Starogard Gdański – Lublin 84:90 (koniec) | Radom – Dąbrowa Górnicza 96:78 (koniec) | Kutno – Koszalin 74:70 (koniec)
Włocławek – Zgorzelec 86:81 (koniec) | Toruń – Wrocław 66:63 (koniec)
Polski Cukier Toruń
66:63 (17:16, 34:30, 48:42)
Śląsk Wrocław
Sobota 07.03.2015, 18:00Tauron Basket Liga

Do zakończenia rundy zasadniczej TBL pozostało 9 kolejek. W ramach 22 serii spotkań Polski Cukier SIDEn Toruń zmierzy się na własnej hali z WKS Śląskiem Wrocław.
    Przypomnijmy sobie najlepsze akcje poprzedniej kolejki. W TOP 10 na pozycji 7 znalazł się duet gospodarzy: William Franklin i Zarko Comagic. Czwarta lokata to genialna obrona i kontratak Śląska Wrocław.

Torunianie fantastycznie rozpoczęli rok 2015. Na osiem spotkań wygrali 6, co stanowi aż 2/3 zwycięstw w tym sezonie. Czy gospodarze przystąpią odpowiednio przygotowani do meczu i odniosą kolejny tryumf?

Rywale do najłatwiejszych nie należą. Śląsk Wrocław zajmuje obecnie lokatę nr 5 i traci do czwartej Rosy Radom traci zaledwie jeden punkt. Wrocławianie przegrali dotychczas tylko siedem razy. Dwa razy częściej wynosili z parkietu 2 "oczka".
    W 21 kolejce Wrocławianie pokonali Polfarmex Kutno w stosunku 78:68. Najlepiej punktującym zawodnikiem był Aleksandar Mladenović. Serb jest obecnie najskuteczniejszym graczem przyjezdnych. Do tej pory uzbierał on 283 punkty w 21 spotkaniach.

Gospodarzom póki co nie zagląda w oczy widmo spadku. Torunianie posiadają bezpieczną przewagę 4 punktów nad ostatnim zespołem ze Starogardu Gdańskiego. Śląsk Wrocław z kolei zgłasza aspirację do wyższego miejsc w tabeli. Obie ekipy będą chciały udowodnić swoją wyższość. Komu się to uda? Dowiemy się tego po 40 minutach spędzonych na parkiecie w Toruniu.

Początek relacji tuż przed godziną 18:00. Wcześniej zaprezentujemy państwu oficjalne składy drużyn oraz sędziów spotkania. Zapraszamy na lajfy.com.
    Obecnie trwa rozgrzewka obu ekip. Za niecały kwadrans rozpoczynamy!

Oficjalne składy drużyn:

Polski Cukier SIDEn Toruń:

WKS Śląsk Wrocław:

Rozpoczęła się oficjalna prezentacja obu ekip. Za kilka chwil pierwszy gwizdek sędziowski.

Beniaminek z Torunia vs. 17-krotny mistrz naszego kraju. Kto okaże się lepszy? Przekonamy się po 40 minutach spędzonych na parkiecie. Gorąco zapraszamy!
    Oto wyjściowa piątka gości.

Pierwszy mecz między zainteresowanymi drużynami zakończył się w stosunku 84:80. Jak będzie tym razem?
    Piątka gospodarzy.

00:01
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

00:22
    Corbett zdobywa pierwsze punkty w tym meczu. (2:0)

00:40
    Niecelnie wrocławianie. Atakują gospodarze. Zyskowski przy piłce. (2:0)

00:54
    Faulują goście. Czas na rzuty osobiste dla Polskiego Cukru. (2:0)

00:54
    Dennison 2/2. (4:0)

1:05
    Ponownie nie trafiają zawodnicy Śląska Wrocław. To już druga akcja, która nie kończy się zdobyczą punktową. (4:0)

1:28
    Wiśniewski faulowany. Będą dwa rzuty osobiste. (4:0)

1:28
    Wiśniewski nie myli się przy swoich rzutach osobistych. (4:2)

1:50
    Blisko zdobycia punktów byli gospodarze. Piłka zatańczyła na obręczy i wyskoczyła. Nie ma punktów. (4:2)

2:19
    Łatwo obrońcę zgubił Wiśniewski. Dwa punkty i mamy remis. (4:4)

2:47
    Celny lay-up za dwa punkty Sulimy. (6:4)

3:11
    Kanadyjski koszykarz Polskiego Cukru nie trafia za dwa. Zdaniem sędziego przewinienie popełnił Sulima. Wznowią goście. (6:4)

3:40
    Pierwsza trójka w ekipie gospodarzy. Franklin! (9:4)

4:02
    Gwizdy na hali. Sędzia wskazuje, że rozpoczną koszykarze z Wrocławia. (9:4)

4:25
    Spokojnie rozgrywa piłkę Franklin. Nie ma jednak punktów dla Torunia. Dobrze ustawieni w obronie byli przyjezdni. (9:4)

4:52
    Z pół dystansu trafia Wiśniewski. (9:6)

5:10
    Przy piłce goście. Mecz zaczyna nabierać tempa. Kinnard fauluje w ataku i wrocławianie tracą piłkę. (9:6)

5:40
    Franklin próbował zmylić defensorów przyjezdnych. Podanie do Dennisowa, ten jednak nie trafia. (9:6)

5:58
    Przewinienie w obronie. Śląsk przed szansą na akcję 2+1. (9:6)

5:58
    Kinnard notuje akcję 2+1. Mamy remis! (9:9)

6:11
    Druga trójka gospodarzy! Co raz szybsze tempo tego meczu. (12:9)

6:46
    Polski Cukier w natarciu. Tłoczno pod koszem. (12:9)

6:57
    Sulima dokłada kolejną dwójkę na konto gospodarzy. (14:9)

7:20
    Zyskowski – celny lay-up. Tym samym gospodarze mają 7 punktów przewagi. (16:9)

7:21
    Przerwa na żądanie gości. Do końca pierwszej kwarty nieco poniżej 3 minut. Ostatnie dwie minuty to zdecydowana dominacja Polskiego Cukru.

7:37
    Kapitalnie piłkę przejmuje Franklin. Amerykanin przedziera się pod kosz, lecz nie trafia! Zmarnowana niezwykle korzystna okazja na "darmowe punkty". (16:9)

7:57
    Osobiste dla Corbetta. (16:9)

7:57
    Corbett raz celnie. (17:9)

8:20
    Obudzili się nieco przyjezdni. Dwa punkty i redukcja straty do 6 "oczek". (17:11)

8:51
    Trójka Wiśniewskiego. Piłka leci nad Franklinem i bez problemu trafia do kosza. (17:14)

9:32
    Fatalna strata wspomnianego wcześniej Franklina. Bez problemu pod koszem gospodarzy pojawiają się koszykarze w zielonych strojach. Wrocławianie tracą tylko jeden punkt! (17:16)

9:33
    Timeout dla Polskiego Cukru Toruń. Wskazówki i motywujące słowa na 27 sekund przed końcem pierwszej kwarty.

9:48
    Zyskowski nie trafia zza linii 6 metra. Ostatnie sekundy pierwszej kwarty i przed szansą goście. (17:16)

9:58
    Pudłują goście. Za chwilę syrena końcowa. (17:16)

10:00
    Pierwsza kwarta skończona. (17:16)
    Wrocławianie skutecznie zredukowali stratę i tracą przed drugą kwartą zaledwie jeden punkt.

10:01
    Druga kwarta rozpoczęta. (17:16)

10:23
    Tracą piłkę goście. (17:16)

10:45
    Sulima trafia za dwa. Trzy punkty przewagi Polskiego Cukru. (19:16)

11:21
    Ładne odegranie Perki do Sulimy. Sprytna akcja gospodarzy. Faul wrocławian, osobiste dla Sulimy. (19:16)

11:21
    Nie popełnia błędu Sulima. Na kolejne dwa "oczka" odskakują torunianie. (21:16)

11:41
    Trice nie trafia. Kontratak gospodarzy. (21:16)

12:00
    Perka zza linii 6,75. Piękna gra Polskiego Cukru na własnej hali! (24:16)

12:33
    Timeout dla Śląska Wrocław. Ponownie odskakują przyjezdnym "Twarde pierniki". Mocno poirytowany szkoleniowiec gości.

12:57
    Pięknie za trzy rzuca Ikovlev. Kapitalny rzut zawodnika Śląska Wrocław, który był zupełnie niepilnowany. (24:19)

13:36
    Nie opanował piłki Wiśniewski. Trzeba przyznać, że trochę przesadził z tym podaniem Trice. Wznawiają gospodarze. (24:19)

13:58
    Zyskowski nieco na siłę. Taki rzut nie miał szans powodzenia. (24:19)

14:20
    Wiśniewski za dwa punkty. Zawodnik przyjezdnych przechytrzył Corbetta. (24:21)

15:06
    Corbett nie trafia zza linii szóstego metra. Dobry powrót gospodarzy do obrony i Polski Cukier wciąż przy piłce. (24:21)

15:47
    Lisewski faulował Miadninovica. (24:21)

15:58
    Mladanović – celny lay-up za dwa. (24:23)

16:24
    Ponownie trafia Serb. Tym razem jest to jednak zawodnik gospodarzy. (26:23)

17:04
    Torunianom udało się uratować akcję. Szansa na 3 punkty. (28:23)

17:04
    Dennison zapisuje na swoim koncie akcję 2+1. (29:23)

17:28
    Trice indywidualnie. Dwa punkty dla Śląska. (29:25)

18:00
    Z pół dystansu myli się Wiśniewski. Na parkiet powraca Corbett. Mladenović opuszcza parkiet.

18:40
    Jankowski wchodzi na parkiet i czaruje publiczność! Kolejna trójka dla Polskiego Cukru Toruń. (32:25)

18:58
    Genialna dwójkowa akcja torunian. Franklin pod koszem, a to oznacza dwa "oczka" na rzecz gospodarzy. 9 punktów przewagi gospodarzy. To największa przewaga od początku tego spotkania. (34:25)

19:34
    Wiśniewski tyłem do kosza, lecz to nie przeszkadza mu w zdobyciu dwóch punktów. (34:27)

19:50
    Prawdopodobnie ostatnia akcja w drugiej kwarcie. Śląsk przy piłce. (34:27)

19:58
    Ikovlev! Tuż przed syreną Ukrainiec notuje rzut za trzy punkty! (34:30)

20:00
    Druga kwarta skończona. (34:30)
    Na półmetku rywalizacji Twarde Pierniki prowadzą czterema punktami. Gospodarze mogli zejść z większą przewagą, gdyby tylko lepiej pilnowali dziś Ikovleva.

Najskuteczniejszy wśród gospodarzy jest Krzysztof Sulima. Były reprezentant Śląska Wrocław zdobył 8 punktów przeciwko swojej byłej drużynie. Co ciekawe, aż 15 punktów dla wrocławian zdobył Wiśniewski, co stanowi dokładnie połowę sumy zdobytych punktów przez przyjezdnych.

Ciężkie warunki gry postawił beniaminek na swojej hali. Przed nami kolejne dwie kwarty. Zostańcie państwo z nami.

Straty: 4 po stronie gospodarzy, 9 wrocławian. Czas na trzecią kwartę. Zawodnicy ochłonęli w szatni i po wskazówkach swoich szkoleniowców na pewno będą starali zaskoczyć nas nie jedną akcją.

20:01
    Trzecia kwarta rozpoczęta. (34:30)

20:01
    Rozpoczyna Polski Cukier Toruń. (34:30)

20:06
    Franklin lepszy od Mladenovića w pojedynku jeden na jeden. Dwa punkty na rzecz gospodarzy. (36:30)

20:57
    Krzysztof Sulima faulowany przez przyjezdnych. Pierwsze przewinienie Radivojevića. Wznawia Corbett. (36:30)

21:11
    Piłka poza koszem. Nie wykorzystali swojej szansy zawodnicy w białych kompletach. (36:30)

21:50
    Skutecznie dobija Franklin. Trochę chaosu wdało się w tą akcję. Odskakują torunianie. (38:30)

22:14
    Mladenović rewanżuje się rzutem z dystansu. Trzy punkty Serba i przewaga gospodarzy minimalnie stopniała. (38:33)

22:40
    Przewinienie gości. Do rzutów osobistych podchodzi z numerem 8 na koszulce Zyskowski. (38:33)

22:40
    Zyskowski bezbłędnie – 2/2. (40:33)

23:40
    Mocno zestresowany jest trener wrocławian. Muszą poprawić swoją skuteczność przyjezdni.

23:51
    Tymczasem mamy faul w ataku. Nie ma szans na akcję 2+1, lecz wciąż jest okazja na dwa punkty z rzutów osobistych. (40:33)

23:51
    LaMarshall Corbett bezbłędnie. (42:33)

24:12
    Co za chaos pod koszem Polskiego Cukru! Kapitalne przejęcie Corbett'a. Amerykanin nie trafia. Kilka dobitek, lecz piłka wciąż poza koszem! (42:33)

24:36
    Fantastycznie rzuca z dystansu Ikovlev. Kolejna trójka Ukraińca. Kapitalna skuteczność zza linii 6,75 tego zawodnika. (42:36)

25:00
    Przełamuje się Corbett. W końcu celny rzut za dwa punkty. Przewaga 8 punktów Polskiego Cukru. Naprawdę robi się ciekawie na toruńskim parkiecie. (44:36)

25:57
    Kinnard pudłuje, chociaż był niepilnowany. Chwilę później faulował Lisewski. Wznawiają goście. (44:36)

26:24
    Wiśniewski powiększa swój i tak duży dorobek. Celny lay-up i mamy 38 punkt dla Śląska Wrocław. (44:38)

27:09
    Myli się tym razem Ikovlev. Pierwsza pomyłka przy rzucie za trzy tego zawodnika. (44:38)

27:40
    Trice gubi Jankowskiego, lecz nie trafia Amerykanin. Strata i kontratak gospodarzy. (44:38)

27:51
    Świetną akcję wyprowadził Jankowski. Polak znajduje się w dogodnej pozycji i bez problemu umieszcza piłkę w koszu. Cały czas 8 punktów przewagi Twardych Pierników. (46:38)

28:57
    Kolejne dwa punkty dla "wojskowych". (46:38)

29:12
    Rewanżują się w ten sam sposób gospodarze. Zespołowa akcja przynosi dwa "oczka". (48:38)

29:41
    Akcja wrocławian. Kinnard znajduje się pod koszem i zamienia tą dogodną sytuacją na dwa punkty. Za chwilę koniec trzeciej kwarty. (48:42)