
   
  63
  Anders Fannemel szybował zdecydowanie zbyt płasko. Nie miał tak dobrej trajektorii lotu jak chociażby Rune Velta. Ostatecznie jego wynik wyniósł 122 metry. Nie był z tego zbytnio zadowolony.
   
  64
  Severin Freund zrezygnował z oddania skoku.
   
  65
  Świetny wynik Stefana Krafta! 132 metry w wykonaniu Austriaka. Bardzo dobry rezultat, cóż tu wiele mówić. Jest w gazie, oj jest w gazie. Stać go na wiele!
   
  66
  Peter Prevc zupełnie spokojnie wylądował na 119. metrze. Nieco pokiereszowało go podczas lotu, wiatr mu nie sprzyjał. Cóż. Kończymy dzisiejsze zawody, teraz już tylko pora na przedskoczków.
   
  Koniec kwalifikacji!
   
  Czołówka dzisiejszych kwalifikacji:
  1. Richard Freitag – 123,5 pkt.
  2. Markus Eisenbichler – 123,4 pkt.
  3. Taku Takeuchi – 118,5 pkt.
  4. Manuel Poppinger – 117,4 pkt.
  -. Klemens Murańka – 117,4 pkt.
  6. Daiki Ito – 113,4 pkt.
  7. Jarkko Maeaettae – 113,1 pkt.
  8. Piotr Żyła – 112,7 pkt.
  9. Nejc Dezman – 112,4 pkt.
  10. Johann Andre Forfang – 112,2 pkt.
  ----------------------------------
  21. Dawid Kubacki – 102,7 pkt.
  22. Aleksander Zniszczoł – 102,4 pkt.
  -. Kamil Stoch – PQ
   
  Dzisiejsze kwalifikacje zdominowali reprezentanci Niemiec. Pierwszą lokatę zajął Richard Freitag, tuż za nim uplasował się Markus Eisenbichler. Najniższe miejsce na "podium" przypadło Taku Takeuchiemu. Polacy spisali się bardzo dobrze. Cała nasza biało-czerwona czwórka zdołała wywalczyć awans do pierwszej serii konkursowej. Klemens Murańka objął czwartą lokatę, ósmy był Piotr Żyła. Pozostali dwaj nasi rodacy znaleźli się w trzeciej dziesiątce: Dawid Kubacki (21), Aleksander Zniszczoł (22). Ponadto ujrzymy jutro też Kamila Stocha, który dziś zrezygnował z oddania skoku.
   
  Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Korzystając z okazji zachęcamy do śledzenia jutrzejszych zawodów głównych, które rozpoczną się już o godzinie 17:00. Życzymy spokojnego wieczoru, a także udanej końcówki tygodnia. Do usłyszenia, drodzy czytelnicy! (19:51:20)

  Mateusz

  Statystyki
  Lista startowa kwalifikacji:
  1. Michael Glasder
  2. Vitaliy Kalinichenko
  3. Daniele Varesco
  4. Luca Egloff
  5. Christian Inngjerdingen
  6. Chil-Ku Kang
  7. Federico Cecon
  8. Marat Zhaparov
  9. Martti Nomme
  10. Radik Zhaparov
  11. Carl Nordin
  12. Nico Polychronidis
  13. Stepan Pasichnyk
  14. Siim-Tanel Sammelselg
  15. Viktor Polasek
  16. Heung-Chul Choi
  17. Jonas Sandell
  18. Andrii Klymchuk
  19. Eveniy Klimov
  20. Seou Choi
  21. William Rhoads
  22. Denis Kornilov
  23. Sabirzhan Muminov
  24. Sebastian Colloredo
  25. Hyun-Ki Kim
  26. Harri Olli
  27. Janne Ahonen
  28. Vladimir Zografski
  29. Ronan Lamy Chappuis
  30. Killian Peier
  31. Mikhail Maksimochkin
  32. Jakub Janda
  33. Klemens Murańka
  34. Dawid Kubacki
  35. Davide Bresadola
  36. Junshiro Kobayashi
  37. Aleksander Zniszczoł
  38. Andreas Wellinger
  39. Jan Matura
  40. Jarkko Maeaettae
  41. Manuel Poppinger
  42. Gregor Deschwanden
  43. Vincent Descombes Sevoie
  44. Dimitry Vassiliev
  45. Lauri Asikainen
  46. Nejc Dezman
  47. Matjaz Pungertar
  48. Johann Andre Forfang
  49. Taku Takeuchi
  50. Anders Bardal
  51. Piotr Żyła
  52. Daiki Ito
  53. Markus Eisenbichler
  54. Jernej Damjan
  55. Richard Freitag
  56. Simon Ammann

  Zawodnicy z kwalifikacją:
  57. Rune Velta
  58. Gregor Schlierenzauer
  59. Kamil Stoch
  60. Noriaki Kasai
  61. Michael Hayboeck
  62. Roman Koudelka
  63. Anders Fannemel
  64. Severin Freund
  65. Stefan Kraft
  66. Peter Prevc
  Czołówka dzisiejszych kwalifikacji:
  1. Richard Freitag – 123,5 pkt.
  2. Markus Eisenbichler – 123,4 pkt.
  3. Taku Takeuchi – 118,5 pkt.
  4. Manuel Poppinger – 117,4 pkt.
  -. Klemens Murańka – 117,4 pkt.
  6. Daiki Ito – 113,4 pkt.
  7. Jarkko Maeaettae – 113,1 pkt.
  8. Piotr Żyła – 112,7 pkt.
  9. Nejc Dezman – 112,4 pkt.
  10. Johann Andre Forfang – 112,2 pkt.
  ----------------------------------
  21. Dawid Kubacki – 102,7 pkt.
  22. Aleksander Zniszczoł – 102,4 pkt.
  -. Kamil Stoch – PQ